مقالات نرم افزار آموزش مجازی

مهمترین دلایل ضرورت یادگیری موبایلی

مهمترین دلایل ضرورت یادگیری موبایلی
یادگیری موبایلی به عنوان یکی از موفق ترین روش های آموزش الکترونیکی، که می تواند باعث پیشرفت آموزشگاه مجازی، سایت آموزشی و سازمان شما شود.

نرم افزار ادوبی کانکت

همراه با تست رایگان


6 دلیل اساسی برای استفاده از آموزش موبایلی

بسیاری از سازمان ها، به دنبال افزایش انعطاف در محیط کاری خود هستند و از آن استقبال می کنند. یادگیری موبایلی نیز بخشی از آن است. تلفن های همراه هوشمند با تبدیل شدن به یکی از بهترین ابزار های توسعه فردی و یادگیری، مسیر و چشم انداز شرکت ها را کاملا تغییر داده است. تحقیقات نشان می دهد که ارائه آموزش موبایل یکی از سه اولویت برتر آموزش مشاغل است. افراد به آموزش موبایلی تمایل دارند و آن را انتخاب می کنند، زیرا می توانند با استفاده از قابلیت های موبایل ها، تجربه یادگیری بهتری را فراهم کنند. بسیاری از موانع مرتبط با آموزش سنتی کلاس درس، مانند کمبود وقت، اضافه بار اطلاعات، تعامل کم فراگیران و دسترسی کمتر به آنها، با یادگیری موبایلی حل می شود. در ادامه این مقاله، به 6 مورد از مهمترین دلایل ضرورت یادگیری موبایلی می پردازیم.

فهرست مطالب

یک – توسعه یک تجربه یادگیری الکترونیکی منعطف  

دو – صرفه جویی قابل توجه در زمان

سه - آموزش آنلاین مهارت های مربوط به شغل و حرفه افراد

چهار – نتایج بهتر در تجارت

پنج - افزایش مشارکت دانش پذیران

شش – بهبود عملکرد کارکنان

کلاستو آنلاین برگزار کن


یک – توسعه یک تجربه یادگیری الکترونیکی منعطف  

قبل از ظهور آموزش الکترونیکی و به خصوص آموزش مجازی مبتنی بر وب، دانشپذیران مجبور بودند در یک مکان فیزیکی جمع شوند تا یک دوره آموزشی را طی کنند. اکثر افراد به خصوص دانشپذیرانی که شغل دارند با این نوع آموزش ها راحت نیستند، زیرا سرعت یادگیری همه باهم یکسان نیست. با استفاده از یادگیری موبایلی، آموزش به یک چاردیواری محدود نمی شود. توسعه آموزش برای تلفن همراه، اجازه می دهد تا دانشپذیران خودشان و از هر جایی که در آن راحت هستند، یاد بگیرند. این بدان معناست که حتی نیروی دورکار شما نیز می تواند پا به پای همتایان خود در دفتر شرکت، پیش برود. آن ها می توانند با یک اتصال اینترنت خوب، به محتوای آموزش الکترونیکی نظیر ویدئوهای آموزشی، پادکست ها، اسناد، لینک ها و موارد دیگر دسترسی پیدا کنند. آن ها این امکان را دارند که نوع محتوای مناسب با شرایط خودشان را انتخاب کنند.


دو – صرفه جویی قابل توجه در زمان

عوامل مختلفی، از جمله زمان و محل برگزاری و همچنین در دسترس بودن فراگیران، باید در هنگام سازماندهی کلاس های آموزشی در نظر گرفته شود. اما این عوامل در روش یادگیری موبایلی مسئله ساز نیستند، بنابراین بستر آموزش آنلاین تعداد بسیار زیادی دانشپذیر را می توانید به طور همزمان مدیریت کنید. تحقیقات در زمینه آموزش کارکنان نشان می دهد که یادگیری از طریق تلفن همراه به کارکنان این امکان را می دهد که دوره آموزشی را 45 درصد سریع تر طی کنند و همچنین به آن ها اجازه می دهد که زمان بیشتری را برای مسئولیت های شغل اصلی خود اختصاص دهند. با یادگیری موبایلی، می توان افراد بیشتری را در مدت زمان کوتاه تری آموزش داد، بدون آن که کیفیت آموزش تحت تاثیر قرار گیرد.


سه - آموزش آنلاین مهارت های مربوط به شغل و حرفه افراد

بر خلاف آموزش های مبتنی بر کلاس های حضوری، کارمندان می توانند در هر دوره ای که احساس می کنند برای ارتقای مهارت های شغلی آن ها مفید می باشد، شرکت کنند. این امر به آن ها این قدرت را می دهد تا مسئولیت توسعه حرفه ای خود را به عهده بگیرند و به آن ها برای دستیابی به اهداف یادگیری انگیزه می دهد. همچنین، با توجه به اینکه، در حال حاضر هر روز میزان استفاده از فناوری در محل کار بیشتر می شود، کارکنان شما با یادگیری موبایلی، طریقه استفاده از این فناوری های را یاد خواهند گرفت. داشتن راهنماهایی روی تلفن همراه کارمندان، اجازه می دهد که در مواقع ضروری به آن ها مراجعه کنند.


چهار – نتایج بهتر در کسب و کار

یادگیری موبایل یکی از قویترین نوآوری هایی است که پتانسیل بهبود کار شما را دارد. به دلیل دسترسی راحت، سازمان شما می تواند به خوبی خود را با تغییر شرایط بازار تطبیق دهد. کارمندان آموزش دیده، کارآمد تر هستند و از منابع سازمانی استفاده های بهینه تری می کنند. همچنین، از آنجا که یادگیری موبایل فرصت های مختلفی را برای کارکنان در پیشبرد حرفه آن ها ایجاد می کند، حفظ  و وفاداری کارمندان نیز افزایش می یابد. بنابراین ، این یک وضعیت برد  برد برای سازمان و کارمندان شما می باشد.


پنج - افزایش مشارکت دانش پذیران

بر خلاف آموزش سنتی که برای همه افراد یکسان در نظر گرفته می شود، یادگیری موبایلی می تواند یک تجربه یادگیری شخصی سازی شده را برای دانش پذیران شما فراهم کند، و این موضوع سبب افزایش مشارکت آن ها می شود. یادگیری موبایلی این امکان را می دهد که فراگیران تا هر زمان که نیاز داشته باشند، به محتوای دوره دسترسی داشته باشند. همچنین با دریافت بازخورد سریع و پشتیبانی آنلاین، درگیری و کارایی کلی دوره آموزش مجازی افزایش می یابد. روش آموزش موبایلی بهترین گزینه فناوری آموزشی، برای آموزش نسل جدید می باشد.


شش – بهبود عملکرد کارکنان

یکی از ویژگی های اصلی یادگیری موبایلی این است که کار همیشگی و روتین کارکنان شما را مختل نمی کند. همچنین، محتوای یادگیری موبایلی جذاب تر است و به دانش پذیران شما امکان می دهد دانش یاد گرفته شده را بهتر حفظ کنند. سپس آن ها می توانند این دانش را به طور موثرتری در شغل خود به کار گیرند. هنگامی که آنها نیاز به توضیح پیدا کنند، همیشه می توانند به راحتی با دستگاه های تلفن همراه خود به محتوای آموزش الکترونیکی دسترسی پیدا کنند. به طور کلی، هنگامی که کارکنان می دانند که سازمان آن ها برای بهبود عملکرد آن ها روی آموزش های مختلف و روش های جدید یادگیری سرمایه گذاری می کند، تمایل و تلاش آن ها برای تحقق اهداف سازمان نیز افزایش می یابد. برای بهتر شدن آموزش ها کافی است آن را با متد گیمیفیکیشن ترکیب نمایید تا برای افراد جالب تر باشد.

از آن جا که استفاده ازتلفن های هوشمند به صورت تصاعدی افزایش یافته است، شناخت ارزش یادگیری موبایلی و تدوین برنامه ای موثر برای یادگیری موبایلی برای آموزشگاه مجازی، سایت آموزشی و سازمان شما بسیار ضروری است. یادگیری موبایلی یکی از موفق ترین برنامه های آموزش الکترونیکی است که می تواند باعث پیشرفت آموزشگاه و سازمان شما شود. با داشتن یک سیستم مدیریت یادگیری (LMS) مناسب، توسعه برنامه یادگیری موبایلی آسان است. انواع محتوای آموزش الکترونیکی از جمله ویدئوی آموزشی، کتاب های الکترونیکی، تکالیف و آزمون الکترونیکی و بسیاری موارد دیگر در دسترس خواهند بود. با نرم افزار آموزش مجازی، از تمام محدودیت های زمانی و مرزهای جغرافیایی عبور کنید و به افق های آموزش های جهانی بیندیشید.

پافکو، نسخه موبایلی نرم افزار آموزش مجازی LMS، مودل موبایل( نسخه موبایلی نرم افزارmoodle) را ارائه و پشتیبانی می کند. کارشناسان ما آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند.

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
مینایی

اهمیت موبایل لرنینگ روز به روز در حال افزایشه

0 0

طاهری

مقاله بسیار خوب و جذاب بود ممنونم

0 0

امیرعلی دانش دوست

چه خوبه که بشه همه ی دانش آموزان تلفن هوشمند داشته باشن و بتونن از آموزش و یادگیری موبایلی بهره مند بشن.

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید