آموزش مجازی پافکو

به راحتی وبینار برگزار کنید! به راحتی وب کنفرانس برگزار کنید! به راحتی آزمون آنلاین برگزار کنید!

همین حالا دمو ببینید!
آموزش مجازی

5 راهکار برای ارزیابی عملکرد سیستم lms (ال ام اس)

ارزیابی عملکرد سیستم lms
برای ارزیابی عملکرد سیستم lms (ال ام اس) چه راه هایی وجود دارد؟ در این مقاله به 5 راه ساده و موثر برای سنجش عملکرد سیستم lms می پردازیم، که با استفاده از آن ها می توانید از عملکرد سیستم lms و برآورده شدن نیازهای خود از طریق اموزش انلاین خود مطمئن شوید.

با اندازه گیری اثربخشی و پذیرش آموزش الکترونیک، عملکرد سیستم آموزش الکترونیکی lms خود را ارزیابی کنید. 5 راه ساده اما به شدت مفید وجو دارد که با استفاده از آن ها می توانید از عملکرد سیستم lms و برآورده شدن نیازهای خود از طریق آموزش آنلاین خود مطمئن شوید.


چگونه عملکرد سیستم lms را ردیابی کنیم؟

شما سیستم مدیریت یادگیری LMS خود را، چه ال ام اس دانشگاهی باشد و چه ال ام اس سازمانی، انتخاب کرده اید، تیم شما و یا دانش آموزان شما همه امکانات آن را در اختیار دارند و برای آماده کردن و ارائه آموزش های خود زمان و منابع هزینه کرده اید، اما الان از خودتان سوال می کنید که آیا کارکنان یا دانش آموزان من واقعا از این سایت lms استفاده می کنند و از آن سودی می برند؟ آیا مطالب و مهارت هایی که آموزش می بینند، ماندگار است؟

کاملا طبیعی و منطقی است که مشابه این سوالات را از خودتان بپرسید و رایج تر از چیزی است که فکر می کنید. مطابق با آنچه در ادامه گفته خواهد شد، متوجه خواهید شد که پیگیری و نظارت بر پیشرفت تیم و ارزیابی عملکرد سیستم lms ساده است.

امروزه با توجه به کابرد زیاد سامانه مدیریت آموزش الکترونیکی و سرویس آموزش مجازی، جست و جو برای یافتن بهترین نرم افزار کلاس مجازی و نرم افزار آزمون انلاین رو به افزایش است و قیمت نرم افزار آموزش مجازی نیز به یکی از پرکاربردترین لغات مورد استفاده در بخش آموزش تبدیل شده است. به غیر از قیمت ال ام اس، فاکتورهای زیادی برای  پیاده سازی آموزش الکترونیکی موفق و سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی (lms) وجود دارد که متاسفانه در هنگام خرید یک سیستم مدیریت آموزش lms، بیشتر به قیمت نرم افزار آموزش مجازی  می شود.


در ادامه 5 روش ساده اما موثر برای آزمایش و ارزیابی عملکرد سیستم lms شما بیان می شود:

یک – سنجش میزان توسعه و پیشرفت دانش پذیر

پیشرفت کارکنان
پیشرفت کارکنان


یک سامانه آموزش مجازی lms موثر باید بتواند آمار مفیدی برای پیگیری و سنجش فعالیت و پیشرفت یادگیرنده ها، چه از طریق نمودارها و چه از طریق نمایش بصری داده ها، فراهم و ارائه کند. با ردیابی داده های مربوطه، می توانید اثربخشی آموزش خود را در افراد، گروه ها یا حتی در سطح جهانی پیگیری کنید. نظارت بر نمرات کلی، میزان موفقیت و حتی مدت زمانی که در سیستم lms سپری کردند را نشان می دهد. یک شاخص کلیدی که همیشه در دوره های آموزش انلاین باید در نظر داشته باشید، میزان ریزش دانشپذیر ها در دوره است. اگر متوجه شدید که میزان ریزش زیاد است، می توانید نتیجه بگیرید که این دوره آموزش الکترونیکی آنطور که باید برای دانش پذیرهای شما کافی یا مناسب نبوده است. با توجه به صحبت های گفته شده، یک برنامه آموزش آنلاین و به طور کلی یک برنامه آموزش موثر باید برای پاسخ دهی به نیاز های مخاطبانش طراحی شده باشد.


دو -  سنجش دستاوردهای (تلاش های) دوره آموزشی

نرخ یادگیری افراد مختلف باهم متفاوت است، این مسئله را همیشه در خاطر داشته باشید. شاید بعضی از افراد هیچ مشکلی در درک مطالب نداشته باشند و آموزش شما را همان دفعه اول به طور کامل بفهمند و دریافت کنند، در حالی که ممکن است دیگران برای پیشرفت به تلاش بیشتری نیاز داشته باشند. 


سه - ارزیابی دانش دانشپذیر

دانش پذیرها در طول دوره آموزشی و کلاس مجازی شما اطلاعات زیادی کسب خواهند کرد. طبیعی است که شما بخواهید از پیشرفت آن ها و اینکه آنچه را که آموخته اند را بتوانند در عمل پیاده کنند مطمئن شوید. اضافه کردن امتحان و کوئیز به دوره های اموزش الکترونیک یک روش عالی برای اندازه گیری میزان دریافت اطلاعات از طرف آن ها است. به ویژه آزمون های یهویی یک راه عالی برای آزمودن سطح واقعی دانش و میزان نگهداری آن می باشد، که نتایج آن اثربخشی کلی محتوای آموزش الکترونیکی شما را نشان می دهند. در صورت احساس نیاز، مجددا یک جلسه مجازی برای بازنگری دوره ترتیب دهید.

ارزیابی دانش با سیستم lms
ارزیابی دانش با سیستم lms


چهار- دوره های بازبینی

با گذشت زمان، کارکنان به بازنگری در آموزش هایی که قبلا دیده اند نیاز پیدا می کنند. دلیل آن می تواند تغییرات در قوانین باشد یا با هدف اطمینان از حفظ اطلاعات و برای یادآوری آن ها باشد. تکرار بخش مهمی از فرآیند یادگیری است. شما هر چه بیشتر در معرض چیزی قرار بگیرید بیشتر در ذهن شما می ماند. دوره های بازنگری آنلاین به تیم شما این امکان را می دهد که در سطح بالایی باقی بمانند.

پنج – جمع آوری بازخورد

جمع آوری بازخورد درباره عملکرد سیستم lms
جمع آوری بازخورد درباره عملکرد سیستم lms


در نهایت، بعد از اینکه به همه آنچه گفته شد عمل کردید، بهترین راه برای ارزیابی عملکرد اثربخشی سیستم lms، این است که از دانش آموزان بازخورد بگیرید. انجام نظرسنجی و استفاده از نرم افزار آزمون انلاین یا مصاحبه می تواند به شما کمک کند تا متوجه شوید کدام قسمت موثر و مفید بوده است و کدام قسمت به تغییر نیاز دارد. این نکته را در نظر داشته باشید که بازخوردی که جمع آوری می کنید از طیف وسیعی از یادگیرنده ها و مخاطب ها باشد. چرا که شما به دنبال ایجاد تغییراتی نیستید که فقط  به گروه کوچکی کمک کند. هر تغییری باید به سود اکثریت دانش آموزان باشد. ایجاد و سازگار کردن عملکرد سیستم lms، یک پلتفرم یادگیری ایجاد خواهد کرد که کارکنان و تیم شما کاملا مایل باشند که برای آن وقت صرف کنند و مطمئن باشند که این آموزش های آنلاین به نتیجه های خوبی خواهد انجامید.

با پیروی از این 5 اقدام ساده اما موثر، شما قادر به سنجش پیشرفت یادگیرنده و ارزیابی عملکرد سیستم lms خود و کارایی آموزش های خود خواهید بود. نگران نباشید، دانش یادگیرنده های خود را با امتحان هایی یهویی و از پیش تعیین نشده بسنجید و اگر احساس می کنید که دانش آموزانتان به یک بازنگری نیاز دارند، مطالب مورد نظر را به محتوا اضافه کنید تا به روز بمانید. همه این ها، همراه با جمع آوری بازخوردها و نظرات، می تواند شما را از نتیجه و عملکرد سیستم lms و اینکه کارکنان در بهترین وضعیتی که می توانند قرار دارند، آگاه و مطمئن کند.

نرم افزار آموزشگاه مجازی پافکو با ارائه راهکارهای مهم مدیریت سایت آموزشی در قالب سامانه مدیریت آموزشگاه توانسته است خدمات مفیدی در رابطه با برگزاری کلاس آنلاین، دوره های مجازی رایگان و سیستم مدیریت آموزش ارائه دهد. این موضوع با توجه به افزایش تقاضا برای خرید نرم افزار lms و سامانه ال ام اس مورد استقبال بسیاری از متقاضیان آموزش از راه دور قرار گرفته است.

مشاوره رایگان بگیرید
 • نویسنده : شرکت پافکو
  • امتیاز :
  • 1
  • 0
 • تاریخ انتشار : 1398/05/07
 • تعداد مشاهده : 78 بار
نظرات کاربران
نیکتا

نیکتا

        سیستم lms پافکو یکی از بهترین نرم افزارهای موجود می باشد
      
پاسخ دادن 1 0

علی

علی

        سلام
خانم نیکتا شما از مشتریان نرم افرار ال ام اس lms شرکت پافکو هستید اگر پاسخ شما مثبت است خواستم بدانم از کی از این سیستم استفاده می کنید؟و ایا تا کنون موفق بوده اید
من یک مدرس زبان هستم و میخواهم تازه کارم را شروع کنم ولی نمی دانم نرم افزار یادگیری الکترونیکی چه کمکی میتونه بهم بکنه
      
پاسخ دادن 0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

لطفا از گذاشتن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید