مقالات نرم افزار آموزش مجازی

10 دلیل برای اینکه هر کسب و کاری نیازمند سیستم مدیریت یادگیری است

سیستم مدیریت یادگیری

ما مسلماً به ارزش یک سیستم مدیریت یادگیری (سیستم lms) واقف هستیم. برای آن دلیل هم داریم. همه کسب و کارها، بزرگ و کوچک، می توانند از سامانه مدیریت یادگیری بهره مند شوند. ما 10 مورد از مهم ترین دلایل اینکه هر کسب و کاری به یک سیستم مدیریت یادگیری (Learning Management System) نیاز دارد را اینجا باز می کنیم.

ادوبی کانکت

همراه با تست رایگان

تقاضای شرکتی برای سیستم مدیریت محتوای آموزشی در حال افزایش است زیرا این امر معامله خوبی برای شرکت و همچنین کارکنان تحت آموزش است.

به راحتی می توان فهمید که چرا کارکنان آموزش مجازی را دوست دارند. کارکنان می توانند هر زمان که بخواهند آموزش ببینند، لازم نیست کلاس های خسته کننده ای را بگذرانند.

دلایل معمول شرکت ها برای پیاده سازی سیستم های آموزش الکترونیکی صرفه جویی اولیه در هزینه های زیاد از جمله هزینه های مربی، هزینه اتاق و هزینه سفر است.

سازگاری آموزش: از آنجا که ال ام اس LMS بر مبنای ارائه آموزش متمرکز می باشد، نرم افزاری سازگار است. در حالی که کیفیت آموزش تحت نظر مربی می تواند بر اساس میزان همکاری مربی با دانش آموزان متفاوت باشد، آموزش افراد از طریق یک سیستم مدیریت یادگیری سطح ثابتی از کیفیت آموزش را ارائه می دهد. همه افراد با یک منبع واحد برای محتوا، مطالب مرتبط و دستورالعمل ها در ارتبا هستند.

گزارش گیری و پیگیری:  یک سیستم مدیریت یادگیری به سازمان اجازه می دهد تا به راحتی گزارش های آموزشی را به صورت کلی یا در سطح کارکنان تهیه کند. LMS خوب طراحی شده به سازمان اجازه می دهد تا به راحتی میزان استفاده، پیشرفت هدف، دستاوردهای دانش و ROI را ردیابی کند. LMS به سازمان اجازه می دهد تا به وضوح صرفه جویی در هزینه را برای ابتکارات و استراتژی های آموزشی فردی نشان دهد.

اندازه گیری دستاوردهای علمی: آزمون پیش و پس از آزمایش به سازمان این امکان را می دهد تا دانش به دست آمده از طریق LMS را اندازه گیری کند.

انطباق - یک سیستم مدیریت یادگیری گزارش و شواهدی برای برآوردن الزامات قانونی و نظارتی ارائه می دهد.

یادگیری شخصی - LMS خوب طراحی شده اجازه می دهد تا آموزش برای هر کارمند به طور منحصر به فرد طراحی شود.

مدیریت زمان آموزش - سیستم های مدیریت یادگیری می توانند بر زمان آموزش نظارت داشته باشند و بینشی برای فرصت های بهبود آموزش ارائه دهند.

توانایی تغییر سریع و به روز رسانی مطالب آموزشی_ یک سیستم مدیریت یادگیری به سازمان اجازه می دهد تا آموزش کارکنان را تغییر دهد و یا به بازخورد مشتریان به سرعت پاسخ دهد. سازمانها به راحتی می توانند آموزش محصولات و ویژگی های جدید را منتشر کنند.

انطباق - یک سیستم مدیریت یادگیری گزارش و شواهدی برای برآوردن الزامات قانونی و نظارتی ارائه می دهد.

یادگیری شخصی - LMS خوب طراحی شده اجازه می دهد تا آموزش برای هر کارمند طراحی شود.

مدیریت زمان آموزش - سیستم های مدیریت یادگیری می توانند بر زمان آموزش نظارت داشته باشند و بینش را برای فرصت های بهبود آموزش ارائه دهند.

دلایل استفاده از سیستم مدیریت یادگیری : صرفه جویی در هزینه های آموزش 

بر اساس تحقیقاتی که توسط ATD انجام شده است، شرکت ها به طور میانگین در هر سال برای هر کارمند، معادل 1888 دلار برای آموزش مستقیم می پردازند. این عدد برای شرکت هایی با کمتر از 500 کارمند است. برای شرکت های متوسط که هر کدام از 500 تا 9999 کارمند دارند، هزینه های متوسط حدود 838 دلار برای هر کارمند است. با این حال، با یک نرم افزار آموزش مجازی LMS، کارفرمایان توانسته اند این هزینه را به کمتر از 100 دلار برای هر کارمند کاهش دهند. تفاوت هزینه فاحش است و نشان از ارزش بسیار بالای استفاده از یک سیستم مدیریت یادگیری برای شرکت های کوچک و متوسط دارد.


دلایل استفاده از سامانه مدیریت یادگیری: از بین بردن نیاز به برون سپاری آموزش ها

هنگامی که یک کسب و کار از یک سیستم مدیریت یادگیری lms برای آموزش انلاین استفاده نمی کند، اغلب مجبور به برون سپاری آموزش می شوند. به عنوان مثال، آنها ممکن است کارمندان را برای آموزش به بیرون بفرستند، یا اینکه حرفه ای ها یا شرکت ها برای انجام آموزش به سازمان دعوت کنند. استفاده از این روش های آموزش به این معنی است که آموزش نه تنها هزینه و وقت گیر خواهد بود، بلکه قابلیت سفارشی سازی نیز نخواهد داشت. در حقیقت وقتی که آموزش برون سپاری می شود، کارکنان اطلاعات از قبل آماده شده ای را دریافت می کنند که با نیازهای آنها متناسب نیست. ممکن است اطلاعات هیچ ارتباطی با سازمان نداشته باشند و این به این معنی است که احتمال اینکه کارکنان اطلاعاتی را که از آموزش برون سپاری شده دریافت می کنند را حفظ کنند یا از آن استفاده کنند، کم می شود.


دلایل استفاده از سیستم مدیریت یادگیری: آموزش شخصی سازی شده

در بالا به این موضوع اشاره ای شد، اما این موضوع به خودی خود مهم است. آموزش های شخصی برای اثربخشی ضروری است و این چیزی است که اکثر شرکت های کوچک نمی توانند بدون سیستم مدیریت یادگیری ارائه دهند. با یک سامانه مدیریت یادگیری، کسب و کارهای کوچک می توانند محتوای آموزشی کاملا ابتکاری و منحصر به فرد خود را از ابتدا ایجاد کنند، و برایشان وقت گیر هم نخواهد بود. سیستم مدیریت یادگیری و یادگیری الکترونیکی در نهایت به کسب و کارهای کوچک فرصت می دهد تا از آموزش های فردی و توسعه به شیوه ای که تاکنون نتوانسته بودند استفاده کنند.

سیستم مدیریت یادگیری
سیستم مدیریت یادگیری


دلایل استفاده از سامانه مدیریت یادگیری: حفظ و رعایت قوانین (COMPLIANT)

عدم رعایت چارچوب برای کسب و کارها، با هر اندازه ای، از جمله کسب و کارهای کوچک، می تواند بسیار گران و زیان آور باشد. عدم رعایت چارچوب می تواند مسائل قانونی و مالی ایجاد کند و می تواند به سرعت به یک کابوس روابط عمومی تبدیل شود، به ویژه در دوران رسانه های اجتماعی. یک سیستم مدیریت یادگیری اجازه می دهد تا کارفرمایان به طور کامل در مورد مسائل مربوط به الزامات قانونی را به کارکنان خود آموزش دهند. این فقط یک آموزش اولیه نیست که از طریق سیستم آموزش الکترونیکی lms در دسترس باشد. کارفرمایان می توانند محتوا مربوط به الزامات قانونی را در سامانه مدیریت یادگیری را ذخیره کنند تا کارکنان بتوانند در طول زمان هایی که به آن نیاز دارند به آن دسترسی داشته باشند. در صورت نیاز و تغییر در قوانین و مقررات، به روز رسانی محتوای آموزش آن در نرم افزار ال ام اس نیز آسان است.


دلایل استفاده از سیستم مدیریت یادگیری: آموزش کارکنان راه دور

کارفرمایان به صورت روزافزونی، به استخدام کارکنان از راه دور علاقه نشان می دهند،  کارکنانی که از نقاط مختلف کشور یا جهان می توانند برای شرکت آن ها کار کنند. استخدام کارکنان از راه دور، به لطف پیشرفت فن آوری ارتباطات، بیشتر از همیشه در دسترس است، اما در مورد آموزش این کارکنان مشکلاتی وجود دارد. کارکنان از راه دور، به دلیل عدم حضور جسمی در محل، ممکن است به همان سطح توسعه و آموزش دقیق دسترسسی نداشته باشند. سیستم های مدیریت یادگیری این مانع را از بین می برند، زیرا هر کسی می تواند از هر مکانی به آموزش های مشابه با کیفیت دسترسی پیدا کند. سیستم های مدیریت یادگیری راه را برای دریافت اطلاعات مداوم توسط کارکنان هموار می کنند.

سیستم مدیریت یادگیری
آموزش کارکنان راه دور با سامانه مدیریت یادگیری


دلایل استفاده از سیستم مدیریت یادگیری: مسیر های شخصی آموزش

تئوری یادگیری بزرگسالان مبتنی بر این ایده است که هر کس به طور متفاوتی یاد می گیرد. کارکنان قصد کسب سطوح مختلفی از مهارت را دارند، با سطوح مختلفی با تکنولوژی راحت هستند، و با سرعت های مختلف یاد می گیرند. سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی lms اجازه می دهد تا کارکنان آموزش خود و مسیر توسعه خود را به نحوی که برای آنها بهتر است انجام دهند، هدایت کنند و به آنها کمک می کند تا بهترین اطلاعات را حفظ کنند.

سایت lms

ما دانش و بستر لازم را برای افزایش کیفیت آموزش های شما داریم.برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

021-41986 داخلی 116

دریافت مشاوره رایگان

دلایل استفاده از سامانه مدیریت یادگیری: آموزش گروهی متفاوت

حتی در کسب و کارهای نسبتا کوچک، گروه های مختلف باید به روش های مختلف آموزش ببینند. به عنوان مثال، کارکنان خدمات مشتری شما به نوعی آموزش متفاوتی نسبت به متخصصان منابع انسانی شما نیاز دارند. با یک سیستم مدیریت یادگیری، امکان ایجاد و ارائه آموزش به گروه های مختلف با اهداف متفاوت فراهم می شود.


دلایل استفاده از سیستم مدیریت یادگیری: اندازه گیری عملکرد کارکنان

سنجش عملکرد کارکنان چیزی بود که قبل از پیاده سازی گسترده سامانه مدیریت یادگیری واقعاً دشوار بود. با سیستم lms، کسب و کارها نه تنها می توانند، چگونگی توسعه کارکنان خود را ببینند، بلکه می توانند با استفاده از داده های مرکزی آن ها را پیگیری کنند. این به کارفرمایان کمک می کند تا کسی را که ممکن است عملکرد نامناسب داشته باشد را بشناسد و سپس کمک می کند تا انجام کارهایی که برای بهبود کارایی او لازم است را پیگیری کند. مشاهده و ارزیابی کارکنان با استفاده از یک سیستم مدیریت یادگیری تنها روند سازمان برای استفاده از ال ام اس در این زمینه نیست. همچنین این امکان وجود دارد که که میزان درک کارکنان پس از تکمیل یک ماژول آموزش را بررسی کنیم. داده های به دست آمده در یک سامانه مدیریت یادگیری همچنین می تواند نشان دهد که برای بهبود اثربخشی، اعمال چه تغییراتی روی روش آموزش و مواد آن می تواند مفید باشد.

سیستم مدیریت یادگیری
اندازه گیری عملکرد کارکنان با سامانه مدیریت یادگیری


دلایل استفاده از سیستم مدیریت یادگیری: اندازه گیری ROI (بازگشت سرمایه)

با یک سیستم مدیریت یادگیری، کسب و کار ها نه تنها می توانند عملکرد کارکنان را به طور خاص اندازه گیری کنند، بلکه می توانند ROI کلی را برای تمام طرح های آموزشی خود مشاهده کنند. مهم این است که آموزش به اهداف و نتایج کسب و کار مرتبط باشد، اما اگر شما راهی برای اندازه گیری موفقیت آموزش و توسعه نداشته باشید، نمی توانید این اتصال را انجام دهید. خوشبختانه داده های یک سامانه مدیریت یادگیری به تعیین یک ROI خاص کمک کند.


دلایل استفاده از سامانه مدیریت یادگیری: ایجاد یک مرکز شناختی مرکزی

سرمایه فکری یکی از مؤلفه های کلیدی هر کسب و کار است که می تواند در جهت نوآوری به کار گرفته شود. سامانه مدیریت یادگیری یک مکان مرکزی و ساده برای نگهداری دانش ارائه می کند. این می تواند رشد کند و به راحتی از طریق یک سیستم مدیریت یادگیری به اشتراک گذاشته شود و می تواند فرصتی جدید برای فرهنگ نوآوری ایجاد کند. اگر اطلاعات در یک مکان ثبت و ذخیره نشود، ممکن است بی استفاده بمانند یا از دست بروند. این دست نگرانی ها با اجرای یک سیستم مدیریت یادگیری کاهش می یابد. همه منابع در یک مکان قرار می گیرند و هر زمان که کسی به آنها نیاز داشته باشد، در دسترس خواهند بود.

کارشناسان پافکو ضمن آرزوی موفقیت برای شما عزیزان در حوزه آموزش مجازی آماده ارائه مشاوره به صورت رایگان به شما میباشند.

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
احسانی

یکی از دلایلی که ما در مجموعمون از سیستم مدیریت یادگیری استفاده میکنیم، همبن قابلیت شخصی ساز شدنشه

0 0

شریفیان

من طی دو سال گذشته تعداد زیادی دوره آموزشی آنلاین با نرم افزار های پافکو برگزار کردم و واقعا راضی بودم. ممنونم

0 0

فتحی

سیستم مدیریت یادگیری پافکو برای تعداد ۱۰۰ نفر هم اوکیه؟

0 0

فلاح

سلام بله شما میتونین تعداد کاربر بستگی به سروری هست که دارید هر چقدر رم و سی پی یو قوی تر داشته باشید تعداد کاربر بیشتری میتونین تو مدیریت یادگیری استفاده کنین

0 0

هنگامه

کاهش هزینه ها با بهره گیری از سیستم مدیریت یادگیری یکی از دلایلی است که سازمان ها رو به سمت آموزش الکترونیکی سوق می دهد.

0 0

فاطمه زهرا

سیستم مدیریت یادگیری پافکو بی نظیره

0 0

رضوانه

چطور میتونم یک سیستم مدییت یادگیری شخصی سازی شده داشته باشم؟

0 0

نعمت اللهی

سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی اتلاف وقت رو برای شرکت در کلاسها به مقدار خیلی زیادی کاهش داده

0 0

ذاکری

قیمت های نرم افزار ال ام اس رو کجا می‌تونم ببینم ؟

0 0

بهمن

آيا همه سيستم هاي مديريت يادگيري يكسان هستند؟

مراحل راه اندازي يك سيستم آموزش الكترونيكي چيست؟

2 0

رمضانی

میخواهیم برای آموزش کارکنان سازمان خود از سیستم مدیریت یادگیری ال ام اس استفاده کنیم. لطفا با ما تماس بگیرید

3 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید