مقالات نرم افزار آموزش مجازی

راه اندازی سایت آموزش مجازی برای غلبه بر شکاف مهارتی

راه اندازی سایت آموزش مجازی برای غلبه بر شکاف مهارتی

با راه اندازی سایت آموزش مجازی برای سازمان خود، کمبود مهارت هایی که سازمان با آن مواجه است را حل کنید. سیستم مدیریت یادگیری lms، راه حل های سریع، بهینه و مقرون به صرفه ای پیش روی شما می گذارد.  

ادوبی کانکت
همراه با تست رایگان


راه اندازی سایت آموزش مجازی برای غلبه بر کمبود مهارت های مورد نیاز  

آمار و نظر سنجی ها در چند سال اخیر نشان می دهد که بین مهارت هایی که کارفرمایان به آن احتیاج دارند و مهارت هایی که کارمندان دارند، فاصله وجود دارد. بسیاری از افراد پیش بینی می کنند که این شکاف بین مهارت های مورد نیاز و مهارت های موجود در حال گسترش است. در این مقاله، به چگونگی پوشش دادن این شکاف و توسعه مهارت های مد نظر با راه حل های آموزش الکترونیکی پرداخته شده است.


شکاف مهارتی چیست؟

راه اندازی سایت آموزش مجازی برای غلبه بر شکاف مهارتی
شکاف مهارتی


مدیران معروف و افراد دیگری که در زمینه استخدام و منابع انسانی فعالیت دارند، از شکاف و کمبود مهارت سخن به میان می آورند و بعضا از آن را " یک بحران اخلاقی و اقتصادی" توصیف می کنند. مدیرعامل شرکت جی پی مورگان چیس، شرکت خدمات مالی و بانکداری آمریکایی در سال ها ی اخیر تحقیقات زیادی درباره این مسئله انجام داده است و تحلیل های خود را ارائه داده است. او توضیح داده است که طی پنج سال آینده، شرکت جی پی مورگان، صدها میلیون دلار در برنامه هایی که برای کمک به جوانان برای پیشرفت و رشد مهارت های آن ها ایجاد خواهد شد، سرمایه گذاری خواهد کرد. که این امر راه شغلی شفافی به آن ها خواهد داد.

از طرف دیگر برخی با این ایده و کمبود مخالفت کرده اند، به عنوان مثال مجله نیویورک تایمز در مقالات متعددی مخالف خود را در مورد این مسئله اعلام کرده است.

هر دو طرف این بحث، چه موافق ها و چه مخالف ها، استدلال هایی را برای پشتیبانی از نظر خود ارائه می دهند که تفکر برانگیز هستند. مرکز پیشرفت شغلی و استعدادیابی، این نقطه نظرات را بررسی کرده است و دلیل این اختلاف  نظرها و درست بودن نظرات هر دو طرف را توضیح می دهد.

اکنون که بیکاری در ایالات متحده آمریکا در پایین ترین سطح خود در 17 سال اخیر قرار دارد، بررسی ها نشان می دهند که هنوز هم کارفرمایان برای پیدا کردن کارمند و کارگر واجد شرایط مشکل دارند. این مسئله سه دلیل دارد: محل کارفرمایان، عدم تمایل به پراخت دستمزدهای رقابتی و نیاز به مهارت های تکنولوژیکی که به صورت مداوم در حال تغییر و توسعه هستند.

داده هایی که از لینکدین جمع آوری شده است نیز این شکاف مهارتی را تایید می کند. این مهارت ها عمدتا در دو بخش قرار می گیرند: مهارت های نرم و مهارت های مربوط به فناوری اطلاعات. کمبود مهارت های دیجیتالی و فناوری اطلاعات به دلیل پیشرفت مداوم فناوری تعجب آور نیست. سرعت تغییر فناوری موجب شده است، کارکنانی که تحت آموزش سازمانی قرار ندارند از آن عقب مانند.

ممکن از کمبود مهارت های نرم متعجب شوید، اما داده های لنیکدین این کمبود را نشان می دهد. هوش مصنوعی به طور گسترده ای تهدیدی برای بسیاری از مشاغل تلقی می شود. اما کامپیوتر ها هنوز قادر نیستند رفتار انسانی را با استفاده از مهارت های نرم خاص، از جمله ارتباط و کار تیمی را اجرا کنند.

امروزه با توجه به کابرد زیاد سامانه مدیریت آموزش الکترونیکی و سرویس آموزش مجازی، جست و جو برای یافتن بهترین نرم افزار کلاس مجازی و نرم افزار آزمون انلاین توسط سازمان هایی که به آموزش منابع انسانی خود اهمیت می دهند رو به افزایش است و قیمت نرم افزار آموزش مجازی نیز به یکی از پرکاربردترین لغات مورد استفاده در بخش آموزش سازمانی تبدیل شده است.


ایجاد یک مسیر یادگیری برای کارکنان

راه اندازی سایت آموزش مجازی برای غلبه بر شکاف مهارتی
راه اندازی سایت آموزش مجازی و طراحی مسیر یادگیری


طراحی و ایجاد یک بستر آموزش آنلاین و یادگیری از الف تا ی، هم برای کارفرمایان و هم برای کارکنان به یک اندازه مهم است. یک مسیر یادگیری، نقشه راه است که چند ایستگاه بین مهارت شروع کار و اهداف آموزشی نهایی دارد.

مواد آموزشی موجود در این مسیر باید در یک فرآیند گام به گم ساخته شود. در پایان مسیر یادگیری، کارمند علاوه بر اینکه مهارت ها را فرا گرفته است بلکه به طور مداوم در طول مسیر در هر مرحله پیشرفت کرده است. ایجاد یک مسیر یادگیری به مربیان این امکان را می دهد تا درس های جامع ارائه دهند که حتی در اثر محدودیت زمانی، اطلاعات مهم را از دست ندهند. مسیرهای یادگیری همچنین به کارکنان یک دید جامع از فرآیند کلی دوره آموزشی می دهد.

برای ایجاد یک یک مسیر یادگیری و راه اندازی سایت آموزش مجازی، اولین قدم شناسایی هدف نهایی این آموزش است. در مرحله بعد، توسعه دهنده های دوره، باید کلیه اهدافی را که می خواهند به آن ها برسند را فهرست کنند و با یک رویکرد گام به گام به آن ها نگاه کنند. سپس مسیر آموزش و یادگیری می تواند با انتخاب موضوعات بر اساس اهداف این لیست ترسیم شود.

کارفرمایان می توانند با گام های زیر، یک مسیر یادگیری موثر را توسعه دهند:

یک – هدف نهایی آموزش را مشخص کنید.

دو – از مهندسی معکوس استفاده کنید. به این صورت از هدف نهایی به عقب برگردید و به این سوال پاسخ دهید که "برای اجرای Z، کارمند باید چه کاری انجام دهد و چه چیزی بلد باشد؟".

سه – مهندسی معکوس را تا رسیدن به ابتدای راه ادامه دهید. به این صورت که گام به گام به عقب بردارید و هر مهارتی را که باید برای رسیدن به قدم بعدی کسب کنند را مشخص کنید. به این ترتیب گام هایی که باید در مسیر یادگیری بردارید، مشخص می شوند.


یک سیستم مدیریت یادگیری LMS چگونه می تواند به راه اندازی سایت آموزش مجازی و ایجاد یک مسیر یادگیری کمک کند؟

ایجاد یک مسیر یادگیری ممکن است فرآیند پیچیده به نظر برسد، اما با استفاده از یک نرم افزار آموزش مجازی LMS و برنامه تحلیل نیازهای آموزشی (TNA) می توانید آن را ساده تر کنید. سیستم lms یک نرم افزار eLearning است که برای مدیریت، مستند سازی و ردیابی آموزش کارکنان استفاده می شود. سرویس LMS برای کاربردهای مختلفی استفاده می شود، از آموزش و راه انداختن کارکنان استخدامی جدید و تازه کار گرفته تا آموزش آموزش های شغلی و دوره های طراحی شده برای کارکنانی که می خواهند ارتقا شغلی داشته باشند.

راه اندازی سایت آموزش مجازی برای غلبه بر شکاف مهارتی
سیستم lms برای راه اندازی سایت آموزش مجازی


برخی از نرم افزارهای lms مبتنی بر ابر هستند، زیرا به کارکنان این را امکان را می دهد که در هر محلی مثل خانه، محل کار یا هرجای دیگری یاد بگیرند. سامانه LMS کارفرمایان را قادر می سازد تا در آموزش تا برای آموزش کارکنان خود به شیوه مقرون به صرفه ای سرمایه گذاری کنند. راه اندازی سایت آموزش مجازی با نرم افزار ال ام اس، به مراتب ارزان تر از فرستادن کارکنان برای ادامه تحصیل در دانشگاه ها و یا دانشکده های محلی می باشد. و همچنین باعث اختلال در زمان کار یا گردش کاری کارکنان نمی شود.

همچنین یک نرم افزار LMS این امکان را به کارفرمایان می دهد که دوره ها را بر اساس مهارت های لازم برای کارکنان به صورت شخصی سازی شده ارائه دهند. همچنان که کارکنان هر یک از دوره ها را می گذرانند، سامانه ال ام اس پیشرفت آن ها را ثبت می کند، و به این ترتیب هر کدام از آن ها باید نسبت به مطالبی که برای یادگیری آن ها اختصاص داده شده است، پاسخ گو باشند. کارفرمایان می توانند با ردیابی این که چه کسی چه مهارتی را و با چه میزان تسلط کسب کرده است، برنامه آموزش کارکنان را تحت کنترل داشته باشند. همچنین کارکنان نمی توانند ادعا کنند که آموزش های لازم به آن ها نرسیده است، زیرا سایت lms سوابق آموزش را نگه می دارد.

نرم افزار آموزشگاه مجازی پافکو با ارائه راهکارهای مهم مدیریت سایت آموزشی در قالب سامانه مدیریت آموزشگاه توانسته است خدمات مفیدی در رابطه با برگزاری کلاس آنلاین، دوره های مجازی رایگان و سیستم مدیریت آموزش ارائه دهد. این موضوع با توجه به افزایش تقاضا برای خرید نرم افزار lms و سامانه ال ام اس مورد استقبال بسیاری از متقاضیان آموزش از راه دور قرار گرفته است.

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
سناعی

اولین کاری که هر سازمان یا فردی باید برای کسب و کارش انجام بده راه اندازی سایت هست.

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید