آموزش مجازی پافکو

به راحتی وبینار برگزار کنید! به راحتی وب کنفرانس برگزار کنید! به راحتی آزمون آنلاین برگزار کنید!

همین حالا دمو ببینید!
آموزش مجازی

مزایای وبینار چیست؟

مزایای وبینار چیست؟

با استفاده از اینترنت٬ ما میتوانیم در هر زمان که بخواهیم به صورت آنلاین با مردم سراسر جهان ارتباط برقرار کنیم. وبینار ها فقط یک راه برای انجام این کار هستند. کلمه وبینار چندین سال پیش ساخته شد که در واقع به سمیناری که در اینترنت ارائه شده باشد اشاره دارد.شما همچنین ممکن است به جای وبینار کلمه سمینار وب٬وب کنفرانس یا نشست اینترنتی را شنیده باشید.

وبینار  یک زنده و مبتنی بر وب است که از طریق اینترنت برای ارتباط  افراد با سایر افراد در سراسر جهان استفاده میکند.

 میزبان وبینار میتواند از طریق صفحه نمایش کامپیوتر با دیگران ارتباط برقرار کند و حتی مهمانانی را از مکان های دیگر دعوت کنند تا میزبان وبینار با آنها باشند. پلتفرم وبینار همچنین ویژگی های تعاملی را ارائه می دهد که مخاطبان می توانند سئوال بپرسند و با میزبان چت کنند.برخی افراد میگویند یک وبینار فقط سمیناری است برای گروه بزرگی از افراد ارائه میشود و هر کدام از آنها توانایی ارتباط برقرار کردن با ارائه دهنده را دارند. این ویژگی وبینار را از وب سایت متمایز میکند که به طور سنتی فقط ویدئو را پخش میکند و مخاطب فقط میتواند تماشا کند و گوش دهد.رایج ترین موارد استفاده از وبینار در آموزش ٬تبلیغات عمومی ٬ارتبباطات داخلی و فروش است.

وبینار ها دنیای بازاریابی دیجیتال را کاملا دگرگون کرده است زیرا وبینار٬ ارتباط آنلاین را بین ارائه دهنده و مخاطبان برقرار میکند. در این مقاله ۱۰ دلیل که مشخص میکند چرا وبینار یک ابزار بازاریابی عالی است را ذکر میکنیم:

      ۱- وبینار راحت و کاربرپسند است

وبینار های درخواستی بسیار راحت هستند زیرا امروزه هر کس یک اتصال آنلاین و یک وسیله برای دسترسی به آن دارد. احتمالا٬ بسیاری از همکاران و مشتریان شما دسترسی به اینترنت دارند. وبینار ها به شما این امکان را میدهد که با هرکسی در سراسر جهان ارتباط برقرار کنید بدون آنکه نیازی باشد که شما و یا آنها از خانه خارج شوند.

۲- وبینار ها می توانند در تبلیغات به شما کمک کنند

بازاریابی با وبینار
بازاریابی با استفاده از وبینار

سایت یا شرکت خود را با کمک وبینارها میتوانید ارتقا دهید. ارائه وبینار میتواند باعث در معرض توجه قرار گرفتن کسب و کار و شرکت شما شود که به لطف بازاریابی وبینار است که شما میتوانید کنفرانس های وبینار را به نوعی ترتیب دهید که چشم اندازی برای معرفی محصولات و خدمات به مخاطبان به صورت گسترده می باشد. از آنجاییکه فیلم ها ۷۴٪ درک مردم از محصول یا خدمات را افزایش میدهد٬داشتن یک وبینار با فیلم کامل که توضیحات کاملی را در مورد محصول میدهد میتواند تاثیر زیادی را بر مردم بگذارد که این تاثیر خیلی بیشتر از تبلیغات معمولی است.

۳- وبینار اعتبار شما را افزایش میدهد

با داشتن یک وبینار ٬شما اعتبار بیشتری را به ایده های خود میدهید. وبینار ها به شما این امکان را میدهد که افرادی که با آنها صحبت میکنید و افرادی که تماشا میکنند مفاهیم را کاملا درک کنند.شما در حال ارائه و به اشتراک گذاشتن مفاهیم و ایده ها در جمعی از افراد همفکر هستید و حتی میتوانید ایده هایتان را گسترش دهید.این امکان اجازه میدهد به افراد تا ایده هایشان را بیان کنند و نظراتشان را بگویند.

۴- وبینار ها اپ های زیادی را در زمینه آموزش و پرورش دارند

وبینار و وب سایت ها میتواند شامل ویدئو هایی باشد که آموزش های مختلف را در زمینه های مختلف آموزش و پرورش میدهد.این نوع آموزش٬آموزش مجازی یا آموزش از راه دور محسوب میشود و بیننده میتواند بازخورد فوری را از طریق نظرات به صورت آنلاین ارائه دهد.شما میتوانید طیف وسیعی از موضوعات را با چندین بیننده پوشش دهید و با آنها در ارتباط باشید به جای آنکه چت های فرد به فرد را مانند اسکایپ داشته باشید.

۵- وبینارها میتواند آگاهی از نام تجاری را افزایش دهند

آگاهی از نام تجاری٬ یک مفهوم است که نیاز به هشیارسازی بیشتر مخاطبان از یک برند یا محصول از طریق تبلیغ٬بازاریابی و تمرکز بر یک موضوع دارد.وبینار داشتن به شما این امکان را میدهد که مخاطبین یک تصویر بصری از نام تجاری داشته باشند و در نتیجه٬ مشتری وفادارتری خواهند بود.شما میتوانید آن را از طریق روش فروش سخت

۶-وبینار ها به شما کمک میکنند تا تعداد بسیار زیادی مشتری داشته باشید

وبینار
وبینار

شما میتوانید مهمانانی را در هر جلسه دعوت کنید تا به بحث در مورد هر چیزی مربوط به بازار خود بپردازید. در واقع٬ مهمانانتان میتوانند به عنوان مشتریان جدید که میتوانند مشتریان کاملا جدید دیگری را به کسب و کار شما اضافه کنند٬ محسوب شوند.

۷- رتبه بندی موتورهای جستجو را بهبود می بخشد

وبینار ها می توانند با بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو به کسب و کار کمک کنند. برای بهبود رتبه بندی یکی دیگر از روش ها استفاده از تاکتیک های SEO است. با این حال٬ این روش دیگر مورد استفاده نیست.شرکت هایی مانند گوگل توجه بیشتری به کسب و کارهایی که به تولید محتوای الکترونیکی با کیفیت میپردازند و محتوای ویدئویی ارائه میدهند ٬توجه بیشتری نشان می دهند.

بسیاری از مطالعات نشان می دهد که بازاریابی فیلم یکی از بهترین راه های کسب و کار برای گسترش پیام خود است. وبینار به شما این امکان را میدهد که تعداد زیادی از فیلم ها را تولید کنید و آنها را در سایتتان آپلود کنید.به عنوان مثال٬ ارائه یک وبینار ۶۰ دقیقه ای میتواند به ۱۰ کلیپ ویدئویی کوتاه تبدیل شود و در وبلاگ شما٬ کانال های رسانه های اجتماعی٬ سایت های اجتماعی و وب سایت شما به اشتراک گذاشته شود. شما میتوانید شما زمان کافی را دارید که این ویدئو ها را بهینه سازی کنید و کلمات کلیدی را به دقت انتخاب کنید و لینک دهی را انجام دهید.

۸- دستاورد های مصرف کنندگان وبینار ها بسیار تاثیر گذار است

داشتن وبینار٬ مخصوصا در خصوص اخبار و رویداد های جاری که هر فردی درگیر آن است و در مورد آن فکر میکند٬ شما را قادر میسازد تا مخاطبان بیشتری را جذب کنید و اینگونه وبینار برای مخاطبان جذابتر است. با استفاده از طراحی خلاقانه و بازاریابی٬ هرباری که وبیناری را راه اندازی میکنید٬ میتوانید یک مخاطب را جذب کنید و پتانسیل جدیدی برای کسب و کار و سایتتان ایجاد شود.هر چه بیشتر وب سایت هایتان جذاب باشد٬مخاطبان بیشتر برای تماشای هر وبینار زمان صرف میکنند و بر سایتتان بیشتر سرمایه گذاری میکنند.

۹-وبینار ها راه حل موثری هستند

وبینار ها خیلی گران نیستند و برخی از آنها حتی به صورت رایگان موجود هستند.سایر وبینار ها هزینه ای دارند٬اما این اطمینان وجود دارد که ویژگی ها و مزایای بیشتر و بهتری را نسبت به وبینار های رایگان خواهند داشت همچنین انعطاف پذیرتر است زیرا خطاهایی که وبینار های رایگان خواهند داشت را ندارد.

هزینه وبینار
وبینار رایگان

صرف نظر از آن هزینه ای که اینگونه وبینار ها دارند خیلی زیاد نیست. مانند نتایج سازمانی که در موتورهای جستجو صورت میگیرد نیازی نیست که صد ها هزار یا میلیون نفر از این پلت فرم بازاریابی خوب استفاده کنند. در بیشتر مواقع٬ تمام آن چیزی که شما واقعا به آن نیاز دارید یک اتصال مناسب به اینترنت ٬یک ارائه دهنده وبینار و یک رایانه است.

۱۰- محصولات جدید را راه اندازی کنید

یک راه عالی در استفاده از وبینار برای کسب و کارتان ٬ابداع محصولات جدید است. وبینار میتواند حداکثر قابلیت ها را برای محصول شما ارائه دهد. فقط به فرصت هایی که وبینار ارائه میدهد فکر کنید:

 • شما میتوانید یک سمینار آنلاین برای محصولتان داشته باشید
 • شما میتوانید یک جلسه  Q & A را برای محصولتان داشته باشید
 • شما میتوانید با قدرت واعتبار در مورد محصول خود صحبت کنید
 • میتوانید وبینار های دنباله دار را سازماندهی کیند
 

سخن آخر

وبینار ها ابزارهای بازاریابی مهمی هستند به طوریکه به موجب وبینار ها افراد میتوانند اطلاعات را با دیگران مبادله کنند ویا جلسات هیئت مدیره را در آن با هزینه کم و به صورت کوتاه مدت برگزار نمایند که حتی این گونه جلسات میتواند در خانه برگزار شود و نیازی به جابجایی افراد نباشد. با انجام وبینار شما میتوانید ایده های خود را به یک مخاطبین بسیاری بگویید و در مورد آنها بحث کنید.

 • نویسنده : نیلوفر خادمی کلانتری
  • امتیاز :
  • 2
  • 0
 • تاریخ انتشار : 1397/06/21
 • تعداد مشاهده : 273 بار
نظرات کاربران
سجاد

سجاد

        پس وبینار و وب کنفرانس به یک معنا هستند؟ 
      
پاسخ دادن 1 0

سمیرا

سمیرا

        سلام
وبینار با نرم افزاری بنام وب کنفرانس یا ادوبی کانکت برگزار میشه وبینار یعنی سمینار آنلاین
      
پاسخ دادن 0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

لطفا از گذاشتن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید