مقالات نرم افزار آموزش مجازی

تدریس آنلاین و 5 استراتژی برای بهبود آن

بهبود تدریس آنلاین
برای بهبود تدریس آنلاین چه مواردی باید رعایت شود؟ در این مقاله راه‌کارهایی برای بهبود روش‌های تدریس آنلاین ارائه خواهد شد؟ 

پیشنهاد برای بهبود آموزش مجازی: دوره های آنلاین به روشی فوق العاده محبوب برای دانشجویان و کارکنان برای پیشرفت تحصیلی یا پیشرفت حرفه ای تبدیل شده است. برگزاری یک دوره آنلاین مستلزم روش هایی متفاوت از کلاس های سنتی است، بنابراین مهم است که معلمان مهارت های خود را با محیط یادگیری آنلاین تطبیق یا توسعه دهند تا مطالب آنها برای یادگیرندگان موثر و جذاب باشد. بیایید 5 استراتژی را که می توانید برای بهبود آموزش آنلاین خود اجرا کنید و دوره آموزش الکترونیکی خود را به یک تجربه موفق برای دانش آموزان خود تبدیل نمایید، مورد بررسی قرار دهیم.

با ادوبی کانکت، کلاس برگزار کن!

همراه با تست رایگان

امروزه فناوری ما را احاطه کرده است. ما عکس ها، بازی ها، ارتباطات، تحقیقات و موارد دیگر را در اختیار داریم. فناوری روش ما را در مورد همه چیز، از جمله نحوه آموزش و یادگیری، به شدت تغییر داده است. امروزه کودکان می دانند چگونه دستگاهی را بهتر از والدین خود به کار گیرند و با پیشرفت تکنولوژی، دنیای آنها نیز شکل می گیرد.

آیا به تازگی وارد حوزه آموزش الکترونیکی شده‌اید؟ آیا معلمی هستید جدیدا کار تدریس آنلاین خود را شروع کرده است؟ یا به دنبال راه کارهایی برای بهبود روش های تدریس آنلاین خود هستید؟


چگونه می‌توانید تدریس آنلاین خود را بهبود دهید؟

دوره های آموزش آنلاین به یک روش فوق العاده تبدیل شده است که دانش‌آموزان و کارمندان برای پیشرفت در تحصیلات یا پیشرفت در حرفه خود استفاده می‌کنند. تدریس آنلاین در یک کلاس مجازی به روش‌های متفاوتی نسبت به روش‌های کلاس سنتی نیاز دارد، بنابراین مهم است که معلمان مهارت‌های خود را با محیط یادگیری آنلاین سازگار کنند یا و حتی مهارت های جدیدی کسب کنند، تا قادر باشند مطالب خود را به صورت موثر و جذابی برای دانش پذیرها ارائه دهند. در ادامه این مقاله، به 5 استراتژی و پیشنهاد برای بهبود آموزش مجازی خواهیم پرداخت که می‌توانید آن‌ها را برای بهبود تدریس آنلاین خود به کار بگیرید و دوره آموزش الکترونیکی خود را به یک تجربه موفق برای خود و فراگیران خود تبدیل کنید.


یک – دانش‌پذیران آنلاین خود را درگیر و جذب مباحث کنید

بدون حضور جسمی شما در کلاس، ضروری است که در همان ابتدای دوره و کلاس مجازی یک ارتباط مجازی قوی برقرار کنید و حس حضور خودتان به عنوان آموزگار را به درستی انتقال دهید. معلمان آنلاین باید از همان ابتدا و همچنین در طول دوره، دانش آموزان را درگیر نگه دارند. این برای حفظ یک جامعه یادگیری موثر ضروری است.

با ایجاد این حس حضور معلم، به دانش‌آموزان نشان می دهید که قابل مشاهده و هم در دسترس هستید. شما همچنین باید از آن‌ها به مناسبت حضورشان در یک جامعه و محیط یادگیری جدید استقبال کنید و دقیقا مانند کلاس سنتی به آن‌ها خوش آمد بگویید.

به دانش آموزان خود اطلاع دهید که چه روزها و در چه بازه‌های زمانی آنلاین خواهید بود و اینکه چگونه می‌توانند در خارج از آن ساعات با شما تماس بگیرند.

با استفاده از پست‌های آنلاین، فروم ها یا رسانه‌های اجتماعی با جامعه یادگیری خود در ارتباط باشید و از این ابزار آموزش تعاملی برای درگیر کردن آن‌ها نسبت به دوره آموزش انلاین و محتوای آموزش استفاده کنید، چرا که آن‌ها وقتی ببینند که معلم ها خود در بحث‌ها شرکت می‌کند، بیشتر جذب می‌شوند و آن‌ها نیز بیشتر مشارکت می‌کنند. با استفاده از این تعامل، شما همچنین می‌توانید با دانش پذیرهای خود روابطی در زمینه‌های حرفه‌شان برقرار کنید و تجربه یادگیری آن‌ها را بسیار شخصی‌تر و به یادماندنی کنید.


دو – در تدریس آنلاین خود یک محیط یادگیری حمایتی ایجاد کنید

یکپ یشنهاد برای بهبود آموزش مجازی به عنوان یک معلم آنلاین این است که شما می‌توانید یک انجمن آنلاین حمایتی را برای فراگیران خود ایجاد کنید.

بهترین راه برای دستیابی به این هدف، تشویق تعامل های بین معلم ها با دانش آموزان و همچنین تعامل‌های دانش آموزان با یکدیگر است. دکتر جودیت بوتچر، یک از محققین برجسته در زمینه آموزش الکترونیکی و یادگیری مبتنی بر وب، راه کار های زیر را برای ایجاد این تعامل‌ها پیشنهاد می‌دهد:

  • در شروع دوره آنلاین خود، یک پست را به معرفی شخصی اختصاص دهند، و از شرکت کننده‌ها بخواهید که خود و زندگی خود را به صوت کوتاه برای بقیه معرفی کنند.
  • یک تالار گفت و گو ایجاد کنید که دانش پذیر‌ها بتوانند در آن‌ها از همدیگر کمک بگیرند و سوالات و پاسخ های خود را ارسال کنند و در طول دوره آموزشی از یادگیری هم دیگر حمایت کنند.
  • گروه‌های کوچکی برای حمایت بهتر از دانش پذیرها ایجاد کنید، مشابه با گروه‌های مطالعه سنتی.

استفاده از این استراتژی‌های دوره های مجازی، دانش پذیرها را ترغیب می‌کند تا به عنوان یک عضو فعال در جامعه یادگیری فعالیت کنند و این مزایایی را برای همه افراد درگیر ایجاد می‌کند.


سه – برای مشارکت بهتر از ترکیبی از ابزارهای یادگیری استفاده کنید

خوشبختانه امروزه دیگر فن آوری ابزارهای زیادی برای ایجاد محیط‌های یادگیری مجازی و تدریس آنلاین در اختیار ما قرار داده است که به ما امکان دستیابی به همان تعامل و همکاری که در کلاس حضوری می‌توان داشت را در کلاس آنلاین نیز می دهند، حتی بهتر از آن.

 فعالیت‌های متنوعی که اکنون به صورت آنلاین امکان پذیر است، ایجاد انواع مختلفی از محیط‌های یادگیری موثر را ممکن می‌سازد.

بهترین معلم‌های آموزش آنلاین هم از فعالیت‌های هم زمان و هم غیر هم زمان استفاده می‌کنند و ترکیبی از سبک‌های سنتی یادگیری آنلاین را با ابزارهای صوتی و تصویری جدید تر و با قابلیت اشتراک‌گذاری بیشتر ایجاد می‌کنند. کار با ترکیب فعالیت‌های مختلف باعث جذاب‌تر و جالب‌تر شدن مطالب می‌شود و باعث افزایش تعامل دانش‌پذیر ها باهم و با معلم‌ها می شود.

شما می توانید در مقاله یادگیری ترکیبی اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.


چهار – در طول تدریس آنلاین، به صورت مداوم به دانش‌پذیرهای خود بازخورد ارائه دهید

ارائه بازخورد یکی از مولفه‌های اساسی برای کلیه محیط های یادگیری از جمله یادگیری آنلاین است.

به عنوان یک معلم آنلاین، بازخورد شما به ایجاد یک تجربه یادگیری الکترونیکی که برای یادگیرنده آموزنده، جذاب و انگیزشی باشد، کمک می کند. بازخورد شما باید در طول فرایند آموزش الکترونیکی مداوم باشد، و در اسرع وقت ارائه شود تا دانش‌آموزان بتوانند به روشنی تشخیص دهند که کدام رفتارها یا مهارت‌هایشان باید بهبود یابد.

شما می توانید با طراحی تمرین‌های مشارکتی، بازخوردهای گروهی نیز ارائه دهید. این به بهبود تعامل در بین افراد یک کلاس آنلاین نیز کمک می کند.


پنج – محتوای آموزش الکترونیکی موبایلی ایجاد کنید

معلم‌های آنلاین باید متوجه اهمیت یادگیری موبایلی باشند، زیرا اکثر دانش آموزان و کارکنان اکنون عادت دارند که از تلفن همراه خود برای امر یادگیری استفاده کنند.

یادگیری موبایلی مزایای کلیدی دارد چه برای آموزش دانش پذیرها -دانش آموزان و دانشجویان- و چه برای آموزش کارکنان. تدریس آنلاین به آن‌ها امکان دسترسی به مطالب درسی به روز و مطالب مربوطه را در هر کجا و در هر زمان می دهد. برنامه های یادگیری موبایلی اکثرا به بخش‌های بسیار کوچک که به سرعت و به راحتی قابلیت خواندن هستند تقسیم می شوند. یادگیری موبایلی به عملکرد و بهره‌وری نیز کمک می کند.

از ریسپانسیو بودن محتوای الکترونیکی خود اطمینان حاصل کنید. به این ترتیب که مطمئن شوید دوره های تدریس آنلاین شما و آزمون آنلاین مربوط به آن نمایش کاربر پسندی در تلفن های همراه هوشمند، لپ‌تاپ‌ها و آی‌پدها داشته باشند. با این کار به دانش پذیرهای خود این اطمینان را می‌دهید که با نیازها و امکانات فعلی آن‌ها و نیازهای نیروی کار مدرن آشنا هستید و به آن اهمیت می‌دهید.

با به کارگیری این استراتژی‌ها می‌توانید نسبت به کیفیت آموزش انلاین، آزمون انلاین و مطالب الکترونیکی خود و نتایج آن‌ها اطمینان بیشتری داشته باشید. همچنین خواهید دانست که در حال ایجاد یک فضای یادگیری مثبت‌تر و مشترک‌تر برای دانش‌آموزان خود هستید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان پافکو فرم زیر را تکمیل نمایید.

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
خلیلی

تدریس انلاین باید دارای محتوای کامل و جامع باشد

0 0

زمانی

من میخوام تدریس انلاین راه اندازی کنم چقدر نیاز به هزینه داره و چند تا کلاس میتونم به صورت هم زمان اجرا کنم
لینک کلاسها رو شما ارسال میکنید و یا خودمون باید دامنه بگیریم؟

0 0

مریم غلامی

ممنونم از راهنماییتون روش های جدید از تدریس آنلاین بود

0 0

امیر حسین

ممنون از راهنماییتون

0 0

اسماعیلی

تدریس آنلاین با lms پافکو واقعا راحته، ممنونم

0 0

ناصری

با سلام
تدریس بصورت آنلاین بسیار دشوارتر از حضوری است محتوای خوبی بود ممنونم

0 1

ص.م دبیر

سلام
عرض ادب و احترام
در این شرایط آموزشی نسبتا جدید، آموزش آنلاینی که میتوان گفت اصلا در سطح عموم شناخته شده نبود، و شرایط روحی سخت‌تر این مقاله شما برای معلمین و دبیران چراغ راهنمایی شد تا با فکری بازتر به مسئله آموزش بپردازند.
دست مریزاد
قلمتان پرتوان

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید