مقالات نرم افزار آموزش مجازی

عوامل موثر بر موفقیت یادگیری الکترونیک در آموزشگاه

 یادگیری الکترونیک در آموزشگاه

در زمانی که ما در آن زندگی می کنیم، رایانه ها و دیگر اشکال تکنولوژی تبدیل به بخش بسیار مهمی از زندگی ما شده است. آنها نه تنها می توانند برای سرگرمی استفاده شوند بلکه بخش مهمی از یادگیری و تدریس نیز هستند. یادگیری الکترونیکی مدتی است که روند سیستم آموزشی را تغییر داده است و بخش مهمی از نظام آموزشی فعلی محسوب می شود. امروزه، در تمام سیستم های آموزشی استفاده می شود و گسترده تر شده است و یک ابزار محبوب برای آموزش است.

کلاستو آنلاین برگزار کن!

به غیر از فرصتی که برای آموزشگاه ها و دانش آموختگان قرار می دهد٬ دوره های آموزش مجازی به کارمندان در مشاغل مختلف نیز فرصت یادگیری مهارت های جدید و یا ارتقاء آنها را می دهد.

ماهیت انعطاف پذیر و تعاملی یادگیری الکترونیک باعث می شود تا در رشد کسب و کار موثر باشد و همچنین باعث جذب فراگیران به محتوای آموزشی می شود و به کارمندان آموزشی در دوره ی دیجیتال در تسهیل وظایف کمک می کند در نتیجه از مقایسه آموزش مجازی و حضوری مشخص است که یادگیری الکترونیکی از یادگیری سنتی بهتر است. حال پرسشی که در این مقاله مطرح میشود این است که چگونه یادگیری الکترونیکی می تواند عملکرد تحصیلی را بهبود ببخشد؟

با توجه به توسعه رویکرد آموزش الکترونیکی در میان موسسات آموزشی، توجه به مزایای آن نیز به سرعت مورد توجه موسسات حضوری قرار گرفته است. یکی از مهمترین دلایل به صرفه بودن آموزش انلاین و آموزش الکترونیکی، کسب سهم بازار بیشتر آموزشگاه ها از متقاضیان آموزش از راه دور در سایر مناطقی است که به سادگی امکان حضور فیزیکی در کلاس های آموزشی برای آن ها  مقدور نیست. از آنجا که یکی از دلایل رفتن به سمت آموزش آنلاین و آموزش مجازی، صرفه جویی در زمان و هزینه آموزش است برای داشتن یک آموزشگاه مجازی مطلوب، استفاده از نرم افزار ثبت نام آموزشگاه شاید ضروری نباشد اما به شما کمک می کند آموزشگاه  آنلاین خود را با کیفیت بالاتری پیاده سازی کنید.

با داشتن یک سامانه آموزش مجازی، شما می توانید در بازار رقابتی آموزش از سهم بازار بیشتری برخوردار شده و به نرخ بازگشت سرمایه بالاتری برسید. با این روش با توجه به صرفه جویی در مکان، زمان، هزینه آموزش، هزینه استاد و هزینه برگزاری حضوری دوره های آموزشی دستیابی به سود بالاتر به راحتی ممکن خواهد بود و مسلما به حاشیه سود بالاتری در این حوزه دست پیدا خواهید کرد.

کلاس آنلاین و ازمون انلاین به شما کمک خواهد کرد که با برگزاری دوره های آموزش مجازی با کیفیت و ارزیابی دوره ای از دانشپذیران خود، بتوانید از رقبا در صنعت آموزش پیشی گرفته و سهم بازار بیشتری را به خود اختصاص دهید.

 یکی از مزیت های نرم افزار آموزشگاهی، عدم نیاز به نیروی انسانی جهت ثبت و درج اسامی در سامانه آموزش مجازی است که به شما کمک می کند سامانه آموزش الکترونیکی و آزمون آنلاین را به صورت بهینه تری در آموزشگاه خود داشته باشید.

در واقع این نرم افزار به شما کمک می کند که به راحتی، یک سیستم آموزش الکترونیکی را در آموزشگاه خود راه اندازی کنید تا از مزایای یادگیری مجازی و برگزاری دوره های آموزش مجازی بهره مند گردید.

۹ مزیت یادگیری الکترونیک

با داشتن یک سامانه آموزش مجازی، شما می توانید در بازار رقابتی آموزش از سهم بازار بیشتری برخوردار شده و به نرخ بازگشت سرمایه بالاتری برسید. با این روش با توجه به صرفه جویی در مکان، زمان، هزینه آموزش، هزینه استاد و هزینه برگزاری حضوری دوره های آموزشی دستیابی به سود بالاتر به راحتی ممکن خواهد بود و مسلما به حاشیه سود بالاتری در این حوزه دست پیدا خواهید کرد.

کلاس آنلاین و ازمون انلاین به شما کمک خواهد کرد که با برگزاری دوره های آموزش مجازی با کیفیت و ارزیابی دوره ای از دانشپذیران خود، بتوانید از رقبا در صنعت آموزش پیشی گرفته و سهم بازار بیشتری را به خود اختصاص دهید.

  از آنجا که برای داشتن دوره های آموزش مجازی در کنار آموزش حضوری، نیازمند یک سامانه ال ام اس یا چیزی شبیه به آن می باشید، معرفی سامانه مدیریت آموزش الکترونیکی در اینجا ضروری به نظر می رسد. برای خرید نرم افزار lms به مقاله راهکارهای انتخاب یک سامانه یادگیری الکترونیکی مطلوب مراجعه نمایید. ال ام اس در واقع سیستمی است که به شما کمک خواهد کرد تا بر روی دامنه سایت خود یک سیستم آموزش الکترونیکی را پیاده سازی نمایید تا دانشپذیران شما بتوانند با هر دستگاه الکترونیکی مانند کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت و یا حتی گوشی های موبایل خود به دوره های آموزش مجازی شما دسترسی داشته باشند و از این طریق آموزشگاه شما بتواند به آن ها آزادی عمل بیشتری در انتخاب زمان و مکان یادگیری الکترونیکی داده و انعطاف بیشتری در زمان و مکان یادگیری برای آن ها داشته باشید. افراد شاغل معمولا بیشتر به دنبال این رویکرد هستند. آن ها تمایل دارند در ساعاتی از شب که برای استراحت اختصاص داده اند بتوانند بدون نیاز به حضور فیزیکی در کلاس، به دوره آموزشی مورد نظر خود دسترسی داشته و حتی بتوانند با انجام آزمون آنلاین از مزایای ارزیابی دوره ای و صدور مدرک نیز بهره مند گردند.

هر سطح سیستم آموزشی می تواند از طریق دوره های آنلاین بهبود یابد٬ زیرا دانش آموزان می توانند با سرعت خود٬ مطالعه کنند و با ابزارهای آموزشی که با نیازهای آنها و توانایی های یادگیری سازگار هستند٬کار کنند. محبوبیت این روش یادگیری منجر به رونق فوق العاده ای شده است. مطالعات نشان می دهد که سالانه ۵٪ و یا بیشتر، رشد در عرصه یادگیری الکترونیکی داریم. با این نرخ رشد، در ۵ سال آینده بازار یادگیری الکترونیکی حدود ۲۴۰ میلیارد دلار ارزش خواهد داشت.

۱- فراگیران را در سطح عمیق تری قرار می دهد

در دوره های مبتنی بر آموزش سنتی، مشکلات مداومی در رابطه با حفظ فراگیران و علاقه مند کردن آنها به یادگیری وجود دارد. گاهی اوقات فراگیران با ابزارهای آموزشی ارتباط برقرار نمی کنند. ممکن است متوجه شده باشید که رقابت به شدت زیاد است و برخی فراگیران به سرعت از هم کلاسی هایشان عقب می افتند. درنتیجه دلایل مختلفی برای ترک کردن دوره های آموزشی وجود دارد که به دوره های آموزشی به روش سنتی آسیب می زند.

یادگیری الکترونیک در آموزشگاه
ویدئو کنفرانس

تحقیقات نشان می دهد که یادگیری الکترونیکی می تواند بیشتر فراگیران را جذب کند. برخی از ابزارها باعث افزایش ۶۰ درصدی حفظ کاربران می شود، این درحالی است که ویدئو کنفرانس تا سال ۲۰۱۹، ۸۰٪ از فعالیت جهانی وب را تشکیل می دهد. یادگیری الکترونیک سطح بالاتری از انعطاف پذیری را فراهم می کند و مدیریت دوره های آموزشی آسان تر می شود. علاوه برآن، فشار کمتری برای جذب فراگیران بر روی شما وجود دارد، زیرا شما با کمک ابزار هاو برنامه هایی مانند سیستم وب کنفرانس، ویدئو کنفرانس و.. می توانید آموزشی لذت بخش تر را ارائه دهید. این ابزارها٬ فرصت های جدیدی را برای تولید محتوا برای موسسات آموزشی فراهم می آورد که فراگیران می توانند با آن ارتباط برقرار کنند.

۲- سواد دیجیتالی را بهبود می بخشد

افرادی که می توانند از ابزارهای یادگیری الکترونیکی استفاده کنند، به طور موثری می توانند از این ابزار برای کسب درآمد در محل کار استفاده کنند. در حالی که برخی از مشاغل نیاز به مهارت های دیجیتالی دارند مانند بازاریابان و مدیران IT،  یادگیری الکترونیک سواد دیجیتال را افزایش می دهد که به فراگیران کمک میکند تا به طور موثر بتوانند از نرم افزارهای e-learning  استفاده کنند و با دیگران ارتباط برقرار کنند.

به همین صورت، یادگیری الکترونیک به مدرسین نیز کمک می کند تا از طریق رسانه های دیجیتالی مختلف راحتتر ارتباط برقرار کنند و همچنین استادان می توانند از ابزارهای یادگیری الکترونیک همچون ویدئو های آموزشی و .. در آموزش خود بهره ببرند. تعامل منظم با کارکنان و دانشجویان از طریق ایمیل و پیام، مهارت های رایانه ای شما را بهبود می بخشد و شما را در مدیریت فناوری و دستگاه های عصر تکنولوژی بیشتر متمرکز می کند. همانطور که سواد دیجیتالی به سرعت در حال تبدیل شدن به ابزاری ارزشمند برای یادگیری مادام العمر می شود٬ افزایش مهارت دانش آموزان و استادان یک سرمایه گذاری ارزشمند محسوب میشود.

۳- انعطاف پذیری

دیگر آن دورانی که دانشجویان می بایست به شهری ناشناخته برای مطالعه یک دوره آموزشی می رفتند، گذشته است. مهم نیست که دانش آموزان در کجا زندگی می کنند یا اینکه آنها نمی توانند خود را به کلاس صبح زود خود برسانند، یادگیری الکترونیکی این امکان را می دهد تا مربیان بتوانند دوره آموزشی را در هر مکانی ارائه دهند و متقابلا دانش آموزان در هر جایی می توانند این دوره ها را بگذرانند.

در اینگونه دوره ها دیگر نیازی به حضور داشتن مدرسین و دانش آموزان نیست. با یادگیری الکترونیکی فراگیران می توانند دوره ها را در شب ها، تعطیلات آخر هفته و یا هر زمان که می توانند بگذارنند. نرم افزار e-learning انعطاف پذیر است به این معنا که سخنرانان می توانند به راحتی در خانه خود و خارج از کلاس درس تدریس کنند و در نتیجه زمان بیشتری را دارند که به کارهای دیگر خود بپردازند و در واقع در زمان صرفه جویی می شود.

۴- نیاز به کلاس های واقعی نیست

کلاس آنلاین ٬ کلاسی است که فراگیران می توانند در هر مکانی دوره های آموزشی را تا زمانی که اینترنت دارند، بگذارند. یادگیری الکترونیک به طور بالقوه باعث افزایش راحتی می شود اما دانشکده می بایست فراگیران را برای مطالعه تشویق کنند برای اینکار نیاز به محیطی جذاب دارند تا فراگیران بتوانند یاد بگیرند و از حواس پرتی دور شوند.

یادگیری الکترونیک در آموزشگاه
کلاس آنلاین

با توجه به نیاز ها و خواسته های دانش آموزان، این نرم افزار آموزش آنلاین ایجاد شده در نتیجه انگیزه یادگیری آنها افزایش خواهد یافت٬زیرا بیشتر دانش آموزان از این فضا بیشتر نسبت به کلاس های سنتی لذت خواهند برد. این نیز باعث می شود که برای مدرسین هم فضای مناسبی ایجاد شود.

۵- دانش آموزان را بهتر میشناسید

برخی از دانش آموزان ذاتاً خجالتی هستند و مشارکت در بحث های کلاس درس برای آنها آسان نیست. با یادگیری الکترونیکی ممکن است چنین فراگیرانی احساس راحتی بیشتری داشته باشند و راحتتر در بحث ها و فعالیت های گروهی مشارکت داشته باشند. در نتیجه مربیان می توانند با تعداد بیشتری از دانش آموزان ارتباط برقرار کنند و نظرات مختلف بسیاری را در مورد مسائل مختلف بدهند.

۶- فرصت های شغلی را برای دانشجویان افزایش می دهد

آمارها نشان داده اند که یادگیری الکترونیکی، تاثیر مثبت قابل توجهی را در استخدام افرادی که موفق به کسب مدارک آنلاین شده اند، دارد. مطالعات دانشگاه ایلینوی تایید کرده که ۴۴٪ از فراگیران دوره های سامانه آموزش مجازی، ادعا کرده اند که وضعیت شغلی بهبود یافته است زیرا  ۱ سال پس از فارغ التحصیلی، شغل تمام وقت پیدا می کنند. علاوه بر این٬ ۴۵٪ افراد اعلام کرده اند که به افزایش حقوق رسیده اند.

کاربران نرم افزار یادگیری الکترونیک، مهارت های کارمپیوتری جدیدی را بدون در نظر گرفتن محتوای دوره، از طریق کار کردن با اسناد مبتنی بر cloud و ابزارهای ویدئو و صوت فرامی گرند و این مهارت ها را توسعه می دهند. این مهارت های اصلی تبدیل به حرفه بسیاری در عرصه تکنولوژی می شود و به فراگیران اعتماد به نفس بیشتری برای وارد شدن به حرفه دیگر می دهد. آنها آماده می شوند تا وظایف بیشتری در زمینه آموزش الکترونیکی بر عهده بگیرند و به آنها کمک می کند تا در دنیای کاری آینده پیشرفت کنند.

۷-ارائه راه های متعدد برای یادگیری

روش های سنتی آموزش محدود به کلاس درس و یک جدول زمانی که فقط کمی انعطاف پذیری داشته باشد، نمی شود. به وسیله کلاس های آنلاین، استادان انتخاب های بیشتری را در نحوه تدریس و شیوه های نوآورانه و جالبی را برای ارائه مطالب دارند. تجربه روش های مختلف یادگیری الکترونیکی به شما این امکان را می دهد تا فعالیت های متعددی را امتحان کنید. روش هایی مانند:

  • بازی ها و gamification
  • سخنرانی های از قبل ضبط شده
  • پروژه های طراحی شده
  • ارائه power point با صدا
  • وب کنفرانس

مدرسین همچنین می توانند فرهنگ جامعه را در گروه های مطالعه و کتابخوانی مجازی پرورش دهند. از طریق برنامه هایی مانند Google Hangouts دانش آموزان می توانند با یکدیگر به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنند و درباره تکالیف، امتحان و محتوای درسی صحبت کنند. با به اشتراک گذاری صفحه نمایش، آنها می توانند از طریق تخته سفید مجازی و برنامه های سازمانی مانند Asana به عنوان یک تیم از راه دور با یکدیگر کار کنند.

۸- ارائه دروس از طریق ویدئو

یادگیری الکترونیک در آموزشگاه
یادگیری الکترونیک

به عنوان مثال یک معلم زبان را در نظر بگیرید که زبان خاصی را تدریس می کند. معلمان میتوانند به جای صرفاً توضیح معانی کلمات مختلف، یک بخشی را از فیلم را پخش کنند که شخصیت ها به آن زبان صحبت می کنند وبدین شکل دانش آموزان نحوه استفاده از کلمات را فرا می گیرند. در واقع از ابزار ویدئو نرم افزار یادگیری الکترونیک استفاده می شود. این نه تنها کمک می کند تا کلاس سرگرم کننده تر از روش های سنتی آموزش شود بلکه باعث می شود که فراگیران توجه بیشتری را به کلاس معطوف کنند و فکرشان پراکنده نشود.

۹- دسترسی به اطلاعات

در گذشته اگر شما میخواستید به اطلاعات خاصی دسترسی پیدا کنید، باید چندین کتاب را اسکن کنید تا بتوانید به آنچه که می خواهید برسید. در حال حاضر٬ با استفاده از اینترنت، هم دانش آموز و هم معلم به کلیه اطلاعات شناخته شده در جهان با فشار دادن چند کلید دسترسی دارید و به شما اجازه می دهد در عرض چند دقیق به اطلاعات مورد نظر خود برسید و این اطلاعات را به طور طبقه بندی شده می توانید در نرم افزار یادگیری الکترونیک بگذارید.

 

سخن آخر

در کل با توجه به فراوانی فروش سامانه آموزش مجازی، آشنایی با سایت lms به شما کمک خواهد کرد بهترین سیستم آموزش انلاین را انتخاب نمایید. یک سامانه lms در واقع نرم افزاری است که به شما در پیاده سازی آموزش الکترونیکی کمک خواهد کرد تا بتوانید دوره های اموزش انلاین خود را به راحتی بر روی وب سایت خود پیاده سازی نمایید. سامانه آموزش مجازی و کلاس آنلاین می تواند با نرم افزارهای مختلفی پیاده سازی گردد که مشاوران ما در این زمینه برای انتخاب بهترین آن ها به شما کمک خواهند  کرد. یکی از مهمترین نرم افزارهای سامانه یادگیری الکترونیکی ال ام اس مودل است. مودل فارسی، امروزه بیشترین سرچ را در موتورهای جست و جو داشته و خرید moodle از پرکاربردترین لغات در صنعت یادگیری الکترونیکی و آموزش مجازی است. برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید moodle می توانید با مشاوران پافکو تماس گرفته و راهنمایی رایگان دریافت کنید.

روش های سنتی آموزش بر مبنای این بوده اند که یادگیری جمعی برای به حداکثر رساندن یادگیری مهم است اما با توجه به محبوبیت ۷۵٪ یادگیری الکترونیک، این استدلال کاملا درست نمی باشد. هیچ نشانه ای از کاهش محبوبیت یادگیری الکترونیکی وجود ندارد و نرخ کاربران آن روز به روز افزایش پیدا می کند. تحقیقات در جدیدترین برنامه یادگیری الکترونیکی نشان داده است که آنها تعاملی تر شده اند و به فراگیران فرصت بیشتری را برای بحث حول مباحث آموزشی با معلمان و دیگر دانش آموزان می دهند. ارائه دهندگان می دانند که رابطه خوب بین دانش آموختگان و مشاوران و معلمان، یک جنبه اساسی از عملکرد و موفقیت دانش آموز است.

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
نیلوفر رضایی

من دوست دارم راحت تر یاد بگیرم به نظرتون یادگیری الکترونیکی گزینه خوبیه ؟

0 0

امید

سلام
آموزش الکترونیک یک راه کار جذاب و کم هزینه برای یاددهی و یادگیری الکترونیکی است ولی من نمیدونم دولت تا کی میخواد سرعت اینترنت رو درست کنه
ما تو شرکتمون برای استاندارد ایزو ۹۰۰۱ از نرم افزار یادگیری الکترونیک مودل بهره می بریم و واقعا راه کشا است اینطور مدیریت دانش و اطلاعات بصورت مجازی به اسانی میسر شده است

2 0

زهرا سادات

آموزش از راه دور روز به روز داره رایج تر میشه ، چه از طریق کالج هایی که با استفاده از نرم افزارهایی مثل ال ام اس دوره های آموزش الکترونیکی هم ارائه می دهند و چه به صورت اپلیکیشن های آموزشی تلفن همراه که بعضیاشون واقعا کاربردی هستن و بین همه مردم دنیا محبوب شدند

3 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید