آموزش مجازی پافکو

به راحتی وبینار برگزار کنید! به راحتی وب کنفرانس برگزار کنید! به راحتی آزمون آنلاین برگزار کنید!

همین حالا دمو ببینید!
آموزش مجازی

بهترین برنامه های آموزشی واقعیت مجازی

بهترین برنامه های آموزشی واقعیت مجازی
واقعیت مجازی یا VR یک فناوری نسبتا جدید است که اجازه می دهد بچه ها در کودکان یا دانش آموزان در محیط مجازی کاملا غوطه ور شوند. برنامه های آموزشی واقعیت مجازی می توانند شما را به دنیاهای جدیدی که قبلا هرگز ندیده اید وارد کنند، شما را در زمان، مکان و داستان غوطه ور کنند.


بهترین برنامه های آموزشی واقعیت مجازی

کاربرد واقعیت مجازی در آموزش الکترونیکی و همچنین آموزش حضوری هیجان انگیز به نظر می رسد. واقعیت مجازی دانش آموزان را در تمام مدت یادگیری مجذوب می کند و ذهن و توجه آن ها را با مباحث مطرح شده درگیر نگه می دارد، ساختن تجربیات ماندگار را آسان می کند. برنامه های آموزشی واقعیت مجازی می توانند شما را در تصاویری 360 درجه ای شگفت انگیزی غوطه ور کنند. در این مطلب قصد دارم بهترین برنامه های آموزشی واقعیت مجازی را که می توانید برای iPhone و Android دانلود و نصب کنید.


چه ویژگی هایی باعث می شوند که واقعیت مجازی برای آموزش مفید باشد؟

واقعیت مجازی را می توان در کلاس های درس برای افزایش یادگیری دانش آموز و جذب و درگیر کردن او در مبحث آموزشی استفاده کرد. واقعیت مجازی می تواند راه های ارائه و تحویل محتوای آموزشی را متحول کند. این برنامه ها بر اساس ساخت یک دنیای مجازی کار می کنند – واقعی یا قابل تصور – و به کاربران اجازه می دهد با آن دنیا تعامل داشته باشند. غرق شدن و تعامل هم ه جانبه با آن چه که در حال یاگیری آن هستید به شما انگیزه می دهد که آن را به طور کامل بفهمید.

هیلاری برنت، پژوهشگر و آموزگار از EssayPro می گوید: "خواندن یک کتاب درسی یا گوش دادن به سخنرانی در مورد کوه اورست ممکن است برای بسیاری از دانش آموزان خسته کننده باشد. در حالی که غرق شدن در یک محیط مجازی و امکان دیدن کوه اورست از زوایای مختلف می تواند به بهتر شدن درک و تجسم آن کمک کند."

امکانات آموزشی بی حد و حصر است، اما همچنان که هیجان سپیده دم واقعیت مجازی گرما می دهد، گروهی هستند که ممکن است نتوانند از این گرما استفاده کنند- کودکان. لازم به ذکر است که اکثر هدست های واقعیت مجازی دارای محدودیت سنی هستند.

قاعده کلی این است که هیچ کودک زیر 7 سالی نباید از هدست واقعیت مجازی استفاده کند – تولید کننده های اصلی هم محدودیت های زیر را برای هدست های واقعیت مجازی تعیین کرده اند:

 • Oculus Rift : بالای 13 سال
 • Samsung Gear : بالای 13 سال
 • پلی استیشن سونی : بالای 12 سال
 • HTC Vive : آن ها هیچ محدودیت سنی را مشخص نکرده اند، اما توصیه می کنند که کودکان خردسال از محصول آن ها استفاده نکنند.

در ادامه لیست تعدادی از برنامه های آموزشی واقعیت مجازی برای والدین و معلم ها آمده است که می توانند روند آموزش را تغییر ایجاد کنند.


InMind 2 VR (Cardboard)

برنامه های آموزشی واقعیت مجازی - InMind 2 VR
برنامه های آموزشی واقعیت مجازی - InMind 2 VR

InMind 2 VR یک بازی ماجراجویانه در مورد یک سفر علمی درون احساسات و هیجانات در مغز انسان است. این بازی به دانش آموزان اجازه می دهد که در مغز بیماران به جست و جوی نورون هایی که باعث اختلال شده اند بپردازند. نورون ها و بافت مغز به شکل واقع گرایانه نیستند. با این برنامه آموزشی واقعیت مجازی عالی به درون مغز سفر کنید و درباره آناتومی آن یاد بگیرید.


Discovery VR

برنامه آموزشی واقعیت مجازی - Discovery VR
برنامه آموزشی واقعیت مجازی - Discovery VR


Discovery VR پر از ماجراهایی جذاب در دل طبیعت می باشد که می توانید بدون این که از خانه خود خارج شوید، از آن ها لذت ببرید. دانش آموزان می توانند در مورد مکان های طبیعی عجیب و غریب را بیاموزند و در مورد سیاره مان یاد بگیرند. والدین می توانند آن ها را در داستان های هیجان انگیز واقعیت مجازی غرق کنند.


KingTut VR

برنامه های آموزشی واقعیت مجازی - KingTut VR
برنامه های آموزشی واقعیت مجازی - KingTut VR


KingTut VR به شما این امکان می دهد که بازدید از مقبره پادشاه افسانه ای مصر، توتن خامون را بر روی تلفن همراه خود به صورت واقعیت مجازی تجربه کنید و در اتاق های مخفی پر از کتیبه ها و گنجینه ها گم شوید. محیط کامل مجازی 360 درجه ای به شما اجازه می دهد که خود یک دیدگاه شخصی در مورد این آثار تاریخی چشمگیر به دست آورید، بدون این که نگران لعن و نفرین فرعون ها شوید.

اکنون با توسعه این تجربه واقعیت مجازی، کودکان در سراسر جهان می توانند تاریخ غنی مصر را تجربه کنند. فناوری تور واقعیت مجازی، دانش آموزان را قادر می سازد که با تجربه کردن تاریخ را یاد بگیرند، در نتیجه آن میزان فهم و حفظ دانش افزایش می یابد. یادگیری در این محیط همه جانبه سه بعدی یک جایگزین عالی برای سفر فیزیکی به یک منطقه تاریخی است، و در هزینه و بهره وری پیشرفت قابل ملاحظه ای نسبت به روش های آموزش سنتی مانند تماشای عکس ها و خواندن کتاب های درسی به وجود آورده است.


Safari Tours Adventures VR 4D

برنامه آموزش واقعیت مجازی - Safari Adventure VR
برنامه آموزشی واقعیت مجازی - Safari Adventure VR


Safari Adventures VR به شما تجربه ای پر هیجان و پر ماجرا از دید یک جیپ سافاری جنگل را می دهد. این برنامه شما را با محیط شگفت انگیز سه بعدی از جنگل و گرافیک های واقع گرایانه و انیمیشن هایی از حیوانات، در حالی که سوار سافاری رو به رو می کند در حالی که با جنگلی زیبا و مرگبار رو به رو می شوید. خود را از خطر حیوانات وحشی مرگبار نجات دهید، زیرا آن ها به کسانی را که وارد قلمروشان می شوند رحم نمی کنند.


Baobab VR – animated stories

برنامه های آموزشی واقعیت مجازی - Boabab VR
برنامه های آموزشی واقعیت مجازی - Boabab VR


تماشای محبوب ترین داستان های واقعیت مجازی و فیلم ها از سری های ماداگاسکار (Eric Darnell) گرفته تا و استودیو Baobab برنده جایزه امی. جدیدترین سرگرمی های خانوادگی که هم برای بچه ها و هم مادران و پدران به طور یکسان مناسب و هیجان انگیز است! تجربه فیلم انیمیشن با کیفیت و کشف محیط همه جانبه زیبا 360 ای به طوری که انگار در داخل داستان قرار دارید! این برنامه رایگان و دانلود و استفاده از آن آسان است – فیلم ها را بر روی گوشی خود به صورت 360 درجه ای تماشا کنید.


Boulevard AR

برنامه های آموزش واقعیت مجازی - Boulevard AR
برنامه های آموزشی واقعیت مجازی - Boulevard AR


تا پیش از این هرگز قادر نبودید بدون ترک کردن کلاس هنر خود از موزه های هنری بازدید کنید. با فناوری واقعیت مجازی، اکنون دانش آموزان می توانند از شش تا از بهترین موزه های دنیا دیدن کنند، آثار هنری معروف را ببینند و در مورد آن ها یاد بگیرند. این برای اهداف آموزشی حتی بهتر از سفر فیزیکی به موزه است. در Boulevard، می توانید رِندِرهای سه بعدی از موزه های مختلف و مکان های فرهنگی در سراسر انگلستان و سان فرانسیسکو را ببینید.

این برنامه ها باعث می شوند که مردم برای دیدن موزه ها نیازی به برنامه ریزی سفر، مشکلات حمل و نقل، انتظار در صف های طولانی تعداد زیادی از مردم، و همچنین دست و پنجه نرم کردن با محدودیت زمان نداشته باشند. لازم به ذکر است که سفر به موزه می تواند گران باشد. اپلیکیشن Boulevard باعث صرفه جویی در زمان و پول می شود، و باعث می شود فرد بتواند بر آن چه که واقعا باید برای یک دانش جوی هنر مهم باشد تمرکز کند.


VR Space

برنامه های آموزشی واقعیت مجازی - VR Space
برنامه های آموزشی واقعیت مجازی - VR Space


با این برنامه آموزش واقعیت مجازی، بچه ها به فضانوردان مجازی تبدیل می شوند و در منظومه شمسی به سفر و کاوش می پردازند. آن ها چیز های زیادی در مورد سیارات مختلف منظومه شمسی را یاد می گیرند و خواهند توانست بعضی از بزرگترین واقعیت های فضا را تصور کنند.

VR Space یکی از چندین برنامه واقعیت مجازی موجود برای یادگیری در مورد فضا می باشد.

مشاوره رایگان بگیرید
 • نویسنده : رعنا فعال
  • امتیاز :
  • 3
  • 0
 • تاریخ انتشار : 1397/12/01
 • تعداد مشاهده : 78 بار
نظرات کاربران
دنیا

دنیا

        خیلییییی عالین مرسی، دوست دارم اپلیکیشن ها و برنامه های آموزشی واقعیت مجازی رو امتحان کنم
      
پاسخ دادن 0 0

نیکتا

نیکتا

        خیلی عالییییی
بازم اپلیکشن های آموزشی خوب رو چه با واقعیت مجازی و چه بدون اون معرفی کنیییین
      
پاسخ دادن 0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

لطفا از گذاشتن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید