آموزش مجازی پافکو

به راحتی وبینار برگزار کنید! به راحتی وب کنفرانس برگزار کنید! به راحتی آزمون آنلاین برگزار کنید!

همین حالا دمو ببینید!
آموزش مجازی

مشاوره مجازی چیست؟

مشاوره مجازی چیست؟
مشاوره مجازی که به مشاوره هایی که توسط تکنولوژی پشتیبانی می شوند اطلاق می شود، به عنوان یک راه حل برای چالش های پیچیده ای که در ارائه مراقبت های بهداشتی وجود دارد شناخته می شود و پر طرفدار هم است. مشاوره مجازی یا به عبارت دیگر مشاوره از راه دور به خصوص برای ارائه مشاوره به یک جمعیت پراکنده و همچنین ارائه مشاوره به افراد مسن مناسب است.

مشاوره مجازی یا مشاوره از راه دور 

مشاوره به صورت تصویری بین دکتر و بیمار از لحاظ فنی امکان پذیر و قابل قبول است. مشاوره مجازی می تواند تلفنی یا به صورت چهره به چهره باشد. اما مشاوره مجازی چیست؟ مشاوره مجازی این گونه تعریف می شود که یک مشاوره تصویری از راه دور که بین یک بیمار و یک پزشک انجام می شود. کاربرد این نوع مشاوره روز به روز به طور فزاینده ای افزایش می یابد و بسته به شرایط و ضرورت علاوه بر مشاوره تلفنی، مشاوره مجازی چهره به چهره نیز انجام می گیرد. این مشاوره های مجازی معمولا بعد از تشخیص و تعیین درمان پزشکی مناسب توسط ارتباط های ویدئویی انجام می شوند.

پیش از این، مشاوره های مراقبت های بهداشتی سنتی در قالب تعاملات چهره به چهره انجام می گرفت. همچنان که تقاضا برای خدمات بهداشتی به طور مداوم رشد می کند، گرفتن وقت ملاقات به موقع و مناسب برای بیماران دشوارتر می شود. از این رو اخیرا استفاده از مشاوره مجازی افزایش یافته است. به لطف خدمات دیجیتال نحوه انجام مشاوره ها تغییر یافته است(از جمله تله مدیسین یا پزشکی از راه دور، ویدئو و چت- بات ها)؛ از مشاوره مجازی می توان برای بهبود بهره وری و ارتباط در مراقبت های بهداشتی و در جهت حمایت بهتر از بیماران استفاده کرد.

چگونه مشاوره مجازی ارائه دهیم؟

مشاوره مجازی

تعریف مشاوره مجازی بدون استفاده از اصطلاح ارتباط ویدئویی در آن، کامل نیست، زیرا انجام یک مشاوره مجازی خوب فقط از طریق نرم افزار مخصوص مشاوره مجازی امکان پذیر است. برای برقراری یک ارتباط ویدئویی قوی می توان از سیستم وب کنفرانس استفاده کرد. یکی از این سیستم ها، نرم افزار وب کنفرانس ادوبی کانکت adobe-connect می باشد. ویژگی هایی همچون موارد زیر سبب شده اند که این سیستم برای استفاده در مشاوره مجازی مناسب باشد:

دسترسی سریع به اطلاعات

نرم افزار ادوبی کانکت اجازه می دهد تا بیماران بدون ثبت نام کلی و فقط از طریق مرورگر با پزشکان ارتباط برقرار کنند. همه چیزی که بیماران برای برقراری جلسه لازم دارند، یک لینک است که به آن ها فرستاده می شود، قبل از پیوستن آن ها به مشاوره، در این لینک نام و تعداد جلسه ای که می خواهند را وارد می کنند.

کیفیت صوتی و تصویری بالا

مشاوره مجازی هم به برقراری ارتباط صوتی با کیفیت بالا و هم ارتباط تصویری با کیفیت بالا نیاز دارد. نرم افزار ادوبی کانکت زمینه ای را فراهم می کند که پزشکان و بیماران بتوانند ارتباط صوتی و تصویری شفافی داشته باشند. ادوبی کانکت رزولوشن های بالایی مثل 1920 * 1080 را نیز پشتیبانی می کند.  اما پهنای باند اینترنت پزشکان و بیماران نیز روی انتخاب رزولوشن تاثیر دارد. پیشنهاد ما استفاده از رزولوشن 1024 * 768 می باشد که علاوه بر داشتن کیفیت مناسب برای همه مانیتورها، برای محدودیت های پهنای باند نیز مناسب است.

امکان حاشیه نویسی مناسب و قابلیت به اشتراک گذاری صفحه نمایش اجازه می دهد تا پزشکان بتوانند نکات مهم را در فایل های Word، فایل های PDF و فایل های پاور پوینت ارائه دهند. این ویژگی های مفید مشاوره مجازی باعث می شوند که صرفه جویی زیادی در زمان شود.

مزایای مشاوره مجازی

ضبط مشاوره مجازی

سیستم جلسات مجازی ادوبی کانکت یک نرم افزار قوی برای مشاوره مجازی می باشد. چرا که این نرم افزار امکان ضبط جلسات را به پزشکان می دهد. این ویژگی بسیار مفید است، چرا که ممکن است زمان هایی پیش آید که لازم است پزشکان به عقب برگردند و جزئیات خاصی را بررسی کنند.

چت متنی زنده

این نرم افزار مشاوره مجازی جذاب، بیماران و پزشکان را قادر می سازد تا URL ها و پیام های متنی را ارسال کنند، اما به صورت خصوصی به طوری که هیچ کس اذیت نمی شود. این مفید است زیرا مسائل خاصی وجود دارد که نمی توان آن را در نزد عموم بیان کرد.

در حال حاضر، نرم افزار ادوبی کانکت جز بهترین نرم افزار های مشاوره مجازی می باشد و ویژگی های عنوان شده در بالا، همه ویژگی هیا آن نیستند.

مشاوره مجازی : بازار رو به رشد

در سطح جهانی، تقاضا برای مراقبت های بهداشتی در حال افزایش است و الگوهای بیماری ها در حال تغییر است، به عنوان یک نتیجه کلی، افراد طول عمر بیشتری دارند، اما این با پیچیدگی های بیشتر و هزینه های بالاتری همراه است. در عین حال، انتظارات مردم از مراقبت های بهداشتی نیز، با دسترسی به اطلاعات و فهم بیشتر از هر زمان دیگری افزایش پیدا کرده است. اکثر سیستم های مراقبت های بهداشتی تلاش می کنند به انتظارات و الگوهای تقاضا با روش های مقرون به صرفه و پایداری پاسخ دهند. در همین حال، مراقبت های بهداشتی، مانند بسیاری از بخش های دیگر، وارد دوره ای از تغییر سریع تکنولوژی شده است. پیشرفت در فن آوری ها و اکتشافات جدید اساسا نحوه جلوگیری، تشخیص و درمان بیماری ها تغییر می دهد و در شرایط خاص، نیاز به مشاوره چهره به چهره را به چالش می کشد.

این تقاضای رو به رشد برای خدمات می تواند دسترسی مردم به مراقبت را زمانی که به آن نیاز دارد بیشتر کند. در نتیجه، یک بازار اختصاصی رو به رشد است که به مردم این امکان را می دهد که در زمان مناسب از طریق چت / اتاق های مجازی آنلاین و برنامه های بهداشتی تعاملی که توسط یک دستگاه هوشمند یا رایانه ای، به پزشکان دسترسی داشته باشند (که پیشرفته تر از سیستم های رزرو آنلاین است). گر چه اکثر خدمات در حال حاضر از نظر اقتصادی هزینه های بالایی دارند، شرکت های بیمه و ارائه دهندگان شروع به اعطای چنین خدماتی به منظور کاهش تقاضا می کنند. با وجود این هزینه ها، استفاده مردم از خدمات مشاوره مجازی، به دلیل مزایایی که دارد، رو به افزایش است از جمله این مزایا می توان به موراد زیر اشاره کرد:

 • به حداقل رساند سفر و در راه بودن
 • توانایی ویزیت سریع چندین بیمار، مانند افراد ساکن در خانه های سالمندان
 • راحتی در رزرو مشاوره که از نظر زمانی با سبک زندگی افراد متناسب باشد
 • بهبود شبکه بین پزشکان، بیماران و دیگر متخصصان مراقبت های بهداشتی
 • تشویق خود- مراقبتی
 • به طور بالقوه امکان کاهش خدمات بهداشتی وجود دارد (گر چه شواهد هنوز بسیار متفاوت است)

مشاوره های ویدئویی می تواند بر محدوده های جغرافیایی غلبه کند و دسترسی به خدمات در مناطق دور دست یا افراد با تعداد محدودی از متخصصان مراقبت های بهداشتی را فراهم کند. همچنین این خدمات بعذ از بلایای طبیعی نیز می تواند بسیار سودمند باشد، یکی از مهم ترین مشکلاتی که می تواند پس از یک فاجعه طبیعی رخ دهد، فروپاشی زیرساخت های بهداشتی است. پزشکی از راه دور می تواند به این شکاف کمک کند و به عنوان یک منبع حیاتی در شرایط اضطراری ارتباط بیماران به ارائه دهندگان را فراهم کند.  برآوردهای جهانی نشان می دهد که بازار مشاوره مجازی از 19.7 میلیون مشاوره در سال 2014 به 158.4 میلیون نفر در سال 2020 افزایش خواهد یافت. بازار مشاوره مجازی، به ویژه در ایالات متحده، موفقیت آمیز بوده است.

نتیجه گیری

مشاوره مجازی چیست؟ مطالبی که در این مطلب گفتیم مفهوم مشاوره مجازی را معنی می دهد. خدمات بهداشتی با افزایش نرخ وابستگی و بیماری های مزمن مواجه است، به همین دلیل مشاوره از راه دور بعضی از مزایای بالقوه ای را برای کسانی که ارائه می دهد که دردسر ها و زحمات سفر را نمی خواهند ارائه می دهد.

مشاوره رایگان بگیرید
 • نویسنده : پافکو
  • امتیاز :
  • 4
  • 0
 • تاریخ انتشار : 1398/01/20
 • تعداد مشاهده : 259 بار
نظرات کاربران
ارشادی

ارشادی

        جالب بود
تا حالا از این نظر به مشاوره مجازی نگاه نکرده بودم
      
پاسخ دادن 0 0

فروش پافکو

فروش پافکو

        با سلام و خوشامدگویی خدمت شما دوست عزیز 
بله ماژول کلاس آنلاین LMS قابلیت ایجاد جلسه و یا آموزش مجازی را دارد . 
در صورت نیاز می توانید از خدمات مشاوره ای پافکو بهره بگیرید.
02141986 
واحد فروش 
      
پاسخ دادن 2 0

اکرم زاده

اکرم زاده

        سلام
از سیستم lms میشه در مشاوره مجازی استفاده کرد؟ 
      
پاسخ دادن 3 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

لطفا از گذاشتن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید