مقالات نرم افزار آموزش مجازی

یادگیری اجتماعی با سیستم LMS

یادگیری اجتماعی با سیستم LMS

سازمان های برتر به طور فزاینده ای از یادگیری اجتماعی با سیستم LMS بهره می برند تا برنامه های آموزشی خود را جذاب تر و جذاب تر کنند. سیستم LMS ای که به طور کلی یاد گیرنده ها را درگیر یادگیری اجتماعی کند، میزان تجربه ی یادگیری را افزایش می دهد و همچنین مشارکت بیشتر یاد گیرنده ها را به همراه خواهد داشت.

یکی از ملزومات یادگیری اجتماعی برگزاری جلسات گروهی است. در فضای مجازی این جلسات گروهی توسط نرم‌افزارهای وب کنفرانس برگزار می‌شود. در صورتی که در برگزاری جلسات خود با استفاده از پیام رسان‌های رایج دچار مشکل شده‌اید و قصد دارید این مشکلات را حل کنید، یکی از راه‌ها اجاره نرم افزار وب کنفرانس با هزینه بسیار معقول است. روی دکمه زیر کلیک کنید.

جلساتت رو با ادوبی کانکت برگزار کن!

همراه با تست رایگان


یادگیری اجتماعی با نرم افزار آموزش مجازی LMS (ال ام اس)

بی تردید رسانه های اجتماعی به یک جز جدایی ناپذیر زندگی روزمره ما تبدیل شده است، به طوری که به طور مداوم با استفاده از شبکه هایی مثل فیس بوک، توئیتر و یا دیگر سایت های پیشرو در زمینه شبکه های اجتماعی به کل جهان متصل می شویم. هر روزه، میلیون ها نفر از مردم سراسر جهان از سیستم های عامل های اجتماعی استفاده می کنند تا با دوستان خود ارتباط برقرار کنند، از رویدادهای جهانی و اخبار روز مطلع شوند، جلسات مختلف را سازماندهی کنند، تجارب خود را به اشتراک بگذارند، چیزهای جدید و افراد جدیدی را پیدا کنند.

در سال های اخیر، سایت های شبکه های اجتماعی محبوبیت فراوانی پیدا کرده اند و این باعث شده است که نظر سازمان های مختلف در سراسر جهان با هر اندازه و شکلی، به آنها جذب شود و آن ها تلاش کنند راه هایی را برای استفاده از این پدیده پیدا کنند. در حال حاضر سازمان ها یکپارچه سازی رسانه های اجتماعی را در استراتژی های بازاریابی و ارتباطات خود آغاز کرده اند؛ زیرا داده های جمع آوری شده از رسانه های اجتماعی، بازاریابان را قادر می سازد تا روندهای جهانی را شناسایی و آمار خود را بهتر تحلیل کنند.

Social learning with lms system
یادگیری اجتماعی با سیستم LMS


به طور مشابه، یک سیستم مدیریت یادگیری با قابلیت های رسانه های اجتماعی می تواند به طور حرفه ای توسط متخصصان آموزش و پرورش (L & D) مورد استفاده قرار گیرد تا کیفیت و تجربه برنامه های آموزش آنلاین و اموزش مجازی خود را بهبود بخشند. نرم افزار آموزش مجازی LMS که می تواند با یادگیری از طریق یادگیری اجتماعی همراه شود، در نتیجه اموزش انلاین را بسیار جذاب کرده و موجب همکاری هرچه بیشتر کارکنان در زمینه آموزش و یادگیری شود.

یادگیری اجتماعی یکی از موثرترین روش های یادگیری است. نظریه یادگیری اجتماعی آلبرت بندورا نشان می دهد که انسان ها در 4 مرحله زیر یاد می گیرند:

  • توجه
  • نگهداری
  • بازفرآوری
  • انگیزش

در حال حاضر کارآمدتر بودن یادگیری در محیط اجتماعی، به طور گسترده ای پذیرفته شده است. زیرا در این محیط، دانش به طور طبیعی به دست می آید و از طریق تعامل و همکاری و بدون هیچ رویکرد ساختاری حفظ می شود. در حقیقت، یادگیری اجتماعی همیشه در زندگی روزمره ما نیز اتفاق می افتد، بدون آنکه ما از آن اطلاع داشته باشیم یا برای آن دلیل خاصی داشته باشیم. یکی از روش های پیشرو در پیاده سازی یادگیری اجتماعی، استفاده از نرم افزار ال ام اس است.

Social learning with lms system
یادگیری اجتماعی با سیستم ال ام اس


اجازه دهید نگاهی به برخی از راه های مختلفی که سامانه آموزش مجازی LMS می تواند از طریق درگیر کردن دانش آموزان و افزایش تاثیرگذاری یادگیری اجتماعی داشته باشد، نگاهی بیندازیم:

یادگیری اجتماعی با سیستم LMS : یادگیری غیر رسمی

هر کدام از سیستم های LMS ای که شرایط ارائه آموزش غیر رسمی دارند، یک راه منحصر به فرد برای دانش پذیرهای خود دارند که بتوانند از یکدیگر از طریق ابزارهای به اشتراک گذاری دانش و رسانه اجتماعی به یادگیری بپردازند. یادگیری اجتماعی به عنوان یکی از مؤثرترین منابع یادگیری غیررسمی عمل می کند و به دانش پذیرها توانایی ارتباط با هم دوره های خود را می دهد؛ امکان ردو بدل کردن نکات را به آن ها می دهد و با کمک ال ام اس می توانند از متخصصان با تجربه تر کمک بگیرند. بنابراین، آنچه از یادگیری رسمی آغاز می شود، یک فعالیت پویا و غیررسمی است.

یادگیری اجتماعی با سیستم LMS : تالار گفتگو و انجمن ها

تالار گفتگو و انجمن های بحث و نشست ها رایج ترین ابزارهایی هستند که سیستم ال ام اس برای پیاده سازی یادگیری اجتماعی استفاده می کنند. در این انجمن ها، یادگیرندگان می توانند مطالب خود را به اشتراک بگذارند و نظر دهند؛ ایجاد تعامل، سوال کردن، ارسال نظرسنجی، دریافت پاسخ و به طور کلی به اشتراک گذاری اطلاعات در تالارهای گفت و گو و انجمن ها، همچنین شروع بحث های جدید، ارسال موضوعات و یا پاسخ به سوالات موجود امکان پذیر است. انجمن های گفتگو در واحد یادگیری اجتماعی سرویس LMS، همچنین می تواند به عنوان یک تشویق برای یادگیرندگان برای باز کردن کانال های ارتباطی برای افزایش تجربیات یادگیری خود باشد. دانش آموزان همچنین می توانند خود انجمن ایجاد کنند یا در انجمن های دیگر شرکت کنند تا دانش و تخصص خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.

یادگیری اجتماعی با سیستم LMS : همکاری و اشتراک گذاری محتوا

Social learning with lms system
یادگیری اجتماعی با استفاده از نرم افزار ال ام اس


برای دانش پذیرهایی که در سیستم LMS آنلاین هستند، همکاری و به اشتراک گذاری بلادرنگ با استفاده از ویژگی های یادگیری اجتماعی بسیار ساده تر می شود. فراگیر ها همچنین می توانند از پخش زنده ویدئو یا وبینار برای ایجاد یک تجربه تعاملی استفاده کنند، جایی که ویدئوی زنده همراه با اتاق چت برای دادن بازخورد در زمان واقعی در اختیار آن هاست. با یادگیری اجتماعی با سیستم LMS، کارکنان همچنین می توانند با استفاده از سبک های چندگانه، مانند صوتی و تصویری، infographics، برنامه های تعاملی، به تحصیل بپردازند و همچنین از طریق رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذراند.

یادگیری اجتماعی با سیستم LMS : محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC)

یکی از تاثیرات کلیدی یادگیری اجتماعی با سیستم LMS ال ام اس، محتوای تولید شده توسط کاربر است. هر کاربر دستاوردها و موفقیت های خود را با هم دوره ها و همکاران خود، به خصوص در پلتفرم های اجتماعی، به اشتراک می گذارد. از این رو، فراگیران با تجربه های باور نکردنی مثبت با استفاده از سیستم LMS خود می توانند این تجربه را با دوستان خود به اشتراک بگذارند. علاوه بر این، یادگیری اجتماعی سازمان ها را نیز قادر می سازد تا نظرات و بازخوردهای فراگیران را به عنوان محتوایی برای موفقیت بیشتر، بهبود برنامه های اموزش الکترونیک و کلیت کسب و کار به کار گیرد.

یادگیری اجتماعی با سیستم LMS : خودآموزی و انگیزش

یک سیستم LMS ال ام اس با قابلیت یادگیری اجتماعی دسترسی 24 ساعته و در 7 روز هفته فراهم می کند و خودآموز را تشویق می کند و به آن ها برای رسیدن به اهداف مورد نظر خودشان انگیزه می دهد. فراگیران در یک محیط اجتماعی انگیزه بیشتری دارند و حس رقابت آن ها را به تلاش بیشتر وا می دارد و رقابت را به بالاترین سطح می رساند، بنابراین در مجموع مهارت های یادگیرندگان را ارتقا می دهد و بهره وری را افزایش می دهد. همچنین سیستم ال ام اس با قابلیت برگزاری آزمون مجازی امکان سنجش دانش پذیران و ارائه بازخورد به آن ها را فراهم می کند. به این ترتیب آن ها از سطح آگاهی یا مهارت خودشان در زمینه مورد نظر مطلع می شوند. 

یادگیری اجتماعی LMS به عنوان یک پلتفرم سازگار برای سازمان ها برای به اشتراک گذاشتن دانش به کار می رود. یادگیری اجتماعی با سیستم LMS ال ام اس نه تنها اثربخشی برنامه های الکترونیکی شما را بیشتر می کند، بلکه به شما در رابطه با مشارکت یادگیرنده ها و نحوه بهبود آن بینش و جهت می دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان پافکو فرم زیر را تکمیل نمایید.

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
نوروزی

اموزش های که عمومی هست که باعث میشه با هم تعامل هم داشته باشیم بسیار به نظرم مفید و بیشتر قابل درک هست

0 0

نعمتی

یادگیری کلا به صورت جمعی خوب هست و باعث بحث در اون موضوع درسی شد به صورت تکی اصلا به نظرم مفید نیست

0 0

ali

یادگیری اجتماعی رو با LMS میشه اجرا کرد؟ کجای lms?

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید