مقالات نرم افزار آموزش مجازی

5 چالش معمول در انتخاب نرم افزار آموزش منابع انسانی

انتخاب نرم افزار آموزش منابع انسانی
آموزش منابع انسانی: نرم افزار آموزش منابع انسانی با امکانات و مزایایی که دارد، کار مدیریت آموزش کارکنان را بسیار آسان می کند. در این مطلب، به چالش هایی که ممکن است در انتخاب نرم افزار منابع انسانی با آن ها مواجه شوید و نکاتی که باید مد نظر داشته باشید می پردازیم.
ادوبی کانکت
همراه با تست رایگان


آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که چطور محبوبیت برخی از مدیرها پس از چندین سال کم نمی شود؟ در نظر گرفتن علاقه مندی های کارکنان و دادن اطلاعات مورد نیاز به آن ها، موفقیت طولانی مدت را تضمین می کند. نرم افزار آموزش منابع انسانی در این راستا به مدیران کمک می کند. در این مقاله، به 5 مانع معمول در انتخاب و اجرای نرم افزار آموزش منابع انسانی می پردازیم.


انتخاب و اجرای نرم افزار آموزش منابع انسانی: چالش های مشترکی که ممکن است با آن روبه رو شوید

هم استارت آپ ها و هم سازمان ها به هیچ عنوان نباید نسبت به آموزش منابع انسانی و آموزش کارکنان خود بی توجه باشند. این یک کار کوچک و بعضا نسبتا ارزان است که باعث توانمندتر شدن منابع انسانی شما و افزایش بهره وری استارت آپ یا سازمان شما می شود. حتی برای شرکت هایی که در صنعت مشابه هستند، هیچ راه حل یکسان و یک اندازه ای وجود ندارد، چرا که همه شرکت ها دارای فاکتورهای منحصر به فردی هستند که باید در آموزش کارکنان خود مورد توجه قرار دهند.  شما باید یک برنامه آموزش آنلاین ایجاد کنید که تمام چالش های آموزشی را که سازمان شما با سایر روش های آموزشی با آن روبه رو شده است را برطرف کند. هنگام انتخاب نرم افزار آموزش منابع انسانی، مسئله اصلی این است که با کمک آن نرم افزار بتوانید بر چالش های آموزش کارکنان غلبه کنید. گرچه این چالش ها برای همه سازمان ها یکسان نخواهد بود، اما تعدادی از موانع و چالش ها هستند که در همه دوره های آموزش الکترونیکی و در انتخاب و پیاده سازی نرم افزار آموزش منابع انسانی مشترک هستند. این چالش ها عبارتند از:  


یک – نتایج متناقض

کیفیت هر برنامه آموزشی آنلاین با آنچه شرکت کننده ها بعد از آموزش قادرند انجام دهند، تعریف می شود. ایجاد یک برنامه آموزش آنلاین  که با بهبود عملکرد شغلی هماهنگ باشد، یک چالش بزرگ است. یکی از روش های عالی برای بهبود بازگشت سرمایه شما و داشتن یک برنامه آموزشی آنلاین مقرون به صرفه، تمرکز روی سازگاری آموزش با برنامه های کاری فعلی است. برای غلبه بر این چالش، صاحبان مشاغل باید نتایجی را که انتظار دارند کارکنان بعد از آموزش ها به دست آورند را به طور شفاف مشخص کنند. همچنین باید زمینه ای که فراگیر بعد از اتمام آموزش ها در آن کار خواهد کرد را درک کنند تا بتوانند یک روش تحویل آموزش که منجر به نتایج یادگیری مطلوب می شود را استفاده کنند. یافتن یک نرم افزار آموزش منابع انسانی مرتبط به محیط کار، چالشی است که همه سازمان ها باید بر آن غلبه کنند.


دو – تاخیر در نصب و راه اندازی نرم افزار آموزش منابع انسانی

مدت زمانی که هر شرکت برای اجرای نرم افزار آموزش منابع انسانی نیاز دارد، بسیار متفاوت است. نرم افزار آموزش منابع انسانی برخلاف اکثر برنامه های نرم افزاری، به طور معمول به دوره های پیاده سازی و اجرای طولانی تری نیاز دارد، چرا که باید کلیه اطلاعات در راستای پلتفرم آن کسب و کار آموزشی خاص ادغام شود. سازمان ها برای پیاده سازی نرم افزار آموزش منابع انسانی، به دنبال یک زمان بندی روتین و البته بسیار خوش بینانه هستند. آن ها این کار را علی رغم اینکه کسب و کارها ممکن است نتایج متفاوت و چالش های پیاده سازی متفاوتی داشته باشند انجام می دهند، بدون این که در نظر بگیرند که این موانع یکی از جنبه های اصلی انتخاب یک بازه زمانی مناسب برای اجرا و پیاده سازی تمام برنامه های نرم افزاری است. در طی فرآیند ادغام، باید از صحیح بودن و درست کار کردن تمامی بخش ها مطمئن باشید. رعایت کردن این جزئیات سبب می شود که سیستم به طور کارآمد کار کند. به کاربر نهایی خود فرصت راحت شدن با سیستم را بدهید. به آن ها اجازه دهید تا یاد بگیرند که چگونه از نرم افزار آموزش منابع انسانی به طور موثر استفاده کنند و از ویژگی ها و مزایای آن نهایت استفاده را ببرند.


سه – آموزش نامناسب کاربر

انتخاب نرم افزار آموزش منابع انسانی
نرم افزار اموزش منابع انسانی


هنگام اجرای نرم افزار آموزش منابع انسانی، باید به کارکنان خود آموزش دهید که چگونه از آن استفاده کنند. بدون آموزش دقیق و جامع، با مشکل اساسی روبه رو خواهید شد. در غیر این صورت ممکن است فرآیند پیاده سازی و اجرای نرم افزار آموزش منابع انسانی متوقف شود یا کاملا نا موفق باشد، به خصوص اگر اهداف و جدول زمانی مشخصی تعیین نکرده باشید. در جهت رسیدن به اهداف، لازم است منابع و نیازهای سازمان خود را در برنامه اجرایی لحاظ کنید. شما باید هنگام اجرای نرم افزار آموزش منابع انسانی، پیشرفت کارهای تک تک افراد را کنترل کنید. برای جلوگیری از پایین آمدن بهره وری، در مورد تاریخ های مهم پروژه و چرخه نرم افزار آموزش منابع انسانی با ذینفعان اصلی صحبت کنید. هر کدام از کارکنان شما منحصر به فرد هستند، و نیازهای خاصی دارند که باید متناسب با پروژه تنظیم شوند. بنابراین، طرح ریزی یک برنامه با جزئیات مشخص شده و موعد مقرر بسیار مهم است. بهتر است این سیستم مدیریت یادگیری ابتدا مقداری اطلاعات به کارکنان بدهد و بعدش روی استفاده از آن ها در انجام کارها و وظایف متمرکز شود. این به آن ها زمان می دهد تا دانش را جذب کنند و آن را در واقعیت و روی کارهای که انجام می دهند اعمال کنند.


چهار – ورود اطلاعات

ورود داده ها، وقت گیرترین بخش فرآیند پیاده سازی و اجرای نرم افزار آموزش منابع انسانی است. متاسفانه، این روند بسیار ضروری است. شما باید روش هایی برای آسان تر و دقیق تر کردن این فرآیند پیدا کنید. و جدول زمانی اجرا را رعایت کنید. این کار، خطاهایی که برنامه آموزش آنلاین با آن مواجه می شود را نیز به حداقل می رساند. اگر ورود اطلاعات را در مراحل اول پیاده سازی انجام دهید بهتر است. حتما توجه داشته باشید که داده های شما با سیستم مدیریت آموزشی منابع انسانی جدید سازگار باشد، به طوری که قادر باشید اطلاعات کاربر را به راحتی در آن وارد کنید.

انتخاب نرم افزار آموزش منابع انسانی
آموزش کارکنان


پنج – محک نزدن فروشنده نرم افزار آموزش منابع انسانی

فروشنده ای که از او نرم افزار آموزش منابع انسانی را تهیه می کنید به اندازه خود نرم افزار اهمیت دارد. از فروشنده های معتبر و مطمئن خرید کنید که سابقه خوبی در زمینه خدمات و پشتیبانی از مشتری داشته باشند. از تجربه مشتری های قبلی آن ها پرس و جو کنید. در گروه های شبکه های اجتماعی جست و جو کنید و در مورد سابقه فروشنده سوال کنید. بعد از امضای قرار داد، رفع این مشکلات و خارج شدن از قرارداد ممکن است دشوار باشد. بنابراین، قبل از انتخاب و عقد قرارداد مطمئن شوید که خط مشی و  عملکرد آن ها از لحاظ خدمات و پشتیبانی را کامل می دانید و با دید باز انتخاب می کنید. همچنین در مورد هزینه های پنهانی که ممکن است پیش بیاید سوال کنید تا آن ها را نیز در بودجه خود محاسبه کنید.

یکی دیگر از چالش های بزرگ که غالبا مورد توجه قرار نمی گیرد این واقعیت است که ممکن است بعضی از فروشندگان نرم افزار پس از نصب و راه اندازی نرم افزار آموزش منابع انسانی ناپدید شوند. در این صورت اگر در طول مسیر با هر گونه مانعی مواجه شدید، باید خودتان آن ها را حل کنید. خدمات و منابعی که فروشنده نرم افزار به شما ارائه می دهد می تواند یک کلید موفقیت برای شما باشد. پس توصیه می کنیم از این مسئله ساده عبور نکنید. با غلبه بر چالش های مربوط به خدمات و پشتیبانی از نرم افزارهای آموزش آنلاین، شانس بهترین برای تحقق بازده سرمایه گذاری خود خواهید داشت و نرم افزار آموزش منابع انسانی را به صورت موفقی در سیستم سازمان خود استفاده و ادغام خواهید کرد. توجه داشته باشید که برای موفقیت باید محدودیت های سازمان خود را بشناسید و راه حل غلبه بر آن ها را قبل از بروز بدانید.

 یکی از الزامات یک سیستم مدیریت یادگیری، یک سامانه آموزش الکترونیکی می باشد، از آنجا که اموزش مجازی یکی از انواع آموزش در سازمان ها و آموزشگاه ها است، وجود یک سیستم مدیریت آموزشی (مدیریت اموزشی و مدیریت آموزشگاه) نقش اساسی در بهینه سازی فرآیند آموزش سازمانی دارد. سایت lms نیز یکی از ابزارهای کمک کننده در این مورد است. اموزش الکترونیکی، سامانه آموزش الکترونیکی، نرم افزار ال ام اس و نرم افزار وبینار اگر به صورت یکپارچه استفاده شود، سیستم مدیریت یادگیری را قدرتمندتر و آموزش کارکنان و آموزش دانشجویان را تسهیل خواهد کرد.

برای دریافت مشاوره در زمینه آموزش منابع انسانی، نرم افزار های آموزش کارکنان و خرید نرم افزار LMS روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
شاهین رضایی

مقاله مفیدی این موارد در انتخاب lms خیلی کاربردی تر هست

0 0

ذاکری

با عوض شدن اموزش های آنلاین با اموزش های سنتی نیرو های انسانی برای سازمان ها هم عوض شده و نیاز به تخصص داشتن کارمند برای اموزش انلاین هست

0 0

احمدی

از نرم افزار LMS می توان برای آموزش منابع انسانی استفاده کرد

2 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید