مقالات نرم افزار آموزش مجازی

بهترین استراتژی های دیجیتال مارکتینگ آموزش

بهترین استراتژی های دیجیتال مارکتینگ
آیا به دنبال یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای استفاده در بخش آموزش هستید؟ اگر بله، جای درستی آمده اید. تجاری سازی سیستم آموزش مفاهیم بازاریابی را معرفی کرده است. طی دهه ها رقابت در بخش آموزش و پرورش و به موازات آن نیاز به تاکتیک های دیجیتال مارکتینگ موثر به طرز چشم گیری افزایش پیدا کرده است.
ادوبی کانکت
همراه با تست رایگان


بهترین استراتژی های دیجیتال مارکتینگ برای آموزشگاه ها و صنعت آموزش 

آیا به دنبال یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای استفاده در بخش آموزش هستید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، جای درستی آمده اید. تجاری سازی سیستم آموزش و رقابت روز افزون بین اساتید، آموزشگاه ها، مدارس و دانشگاه ها برای جذب دانشجو و دانش پذیر بیشتر، مفاهیم بازاریابی را مدت هاست که به این بخش معرفی کرده است. طی دهه ها رقابت در بخش آموزش و پرورش و با توجه به افزایش رقابت در این صنعت، نیاز به تاکتیک های نوین بازاریابی از جمله ابزارها و تکنیک های دیجیتال مارکتینگ به طرز چشم گیری افزایش پیدا کرده است. بسیاری از موسسات و آموزشگاه ها در راستای سرمایه گذاری بر روی چشم اندازها، بخش بزرگی از درآمد خود را روی تبلیغات و بازاریابی سازمانی وآموزشگاهی هزینه می کنند. بدیهی است بدون ورود به این عرصه رقابتی و سرمایه گذاری بر روی بازاریابی، نمی توانند زمان زیادی در این بخش کسب و کاری دوام بیاورند. البته استفاده غلط از این ابزارها نیز تبعاتی به مراتب سنگین تر برای آن ها خواهد داشت. افزایش هزینه ها و عدم کسب خروجی مطلوب، یکی از مهمترین دلایل منحل شدن آموزشگاه ها و موسسات آموزشی می باشد. مدیریت آموزشی و نرم افزار آموزشگاه امروز جایگاه مهمی در دایره لغات دانشگاه ها و موسسات آموزشی پیدا کرده است. نقش مهم تکنولوژی و فناوری آموزشی مانند استفاده از آموزش مجازی با نرم افزار آموزش از راه دور و یا نرم افزار آموزش الکترونیکی برای آموزشگاه ها و دانشگاه ها یکی از تحولات سال های اخیر برای ورود به عرصه رقابت و بهینه سازی هزینه ها در این صنعت می باشد.
انقلاب در رسانه های اجتماعی یک فضای بازاریابی بسیار سودآور، برای آن هایی ایجاد کرده است که می خواهند آموزشگاه رویایی خود را داشته باشند. در این میان، رویکردی نوین درابزارهای آموزشی به کمک آموزشگاه ها و موسسات آموزشی آمده است.  ابزارهایی همچون نرم افزار آموزش مجازی lms، برای تدریس آنلاین و غیرحضوری اساتید و مدیران منابع انسانی سازمان ها، نرم افزار وبینار و برگزاری وب کنفرانس برای برگزاری جلسات مشاوره و جلسات آنلاین کارگاهی، همگی می توانند نشانی بر هوشمندی کسب و کارهای آموزشی برای رقابت در این صنعت باشد .

استراتژی دیجیتال مارکتینگ آموزش

ابزارها و روش های مختلفی برای استفاده در دیجیتال مارکتینگ آموزش وجود دارد. آموزش بدون مرز به شعار بسیاری از آموزشگاه ها و دانشگاه های آموزش از راه دور تبدیل شده است و آموزش مجازی و نرم افزار ال ام اس، امروزه از پرکاربردترین لغات در صنعت آموزش و بازاریابی آموزشی هستند.
در ادامه به معرفی پرکاربردترین ابزارها و کانال های دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی آموزشی می پردازیم.

بهترین استراتژی های دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ آموزش


دیجیتال مارکتینگ در آموزش : داشتن وب سایت آموزشی مناسب

بخش آموزش و پرورش به خوبی متوجه اهمیت ایجاد یک هویت دیجیتال در فضای مارکتینگ شده است. نقطه آغاز استراتژی دیجیتال مارکتینگ آموزشی، ایجاد یک وب سایت و خرید یک نرم افزار آموزش مجازی است. به طور کلی هر تلاشی در حوزه بازاریابی از ساخت  و طراحی یک وب سایت شروع می شود. شما می توانید در ازای پرداخت هزینه، یک وب سایت با قالب آماده خریداری کنید یا قالب آموزشگاه مخصوص به خود را سفارش دهید.


دیجیتال مارکتینگ آموزش: دقت در نگارش محتوا

اطلاعات مربوط به آموزشگاه، دانشگاه یا مدرسه ی خود را جمع آوری کنید و این اطلاعات را برای راحتی در دسترسی مخاطبان، بر روی وب سایت قرار دهید. می توانید بخش هایی مانند نظرات، تصاویر و ویدیوها نیز به آن ها اضافه کنید. یادتان باشد که دانشجویان، دانش آموزان و والدین قبل از انتخاب نهایی موسسه آموزشی، با جست و جو در اینترنت به تحقیق در مورد موسسات مختلف می پردازند. آنها محتواهای وب سایت های گوناگون را مرور می کنند و این محتواها در تصمیم گیری آنها بسیار تاثیرگذار خواهد بود.


دیجیتال مارکتینگ آموزش: استفاده صحیح از بهینه سازی موتورهای جست و جو

دانشجویان، دانش آموزان و والدین آن ها برای یافتن دوره های آموزشی مناسب معمولا از جست و جو در گوگل  شروع می کنند. بنابراین وب سایت شما باید در صدرنتایج گوگل قرار گیرد. در حال حاضر، بخش بزرگی از بودجه برنامه بازاریابی دیجیتال در بخش آموزش و سایر صنایع به سئو اختصاص داده می شود.


دیجیتال مارکتینگ آموزش: استفاده از تبلیغات کلیکی

روش سئو برای بالا بردن رتبه سایت شما در گوگل روشی مفید اما زمان بر است. با این حال روشی برای تولید سرنخ وجود دارد که نتیجه ای به مراتب سریع تر برای شما خواهد داشت. تبلیغات کلیکی نه تنها تاثیر فوری دارد، بلکه در ایجاد آگاهی از برند در یک زمان کوتاه نیز بسیار سودمند است. عمل پذیرش و ثبت نام برای آموزشگاه ها و دانشگاه ها، در بازه های زمانی خاصی از سال اتفاق می افتد. راه حل این مسئله این است که روی تبلیغات کلیکی سرمایه گذاری کنید تا از در رقابت با موسسات آموزشی دیگر، از آن ها پیشی بگیرید. گروه های تبلیغاتی مختلفی را برای هر یک از دوره های خود ایجاد کنید و تا جایی که ممکن است کلمات کلیدی به آن ها اضافه کنید.


دیجیتال مارکتینگ آموزش: ایجاد بخش نظرات کاربران در فروم ها و استفاده از کامنت مثبت

این موضوع نه تنها در بخش آموزش، بلکه در اکثر سایت های فروشگاهی نیز نقش مهمی دارند. دانش آموزان و والدین، قبل از انتخاب دوره آموزش آنلاین و ثبت نام در دوره های نوین که اطلاعات زیادی از آن ها در سترس نیست، به عوامل مختلفی از جمله تجربیات و نقد های افراد دیگر از دوره های شما بیشتر توجه می کنند. چرا که آن ها مشتریان واقعی شما بوده اند. پس کمپینی را برای گرفتن بازخورد مثبت از دانشجویان، دانش آموزان و والدین آن ها راه اندازی کنید.

بهترین استراتژی های دیجیتال مارکتینگ
ویژگی های دیجیتال مارکتینگ برای آموزش


دیجیتال مارکتینگ آموزش: بازاریابی رسانه های اجتماعی

رده سنی جوانان و کسانی که به مدرسه، آموزشگاه ها و دانشگاه ها می روند اغلب در رسانه های اجتماعی فعال هستند و به همین دلیل، موسسات آموزشی می توانند با فعالیت در این رسانه ها، برای رقابت با سایر موسسات بیشترین استفاده را از این کانال های ارتباطی ببرند. از شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، توئیتر، لینکدین و اینستاگرام می توانید با مخاطبان خود ارتباط موثرتری برقرار کنید.


دیجیتال مارکتینگ آموزش: ایجاد فهرستی از وب سایت های مرتبط

وب سایت های زیادی وجود دارد که در مورد تحصیلات دانشگاهی و دوره های آموزشی، اطلاعات مفید و پرکاربردی به شما ارائه می دهند. با این وب سایت ها تماس بگیرید تا موسسه شما را نیز در فهرست معرفی خود بیاورند.


دیجیتال مارکتینگ آموزش: افیلییت مارکتینگ با همکاری بلاگرها

با بلاگرها و وبلاگ نویس های حوزه کاری خود هماهنگ شوید. بسیاری از افراد تاثیرگذار وجود دارند که برای مخاطبان شما از جمله دانشجوها و دانش آموزان الگو باشند. می توانید با آن ها همکاری کنید و در ازای انتشار پست های ویژه برای مخاطبان، به آن ها پراخت های مختلفی داشته باشید. پلتفرم های اینفلوئنسر مارکتینگ بسیاری برای این کاروجود دارد. این پلتفرم ها شما را به بلاگرهایی متصل می کند که در حوزه آموزش کار می کنند.  


دیجیتال مارکتینگ آموزش: انتشار محتوای با ارزش بر روی بلاگ سایت

بلاگ مخصوص به موسسه خود را آماده کنید و نکات مربوط به دوره های آموزشی خود را آن جا ارائه دهید. دانش آموزان قبل از انتخاب و ثبت نام در یک دوره آموزشی به خصوص آموزش آنلاین، تحقیقات آنلاین زیادی نیز انجام می دهند.


دیجیتال مارکتینگ آموزش: برای برندسازی برنامه ریزی کنید

هنگام طرح ریزی برنامه بازاریابی برای موسسات آموزشی، هرگز اهمیت گنجاندن برنامه و بودجه برندسازی را فراموش نکنید. بخش آموزش بسیار رقابتی شده است و دانش آموزان همیشه به دنبال بهترین ها هستند. اگرچه ممکن است هزینه های قابل توجهی داشته باشد، اما در زمان ایجاد استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای موسسات آموزشی، نباید فاکتور برندسازی نادیده گرفته شود.


دیجیتال مارکتینگ آموزش: ویدئو مارکتینگ

بهترین استراتژی های دیجیتال مارکتینگ
ویدئو مارکتینگ برای بازاریابی آموزشی

دیگر زمان اینکه مردم فقط به دنبال اطلاعات متنی باشند گذشته است. امروزه طرفدار محتوای ویدئویی به شدت افزایش یافته است. هر کسی تماشای یک ویدئو را به خواندن یک مقاله بلند ترجیح می دهد. این یک جنبه بسیار مهم برای اهداف بازاریابی در بخش آموزش است. نسل جوان به تماشای فیلم های یوتیوب، آپارات و سایر سایت های انتشار محتوای ویدیو علاقه زیادی دارند.


دیجیتال مارکتینگ آموزش: استفاده از سوشال مارکتینگ برای آگاهی از برند

اینستاگرام مارکتینگ و سایر کانال های سوشال مارکتینگ، یکی از مهم ترین چیزهایی است که در ایران می تواند به موفقیت برنامه بازاریابی شما کمک کند. اکثر مخاطبان جوان امروزی در اینستاگرام حساب کاربری دارند. با هدف ایجاد آگاهی و ساخت برند، هرچه می توانید عنصر جذابیت و تعاملی بودن را به صفحه فیس بوک خود اضافه کنید. از انواع مختلف محتوا مثل فیلم ها، تصاویر و پست های وبلاگی استفاده کنید و یا مخاطب را هر چه بیشتر با  صفحه فیس بوک خود درگیر کنید.


دیجیتال مارکتینگ آموزش: مارکتینگ با همکاری اینفلوئنسرها

همانند سایر حوزه های تجارت، اینفلوئنسر مارکتینگ برای موسسات آموزشی نیز کارآیی دارد و می تواند رشد و فرصت های تجاری خوبی به وجود آورد. اینفلوئنسرهای صنعت خود را پیدا کنید. با آن ها ارتباط برقرار کنید و سپس یک پیام برای کمپین اینفلوئنسر ایجاد کنید. همچنین می توانید با وبلاگ نویس های مرتبط با محتوای آموزشی خود ارتباط برقرار کنید و از آن ها در نوشتن پست های موسسه خود کمک بگیرید.


دیجیتال مارکتینگ آموزش: تجربه مثبت

بیان تجارب مثبت در مرحله قبل از گرفتن ثبت نام، نقش خیلی بزرگی برای هر موسسه ای دارد. دانش آموزان قبل از ثبت نام بررسی های آنلاین را جست و جو می کنند.


دیجیتال مارکتینگ آموزش: ایمیل مارکتینگ

امروزه، کارشناسان بازاریابی دیجیتال، ایمیل مارکتینگ را دست کم می گیرند. اما ایمیل مارکتینگ هنوز هم نقش مهمی در تولید سرنخ و آگاهی از برند ایفا می کنند. به جای ایمیل های تبلیغاتی، ایمیل های اطلاعاتی ارسال کنید. برای دانش آموزان خود داستان های موفقیت بفرستید. داستان هایی که نشان دهنده مزایایی است که با پیوستن به موسسه شما برای آن ها به ارمغان می آید.

آموزش آنلاین و آزمون آنلاین، می تواند برای آموزشگاه ها و موسسات آموزشی علاوه بر صرفه جویی در منابع و هزینه ها، مزایای دیگری نیز داشته باشد. از جمله اینکه آن ها می توانند با کسب سهم بازار بیشتری از دانشپذیران، درآمد خود را نیز افزایش داده و نرخ بازگشت سرمایه یا ROI بالاتری نیز داشته باشند. برای مثال موسسات آموزش انلاین می توانند به ثبت نام دانش آموزان بیشتری از مناطق و شهرهای مختلف پرداخته و از این طریق تعداد ثبت نامی های خود را افزایش دهند.یک آموزشگاه آنلاین می تواند علاوه بر مزایای آموزش آنلاین، مزایای آموزش حضوری را هم برای موسسات آموزشی و مدارس آموزش از راه دور داشته باشد. آموزش انلاین با استفاده از ابزارها متعددی امکان پذیر است که یکی از مشهورترین آن ها وب کنفرانس adobe connect و نرم افزار وبینار است.

از آن جا که تنوع در ابزارهای آموزش الکترونیکی، مدیران آموزشگاه ها و موسسات آموزشی را دچار سردرگمی میکند، می توان دسته بندی راحت تر و قابل فهم تری برای آن ها در نظر گرفت. ال ام اس نرم افزاری است که می تواند به آموزشگاه ها، دانشگاه ها، مدیران منابع انسانی سازمان ها و سایر متقاضیان آموزش مجازی کمک کند تا به برگزاری دوره های آموزشی با کیفیت غیرحضوری اقدام کنند. در این حالت با داشتن فقط یک کامپیوتر و یا تبلت می توان آموزش مجازی انجام داد. آموزش منابع انسانی و یا آموزش دانشپذیران در موسسات آموزشی مختلف توسط سیستم یادگیری الکترونیکی، به شما این امکان را خواهد داد که آموزش الکترونیکی را حتی به صورت آموزش از راه دور آفلاین نیز انجام دهند. در این صورت دوره آموزشی می تواند به صورت محتوای الکترونیکی تولید شده و در نرم افزار جایگذاری گردد. به این صورت دوره ای که فقط یکبار ضبط شده است را می توان بارها و بارها بدون نیاز به هزینه مجدد برگزار نمود.

 این یک پاسخ کلی به سوالی است که امروزه بسیاری از متقاضیان آموزش از راه دور به دنبال آن هستند. اینکه مزیت سیستم آموزش الکترونیکی چیست؟

ابزار وب کنفرانس یا ویدئو کنفرانس تصویری تحت وب نیز، برای برگزاری جسات آنلاین باکیفیت به کار گرفته می شود. این ابزار میتواند با قرار گرفتن در کنار یک سیستم یادگیری الکترونیکی lms، تمام الزامات یک آموزش مجازی مناسب را پوشش دهد. در این صورت می توان یک تدریس آنلاین را به همراه آزمون آنلاین ارزیابی نمود. کلاس مجازی یا کلاس آنلاین توسط یک سیستم وب کنفرانس می تواند به صورت به صرفه تری پیاده سازی گردد. تدریس انلاین یکی از مهم ترین قابلیت های نرم افزار وبینار می باشد.

مهم ترین پاسخی که در مواجهه با سوال "انعطاف پذیری سامانه lms یا سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی چیست" می توان ارائه داد این است که یک سایت lms می تواند قالبی متناسب با وب سایت شما ارائه دهد که به اختصار قالب lms نام دارد و ظاهری شبیه به فرمت اصلی صفحات وب سایت شما خواهد داشت. همچنین نرم افزار آموزشگاه نیز برای سازمان ها، به صورت کلی سیستم مدیریت آموزشگاه و موسسات آموزشی حضوری این امکان را فراهم می کند که مراحل اخذ دوره و ثبت نام به صورت اتوماتیک و توسط کاربر انجام شده و برای آن نیازی به حضور یک منشی برای ثبت دستی این موارد وجود نداشته باشد. یک آموزشگاه آنلاین می تواند برای شما مزایای بسیاری داشته باشد که مهمترین آن افزایش نرخ بازگشت سرمایه ROI است.

پافکو به عنوان اولین شرکت دانش بنیان ارائه نرم افزارهای آموزش الکترونیکی، مفتخر است که با 18 سال سابقه موفق فعالیت در صنعت آموزش از راه دور، انواع ابزارهای آموزش مجازی را با بهترین و بالاترین کیفیت در اختیار شما قرار دهد.

مشاوره رایگان بگیرید

نظرات کاربران
عباسی

دقیقا بهترین راه برای دیجیتال مارکتینگ اموزش ویدیویی و وبکنفرانس ها هست

0 0

نوروزی

مقاله مفیدی بود ممنوونم

0 0

حقجو

تاثیر سوشال مارکتینگ این روزا از باقی موارد بسیار بیشتره

1 0

حبیبی

دقیقا یکی از راه های که برای دیجیتال مارکتینگ مفید هست از لاین اموزش هست

0 0

علی

سلام
من یک آموزشگاه آنلاین (در بستر نرم افزار ال ام اس LMS) تاسیس کرده ام و نمیدونم چگونه باید تعداد دانشجویانم را افزایش بدهم قابل ذکر است بازاریابی اینترنتی در حوزه آموزش بشدت دشوار شده است در مقاله شما راهکارهای حرفه ای ذکر شده بود دوستان اگر راه دیگری سراغ دارید راهنمایی کنید ممنون

2 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید