آموزش مجازی پافکو

به راحتی وبینار برگزار کنید! به راحتی وب کنفرانس برگزار کنید! به راحتی آزمون آنلاین برگزار کنید!

همین حالا دمو ببینید!
آموزش مجازی

مزایای LMS سازمانی

مزایای lms سازمانی

سازمان ها چگونه می توانند از مزایای LMS سازمانی برای حل کمبود و شکاف مهارت های لازم خود استفاده می کنند.

نیاز به اولویت بندی یادگیری و توسعه

در عصری زندگی می کنیم که تحول دیجیتالی به یک پدیده روزمره تبدیل شده است. محل های کار به لطف این تحولات تکنولوژیکی به سرعت در حال پیشرفت هستند، در نتیجه سازمان ها باید خود را برای روبه رو شدن با کمبود و شکاف مهارتی آماده کنند تا میدان رقابت مهارتی در آینده نیز باقی بماند.

تحقیقات نشان می دهد که بیشتر افراد و کارکنان به وجود شکاف مهارتی اعتقاد دارند و درصد بالایی از آن ها معتقدند مهارت های مورد نیاز همیشه در حال تغییر هستند و روی آن ها و شغل آن ها تاثیر منفی می گذارند. این برای سازمان ها چه معنایی دارد؟ به گفته مرکز تحقیقات مستقر در لندن، این به معنای بیش از 13 میلیارد دلار در ماه یا نزدیک 160 میلیارد دلار در سال هدر رفت هزینه است.

پیش بینی می شود که کمبود استعداد و مهارت جهانی تا سال 2030 به 85.2 میلیون نفر می رسد و این برای سازمان ها به میزان از دست دادن تریلیون ها دلار در صحنه اقتصاد هزینه دارد. و برای برطرف کردن این چالش بزرگ، سازمان ها باید ابتدا آموزش و توسعه (L&D) را در اولویت قرار دهند و شکاف های مهارتی در نیروهای کار را شناسایی نمایند.

تاکنون سوالات زیادی شبیه به سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی (lms) چیست؟ و یا یادگیری مجازی چیست، در فروم ها و سایر گفتمان های اینترنتی شنیده ایم. جملاتی که در پاسخ به این سوالات مطرح می شود عموما تمام ویژگی های سیستم آموزش الکترونیکی lms و سیستم آموزش مجازی را در بر نمی گیرد. بسیاری از افراد سیستم مدیریت آموزش lms و مدیریت آموزش الکترونیکی را با آموزش وبینار و نرم افزار ویدئو کنفرانس تحت شبکه داخلی یکسان دانسته اند. برخی نیز بدون در نظر گرفتن درخواست های مخاطبان ویدیو کنفرانس با متقاضیان نرم افزارآموزش مجازی، تفاوتی بین این دو قائل نشده و نظرات متفاوت و نادرستی در این زمینه مطرح کره اند.
سیستم پیاده سازی یادگیری مجازی می تواند مجموعه از از نرم افزار آموزش مجازی lms که برای برگزاری کلاس زنده مجازی به کار می رود، نرم افزار کنفرانس تصویری و نرم افزار آموزش مجازی adobe connect که برای برگزاری جلسات آنلاین مشاوره ای و آموزشی به کار می رود، سامانه مدیریت آموزشگاه که بنا به اهداف مدیریت آموزشی در آموزشگاه های حضوری پیاده سازی می شود و سایر ابزارهای مدیریت آموزش الکترونیکی می باشد و بنا به نوع درخواست مخاطبان،  به صورت جداگانه و یا همگی با هم می توانند مورد استفاده قرار گیرند.
چالش شناسایی شکاف های مهارتی

شناسایی شکاف های مهارتی در سازمان
شناسایی شکاف های مهارتی در سازمان


ضعف در حوزه فناوری که رایج ترین شکاف مهارتی حال حاضر است که به سرعت هم در حال گسترش است. این شکاف عمدتا مربوط به فناوری اطلاعات و مواردی است که اتوماسیون و هوش مصنوعی (AI) اولویت دارند و مدام در تغییر و تحول هستند. با این حال، سنجش و ارزیابی نوع مهارت هایی که برای پر کردن این شکاف ها لازم است، هم ضرورت دارد و هم دشوار است. و همین امر جذب و نگه داشتن کارمندان با استعدادی را که بتوانند در چنین فناوری های جدید مهارت کسب کنند را سخت تر می کند. علاوه بر این، در صورت عدم صدور گواهینامه، سازمان ها اغلب برای شناسایی افراد ماهر و مناسب باید تلاش بیشتری کنند.

به همین ترتیب، کارکنان، به احتمال زیاد سازمانی را انتخاب می کنند که روی آموزش کارکنان خود سرمایه گذاری می کند تا شانس خود را برای رشد شغلی به حداکثر برسانند. بنابراین، شناسایی و اندازه گیری شکاف مهارت ها به این معناست که سازمان ها باید برای نیروی کار فعلی و آینده خود، بستر و فرصت های آموزش و یادگیری را فراهم کنند. در حالی که پیشرفت و گسترش فناوری سبب ایجاد شکاف مهارتی شده است، با ارائه راه حل های نوآورانه فن آوری یادگیری، به ویژه سیستم مدیریت یادگیری (سیستم lms)، به سازمان ها در پر کردن شکاف های مهارتی کمک می کند.


از یک سیستم LMS سازمانی برای حل مشکل شکاف مهارتی استفاده کنید.

استفاده از LMS برای پر کردن شکاف مهارتی
استفاده از LMS برای پر کردن شکاف های مهارتی


علاوه بر افزایش پیشرفت های فناوری و تغییر و تحول در مهارت های مورد نیاز، کوتاهی سازمان ها نسبت به سرمایه گذاری در آموزش کارکنان عامل اصلی گسترش شکاف مهارت ها شده است. آموزش سازمانی کارکنان که با برنامه های مرتبط و جذاب آموزش آنلاین تلفیق شده باشد، بهترین راه برای به حداقل رساندن یا حل کامل شکاف مهارتی در بین کارکنان یک سازمان است. با استفاده از فن آوری های یادگیری مجازی مانند LMS، متخصصان طراحی و توسعه (L&D)، می توانند برنامه های آموزش الکترونیکی مناسبی را به نیروی کار سازمانی ارائه دهند.

مزایای LMS سازمانی و ویژگی هایی که سیستم آموزش مجازی LMS ارائه می دهد، قطعا دارایی ارزشمندی برای ارائه آموزش های حرفه ای مورد نیاز نیروی کار و آموزش سازمانی می باشد. آموزش سازمانی آنلاین که در ادامه به آن اشاره می کنیم در غلبه بر مشکل شکاف مهارتی در سازمان ها کمک می کند:


LMS سازمانی آموزش و یادگیری را به راحتی در دسترس قرار می دهد

ناکافی بودن یا عدم دسترسی به مطالب آموزشی، یکی از موانع اساسی است که در راه آموزش نیروی کار وجود دارد و موجب شکاف مهارتی می شود. نرم افزار ال ام اس، یک مخزن مرکزی برای ارائه کلیه محتوای آموزش سازمانی فراهم می کند که کارکنان در هر زمان و هر مکان و از هر دستگاهی که راحت باشند می توانند به آن دسترسی داشته باشند. علاوه بر این، با سامانه LMS با ارائه تجارب یادگیری منحصر به فرد و بی نظیر به کارکنان در کسب راحت و حفظ اطلاعات به صورت موثر کمک می کند.


امکان مدیریت استعداد ها و شایستگی را به وجود می آورد

نرم افزار آموزش مجازی LMS ثابت کرده است که می تواند یک ابزار کارآمد در مدیریت شایستگی های نیروی کار و کمک به رشد استعداد ها باشد. سیستم های ال ام اس با ماژول های اختصاصی برای مدیریت استعداد ها و مهارت، به متخصصان آموزش و توسعه کمک می کند تا فرآیند پیشرفت مهارت های کارمندان را بهتر مدیریت کنند. با داشتن یک ماژول مدیریت صلاحیت، سازمان ها می توانند صلاحیت های رهبری و یا یک جایگاه شغلی خاص را تعریف کنند.


یادگیری با رویکرد کل نگر را ممکن می کند

یک سرویس LMS ِ خلاقانه از روش های متنوع تحویل محتوا، کلاس مجازی، یادگیری ترکیبی، یادگیری اجتماعی و غیره برای جذب و درگیر کردن کارکنان استفاده می کند و سناریوهایی که پیاده سازی عملی آموزش ها را در دنیای واقعی و در جریان کار ارائه می دهد. سیستم های مدیریت یادگیری پیشرو امروزه از راه حل های میکرولرنینگ استفاده می کنند تا انعطاف پذیری و آموزش های آنلاین متنوع و متفاوتی را ارائه دهند. علاوه بر این، یادگیری موبایلی ویژگی و مزیت دیگر LMS است که دنیایی از فرصت های یادگیری را باز می کند، به این ترتیب فرآیند یادگیری جامع تر و شایسته تری ارائه می شود.


قابلیت ایجاد فرصت های یادگیری متنوع دارد

تخمین زده می شود که بازار جهانی آموزش الکترونیکی با افزایش 5.08% به 243.8 میلیارد دلار در سال 2022 برسد و بازارهای محتوای پیشرو مانند لیندا(Lynda)، آموزش لینکدین(Linkedln Learning) و Udemy، فرصت های جدیدی در صنعت آموزش باز می کنند. و علت اصلی رشد این بازار، انعطاف پذیری، افزایش دسترسی و کاهش هزینه ها است که همه این ویژگی ها مزایای سیستم LMS است.


امکان اجرای آموزش در جریان کار را فراهم می کند

فن آوری های نو ظهور با هوش مصنوعی و اتوماسیون، مشاغل را تغییر داده اند و در نتیجه آن یادگیری مداوم از دیدگاه اقتصادی به عنوان یک ضرورت مورد توجه قرار گرفته است. 80% درصد از رهبران امروز مشاغل، از ضرورت مهارت های جدید به عنوان یک چالش بزرگ تجاری یاد می کنند. مطالبات جاری در کار، به طور مرتب آنچه که باید آموزش داده شود را تغییر می دهد. اجرای آموزش در حین کار، بر این مشکل فائق می آید و آموزش و یادگیری را با آنچه که در کار واقعی باید انجام شود، هماهنگ می کند.یک LMS سازمانی یکپارچه با ادغام پلتفرم هایی که همه روزه استفاده می شوند، مانند چت، ایمیل، نرم افزارهیا آنالیز داده ها و شبکه های اجتماعی امکان دسترسی به همه این موارد را به صورت SSO فراهم می کند.


LMS سازمانی، در کارکنان درگیری و انگیزه ایجاد می کند

سیستم lms سازمانی<
سیستم lms سازمانی


گزارش های اخیر حاکی از آن است که تنها 15% از نیروی کار کل جهان درگیر شغل خود و جذب کاری که انجام می دهند می شوند، سالانه بیش از 500 میلیارد دلار به دلیل اخراج کارکنان از دست می رود. این یک بحران قدیمی و گسترده در رابطه با محیط کار است که پیش بینی می شود شکاف مهارتی را به صورت تدریجی افزایش می دهد. با کمک LMS، سازمان ها می توانند با ارائه پشتیبانیِ در لحظه از عملکرد، میزان درگیری و علاقه کارکنان را به طور موثری افزایش دهند و به این ترتیب عملکرد آن ها را بهبود دهند. با افزایش درگیری و تعامل، کارکنان موظفند اطلاعات بیشتری کسب کنند و مهارت های لازم را کسب کنند که به رشد آن ها کمک می کند و به پیشرفت سازمان ها کمک می کند.


نتایج آموزش و یادگیری را اندازه گیری می کند

یکی از مهم ترین مزایای LMS سازمانی، امکان ردیابی و ارائه گزارش از نتایج یادگیری کارکنان است. سیستم ال ام اس با گزارش دهی و ارائه تجزیه تحلیل، به متخصصان L&D کمک می کند تا الگوی رفتار ی یادگیرنده ها را تجزیه و تحلیل کنند تا بینش بهتری برای به حداکثر رساندن تاثیر برنامه های آموزشی داشته باشند. تحلیل نتایج، سازمان ها را قادر می سازد تا برنامه های آموزشی و آموزش انلاین خود را با الهام گرفتن از نیازها و اولویت های یادگیرندگان، به گونه موثرتری تولید کنند و ارائه دهند. در واقع با این گزارش ها و تجزیه و تحلیل نتایج، سازمان ها می توانند شکاف مهارتی را به طور مرتب و موثر ارزیابی کنند.


یک فرهنگ یادگیری همیشگی را در بین کارکنان سازمان نهادینه می کند

همانطور که آنالیز شکاف های مهارتی می تواند به سازمان ها کمک کند تا از فناوری آموزشی و اموزش مجازی استفاده کنند، چنین راه حل هایی به نوبه خود می توانند به سازمان ها کمک کنند تا با ارزیابی مرتب نیاز به پیشرفت و کسب مهارت جدید در نیروی کار و تهیه محتوای مناسب، فرهنگ یادگیری مداوم ایجاد کنند. در کنار آن، بخش بزرگی از مسئولیت ایجاد این فرهنگ بر عهده متخصصان، مدیران و کارمندان آموزش و توسعه است. با نهادینه شدن چنین فرهنگی، می توان اطمینان داشت که سازمان در هر زمان، مهارت های مورد نیازش را خواهد داشت.

نرم افزار آموزشگاه مجازی پافکو با ارائه راهکارهای مهم مدیریت سایت آموزشی در قالب سامانه مدیریت آموزشگاه توانسته است خدمات مفیدی در رابطه با برگزاری کلاس آنلاین، دوره های مجازی رایگان و سیستم مدیریت آموزش ارائه دهد. این موضوع با توجه به افزایش تقاضا برای خرید نرم افزار lms و سامانه ال ام اس مورد استقبال بسیاری از متقاضیان آموزش از راه دور قرار گرفته است.

مشاوره رایگان بگیرید
  • نویسنده : شرکت پافکو
    • امتیاز :
    • 1
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1398/05/15
  • تعداد مشاهده : 43 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

لطفا از گذاشتن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید