مقالات نرم افزار آموزش مجازی

چگونه یک شرکت آموزش الکترونیک راه اندازی کنیم؟

 شرکت آموزش الکترونیک

چگونه یک کسب و کار اینترنتی در زمینه آموزش از راه دور راه اندازی کنیم؟

مردم به این نتیجه رسیده اند که آموزش الکترونیک اگر بیشتر از آموزش سنتی موثر نباشد کمتر از آن نیست. جای شکی نیست که صنعت آموزش الکترونیک به سرعت در حال رشد است. به طوری که در سال 2015، 120 میلیارد دلار درآمد سالانه داشته است و انتظار می رود این مقدار تا سال 2022 به 275 میلیارد دلار برسد. پس برای راه اندازی شرکت آموزش الکترونیک هیچ زمانی بهتر از الان نمی تواند باشد.

با ادوبی کانکت، جلسه آنلاین برگزار کن!

همراه با تست رایگان


منتهی نه در این صنعت و نه هیچ جای دیگری، شروع بی مهابا مناسب به نظر نمی رسد. پس به جای آن که کسب و کار آموزش خود را سراسیمه شروع کنید، ابتدا سرعت خود را کاهش دهید، آگاهی خود را افزایش دهید و مطمئن شوید که تمام عناصری را که برای موفقیت کسب و کارتان لازم است را در نظر گرفته اید. در این جا ما به شما یک برنامه شش گام در مورد چگونگی شروع یک شرکت آموزشی پیشنهاد می دهیم.

چگونه در 6 گام یک شرکت آموزش الکترونیک راه اندازی کنید (و در آن موفق شوید!)

راه اندازی یک شرکت آموزش الکترونیک یا آموزش از راه دور با راه اندازی هر شرکت دیگری تفاوت زیادی نمی کند. شما باید درباره همه جنبه های ضروری این تجارت فکر کنید. چه کسانی مشتری های اصلی شما هستند؟ چگونه آن ها را متقاعد خواهید کرد که شما را انتخاب کنند؟ چگونه ضربان رقابت را در دست بگیرید؟ بیایید باهم نگاه کنیم که چگونه می توانیم کسب و کار آموزش انلاین موفق خود را راه اندازی کنیم.

  1. مخاطبان خود را بشناسید
  2. از تکنولوژی و ابزار درست استفاده کنید
  3. درباره محتوای الکترونیکی فکر کنید
  4. با آدم های درست مشارکت کنید
  5. برای شرکت آموزش الکترونیک خود بازاریابی کنید
  6. شرکت آموزش الکترونیک خود را مانند یک تجارت اجرا کنید

برای فهمیدن و یادگیری بیشتر کنجکاو هستید؟ با ما همراه شوید!

 شرکت آموزش الکترونیک
شروع یک شرکت آموزش الکترونیک


یک- مخاطبان خود را بشناسید

قبل از شروع شرکت آموزش الکترونیک خود، باید تصمیم بگیرید که چه کسی برای کسب و کار شما هدف است.

به تحقیقات بازار بپردازید. بهترین راه این است که یک شرکت تحقیقات بازار را استخدام کنید که بتواند قابلیت شرکت آموزش الکترونیک شما را ارزیابی کند. گزینه ارزان تری هم وجود دارد و آن این است که با افراد صحبت کنید یا یک نظرسنجی غیر رسمی اجرا کنید.

در نهایت هدف این است که به مخاطبان هدف خاص برای خدمات خود دست یابید. آن ها کی هستند؟ نیاز دارند چه چیزی را یاد بگیرند؟ چه چیزی را دوست دارند یاد بگیرند؟ گام بعدی تعیین جمعیت این مخاطبان است. به این ترتیب شما قادر به برآورد سودآوری شرکت خواهید بود.

پایداری و سودآوری، دو عنصری هستند که بایدقبل از این که زمان و پول خود را برای راه اندازی یک شرکت آموزش الکترونیک سرمایه گذاری کنید، آن ها را بدانید. البته مطمئنا تنها زمانی می توانید در مورد آن ها با قطعیت اظهار نظر کنید که کسب و کار شما راه اندازی شده است. اما پیش بینی آن ها قبل از شروع، به شما کمک می کند که برخی از بازارهای غیرممکن را کنار بگذارید.

یکی دیگر از عواملی که باید در مورد مخاطبان هدف خود بدانید این است که آیا شما می خواهید بازار محلی خود را هدف قرار دهید (که برای کشورهایی مثل آمریکا یا چین می تواند بیش اندازه بزرگ باشد) یا دنبال اهداف بین المللی هستید؟ این مسئله روی چیزهای زیادی مانند محتوای شما (بسته به اینکه می خواهید چه کسی به شما دسترسی داشته باشد)، روش های تحویل دوره (اگر هدف شما مخاطبان بین المللی باشد، برای راحتی به یک پلتفرم کامل آموزش الکترونیکی نیاز دارید) و حتی روی روش های پرداخت شما تاثیر خواهد گذاشت.

مورد دیگری که باید به آن توجه کنید این است که آیا می خواهید بازار عمومی را هدف قرار دهید یا تجارت ها را .

آموزش شرکتی را کنار نگذارید. ارائه آموزش سازمانی به عنوان یک پیمان کار خارجی گزینه ای است که از نظر تجاری کاملا به صرفه و قابل قبول است. همه شرکت های برنامه های آموزشی داخلی ندارند، و حتی آن هایی که دارند، تمام نیازهای آموزشی خود را پوشش نمی دهند. این همان جاییست که شما، به عنوان یک پیمانکار مستقل آموزش مجازی می توانید وارد عمل شوید، و به آن ها یک برنامه آموزشی کامل بدون هیچ زحمتی برای استقرار و نگه داری آن ارائه دهید.


دو- از تکنولوژی و ابزار درست استفاده کنید

برای اجرای یک کسب و کار موفق آموزش الکترونیک، مهم است که از ابزار و تکنولوژی مناسبی استفاده کنید. آموزش آنلاین چیست؟ 50 درصد آموزش eLearning محتواست و 50 درصد آن تحویل. تحویل به سرعت، رابط کاربری، سهولت استفاده، شهود، ویژگی ها و غیره مربوط می شود. و این ها همه از جنس تکنولوژی هستند.

 شرکت آموزش الکترونیک
استفاده از تکنولوژی در آموزش eLearning


فناوری مدرن، اینترنت با سرعت بالا و ظهور پلتفرم های LMS، مانند سیستم آموزش مجازی lms، بسیاری از مشکلات را حل کرده اند، به طوری که یک شرکت کوچک دو نفره می تواند با کمک آن ها با یک شرکت بزرگ ارائه دهنده آموزشی رقابت کنند- اگر در گستردگی محتوا نتواند، قطعا در کیفیت و ارائه می تواند.

علاوه بر این، تکنولوژی انتخابی شما، روی مقیاس پذیری کار شما در آینده تاثیر می گذارد- تجارت و شرکت آموزش الکترونیک شما تا چه اندازه می تواند بزرگ شود؟

احتمالا شما می گویید که می خواهید شرکت آموزش الکترونیک شما از روز اول به صورت بی نهایت مقیاس پذیر باشد، اما رسیدن به آن آسان و مقرون به صرفه نیست، به خصوص اگر بخواهید پلتفرم آموزشی خودتان را داشته باشید. این چیزی نیست که برای شروع کار شما مناسب باشد.

در عوض، LMS مبتنی بر ابر، بهترین راه حل برای این مورد است، زیرا اساسا شما مسئله مقیاس پذیری را به ارائه دهنده ابر واگذار می کنید، و در این صورت آزاد هستید که هر زمان که نیاز داشتید، آن را افزایش دهید.

این انعطاف پذیری به شما این امکان را می دهد که به ازای هر کاربر، مبلغ اندکی را به فروشنده ابر بپردازید. و تنها در صورتی که قرار است مقیاس شرکت شما در حد مقیاس گوگل باشد! بهتر است روی هزینه های هنگفت ساخت مزرعه سرور خود به علاوه هزینه حقوق یک تیم IT سرمایه گذاری کنید.

مشاوره رایگان بگیرید


سه- درباره محتوای الکترونیکی فکر کنید

محتوا و محتوای الکترونیکی هسته ی بیزینس شماست.

این که درس های فلوت زدن عربی به مخاطبان ارائه دهید یا درس های اقتصاد 101، کیفیت محتوای شما باید بالاترین باشد، چرا که این کار کسب و کار اینترنتی شما را برجسته می کند.

دنبال یک محتوای حرفه ای و جلا داده شده، با ارزش تولید کافی باشید. نه نوشته خواب آور، نه پاور پوینت خسته کننده، نه ویدئوهای کسالت بار که در آن یک نفر صحبت می کند.

یا خودتان برای آن وقت بگذارید یا این که یک نویسنده با استعداد برای انجام کارهای مربوط به ان استخدام کنید و از تمام ترفندهای حرفه ای(مثلا تایپوگرافی) که می تواند کیفیت درک محتوای شما را افزایش دهد، مطلع شوید.

با همه این ها، مهمترین تصمیم، نوع محتوایی است که روی آن سرمایه گذاری می کنید. در حالی که ممکن است در مورد آموزش لاتین شور و شوق زیادی داشته باشید، ولی این به آن معنا نیست که بقیه همه مثل شما باشند- به خصوص در تعداد زیاد که به اندازه کافی بزرگ باشد که حفظ و پیش برد کسب و کار آموزش آنلاین شما کمک کند. و آخرین چیزی که شما می خواهید این است که مقدار زیادی پول را برای محتوایی که برای آن هزینه نخواهند کرد، سرمایه گذاری کنید.


چهار- با آدم های درست مشارکت کنید

ممکن است وسوسه شوید و در کسب و کار خود هر کلاهی را بپوشید. این خوب است. در هنگام شروع شرکت آموزش الکترونیک خود، احتمالا شما نمی توانید یک بخش اختصاصی برای بازاریابی یا فروش استخدام کنید. اما، انجام همه این ها توسط خودتان نیز گزینه قابل قبولی نیست.

به جای این ها، فریلنسرها و شرکایی برای انجام آن کارها پیدا کنید. به عنوان مثال، می توانید بسیاری از کارهای اجرایی کسب و کار را به یک دستیار مجازی برون سپاری کنید. و می توانید برای پوشش فعالیت های بازاریابی خود فریلنسر استخدام کنید و حتی برای طراحی دوره های خود، طراحان آموزشی و متخصصان موضوعی استخدام کنید.

در مورد نقاط ضعف و نقاط قوتا خود صادق باشید. سپس افرادی را استخدام کنید تا آن ها را تکمیل کنند.


پنج- برای شرکت آموزش الکترونیک خود بازاریابی کنید

 شرکت آموزش الکترونیک
بازاریابی برای شرکت آموزش الکترونیک


اگر مجوز راه اندازی کسب و کار خود را در دست داشته باشید، محتوای شما آماده شده و جلا داده شده بارگزاری شده است و هم چنین سیستم LMS   شما آماده است تا به دانش پذیران خود خوش آمد بگویید، شاید فکر کنید که همه چیز تنظیم شده و تمام است.

اما این فقط بخش اول از شروع یک کار تجارت آموزش است. در واقع، بخش سخت تر آن این است که بتوانید آموزش های خود را در بازار ارائه دهید و تعداد کافی ثبت نامی بگیرید.

این ها همه به مقدار بودجه بازاریابی و البته ابتکار شما بستگی دارد. حداقل این است که باید وب سایت خودتان و یک ظاهر حرفه ای و به یادماندنی بر اساس نام تجاری شرکتتان را داشته باشید.

مخاطب هدف شما نیز تعیین می کند که چگونه پیشنهاد های آموزش الکترونیکی خود را به بازار عرضه کنید. به عنوان مثال، اگر جاویژه بازار را هدف قرار دهید، بهتر است تبلیغات در مجلات و وب سایت های تجاری انجام شود. اما اگر برای قرارداد های آموزش سازمانی رقابت می کنید، باید وب سایت هایی مانند Linkedln را هدف قرار دهید، به طور مستقیم با مدیران شرکت ها صحبت کنید و غیره.

  جاویژه بازار (Niche market) بخش حاشیه‌ای کوچکی از بازار است که بر روی یک نیاز مخصوص یا یک کالای مخصوص تمرکز کرده است.

البته اگر ایده کسب و کار آموزش الکترونیک شما منحصر به فرد باشد و برای محتوای آن به خوبی فکر شده باشد، ممکن است خود از طریق دهان به دهان و بررسی های آنلاین به فروش مناسبی برسد. اما به آن متکی و امیدوار نباشید، شما باید همیشه باید به طور جداگانه "بازاریابی" داشته باشید.


شش- شرکت آموزش الکترونیک خود را مانند یک تجارت اجرا کنید

این مورد اصلا گفتن ندارد، اما اگر می خواهید شرکت آموزش الکترونیک خود را شروع کنید، باید آن را مانند یک کسب و کار و تجارت نیز در نظر بگیرید.

در وهله اول، لازم است شما در یک دوره مقدماتی و سریع اقتصاد شرکت کنید تا اطلاعات مربوط به درآمد، مالیات و قیمت گذاری را بیاموزید. گمان نکنید که این چیزها را می دانید و کسب و کار خود را به صورت حسی و به قولی یلخی! شروع نکنید. برخی از مفاهیم اقتصاد، دانشی متداول هستند، اما از بیشتر آن ها شگفت زده خواهید شد. عدم درک مفاهیمی چون هزینه های گمشده، هزینه فرصت، و منحنی قیمت، به بسیاری از تجارت ها و کسب و کار ها ضربه زده است.

شما همچنین باید، بوروکراسی را حفظ کنید، نگاهی به رقبای خود داشته باشید و در جست و جوی فرصت های کسب و کار جدید و مشارکت باشید.

اگر تصورتان تصویری از یک رئیس است که هیچ کاری انجام نمی دهد اما هر ماه سودش را جمع می کند، بهتر است آن را فراموش کنید. اجرای یک کسب و کار یک کار 7/24 است.


چگونه یک شرکت آموزش اینترنتی را شروع کنیم؟ فقط شروع کنید!

اگر چه شروع و راه اندازی یک شرکت آموزش الکترونیک نیاز به کار سخت دارد، هرگز زمانی بهتر از الان برای آن نیست. در حال حاضر صنعت آموزش آنلاین پر رونق است و این رونق ادامه هم خواهد داشت.

آیا در حال بررسی و بالا و پایین کردن این هستید که شرکت آموزشی خود را راه اندازی کنید یا نه؟ چه چیزی جلوی شما را گرفته است و مانع ایجاد می کند؟

یا اینکه همین الانش هم صاحب پر افتخار یک شرکت آموزش الکترونیک هستید؟ از زمانی که شرکت خود را راه اندازی کرده اید، چه فراز و نشیب هایی داشتید؟ و چه درس هایی از این مسیر گرفته اید؟

پاسخ های خود را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.


با نرم افزار آموزش مجازی LMS ، در زمان و پول صرفه جویی کنید. برای دریافت راهنمایی بیشتر، کافیست روی دکمه زیر کلیک کنید و فرم مربوط را پر نمایید. کارشناس‌های پافکو در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
بهشتی

راه اندازی خود نرم افزار چجوری هست

0 0

کیانی

آموزش الکترونیک که راه اندازی بخواییم بکنیم که دیگه نیازی به شرکت نیست

0 0

رها

شرکت آموزش الکترونیک
عالی بود

0 0

علی

من می خوام یه کسب و کار کوچیک آموزش مجازی راه بیاندازم. در زمینه تدریس زبان های خارجی غیر انگلیسی پر کاربرد. به نظرتون کارم میگیره؟

4 0

سامان

الان که همه می خوان برن خارج کشور، قطعا میگیره. به خصوص این که همون همه ای که گفتم خیلی درگیری دارن و شاید برای کلاس های حضوری وقت نداشته باشن و آموزش مجازی رو انتخاب کنند

2 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید