آموزش مجازی پافکو

به راحتی وبینار برگزار کنید! به راحتی وب کنفرانس برگزار کنید! به راحتی آزمون آنلاین برگزار کنید!

همین حالا دمو ببینید!
آموزش مجازی

6 تکنولوژی آموزشی برتر در دنیای حال حاضر

معرفی بهترین تکنولوژی های آموزشی
تکنولوژی آموزشی چیست و چه تاثیرهایی روی صنعت آموزش می گذارد؟ در این مقاله در مورد 6 مورد از بهترین های دنیای تکنولوژی آموزشی صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

آموزش و پرورش یکی از صنایعی است که با سرعت سرسام آوری در حال رشد است. انقلاب در حوزه تکنولوژی و گسترش برنامه های تلفن همراه، آن ها را به یکی از مهم ترین کانال های ارتباطی بین دانش آموزان و موسسات آموزشی تبدیل کرده است. استفاده روزافزون از فناوری های نوآورانه رسانه ای به عنوان روشی برای یادگیری و آموزش ، راه های جدیدی را برای پیشرفت های فناوری گشوده است.

امروزه فناوری به معلم ها کمک می کند تا آموزش خود را فراتر از آموزش و یادگیری سنتی تقویت کنید و دانش آموزان را با شیوه های عملی یادگیری درگیر کنید در این مقاله خواهید دید که در آینده مدارس چه اتفاق هایی خواهد افتاد و در آموزش مدرن برای پیشرفت دانش آموزان از چه فناوری هایی برای آموزش استفاده خواهد شد.

با ما همراه باشید: معرفی برترین تکنولوژی های آموزشی

آموزش به طور فزاینده ای در حال تبدیل شده به یک تکنولوژی پیشرفته است. تمام اتفاقاتی که در دنیای تکنولوژی رخ می دهد، مستقیما روی سیستم های آموزش و یادگیری تاثیر می گذارد. این اتفاق چگونه می افتد؟ اینکه چگونه معلم ها، دانش پذیر ها و سیستم های آموزش و پرورش با این فناوری ها همگام می شوند، یک نگرانی بزرگ است. در اینجا می خواهیم 6 تکنولوژی برتر در صنعت آموزش را معرفی کنیم.

یک - تجربه های یادگیری سفارشی

روش ها و تجارب یادگیری هرگز نباید برای همه یکسان باشد، اما سیستم های آموزش سنتی بستر و شرایط اجرای تجربه یادگیری سفارشی را ندارند، چرا که محدودیت های زیادی دارند. به لطف فناوری آموزش مدرن، قادر خواهیم بود روش ها و تجربیات آموزش با قابلیت سفارشی سازی را در زیرساخت های خود آغاز کنیم. با وجود ابزارهای تکنولوژیکی و رابط های مدرن، اکنون می توان بر اساس نیاز، اولویت و در دسترس بودن آن ها، به سراغ طراحی دوره های آموزشی مدرن رفت.

به جای یک رویکرد یکسان که برای همه افراد یک کلاس استفاده شود، توسعه اپلیکیشن های آموزش موبایلی راه جدیدی برای یادگیریِ نیاز-محور می باشد. به عنوان مثال، یک جراح جوان اکنون می تواند در طول عمل از طریق یک اپلیکیشن موبایلی به دنبال یک روش مهم بگردد.

دو – محاسبات ابری

محاسبات ابری بیش از هر تکنولوژی دیگری، درهای جدیدی رو به روی تکنولوژی آموزشی باز کرده است. ایجاد امکان دسترسی از هر مکان و هر زمانی به اطلاعاتی که روی سرورهای ابری ذخیره شده اند، دسترسی به برنامه های درسی و آموزش آنلاین را از هر دستگاه و هرجایی و آموزش از راه دور را فراهم کرده است. دانش آموزان شما می توانند به صورت آنلاین کتاب ها را بخوانند و تنها از طریق یک ابزار ارتباطی مانند گوشی تلفن خودتان در مورد تکالیف خود با سایر دانش آموزان و معلم ها و در هر زمانی بحث و همکاری کنند. برنامه های آموزش مجازی مبتنی بر ابر علاوه بر سهولت دسترسی و همکاری، مشکل ذخیره اطلاعات را نیز حل می کند.

سه – ابزارهای تبدیل گفتار به متن

اکثریت قریب اتفاق دستگاه ها و سیست عامل های کنونی اکنون برنامه های دستیار مجازی هستند مانند Siri اپل. چنین دستیاران هوشمندی که به دستورات صوتی پاسخ می دهند، آموزش و یادگیری را ساده تر می کنند. علاوه بر این، ویژگی گفتار به متن که در بیشتر دستگاه ها وجود دارد، یادداشت برداری و نوشتن را بسیار ساده تر و سریع تر می کند.

چهار – تجربه های یادگیری مبتنی بر واقعیت مجازی و واقعیت افزوده

واقعیت مجازی و واقعیت افزوده بزرگ ترین و هیجان انگیز ترین نکته و ابتکار در حوزه آموزش الکترونیکی است. به لطف تکنولوژی آموزشی واقعیت افزوده و واقعیت مجازی، در واقع می توان یک تجربه یادگیری همه جانبه رو بدون نیاز به تلاش زیادی ایجاد کرد. اگر می خواهید درباره اجسام فضایی آموزش دهید، کافیست یک فیلم سه بعدی بسازید و آن را با یک عینک واقعیت مجازی به دانش پذیران خود نمایش دهید و آن ها را وارد فضا کنید به گونه ای که انگار واقعا به فضا رفته اند و در میان ستاره ها و اجسام فضای گشت و گذار می کنند. می توانید برای آن صدای پس زمینه هم اعمال کنید تا طبیعی تر باشد. به طور مشابه،استفاده از این فناوری های آموزشی در عمل جراحی، به دانش جویان پزشکی این امکان را می دهد تا از طریق یک تجریه همه جانبه تر یاد بگیرند

پنج – پرینت سه بعدی

چاپ سه بعدی که با عنوان پروتوتایپینگ یا نمونه سازی اولیه نیز شناخته می شود، به دانش آموزان اجازه می دهد تا با یک تجریه فیزیکی و ملموس تر یاد بگیرند. به لطف چاپگر های سه بعدی، یک دانش آموز می تواند به راحتی ایده خود را به صورت یک شی واقعی شکل دهد. دانش آموزان با چاپ سه بعدی می توانند به تخیل خود رنگ واقعیت دهند. در موسسات آموزشی، چاپگر های سه بعدی به دانش جویان کمک می کند تا ایده های خلاقانه خود را بیان و پیاده کنند و تجربه های بی نظیری کسب کنند.

شش – یادگیری آنالیتیکس

به لطف سرعت بالای نفوذ تکنولوژی های پیشرفته در سیستم آموزشی، به طور فزاینده ای از داده ها و اطلاعات صنعت آموزش و یادگیری برای اتخاذ تصمیم های درست تر و آسان تر کردن مراحل تصمیم گیری استفاده می شوند. وجود حجم عظیمی از اطلاعات و داده های مربوط به آموزش، باعث ایجاد آنالیتکیس آموزشی شدند، و این مسئله بسیار مهم است چرا که ارزیابی و سنجش مشارکت دانش آموزان با هدف بررسی نتیجه و خروجی آموزش ها بسیار مهم است. در آینده نزدیک شاهد خواهیم بود که آنالیتیکس آموزشی به معلم ها و مربی ها در مورد موضوع خاصی هشدار یا تذکر می دهند، مهلت تحویل تکلیف یا میزان پیشرفت دانش آموزان را به آن ها یادآوری می کنند. تحلیل و آنالیتیکس آموزشی بیش از هر چیز دیگری، درگیری دانش پذیری نسبت به آموزش و مباحث دوره را افزایش خواهد داد.

سخن آخر

این 6 رویکرد تکنولوژی آموزشی پیشرفته، کل رویکرد آموزش سنتی را تغییر داده است. به عبارت ساده، تکنولوژی آموزشی روش جدید و پیشرفته ای از تعامل در طی فرآیند آموزش و یادگیری را فراهم کرده است. یادمان باشد که تکنولوژی تاثیر عمیقی روی فرزندان و جوانان امروزی دارد.

همچنین سیستم مدیریت یادگیری LMS و سایر سیستم های نرم افزاری در صنعت آموزش مانند کنوس، کلاسروم گوگل و بلک برد هم می توانند در مدیریت تکالیف، بهبود همکاری و تعامل خانه و مدرسه کمک می کند. معلمان می توانند تکالیف، تاریخ ها و موعد های مهم و سایر اطلاعات مهم را در ابتدای سال تحصیلی وارد نرم افزار ال ام اس کنند. می توانند از سیستم lms برای همکاری و یا سازماندهی کار تمام شده دانش آموزان مورد استفاده قرار کنند. به عبارت دیگر کل منابع کلاس درس یک معلم را می توان در یک مکان مرکزی پیدا کرد.

شروع کار با یک سامانه مدیریت یادگیری LMS یا نرم افزار آموزش مجازی LMS ممکن است دلهره آور به نظر برسد، اما کارشناسان پافکو آماده هستند تا سوالات شما در این زمینه را پاسخ دهند. برای دریافت مشاوره رایگان کافیست روی دکمه مشاوره رایگان کلیک کنید.

مشاوره رایگان بگیرید
  • نویسنده : شرکت پافکو
    • امتیاز :
    • 3
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1398/06/06
  • تعداد مشاهده : 78 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

لطفا از گذاشتن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید