مقالات نرم افزار آموزش مجازی

5 ویژگی طلایی یک دوره آنلاین موفق

5 ویژگی طلایی یک دوره آنلاین موفق
یک دوره آنلاین موفق چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟ آیا می خواهید به عنوان یک تولید کننده دوره های آموزش آنلاین فعالیت کنید؟یا تصمیم به ارتقا استراتژی های آموزش و یادگیری گرفته اید؟ بهتر است که از ویژگی های برتر یک دوره آنلاین موفق مطلع باشید.

یک دوره آموزش الکترونیکی موفق چگونه باید باشد؟

یک دوره آموزش الکترونیک موفق چیزی بیشتر از یک منبع ارائه اطلاعات است. یک دوره اموزش انلاین ایده آل باید یادگیرنده را هیجان زده کند، برای او الهام بخش باشد و او را به طور فعال درگیر کند. دوره آنلاین موفق شما باید از بهترین شیوه های آموزش و توسعه بهره ببرد.

برای برگزاری کلاس آنلاین با Adobe Connect، کلیک کن!


علاوه بر اینها، شما کارکنان خود را به این دلیل استخدام کرده اید، چرا که تجربه و مهارت های آن ها برای شما هیجان انگیز بوده است. اینجا چند روش به شما می گوییم که با دوره های آموزش آنلاین که برایشان برگزار می کنید مطمئن شوید که آن ها این هیجان را در حین کار احساس کنند.

تاکنون سوالات زیادی شبیه به سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی (lms) چیست؟ و یا یادگیری مجازی چیست، در فروم ها و سایر گفتمان های اینترنتی شنیده ایم. جملاتی که در پاسخ به این سوالات مطرح می شود عموما تمام ویژگی های سیستم آموزش الکترونیکی lms و سیستم آموزش مجازی را در بر نمی گیرد. بسیاری از افراد سیستم مدیریت آموزش lms و مدیریت آموزش الکترونیکی را با آموزش وبینار و نرم افزار ویدئو کنفرانس تحت شبکه داخلی یکسان دانسته اند. برخی نیز بدون در نظر گرفتن درخواست های مخاطبان ویدیو کنفرانس با متقاضیان نرم افزارآموزش مجازی، تفاوتی بین این دو قائل نشده و نظرات متفاوت و نادرستی در این زمینه مطرح کره اند.
سیستم پیاده سازی یادگیری مجازی می تواند مجموعه از از نرم افزار آموزش مجازی lms که برای برگزاری کلاس زنده مجازی به کار می رود، نرم افزار کنفرانس تصویری و نرم افزار آموزش مجازی adobe connect که برای برگزاری جلسات آنلاین مشاوره ای و آموزشی به کار می رود، سامانه مدیریت آموزشگاه که بنا به اهداف مدیریت آموزشی در آموزشگاه های حضوری پیاده سازی می شود و سایر ابزارهای مدیریت آموزش الکترونیکی می باشد و بنا به نوع درخواست مخاطبان،  به صورت جداگانه و یا همگی با هم می توانند مورد استفاده قرار گیرند.


یک- زیبایی شناسی بصری

هر کسی در صورت رو به رو شدن با حجم زیادی از محتوای متنی قفل و یا حداقل بی علاقه می شود. برای حفظ توجه فراگیران، تدریس مجازی شما باید عناصر تعاملی و تصویری زیادی مانند تصاویر، نمودارها، دیاگرام ها و ... در خود جای داده است.

زیبایی شناسی کلی دوره نیز مهم است. این مسئله اولین چیزی است که دانش آموز شما با آن روبه رو می شود، و همه ما به خوبی با از تاثیر برداشت های اول و برخورد اول با خبریم. پس برای آن زمان بگذارید و در موردش فکر کنید. سوالاتی از قبیل سوالات زیر بپرسید:

  • آیا جلوه ها و زیبایی شناسی های بصری شما باید درخشان و مدرن باشد یا رنگی رنگی و سرگرم کننده؟
  • چه فونت هایی جذاب، حرفه ای و خواندنی هستند؟
  • کدام نوع رنگ بندی به بهترین وجه با لحن و سبک تدریس انلاین شما متناسب است؟
  • آیا می توانید همه دوره ها را با یک زیبایی شناسی مشترک اجرا کنید یا می خواهید با سبک های متنوعی کار کنید؟

اگر می خواهید یک شرکت تولید دوره آنلاین eLearning را انتخاب و استخدام کنید، زمانی را صرف مطالعه کردن نمونه کار های آن ها بکنید. بررسی کنید که طراحان آنها در گذشته با چه مواردی رو به رو شده اند و از آن ها در مورد امکانات سفارشی سازی سوال کنید.

مراقب باشید!

درست است که آدم ها از دیدن تصویر لذت می برند، ولی نباید در استفاده از تصاویر و المان های بصری زیاده روی کنید. یک قانون خوب که برای کنترل این مسئله وجود دارد این است که دقت کنید که هر عنصر بصری در راستای هدف اصلی آموزش باشد و در غیر این صورت استفاده نشود. بین یک کولاژ گرافیکی بهم ریخته و یک نقشه بصری تر و تمیز تفاوت وجود دارد.


دو- یک صدای مثبت

همه ما در برابر آموزش هایی که برای کارمان می بینیم نظرات و جبهه گیری هایی داریم. بسیاری از این نگرش ها منفی هستند. این تمرین خسته کننده، سخت یا بی فایده هستند. بنابراین، باید سعی کنید در حالی که مطالب مرتبط و جذاب باشند، شما باید لحنی روی آن پیاده کنید که دوره آنلاین شما با زبانی دلگرم کننده باعث تفهیم واقعی شود و به دانش پذیر کمک کند تا احساس رضایت، پر بودن و علاقه مند بودن بکند. به آن ها بفهانید که در کنار آن ها هستید!


سه- عناصر تعاملی که فرصت تمرین ایجاد می کنند

5 ویژگی طلایی یک دوره آنلاین موفق
عناصر تعاملی در دوره آموزش آنلاین


تعامل قلب نوآوری آموزشی است. مردم می خواهند با مطالبی که در یک دوره آنلاین، و به طور کلی در دوره های آموزشی به آن ها داده می شود درگیر شوند و تعامل داشته باشند. بنابراین، مطمئن شوید که دوره آنلاین شما عناصر تعاملی که یادگیرنده را به چالش می کشد و آن ها را به فکر می اندازد را داشته باشد. هر چه فعالیت آن ها در دوره آموزشی فعالانه تر باشد، حفظ اطلاعات آن ها بهتر و تجربه یادگیری آن ها لذت بخش تر خواهد بود.

کاربرد دانش

ارائه اطلاعات فقط یک روی سکه آموزش و یادگیری است. طرف دیگر آن که بسیار مهم تر است، کاربرد این اطلاعات و دانش است. بهترین عناصر تعاملی به دانش پذیران این فرصت را می دهد تا آنچه را که در دوره یاد گرفته اند را در سناریوهای بالقوه زندگی واقعی به کار گیرند. شرایط و فرصتی را برای کارکنان خود فراهم کنید تا بتوانند چیزهایی را که یاد گرفته اند را در عمل به کار گیرند.

این کار را می توانید با اجرای آزمون ها و یا شبیه سازی های همه جانبه در دوره های منظم در طول جلسات آنلاین انجام دهید. از یادگیرنده سوال کنید یا از آن ها بخواهید که یک مصداق عملی از دوره را ترسیم کنند. به عنوان مثال به یک فروشنده، یک سناریوی فروش فرضی بدهید و ببینید که آن ها چگونه این کار را انجام می دهند. پس از اتمام فعالیت، پاسخ های آن ها را ارزیابی کرده و بازخورد واضحی از ان ارائه دهید. اگر فراگیر تصمیم ضعیفی گرفت و عملکرد خوبی نداشت، به او دلیل ضعفش را بگویید و آن ها را به سمت عمل و تصمیم درست راهنمایی کنید.


پاداش

ایجاد یک سیستم پاداش برای همه مواد آموزشی شرکت ها عاقلانه است. جایزه، به دانش پذیر برای توجه بیشتر به دوره و فعالیت در کارهای مرتبط با آن انگیزه می دهد.


چهار- انسجام ساختاری و اهداف یادگیری شفاف

هر دوره اموزش الکترونیکی موفق باید یک هدف یادگیری روشن داشته باشد که دستیابی به آن از طریق آزمون ها و فعالیت هایی که در دوره انجام می گیرد قابل اندازه گیری باشد. بهترین دوره آنلاین، دوره ای است که منسجم باشد و هیچ بخش اضافه و دور از هدف نداشته باشد. این بدان معنی است که هر بخش از دوره آموزشی باید در راستای تمامیت و کل دوره باشد. به همین ترتیب، هر فعالیتی باید طی یک روال منطقی به مرحله بعد جریان پیدا کند. بنابراین، الگویی را پیدا کنید که مفید باشد و احساس خوبی منتقل کند.


پنج- محتوای آموزشی متمرکز و ساده شده

5 ویژگی طلایی یک دوره آنلاین موفق
تولید محتوا برای دوره آنلاین


مطالب و زمینه های بی شماری وجود دارد که می توان روی آن ها کار کرد و احتمالا هر کدام در جای خود مهم هستند. اما قطعا شما نمی خواهید با فرستادن موج همه چیزهایی که در اختیار دارید به سمت کارکنان خود آن ها را دچار استرس و گیجی کنید و هدف آموزش را به خطر بیندازید. بنابراین مطالب اولویت بندی کنید: مشخص کنید که مهم ترین مطلبی که باید بدانند در درجه اول چیست؟ کدام یک در مرتبه دوم قرار می گیرد و به همین ترتیب. مطالب را به سری دوره های مشخص و قابل هضم مانند آموزش قوانین جدید، آموزش رهبری یا آموزش توانمندسازی فروش تقسیم کنید. و سعی کنید تا حد امکان در توضیح کارها، رویه ها و خط مشی ها تعیین شوند.

همچنین باید عادت کنید که خود را جای دانش پذیر قرار دهید. آنچه را که آن ها از قبل می دانند یا نمی دانند را در نظر بگیرید و در مورد حدس زدن در مورد میزان دانش و سطح آن ها مراقب باشید.

به پتانسیل یادگیری کامل خود برسید

استراتژی های یادگیری دیجیتال، آینده آموزش کارکنان است. با وارد کردن این ویژگی ها در دوره های اموزش الکترونیک خود، می توانید محیط یادگیری بهینه ای را برای طیف گسترده ای از کارمندان ایجاد کنید - کارمندانی که در نتیجه شادتر خواهند بود و در انجام وظایف خود توانایی بیشتری خواهند داشت.

نرم افزار آموزشگاه مجازی پافکو با ارائه راهکارهای مهم مدیریت سایت آموزشی و آموزش سازمانی، در قالب سامانه مدیریت آموزشگاه توانسته است خدمات مفیدی در رابطه با برگزاری کلاس آنلاین، دوره های مجازی رایگان و سیستم مدیریت آموزش ارائه دهد. این موضوع با توجه به افزایش تقاضا برای خرید نرم افزار lms و سامانه ال ام اس مورد استقبال بسیاری از متقاضیان آموزش از راه دور قرار گرفته است.

مشاوره رایگان بگیرید
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

مرکز آموزش ادوبی کانکت