مقالات نرم افزار آموزش مجازی

10 پلتفرم برای ارائه آموزش الکترونیکی

 پلتفرم برای ارائه آموزش الکترونیکی

با گسترش یادگیری آنلاین به دلیل فاصله گذاری اجتماعی، سیستم های آموزشی آنلاین رشد زیادی را تجربه می کنند. در حقیقت، بازار آموزش الکترونیکی و دوره های آنلاین تا سال 2025، حدود 325 میلیارد دلار ارزش خواهد داشت. آیا آمادگی ورود به این بازار و فروش دوره های آنلاین را دارید؟

شما به بهترین پلتفرم های آموزش مجازی نیاز دارید.

اگر می‌خواهید پلتفرم آموزش الکترونیکی خودتان را راه اندازی کنید، هر سوالی در این زمینه دارید از پافکو بپرسید:


دریافت مشاوره رایگان


فهرست مطالب

10 پلتفرم آموزش الکترونیکی که می توانید برای دوره های آنلاین استفاده کنید

Udemy

Teachable

WizIQ

Ruzuku

Educadium

LearnWorlds

Thinkific

Academy Of Mine

CourseCraft

Skillshare

شما باید پلتفرم آموزش آنلاینی را انتخاب کنید که به دانش آموزان شما یک تجربه یادگیری حرفه ای و شگفت انگیز ارائه دهد. اگر با سیستم عامل های دوره آنلاین آشنایی ندارید، از پلتفرم آموزش آنلاین های بر  روی مرورگر کمک بگیرید و مراحل زیر را طی نمایید:

  • یک وب سایت دوره آنلاین ایجاد کنید (یا دوره خود را با یک سایت موجود ادغام کنید).
  • صفحات لندینگ فروش را بسازید.
  • یک نرم افزار آموزش مجازی همچون ادوبی کانکت پافکو تهیه نمایید.
  • دوره خود را قیمت گذاری کرده و پرداخت ها را (یک باره یا اقساطی) جمع آوری کنید.
  • ویدیوهای خود را بارگذاری کنید، تکالیف و آزمونها را اضافه کنید، محتوای تعاملی ایجاد کنید و با دانش آموزان خود درگیر شوید.

 در حالی که آموزش آنلاین مزایا و معایبی دارد، بهترین پلتفرم‌های دوره آنلاین می‌توانند تضمین کنند که هم معلمان و هم دانش‌آموزان بیشترین بهره را از تجربه آنلاین می‌برند.

10 پلتفرم آموزش آنلاین که می توانید برای دوره های مجازی استفاده کنید

آیا شما در زمینه بازاریابی دیجیتال تخصص دارید؟ آیا در تدریس ریاضیات و علوم استعداد و توانایی دارید؟ آیا شما عاشق به اشتراک گذاری دانش و رویکردهای خود در زمینه زبان های برنامه نویسی هستید؟ آیا چیزی آموزنده و ارزشمند برای به اشتراک گذاشتن با افراد دیگر دارید؟ چیزی که بقیه مردم آرزو یادگیری آن را داشته باشند. انتشار دوره های آموزش آنلاین و هدف قرار دادن دانش پذیران می تواند یک ایده تجاری سودآور باشد.

استفاده از پلتفرم آموزشی آنلاین برای دوره های آنلاین

پتانسیل صنعت یادگیری الکترونیکی بسیار زیاد است. تا سال 2022، اندازه این صنعت بالغ بر 243 میلیارد دلار خواهد بود. و مهمتر از همه، انتظار می رود از سال 2017 تا 2022 بیش از 5٪ CAGR (نرخ رشد ترکیبی سالانه) رشد کند. اعداد قانع کننده است. اکنون همه چیز در انتخاب بهترین بستر آموزش آنلاین برای میزبانی دوره های شما خلاصه می شود.

تنها نکته مهم این است: شما باید پلتفرمی را انتخاب کنید که به دانشپذیران شما یک تجربه یادگیری حرفه‌ای و سفارشی را به قدری شگفت‌انگیز ارائه دهد که کاملا فراموش کنند که در حال استفاده از پلتفرم آموزش آنلاین هستند..

بستر های ارائه آموزش الکترونیکی برای به اشتراک گذاری دوره های آنلاین

در این مقاله به 10 پلتفرم آموزش آنلاین اشاره می کنیم که می توانید برای انتشار دوره های آنلاین خود استفاده کنید:


یک – Udemy

اولین پلتفرم آموزش آنلاین Udemy می باشد. Udemy با باور قاطعی که نسبت به دموکراتیک کردن اکوسیستم آموزشی دارد، معتقد است که همه و همه باید این امکان را داشته باشند که در زمینه های مختلف بیاموزند. Udemy، تا حد زیادی در ماموریت خو موفق عمل کرده است و دوره های آموزشی بیش از 20000 کارشناس خبره را نشر داده است. این پلتفرم آموزش مجازی ابزارهای مختلفی برای تولید محتوای الکترونیکی آموزشی مانند اسناد PDF، پاورپوینت و غیره دارد که می توانید از آن برای ایجاد و انتشار دوره هایی که محتوای متنی و ویدیویی دارند استفاده کنید.

این پلتفرم آموزش آنلاین می تواند توسط مربیان به صورت رایگان استفاده شود. با این حال، Udemy با گرفتن 50 درصد از فروش دوره های آن ها، درآمد زیادی کسب می کند. پلتفرم اموزش مجازی Udemy بیش از 12 میلیون دانش آموز دارد.


دو – Teachable

بی شک، Udemy یک  پلتفرم آموزش آنلاین عالی می باشد. اما ایراد این پلتفرم تدریس آنلاین این است که استقلال کمی به مربیان می دهد. به عنوان مثال، Udemy اجازه نمی دهد مربیان برندینگ و قیمت گذاری دوره آموزشی آنلاین خود را کنترل کنند. همچنین، در آن مربیان اطلاعات و شناخت کمی از دانش آموزان دارند. Teachable روی همه این محدودیت های Udemy سرمایه گذاری کرده است.

در حال حاضر، Teachable دارای بیش از 3 میلیون دانش آموز، 7500 مدرس و 20000 دوره است. این ارقام روز به روز بیشتر و بهتر می شوند. مربیان برای دسترسی به این بستر باید به صورت ماهیانه هزینه پرداخت کنند.


سه – WizIQ

WizIQ نام پلتفرم آموزش آنلاین شناخته شده دیگری در صنعت eLearning است. این پلتفرم تدریس آنلاین برای منظورها و اهداف مختلف قابل استفاده است و برای مربیان ابزار مهمی جهت ارائه وبینارهای زنده می باشد. این پلتفرم اموزش انلاین به ابزارهای زیادی به عنوان مثال، اسلاید ها، ابزارهای به اشتراک گذاری دسکتاپ، صدا، فیلم و غیره مجهز است. استفاده از WizIQ در بین سازندگان محتوای آموزشی دوره های دانشگاهی بسیار رایج و محبوب است.

ایجاد دوره ها و انتشار آنها در بازار آنلاین WizIQ بسیار آسان است. به طور خلاصه، پلتفرم آموزش آنلاین WizIQ به عنوان توسعه دهنده یک افزونه میزبان برای سیستم های مدیریت یادگیری محبوب مانند سامانه مدیریت یادگیری مودل (MoodleSakai و غیره شناخته می شود.

ادوبی کانکت
همراه با تست رایگان


چهار – Ruzuku

Ruzukud یکی دیگر از موارد ارزشمند این لیست ده تایی از پلتفرم های اموزش مجازی برتر است. برای استفاده از این پلتفرم تدریس آنلاین لازم نیست که مربیان دانش زیادی در زمینه فناوری داشته باشند. در حقیقت، Ruzuku تلاش زیادی می کند تا ایجاد و انتشار دوره ها را برای کارشناسان موضوعی آسان تر کند. پلتفرم آموزش انلاین Ruzuku دارای ویژگی های قابل توجهی از جمله دروازه پرداخت پی پال، ادغام با میل چیمپ، گرفتن روزانه بک آپ و غیره می باشد. 


پنج –  Educadium

هدف بلند مدت پلتفرم آموزش آنلاین Educadium، کمک به کارآفرینان و سازمان های مختلف برای ایجاد و مدیریت انواع آموزش آنلاین و سودآوری از این طریق می باشد. Educadium مجموعه ویژگی ها و ابزارهای مختلفی از طراحی دوره گرفته تا انتشار آن را در اختیار افراد قرار می دهد. برای شناخت این پلتفرم آموزش آنلاین شما می توانید نسخه آزمایشی آن را بررسی کنید و سپس، بسته اشتراک خود را انتخاب کنید.


شش – LearnWorlds

اگر به دنبال پلتفرم آموزش آنلاینی هستید که بتواند محتوای دروس را به صورت یادگیری اجتماعی و تعامل بسیار بالا تولید کند و اگر به دنبال راه حل برچسب سفید هستید؟ می توانید جست و جوی خود را متوقف کنید و به ویژگی های چشم گیر پلتفرم تدریس آنلاین LearnWorlds نگاهی بیاندازید. این پلتفرم آموزش آنلاین ویژگی های قابل توجهی مثل ابزاری برای ساخت صفحات فروش، شبیه ساز، موتور فروش هوشمند، تجزیه و تحلیل پیشرفته و غیره دارد که مطمئنا آن را به یکی از برترین پلتفرم های آموزش مجازی تبدیل کرده است.

LearnWorlds گزینه بسیار خوبی است. اما هزینه ی اشتراک های آن بالا است. اشتراک های ماهانه آن از 24 دلار در ماه شروع می شود. و میتوان گفت Learnworlds یکی از بهترین نرم افزار ایجاد دوره برای یادگیری تعاملی است.

بهترین پلتفرم برای سازندگان دوره است که به دنبال تعامل منحصر به فرد با دانشجویان خود هستند. به آزمون‌ها، گیمیفیکیشن، ویدیوهای تعاملی و غیره فکر کنید. اگرچه تجربه دانشجویی با آن به زیبایی یک دوره آموزشی Thinkific نیست، اما اینکه محتوای یادگیری الکترونیکی تعاملی تری را به دانشجویان ارائه می دهد، آن را منحصر به فرد می کند.


هفت – Thinkific

Thinkific یک پلتفرم آموزش آنلاین شگفت انگیز برای 35000 تولید کننده محتوا است که به دنبال برند سازی، فروش و برگزاری دوره آنلاین هستند. آن هایی که به دنبال رشد سریع مخاطبان خود هستند بهتر است Thinkific را امتحان کنند.


هشت – Academy Of Mine

همانطور که از نام آن پیداست، پلتفرم آموزش آنلاین Academy of Mine به شما این امکان می دهد آکادمی آنلاین خود را داشته باشید. این پلتفرم آموزش آنلاین به صورت کامل و با یک رابط اداری شگفت انگیز توسعه شده است.


نه – CourseCraft

آیا می خواهید وبلاگ خود را به یک تجارت سودآور تبدیل کنید؟ CourseCraft را امتحان کنید. ویرایشگر آن برای ایجاد انواع مختلف دوره های آموزشی انعطاف پذیر، ساده و قدرتمند مناسب است، با دروازه های پرداخت Stripe و PayPal یکپارچه شده است. ایجاد آزمون آنلاین، ایجاد درس ها و انجمن ها در آن فقط چند دقیقه وقت می برد. مربیان می توانند تخفیف و پیشنهادات خود را اجرا کنند. دانش آموزان می توانند با دوستان و مربیان خود همکاری کنند و یک اکوسیستم دانش بزرگ ایجاد کنند. این نمونه از پلتفرم های آموزش مجازی ویژگی های تجاری عالی و مناسبی را دارا می باشد.


ده – Skillshare

مدرسان برتر در پلتفرم آموزشی Skillshare سالانه 40000 دلار درآمد دارند. در پلتفرم آموزش آنلاین Skillshare تقریبا هر درسی شامل دو مؤلفه اصلی است: پروژه ویدیویی و کلاس. دوره ها از مجموعه ای از فیلم های کوچک تشکیل شده است که مدت زمان آن معمولاً بین 10 تا 25 دقیقه است. می توانید از طریق طرح شراکتی Skillshare کسب درآمد کنید. البته، شما باید شرایط خاصی مانند ثبت نام حداقل 25 دانش آموز در هر کلاس و غیره را داشته باشید.

 پلتفرم وبینار زنده برتر به نقل از adamenfroy:

Thinkific

یکی از بهترین بستر های دوره آنلاین (رایگان یا 49 دلار در ماه)

Thinkific بهترین بستر برای فروش دوره های آنلاین است.

  • نسبت به سایر گزینه های موجود در این لیست، مقرون به صرفه تر است و می تواند تجربه داشتن یک دوره عالی ارائه دهد.
  • وب‌سایت‌های دوره‌ها را می‌تواند سفارشی‌سازی کند.
  • صفحات فروش بسیار بهینه شده اند و عالی به نظر می رسند.
  • داشبوردهای دانش آموزی زیبا به نظر می رسند و قابل تنظیم هستند (می توانید فیلم ها، متن و هر نوع فایل قابل دانلودی را به همان صفحه اضافه کنید).
  • شما می توانید کل دوره خود را یکباره در اختیار مخاطب قرار دهید و یا به مرور زمان آن را نمایش دهید.

صادقانه بخواهیم بگوییم، این بستر تمام چیزی است که برای یک وب سایت دوره بهینه نیاز دارید.

تیم پافکو با ارائه نرم افزار ال ام اس و نرم افزار ادوبی کانکت، در مسیر توسعه پلتفرم های آموزش مجازی در کنار شما می باشد. همچنین با ارائه نرم افزار آموزشگاه، شما را در اداره مدارس آموزش از راه دور یاری می کند.

تجربیات خود را در زمینه ایجاد و انتشار دوره های تدریس آنلاین و پلتفرم های آموزش مجازی ایرانی در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. اگر سوالی دارید بپرسید. و به تلاش خود در زمینه توسعه آموزش آنلاین ادامه دهید. ما آرزوی بهترین ها را برای شما داریم.

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
نیلوفر انصاری

با سلام ممنون میشم پلتفروم های اموزش های الکترونیکی و دانشگاه های الکترونیکی ایرانی هم بفرمایید

0 0

کشاورز

پنل اموزش انلاین ایرانی هم میشه معرفی کنین

0 0

محیا آخوندی

در پلتفرم های آموزش آنلاین چند وبکم میشه داشت؟

0 0

سحر ابراهیمی

تا جایی که میدونم در ادوب برخلاف اسکای روم محدودیتی وجود نداره اما منابع سروری باید تامین باشه

0 0

کریمی

با سلام با توجه به سرویسی که میخرید امکان دسترسی به میکرفون رو میدهد

0 0

محمد علی

پلتفرم آموزش آنلاین Udemy یکی از بهترین ها در حوزه خودشه

0 0

نیکو

از پلتفورم رایگان آموزش مجازی تون چند بار میشه استفاده کرد؟ آیا فقط یکباره؟

0 0

بنده خدا

میخواستم ازتون بابت کیفیت این پلتفورم آموزش آنلاینی ک ارائه کردید تشکر کنم

0 0

نازیلا

پلتفرم های آموزش آنلاینی که معرفی کردید بسیار کاربردی هستند

0 0

مژگان

اینکه یکسری از پلتفرم های آموزش مجازی تحت وب هستن خیلی عالیه

0 0

سامان برزگر

این پلتفرم های آموزش مجازی که معرفی کردید همه خارجی هستن، کاش بیشتر درباره پلتفرم های آموزش مجازی ایرانی بگید

0 0

اکبری

پلتفرم های آموزش مجازی بیشتری معرفی بفرمایید.

0 0

مجید صالحی

مقاله خوبیه ولی وقتی این همه سرویس ایرانی هست نیاز محتوایی کاربر فارسی زبان این هست که بررسی پلتفرم های ایرانی رو بخونه تا بتونه برای انتخاب تصمیم بگیره.

0 0

صفوی

سلام لطفا چند مورد از پلتفرم های آموزش مجازی ایرانی رو هم معرفی بفرمایید

0 0

علیرضا

پلتفرم رایگان آموزش مجازی چی پیشنهاد میدید؟

0 0

یاشار

درود
پلتفرم آموزش آنلاین بلک برد هم بسیار عالیه من در امریکا دانشجو بودم برخی از دانشگاهها ار مودل برخی هم از بلک برد استفاده می کردند پیروز باشید

1 0

سالمی

سلام
از محتوای خوب شما در زمینه پلتفرم آموزش آنلاین تشکر می کنم

0 0

حدادی

سلام
پلتفرم های آموزش آنلاین معرفی شده خارج از کشور بودن و عالی بودن ممنون از شما، فقط اگر مقدوره پلتفرم آموزش آنلاین ایرانی هم بزارید

2 1

مصطفی

درود
پلتفرم آموزش آنلاین با ادوبی کانکت تکمیل میشه ال ام اس فقط بخشی از کاره

0 0

مسلمی

سلام
در مورد پلتفرم آموزش آنلاین و یادگیری الکترونیکی مطالب مفید بود ممنونم

1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید