مقالات نرم افزار آموزش مجازی

4 نیاز کارکنان که باید در توسعه آموزش الکترونیکی خود لحاظ کنید

نیاز کارکنان در توسعه آموزش الکترونیکی

در توسعه آموزش الکترونیکی اغلب روی خواسته های سِمَت رهبری تمرکز می شود. در حالی که آنچه که کارکنان می خواهند یا نیاز دارند غالبا نادیده گرفته می شود. این طرز تفکر را که کارکنان هر آنچه را که رهبرانشان انتظار دارند را قبول می کنند را متوقف کنید. در غیر این صورت دوره آموزش شما با شکست مواجه می شود.

ادوبی کانکت
همراه با تست رایگان


کارکنان واحد آموزش الکترونیکی چه نیازهایی دارند که شما باید در طراحی دوره آموزش خود در نظر بگیرید؟


استفاده از فاکتور سرعت عمل در توسعه آموزش الکترونیکی

منظور از نیاز به سرعت عمل در اموزش الکترونیک (اموزش مجازی) این است که مطمئن شویم که کارکنان، پشتیبانی و پاسخ هایی فوری دریافت می کنند. دلایل زیادی برای «نیاز به سرعت» وجود دارد، اما مهمترین آنها تحت فشار قرار دادن کارکنان برای انجام سریع تر و به موقع کارهاست.

درباره آخرین باری که مشکلی برایتان پیش آمده فکر کنید. که لازم بود در پیدا کردن راه حل سریع باشید. احتمالا، برای کامل کردن کار خودتان و حل آن مشکل مجبور شده اید که چیزهایی را به سرعت یاد بگیرید. اما کارکنان واحد آموزش (توسعه آموزش الکترونیک) اغلب فراموش می کنند که در هنگام طراحی آموزش(سیستم مدیریت یادگیری)، به خصوص طراحی و توسعه آموزش الکترونیکی روی مسائل چالش برانگیز تاکید کنند.

هنگامی که با یک مشکل مواجه می شویم، به خصوص زمان هایی که تحت فشار هستیم، طبیعت انسانی سراغ یافتن پاسخ ها و راه حل های ساده و قابل اطمینان می رود. امروزه، شبکه های اجتماعی به ما توانایی ارائه دانشمان را از طریق ابزارهای شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر، لینکدین، یوتیوب و غیره می دهد که این مورد با قرار گیری در کنار اموزش مجازی نقش خود را بهتر ایفا می کند.

پاسخ از طریق این شبکه ها فوری و سریع است. البته ممکن است این پاسخ ها دقیق یا مناسب نباشند. این جایی است که تخصص آموزش شما و راحتی آموزش الکترونیکی(آموزش مجازی) می تواند بدرخشد.


نیاز به درگیر کردن کارکنان در پیاده سازی آموزش الکترونیک (توسعه آموزش الکترونیکی)

به طور آگاهانه تصمیم بگیرید که هماهنگ با نگرش های کارکنان خود پیش بروید. به این ترتیب می توانید مطمئن باشید که آن ها به طور کامل روی آموزش و یادگیری سرمایه گذاری خواهند کرد.  

اگر آن ها ندانند که چرا به این آموزش نیاز دارند و اگر این نیاز را باور نداشته باشند، رفتار آن ها تغییر نخواهد کرد، مهم نیست که محتوا چه محتوایی باشد. این یکی از ارکان مدیریت اموزش در یک سیستم مدیریت یادگیری است. یک نرم افزار ال ام اس برای پیاده سازی آموزش مجازی و داشتن یک آموزشگاه آنلاین در سازمان بسیار کار واحد آموزش را راحتتر خواهد کرد. پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر در خصوص مدیریت اموزش در سازمان ها، سایر مقالات سایت را در رابطه با سامانه آموزش الکترونیکی، آموزش آنلاین و انواع آموزش مطالعه فرمایید.

نیاز کارکنان در توسعه آموزش الکترونیکی
تیم توسعه آموزش الکترونیکی


قبل از اینکه سراغ طراحی و توسعه آموزش الکترونیکی بعدی خود بروید، چطور است که به فکر گفت و گو کردن با مخاطبان آموزش خود باشید؟ آیا افرادی که تلاش های آموزشی شما قرار است عملکرد آن ها را بهبود دهد، افرادی واقعی هستند؟ (آیا آن ها را می شناسید و نیازهای آموزشی آن ها را درست تشخیص داده اید؟)


نیاز به محتوای مرتبط و مناسب در توسعه آموزش الکترونیکی (نقش محتوای آموزشی در اموزش مجازی)

در اغلب موارد، کارکنان واحد آموزش، نگران این موضوع هستند که آیا دانش آموزان علاقه مند هستند یا محتوای دوره های آموزشی آنلاین را درک می کنند یا نه. مشکل این است که اکثر مردم برای رعایت ادب می گویند راضی بوده اند، و اگر ناراضی هم باشند، احتمالا پاسخ می دهند که محتوا را فهمیده اند. این موضوع آموزش مجازی شما را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد و یکی از ارکان مهم داشتن یک آموزشگاه آنلاین موفق در سازمان هاست. 

اکثر افراد این مسئله را بیشتر به طراحی و پیاده سازی آموزش الکترونیکی یا به طور کلی آموزش مجازی مربوط می دانند تا عملکرد کارکنان.

نقش اصلی شما این است که در فرآیند ایجاد یک سیستم مدیریت یادگیری، ارزیابی جامعی از نیازها و مهارت ها انجام دهید. در این مورد باید علاوه بر نیاز آموزشی موجود، آنچه کارکنان می خواهند و به آن معتقد هستند نیز در نظر گرفته شود(نیاز آموزشی که از نظر کارمندان اهمیت دارد). اگر می خواهید رضایت و حمایت آن ها را داشته باشید، مطمئن شوید که طراحی سیستم مدیریت یادگیری و آموزش الکترونیکی شما، نیازهای آن ها را در نظر می گیرد و پوشش می دهد.

با رعایت کردن این کار ساده، نه تنها رضایت واقعی آن ها را به دست می آورید، بلکه باعث می شود که آنها تلاش شما را در مدیریت اموزش به خاطر بسپارند و این موضوع آن ها را مجبور به تعهد بیشتر می کند. تولید اسلاید برای آموزش آنلاین و انتشار اطلاعات سنگین است را متوقف کنید(متاسفانه، هنوز هم وجود دارند). همه راه حل های آموزش الکترونیکی شما باید مناسب و دارای قابلیت اجرای فوری باشند.


نیاز به انعطاف پذیری در توسعه آموزش الکترونیکی

آموزش الکترونیکی(اموزش مجازی و آژمون مجازی) پاسخ به انعطاف پذیری در یادگیری است! که یک نرم افزار ال ام اس کمک ویژه ای به پیاده سازی آن می کند. سعی کنید آموزش الکترونیکی را قالب یک آموزشگاه تحت وب برای سازمان خود پیاده سازی کنید. مشابه با همان که شبکه های اجتماعی و یادگیری باعث سرعت می شود، موفقیت در توسعه یادگیری الکترونیکی در سازگاری و انعطاف پذیری در طراحی، رویکرد و کاربرد پذیری است.

نیاز کارکنان در توسعه آموزش الکترونیکی
تیم توسعه آموزش الکترونیک


این زمانی که شما در حال طراحی و توسعه راه های آموزش و یادگیری (انواع آموزش) هستید اساسی است و فرصتی است که آموزش ها را با نیازهای دانش آموزان و فراگیرهای مختلف منطبق کنید. بعضی از محتواهای آموزشی برای تعدادی از آن ها زودتر از بقیه نمایش داده خواهد شد یا آن ها قادر خواهند بود آنچه را که نیاز دارند را خودشان انتخاب کنند(رعایت پیشنیازی و هم نیازی در سیستم مدیریت آموزش و نرم افزار ال ام اس به شما در این زمینه کمک خواهد کرد). بعضی از آنها انتظار آموزش های بلادرنگ(آموزش مجازی و آزمون مجازی فوری) دارند ولی بعضی دیگر به زمان بیشتری احتیاج دارند. در اصل، وقتی صحبت از یادگیری به میان می آید، نباید همه را به یک چشم نگاه کرد و آموزش مجازی بستر و فرصت این انطباق را به خوبی فراهم می کند.

درک همزمان نیازهای فراگیران و کارکنان در کنار محدودیت ها و انتظارات سازمان، به رونق و افزایش اعتبار کسب و کار داخلی شما کمک می کند. اما اگر موفق شوید که با نیازهای یادگیری هر فرد از لحاظ ارتباط، سازگاری و سرعت منطبق شوید، تبدیل به یک منبع "بانی رشد" برای افرادی می شوید که تاثیر مستقیمی بر کسب و کار خود دارند. حالا دیگر می دانید موفقیت یادگیری را چگونه تعریف کنید!

لطفا نقطه نظرات ارزشمند و بازخوردهای خود را با ما در میان بگذارید. ما خوشحال می شویم درباره کارهای شما بیشتر بدانیم. همچنین پیشنهاد می کنیم سایر مقالات ما در خصوص آموزشگاه آنلاین، اموزش الکترونیک، مدیریت آموزش و نرم افزار ال ام اس را مطالعه فرمایید.

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
انصاری

یکی از بهترین چیز ها تو نیاز کارکناناین هست که برای کار کنان اموزش قرار داده بشه تا بتونه رشد و پیشرفت کنه

0 0

سارا نیکنام

بسیار مقاله خوبی بود آموزش الکترونیکی یکی از ترندهای دنیاست

0 0

مینا پورحسینی

من به عنوان کارمند واحد آموزش در یک شرکت خصوصی، بارها این مساله رو مطرح کردم و خداروشکر چندماهی هستش که پذیرفته شده
یکی از بهترین مقالاتی بود که تو این مدت مطالعه کردم
مرسی

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید