مقالات نرم افزار آموزش مجازی

7 نوع از خدمات پشتیبانی سامانه lms

پشتیبانی سامانه lms

از چت های زنده گرفته تا کتابخانه های آموزش آنلاین، طیف گسترده ای از گزینه های پشتیبانی سامانه lms وجود دارد. در این مقاله، 7 نوع از خدمات پشتیبانی سامانه lms خواهم گفت تا آن ها را در انتخاب بعدی سیستم مدیریت یادگیری بعدی خود در نظر بگیرید.

با ادوبی کانکت، کلاس آنلاین برگزار کن

همراه با تست رایگان


7 نوع از انواع مختلف خدمات پشتیبانی سامانه lms

تاکنون سوالات زیادی شبیه به سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی (lms) چیست؟ و یا یادگیری مجازی چیست، در فروم ها و سایر گفتمان های اینترنتی شنیده ایم. جملاتی که در پاسخ به این سوالات مطرح می شود عموما تمام ویژگی های سیستم آموزش الکترونیکی lms و سیستم آموزش مجازی را در بر نمی گیرد. بسیاری از افراد سیستم مدیریت آموزش lms و مدیریت آموزش الکترونیکی را با آموزش وبینار و نرم افزار ویدئو کنفرانس تحت شبکه داخلی یکسان دانسته اند. برخی نیز بدون در نظر گرفتن درخواست های مخاطبان ویدیو کنفرانس با متقاضیان نرم افزارآموزش مجازی، تفاوتی بین این دو قائل نشده و نظرات متفاوت و نادرستی در این زمینه مطرح کره اند.
سیستم پیاده سازی یادگیری مجازی می تواند مجموعه از از نرم افزار آموزش مجازی lms که برای برگزاری کلاس زنده مجازی به کار می رود، نرم افزار کنفرانس تصویری و نرم افزار آموزش مجازی adobe connect که برای برگزاری جلسات آنلاین مشاوره ای و آموزشی به کار می رود، سامانه مدیریت آموزشگاه که بنا به اهداف مدیریت آموزشی در آموزشگاه های حضوری پیاده سازی می شود و سایر ابزارهای مدیریت آموزش الکترونیکی می باشد و بنا به نوع درخواست مخاطبان،  به صورت جداگانه و یا همگی با هم می توانند مورد استفاده قرار گیرند.ممکن است شما داشتن هیچ مشکل و مسئله ای را با سامانه lms جدید خود پیش بینی نکنید، اما شما در مورد مشکل انتقال داده ها، عیب های فنی، و خطاهای احراز هویت پیش رو خبر ندارید. در نتیجه، خدمات پشتیبانی سامانه lms باید اولویت اصلی باشد. به این صورت که ارائه دهنده ای را پیدا کنید که در بازه ی قیمتی مورد نظر شما پیشنهادهای پشتیبانی ایده آل تری داشته باشد. در حالی که ممکن است برخی از آن ها گزینه های پیشرفته تری را ارائه دهند، به عنوان مثال، کمک های فنی به صورت یک به یک، ولی این گزینه ها ممکن است به نوعی هدر دادن منابع شما باشد، چرا که تیم L & D شما ممکن است مقدار زیادی از تخصص ها را داشته باشد. به همین ترتیب، دپارتمان های L & D تازه کار ممکن است نیاز بیشتری به دریافت به موقع کمک های نصب و تنظیم و اجرا داشته باشند. در این مطلب، 7 نوع از خدمات پشتیبانی سامانه lms که بهتر است در مورد آن ها فکر کنید وجود دارد.


یک – پشتیبانی تلفنی برای یک سایت lms

با این پشتیبانی شما در هر زمانی که با مشکل یا مسئله ای روبه رو شوید یا به کمک برای تسلط بر ابزاری نیاز داشته باشید، می توانید با فروشنده سیستم lms تماس بگیرید. برخی از ارائه دهنده های سیستم های مدیریت آموزشی از جمله شرکت پافکو پشتیبانی 7/24 ارائه می دهند، در حالی بقیه فقط در ساعات کاری کار می کنند. به همین دلیل بسیار مهم است که قبل از تصمیم نهایی، موضوع را با فروشنده نرم افزار آموزش مجازی LMS روشن کنید. همچنین در مورد این که چه گوشی های 7/24 را در اختیار دارد و در مورد تخصص های او سوال کنید. به عنوان مثال، کسی که پاسخ گوی تلفن هاست می تواند به خطاهای پایه ی ورود به سایت lms رسیدگی کند؟

آیا می تواند با مشکلات پیشرفته تری مانند مشکلاتی در برنامه نویسی یا مسائل مربوط به انتقال داده کمک کند؟ شاید بتوانید در طول زمان آزمایشی که ممکن است به صورت رایگان در اختیارتان قرار داده شود، با آن ها تماس بگیرید و ببینید که چه مدت طول می کشد تا با فرد پشتیبان تلفنی صحبت کنید. به عنوان مثال، به دلیل حجم تماس زیاد و عدم وجود پرسنل کافی خدمات، ممکن است مجبور شوید نیم ساعت صبر کنید و این را از الان بدانید بهتر است.

سایت lms

ما دانش و بستر لازم را برای افزایش کیفیت آموزش های شما داریم.برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

021-41986 داخلی 116

دریافت مشاوره رایگان


دو – ایمیل برای یک سایت lms

اگر نگوییم همه، اکثر فروشنده های سیستم مدیریت اموزش الکترونیکی lms یک ایمیل برای تماس به شما ارائه می دهند تا سوالات و نگرانی های خود را با آن ها در میان بگذارید. در بعضی موارد، آن ها حتی یک نماینده به شما اختصاص می دهند که با تعداد محدودی از مشتری ها سر و کار دارد، و این به معنای پاسخ سریع تر و خدمات شخصی تر است. در این مورد نیز، می توانید ویژگی ها و کیفیت پشتیبانی آن ها را با فرستادن یک سوال در قالب ایمیل در طول دوره رایگان آزمایشی بسنجید.  ببینید چقدر طول می کشد آن ها پاسخ دهند. مهم تر از آن، ببینید به سوال شما چگونه پاسخ می دهند و یا مسئله شما را حل می کنند یا نه. آیا آن ها به اندازه کافی دارای دانش و همچنین خوش برخورد هستند؟یا شما را برای اینکه نمی دانید چگونه مشکل را خودتان حل کنید، کوچک می کنند؟


سه – پرسش و پاسخ آنلاین (FAQ)

سوالات متدوالی که به صورت مرتب توسط فروشنده سامانه lms به روز رسانی می شود و شامل مهم ترین نگرانی ها و چالش های موجود می باشند، مانند نحوه تغییر رمز عبور کاربر یا ایجاد گزارش های جدید در سیستم. برخی از ارائه دهنده های سامانه lms حتی لینک های منبع در پاسخ ها قرار می دهند تا شما بتوانید موضوع را بیشتر بررسی کنید. به عنوان مثال، سوال گزارش دهی می تواند کاربران را به یک آموزش آنلاین هدایت کند که توضیح می دهد چگونه از طریق داشبورد به این عملکرد دسترسی داشته باشند و چگونه از آن استفاده کنند.


چهار – پایگاه دانش

یک کتابخانه مجازی آموزش الکترونیکی که کاربران می توانند به منظور بهبود کاربرد ابزار و دسترسی سریع به راه حل های مشکلات رایج از آن استفاده کنند. این معمولا انواع مختلف آموزش های مجازی مانند دموهای ویدئویی، راهنماهای متنی و پادکست ها را شامل می شود. با این حال، فروشنده سامانه lms، باید به صورت منظم پایگاه دانش را به روز رسانی کند تا بتواند از مسائل جدید و موانع جدیدی که پیش می آیند رو نیز پشتیبانی کند. پایگاه دانش باید گسترش یابد تا شامل پیشنهاد ها کمک کننده یا ویدئوهایی باشد که سرعت کاربران در حل مسائل خود را بیشتر کند.

پنج – انجمن کاربری

بسیاری از سیستم های مدیریت یادگیری از انجمن های کاربری آنلاین استفاده می کنند معمولا ارائه دهنده سیستم lms بر آن نظارت می کند. حتی پلتفرم های متن باز و آزاد به نوعی دارای یک جامعه کاربری هستند که در آن شما می توانید راهنمایی و مشاوره بگیرید و به تبادل نظر بپردازید. نکته مهم این است که  آن ها باید فعال باشند و تعداد قابل توجهی شرکت کننده داشته باشند که تمایل به فعالیت و مفید بودن در انجمن داشته باشند. به عنوان مثال، یک انجمن آنلاین با تنها 50 عضو، که بیشتر آن ها کسانی هستند که هفته ها به اینترنت سر نمی زنند، خیلی دردی را دوا نمی کند. قبل از اینکه نرم افزار ال ام اس خود را انتخاب کنید، بر روی تالار گفت و گوی آن ها یک سوال ساده بپرسید. ببینید چه مدت طول می کشد تا کسی پاسخ دهد و آیا جواب های داده شده واقعا مفید هستند.


شش – چت(گفت و گوی متنی) زنده

چت های زنده به شما اجازه می دهند که به طور مستقیم با نماینده خدمات/ پشتیبانی مشتری صحبت کنید که معمولا می تواند در زمینه مسائل اساسی کمک کند. برای مسائل تخصصی تر و جزئی تر، احتمالا مشکل شما را به متخصص ارجاع دهند. به عنوان مثال، به دلیل مشکلات قالب بندی، شما نمی توانید منابع یادگیری فعلی خود را به پلتفرم جدید انتقال دهید و در اختصاص و انتساب نقش ها مشکل دارید. شما باید در مورد چگونگی مدیریت چت های زنده و میزان پشتیبانی از آنها را بررسی کنید. به عنوان مثال، اگر این یک مشکل فنی LMS است شما باید سراغ پشتیبانی از طریق ایمیل یا تلفن بروید؟


هفت – وبینار ها و سایت lms

وبینارها یک سرویس پشتیبانی پیشرفته و شخصی هستند که بعضی از فروشندگان سامانه lms به مشتریان خود ارائه می دهند. این سرویس به شما فرصتی برای دیدار تیم آن ها یا کارشناسان موضوعی می دهد که به عنوان سخنرانان مهمان دعوت می شوند. این رویدادها نه تنها به شما کمک می کند که از از LMS به طور موثرتری استفاده کنید، بلکه با کمک آن، ROI آموزش آنلاین خود را نیز بهبود می دهید، با توجه به این که بسیاری از نکات برای غلبه بر چالش های مشترک و افزایش کارایی مفید هستند. برای مثال، چگونگی استفاده از ویژگی های گزارش دهی برای پیگیری اهداف آموزش آنلاین خود و شناسایی بهترین افراد. این رویدادهای زنده همچنین به شما اجازه می دهد تا به طور مستقیم سوالات خود را بپرسید و با فروشندگان سامانه lms به صورت چهره به چهره ارتباط برقرار کنید حتی اگر فقط نظر و یا سوالات خود را تایپ کنید تا آن ها به صورت بلادرنگ و در همان زمان به آن ها پاسخ دهند. در بعضی از موارد، فروشندگان LMS به جای میزبانی وب کنفرانس و جلسه مجازی به صورت آنلاین، وبینارها را ضبط می کنند و به کتابخانه های پایگاه دانش خود اضافه می کنند.

رمز پیدا کردن خدمات پشتیبانی سامانه lms که با نیاز های آموزش انلاین شما هماهنگ باشد، ارزیابی اهداف و تخصص درون سازمانی شما است. به ارائه دهنده های lms مراجعه کنید تا ببینید که کدام یک از آن ها انتظارات شما را برآورده می کند. این همچنین به شما کمک می کند تا تعیین کنید ه آیا سازمان شما واقعا به چه سطحی از پشتیبانی نیاز دارد یا اینکه این مسئله تا چه میزان ارزش سرمایه گذاری دارد.

چنانچه در خصوص تکنولوژی آموزشی و نرم افزارهای آموزش مجازی- اعم از سیستم مدیریت یادگیری lms و نرم افزار برگزاري كلاس آنلاين مانند adobe connect و bigbluebutton و نرم افزار مدیریت آموزشگاه، نیاز به مشاوره رایگان دارید، کارشناسان شرکت پافکو مفتخر خواهند بود تا به شما مشاوره رایگان دهند:

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
تقی زاده

یه نوع دیگ که ما همیشه تیکت میزنیم و اطلاعات سامانه lms مون رو میگیم

0 0

شریفی

یه نوع دیگه برای خدمات پشتیبانی سامانه lms سامانه تیکتینگ هست

0 0

سجاد

سلام
من موقعی که میخوام تمرین یا جواب امتحان رو روی سایت بذارم میگه حافظه کافی ندارید امکان این فرایند نیست درصورتی که 2 گیگ حافظه دارم. مشکل از کجاس؟؟

0 0

کریمی

سلام من داخل lms زمانی که میخوام متنی تایپ کنم ازصفحه خارج میشم چطوراین مشکل حل میشه؟

0 0

شرکت پافکو

سلام آیا وی پی ان شما موقع استفاده از سیستم lms روشن است؟ لطفا وی پی ان خود را قطع کنید اگر مشکل شما بر طرف نشد با پشتیبانی پافکو تماس بگیرید

1 0

روح الله

سلام.من کلمه عبورم را فراموش کردم و الان هم ایمیل برام ارسال نمیشه چطور میتونم وارد بشم؟

1 0

مجتبی

سلام حال شما ببخشید بنده داخل سامانهlms امتحان دادم اما اتمام ازمون نزدم و وقت تمام شد و خارج شد از ازمون ایا نمرم ثبت میشه؟

2 0

رعنا فعال

سلام
برای اینگونه سوالات در مورد آزمون آنلاین و سامانه lms، لطفا ابتدا با تیم پشتیبانی آموزشگاه یا دانشگاه خود تماس بگیرید.

0 0

آرزو عادل

می شه لطفا اتوماسیون های آموزشی که بشه ازش گزارش و شرح سوابق دانشجوها رو گرفت بفرمایین؟
ممنون

1 0

رعنا فعال

سلام
از سیستم ال ام اس و نرم افزار TMS پافکو می توانید برای گزارش گیری و شرح سوابق دانشجو ها استفاده کنید. برای گرفتن اطلاعات تخصصی تر توصیه میکنم با شماره های تلفم پافکو تماس بگیرید، یا فرم دمو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.

0 0

امیرآبادی

ال ام اس رو خیلی خوب برام جا انداختید
ممنون

1 0

محمد کامیاب

ال ام اس واقعا ویژگی های عالی زیاد داره
مرسی که در موردشون توضیح میدید

0 0

یاسمن امیدوار

من خیلی دارم تلاش میکنم برای انتخاب ال ام اس برای شرکت
امیدوارم بتونم انتخاب درستی انجام بدم. این مقاله کمک کننده بود

0 0

انصاری

شرکت پافکو در زمینه خدمات پشتیبانی سیستم lms و همچنین محصولات دیگر مثل نرم افزار آموزشگاه خیلی خوب عمل می کند.
کمال تشکر را از تیم پشتیبانی شما دارم.

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید