مقالات نرم افزار آموزش مجازی

5 ویژگی طلایی یک دوره آنلاین موفق

5 ویژگی طلایی یک دوره آنلاین موفق
یک دوره آنلاین موفق چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟ ویژگی های برتر یک سیستم آموزش آنلاین چیست؟ آیا می خواهید به عنوان یک تولید کننده دوره های آموزش آنلاین فعالیت کنید؟یا تصمیم به ارتقا استراتژی های آموزش و یادگیری گرفته اید؟ بهتر است که از ویژگی های برتر یک دوره آنلاین موفق مطلع باشید.

یک دوره آنلاین آموزشی موفق چگونه باید باشد؟

یک دوره آموزش الکترونیک موفق چیزی بیشتر از یک منبع ارائه اطلاعات است. یک دوره آنلاین آموزش ایده آل باید یادگیرنده را هیجان زده کند، برای او الهام بخش باشد و او را به طور فعال درگیر کند. دوره آنلاین موفق شما باید از بهترین شیوه های آموزش و توسعه بهره ببرد.

برای برگزاری کلاس آنلاین با Adobe Connect، کلیک کن!


علاوه بر اینها، شما کارکنان خود را به این دلیل استخدام کرده اید، چرا که تجربه و مهارت های آن ها برای شما هیجان انگیز بوده است. اینجا چند روش به شما می گوییم که می توانید با برگزار دوره آنلاین آموزشی برای کارکنانتان، مطمئن شوید که آن ها این هیجان را در حین کار احساس کنند.

تاکنون سوالات زیادی شبیه به سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی (lms) چیست؟ و یا یادگیری مجازی و دوره آموزشی آنلاین چیست، در فروم ها و سایر گفتمان های اینترنتی شنیده ایم. جملاتی که در پاسخ به این سوالات مطرح می شود عموما تمام ویژگی های سیستم آموزش الکترونیکی lms، سیستم آموزش مجازی و دوره آنلاین را در بر نمی گیرد. بسیاری از افراد سیستم مدیریت آموزش lms و مدیریت آموزش الکترونیکی را با آموزش وبینار و نرم افزار ویدئو کنفرانس تحت شبکه داخلی یکسان دانسته اند. برخی نیز بدون در نظر گرفتن درخواست های مخاطبان ویدیو کنفرانس با متقاضیان نرم افزارآموزش مجازی، تفاوتی بین این دو قائل نشده و نظرات متفاوت و نادرستی در این زمینه مطرح کره اند.
سیستم پیاده سازی یادگیری مجازی و دوره آنلان می تواند مجموعه از از نرم افزار آموزش مجازی lms که برای برگزاری کلاس زنده مجازی به کار می رود، نرم افزار کنفرانس تصویری و نرم افزار آموزش مجازی adobe connect که برای برگزاری جلسات آنلاین مشاوره ای و دوره انلاین آموزشی به کار می رود، سامانه مدیریت آموزشگاه که بنا به اهداف مدیریت آموزشی در آموزشگاه های حضوری پیاده سازی می شود و سایر ابزارهای مدیریت دوره آنلاین آموزشی باشد و بنا به نوع درخواست مخاطبان، به صورت جداگانه و یا همگی با هم می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

ویژگی های برتر یک سیستم آموزش آنلاین چیست؟


یک- زیبایی شناسی بصری

هر کسی در صورت رو به رو شدن با حجم زیادی از محتوای متنی قفل و یا حداقل بی علاقه می شود. یکی از ویژگی های آموزش مجازی برای حفظ توجه فراگیران، دوره آنلاین شما باید عناصر تعاملی و تصویری زیادی مانند تصاویر، نمودارها، دیاگرام ها و ... در خود جای داده است.

زیبایی شناسی کلی دوره آموزشی آنلاین نیز مهم است. این مسئله اولین چیزی است که دانش آموز شما با آن روبه رو می شود، و همه ما به خوبی از تاثیر برداشت های اول و برخورد اول با خبریم. پس برای آن زمان بگذارید و در موردش فکر کنید. سوالاتی از قبیل موارد زیر را از خود بپرسید:

  • آیا جلوه ها و زیبایی شناسی های بصری شما در دوره آنلاین، باید درخشان و مدرن باشد یا رنگی رنگی و سرگرم کننده؟
  • چه فونت هایی جذاب، حرفه ای و خواندنی هستند؟
  • کدام نوع رنگ بندی به بهترین وجه با لحن و سبک دوره انلاین شما متناسب است؟
  • آیا می توانید همه دوره های اموزشی آنلاین را با یک زیبایی شناسی مشترک اجرا کنید یا می خواهید با سبک های متنوعی کار کنید؟

اگر می خواهید یک شرکت تولید دوره آنلاین eLearning را انتخاب و استخدام کنید، زمانی را صرف مطالعه کردن نمونه کارهای آن ها کنید. بررسی کنید که طراحان آنها در گذشته با چه مواردی رو به رو شده اند و از آن ها در مورد امکانات سفارشی سازی سوال کنید.

مراقب باشید!

درست است که آدم ها از دیدن تصویر لذت می برند، ولی نباید در استفاده از تصاویر و المان های بصری در دوره آنلاین و سایت آموزشی خود زیاده روی کنید. یک قانون خوب که برای کنترل این مسئله وجود دارد این است که دقت نمایید تا هر عنصر بصری در راستای هدف اصلی آموزش آنلاین باشد و در غیر این صورت استفاده نشود. بین یک کولاژ گرافیکی بهم ریخته و یک نقشه بصری تر و تمیز تفاوت وجود دارد.


دو- یک صدای مثبت

همه ما در برابر آموزش هایی که برای کارمان می بینیم، نظرات و جبهه گیری هایی داریم. بسیاری از این نگرش ها منفی هستند. این تمرین خسته کننده، سخت یا بی فایده است. بنابراین،یکی از ویژگی های آموزش مجازی که باید به آنتوجه نمایید این است که در حالی باید سعی کنید مطالب دوره آنلاین مرتبط و جذاب باشند، باید لحنی روی آن پیاده کنید که دوره آنلاین شما با زبانی دلگرم کننده باعث تفهیم واقعی شود و به دانش پذیر کمک کند تا احساس رضایت، پر بودن و علاقه مند بودن کند. به آن ها بفهانید که در کنارشان هستید!


سه- عناصر تعاملی در دوره آنلاین که فرصت تمرین ایجاد می کنند

5 ویژگی طلایی یک دوره آنلاین موفق
عناصر تعاملی در دوره آموزش آنلاین


یک دوره آنلاین خوب تعاملی است. دوره های آنلاین فراتر از مکان هایی برای دسترسی دانش آموزان به اطلاعات هستند. یک دوره آنلاین خوب، اطلاعاتی مانند مطالب درسی یا ویدئوهای سخنرانی را ارائه می دهد، اما همچنین شامل تعامل بین استاد و دانشپذیران و بین دانش پذیران با دانشپذیران است. تعامل بین استاد و دانشپذیران ممکن است شامل دریافت بازخورد، پشتیبانی و راهنمایی شخصی توسط دانشپذیران باشد. تعامل بین دانشپذیران ممکن است شامل مواردی مانند بحث در مورد موضوعات مختلف یا همکاری با همسالان برای حل یک مشکل باشد. یک دوره آنلاین خوب اغلب به یک محیط یادگیری اجتماعی تبدیل می شود و فرصت هایی را برای توسعه یک جامعه یادگیری پر جنب و جوش فراهم می کند.

تعامل قلب نوآوری آموزشی است. مردم می خواهند با مطالبی که در یک دوره آنلاین، و به طور کلی در دوره های آموزشی به آن ها داده می شود درگیر شوند و تعامل داشته باشند. بنابراین، مطمئن شوید که دوره آنلاین شما عناصر تعاملی که یادگیرنده را به چالش می کشد و آن ها را به فکر می اندازد را داشته باشد. هر چه فعالیت آن ها در دوره آموزشی فعالانه تر باشد، حفظ اطلاعات آن ها بهتر و تجربه یادگیری آن ها لذت بخش تر خواهد بود.

کاربرد دانش

ارائه اطلاعات فقط یک روی سکه دوره آموزشی آنلاین است. طرف دیگر آن که بسیار مهم تر است، کاربرد این اطلاعات و دانش است. بهترین عناصر تعاملی به دانش پذیران این فرصت را می دهد تا آنچه را که در دوره یاد گرفته اند را در سناریوهای بالقوه زندگی واقعی به کار گیرند. شرایط و فرصتی را برای کارکنان خود فراهم کنید تا بتوانند چیزهایی را که یاد گرفته اند را در عمل به کار گیرند.

این کار را می توانید با اجرای آزمون ها و یا شبیه سازی های همه جانبه در دوره آموزشی آنلاین منظم در طول جلسات آنلاین انجام دهید. از یادگیرنده سوال کنید یا از آن ها بخواهید که یک مصداق عملی از دوره را ترسیم کنند. به عنوان مثال به یک فروشنده، یک سناریوی فروش فرضی بدهید و ببینید که آن ها چگونه این کار را انجام می دهند. پس از اتمام فعالیت، پاسخ های آن ها را ارزیابی کرده و بازخورد واضحی از ان ارائه دهید. اگر فراگیر تصمیم ضعیفی گرفت و عملکرد خوبی نداشت، به او دلیل ضعفش را بگویید و آن ها را به سمت عمل و تصمیم درست راهنمایی کنید.


پاداش

ایجاد یک سیستم پاداش برای همه مواد دوره آموزشی آنلاین شرکت ها عاقلانه است. جایزه، به دانش پذیر برای توجه بیشتر به دوره و فعالیت در کارهای مرتبط با آن انگیزه می دهد.


چهار- انسجام ساختاری و اهداف یادگیری شفاف

هر دوره اموزشی آنلاین موفق باید یک هدف یادگیری روشن داشته باشد که دستیابی به آن از طریق آزمون ها و فعالیت هایی که در دوره انجام می گیرد قابل اندازه گیری باشد. بهترین دوره آنلاین، دوره ای است که منسجم باشد و هیچ بخش اضافه و دور از هدف نداشته باشد. این بدان معنی است که هر بخش از دوره آموزشی آنلاین باید در راستای تمامیت و کل دوره باشد. به همین ترتیب، هر فعالیتی باید طی یک روال منطقی به مرحله بعد جریان پیدا کند. بنابراین، الگویی را پیدا کنید که مفید باشد و احساس خوبی منتقل کند.


پنج- محتوای دوره آموزشی آنلاین متمرکز و ساده شده

5 ویژگی طلایی یک دوره آنلاین موفق
تولید محتوا برای دوره آنلاین


مطالب و زمینه های بی شماری وجود دارد که می توان روی آن ها کار کرد و احتمالا هر کدام در جای خود مهم هستند. اما قطعا شما نمی خواهید با فرستادن موج همه چیزهایی که در اختیار دارید به سمت کارکنان خود آن ها را دچار استرس و گیجی کنید و هدف دوره انلاین آموزشی را به خطر بیندازید. بنابراین مطالب اولویت بندی کنید: مشخص کنید که مهم ترین مطلبی که باید بدانند در درجه اول چیست؟ کدام یک در مرتبه دوم قرار می گیرد و به همین ترتیب. مطالب را به سری دوره های مشخص و قابل هضم مانند آموزش قوانین جدید، آموزش رهبری یا آموزش توانمندسازی فروش تقسیم کنید. و سعی کنید تا حد امکان در توضیح کارها، رویه ها و خط مشی ها تعیین شوند.

همچنین باید عادت کنید که خود را جای دانش پذیر قرار دهید. آنچه را که آن ها از قبل می دانند یا نمی دانند را در نظر بگیرید و در مورد حدس زدن در مورد میزان دانش و سطح آن ها مراقب باشید.

یک دوره آموزشی آنلاین خوب برای دانش آموزان

دانش آموزانی که در پاییز در دوره های آنلاین ثبت نام می کنند چگونه می توانند بفهمند که تجربه آموزشی خوبی را دریافت می کنند؟ برخی از ویژگی های یک دوره آنلاین خوب چیست؟

یک دوره آنلاین خوب، جذاب و چالش برانگیز است. دانش آموزان را به مشارکت دعوت ، آنها را برای مشارکت ترغیب و توجه آنها را به خود جلب می کند. از هیجان یادگیری استفاده می کند و دانش آموزان را برای افزایش مهارت ها، توانایی ها و دانششان به چالش می کشد. یک دوره آنلاین خوب از لحاظ شناختی چالش برانگیز است.

یک دوره آنلاین خوب شامل تمرین است. دوره های خوب دانش آموزان را در "انجام" - نه فقط تماشا و خواندن - "دوباره انجام دادن" و در "به کارگیری آموخته های خود" مشارکت می دهد. در کلاس نویسندگی خلاق، دانش آموزان ممکن است یک داستان کوتاه بنویسند، بازخورد دریافت کنند، آن را بازبینی کنند و سپس یک داستان متفاوت بنویسند. در کلاس برنامه نویسی کامپیوتر، آنها ممکن است یک بلوک کد بنویسند، آن را آزمایش کرده و سپس از آن در برنامه بزرگتری که نوشتند استفاده کنند. در یک کلاس اقتصاد سنجی، آنها ممکن است روابط بین متغیرهای مختلف را بررسی کنند، معنی یافته های خود را توضیح دهند و سپس از آنها خواسته شود که این روش ها را در موقعیت های جدید به کار گیرند.

یک دوره آنلاین خوب موثر است. چنین دوره‌ای مهارت‌ها، توانایی‌ها و دانش‌هایی را که دانش‌آموزان در پایان دوره به دست می‌آورند، شناسایی می‌کند، فعالیت‌هایی را ارائه می‌دهد که برای کسب آن‌ها توسعه یافته و موفقیت دانش‌آموزان را ارزیابی می‌کند.

به پتانسیل یادگیری کامل خود برسید

استراتژی های یادگیری دیجیتال، آینده آموزش کارکنان است. با وارد کردن این ویژگی ها در دوره اموزشی آنلاین خود، می توانید محیط یادگیری بهینه ای را برای طیف گسترده ای از کارمندان ایجاد کنید - کارمندانی که در نتیجه شادتر خواهند بود و در انجام وظایف خود توانایی بیشتری خواهند داشت.

نرم افزار آموزشگاه مجازی پافکو با ارائه راهکارهای مهم مدیریت دوره آموزشی آنلاین و آموزش سازمانی، در قالب سامانه مدیریت آموزشگاه توانسته است خدمات مفیدی در رابطه با برگزاری کلاس آنلاین، دوره های مجازی رایگان و سیستم مدیریت آموزش ارائه دهد. این موضوع با توجه به افزایش تقاضا برای خرید نرم افزار lms و سامانه ال ام اس مورد استقبال بسیاری از متقاضیان آموزش از راه دور قرار گرفته است.

پافکو مفتخر است تا چنانچه سوالی درباره اینکه ویژگی های برتر یک سیستم آموزش آنلاین چیست و همچنین درباره دوره آنلاین دارید، به شما مشاوره رایگان ارائه دهد.

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
صالحی

برای دوره های انلاین یکی از مهم ترینها داشتن اینترنت مناسب هم مدرس هم زبان اموزان هست که داشته باشند

0 0

میری

ایجاد سرور مناسب و اینترنت مهم باعث میشه یه کلاس و آموزش انلاین موفق داشته باشین

0 0

سمیرا

یکی از ویژگی های خوب دوره آنلاین محدود نبودن به مکان خاص هستش و دانشپذیر در منزل خود میتواند آموزش ببیند

1 0

قاسم نوری

سلام
خسته نباشید
ممنون بابت مقاله خوبتون آموزش مجازی برای آموزش و راهنمایی هم تیمی هات راه خوبیه
هم هزینه کمتری نیاز هست هم زمان بیشتری دارید

1 0

رضا

هرچه محتوای دوره آموزشی آنلاین به طور ساده تری بیان بشه نتیجه بهتره

0 0

مینو

با سلام از توضیحات کاملتون در مورد دوره آنلاین بسیار ممنونم همچنین کارشناسهای راهنماتون بسیار با حوصله توضیح میدن سپاسگزارم

1 0

حمید

هر دوره آنلاینی اگر براش به خوبی تولید محتوا صورت بگیره و محتوای آموزشی انسجام داشته باشه قطعا میتونه یک دوره مدفق بشه

0 0

الهام

به نظرم آموزشگاه ها در ابتدای دوره آنلاین می بایست نقشه مسیر آموزش را به دانش پذیران ارائه دهند

1 0

فاطمه سادات

یک ویژگی دیگر دوره آنلاین خوب، در نظر گرفتن شرایط اجتماعی و اقتصادی متفاوت دانش جویان هست که برخی ممکن است نتوانند کتاب های گران قیمو را تهیه کنند.

1 0

محمد علي غفاري

باسلام . در مدرسه موضوع ارزشيابي در پرده ابهام قرار دارد اگرچه ميشود با روش هايي مثل تكاليف در سطح شناخني بالا تقلب را كمتر كرد ولي مايليم راه كارهاي ديگر را نيز بدانيم

0 0

هدیه بیات

ایجاد تعامل در دوره آنلاین از نکات کلیدیه آموزشه

0 0

آرمان

زمانی میشه گفت دوره آموزشی آنلاین خوبه که افراد به طور عملی هم قادر به پیاده سازی و اجرای آموزش های باشن.

1 0

شیدا

دوره آنلاین کاربردی، دوره ای هست که در کمترین زمان بتونه بیشترین محتوای آموزشی رو ارائه بده

0 0

کاکاوند

دوره آنلاین برای آموزش کارمندان شرکتها بسیار مناسبه

0 0

ناهید

ویژگی های برتر یک سیستم آموزش آنلاین چیست؟

0 0

سهیلی پور

برای برگزاری یک دوره آموزشی موفق باید زیر ساخت ها و نرم افزار با کیفیتی در اختیار داشت.

1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید