مقالات نرم افزار آموزش مجازی

مزایای وبینار چیست؟

مزایای وبینار چیست؟

با استفاده از اینترنت، ما میتوانیم در هر زمان که بخواهیم به صورت آنلاین با مردم سراسر جهان ارتباط برقرار کنیم. وبینارها فقط یک راه برای انجام این کار هستند، کلمه وبینار چندین سال پیش ساخته شد که در واقع به سمیناری که در اینترنت ارائه شده باشد اشاره دارد. شما همچنین ممکن است به جای وبینار کلمه سمینار وب، وب کنفرانس یا نشست اینترنتی را شنیده باشید.

کلاستو آنلاین برگزار کن!
 

 وبینار  یک زنده و مبتنی بر وب است که از طریق اینترنت برای ارتباط  افراد با سایر افراد در سراسر جهان استفاده میکند.

 میزبان وبینار یا وب کنفرانس می تواند به عنوان یک نرم افزار آموزش مجازی و در سیستم آموزش الکترونیکی در یک مدرسه آموزش از راه دور برای جلسات پرسش و پاسخ، در کنار سایت آموزش مجازی lms و سایت lms، به عنوان یک سیستم ویدئوکنفرانس و یا نرم افزار ویدئو کنفرانس به کار برده شود. یک سیستم وبینار می تواند، از طریق صفحه نمایش کامپیوتر با دیگران ارتباط برقرار کند و حتی مهمانانی را از مکان های دیگر دعوت کنند تا میزبان وبینار با آنها باشند. پلتفرم وبینار همچنین ویژگی های تعاملی را ارائه می دهد که مخاطبان می توانند سئوال بپرسند و با میزبان چت کنند. برخی افراد می گویند یک وبینار فقط سمیناری است برای گروه بزرگی از افراد ارائه می شود و هر کدام از آنها توانایی ارتباط برقرار کردن با ارائه دهنده را دارند. این ویژگی وبینار را از وب سایت متمایز میکند که به طور سنتی فقط ویدئو را پخش میکند و مخاطب فقط می تواند تماشا کند و گوش دهد. رایج ترین موارد استفاده از وبینار در آموزش، تبلیغات عمومی، ارتباطات داخلی و فروش است.

وبینارها دنیای بازاریابی دیجیتال را کاملاً دگرگون کرده است زیرا وبینار، ارتباط آنلاین را بین ارائه دهنده و مخاطبان برقرار می کند. در این مقاله ۱۰ دلیل که مشخص می کند چرا وبینار یک ابزار بازاریابی عالی است را ذکر می کنیم:

۱- وبینار راحت و کاربرپسند است

وبینارهای درخواستی بسیار راحت هستند زیرا امروزه هر کس یک اتصال آنلاین و یک وسیله برای دسترسی به آن دارد. احتمالاً، بسیاری از همکاران و مشتریان شما دسترسی به اینترنت دارند. وبینار ها به شما این امکان را می دهد که با هرکسی در سراسر جهان ارتباط برقرار کنید بدون آنکه نیازی باشد که شما و یا آنها از خانه خارج شوند.

مزایای وبینار چیست؟
بازاریابی با استفاده از وبینار

۲- وبینار ها می توانند در تبلیغات به شما کمک کنند

سایت یا شرکت خود را با کمک وبینارها می توانید ارتقا دهید. ارائه وبینار می تواند باعث در معرض توجه قرار گرفتن کسب و کار و شرکت شما شود که به لطف بازاریابی وبینار است که شما می توانید کنفرانس های وبینار را به نوعی ترتیب دهید که چشم اندازی برای معرفی محصولات و خدمات به مخاطبان به صورت گسترده می باشد. از آنجاییکه فیلم ها ۷۴٪ درک مردم از محصول یا خدمات را افزایش می دهد، داشتن یک وبینار با فیلم کامل که توضیحات کاملی را در مورد محصول می دهد می تواند تاثیر زیادی را بر مردم بگذارد که این تاثیر خیلی بیشتر از تبلیغات معمولی است.

۳- وبینار اعتبار شما را افزایش میدهد

با داشتن یک وبینار، شما اعتبار بیشتری را به ایده های خود می دهید. وبینارها به شما این امکان را می دهد که افرادی که با آنها صحبت می کنید و افرادی که تماشا می کنند مفاهیم را کاملا درک کنند. شما در حال ارائه و به اشتراک گذاشتن مفاهیم و ایده ها در جمعی از افراد همفکر هستید و حتی می توانید ایده هایتان را گسترش دهید. این امکان اجازه می دهد به افراد تا ایده هایشان را بیان کنند و نظراتشان را بگویند.

۴- وبینارها اپ های زیادی را در زمینه آموزش و پرورش دارند

وبینار و سیستم وب کنفرانس شما میتواند شامل ویدئو هایی باشد که آموزش های مختلف را در زمینه های مختلف آموزش و پرورش می دهد. این نوع آموزش٬آموزش مجازی یا آموزش از راه دور محسوب می شود و بیننده می تواند بازخورد فوری را از طریق نظرات به صورت آنلاین ارائه دهد. شما می توانید طیف وسیعی از موضوعات را با چندین بیننده پوشش دهید و با آنها در ارتباط باشید به جای آنکه چت های فرد به فرد را مانند اسکایپ داشته باشید. ادوبی کانکت و بیگ بلوباتن از جمله این برنامه های تخصصی برای برگزاری کلاس آنلاین و جلسه مجازی هستند.

میدونستی میتونی ادوبی کانکت رو با قیمت بسیار مناسب اجاره کنی؟

از سرویس ادوبی کانکت استفاده کن!

۵- وبینارها می تواند آگاهی از نام تجاری را افزایش دهند

آگاهی از نام تجاری، یک مفهوم است که نیاز به هشیارسازی بیشتر مخاطبان از یک برند یا محصول از طریق تبلیغ، بازاریابی و تمرکز بر یک موضوع دارد. وبینار داشتن به شما این امکان را می دهد که مخاطبین یک تصویر بصری از نام تجاری داشته باشند و در نتیجه، مشتری وفادارتری خواهند بود.

مزایای وبینار چیست؟
وبینار

۶- وبینارها به شما کمک می کنند تا تعداد بسیار زیادی مشتری داشته باشید

شما می توانید مهمانانی را در هر جلسه دعوت کنید تا به بحث در مورد هر چیزی مربوط به بازار خود بپردازید. در واقع، مهمانانتان می توانند به عنوان مشتریان جدید که می توانند مشتریان کاملاً جدید دیگری را به کسب و کار شما اضافه کنند، محسوب شوند.

۷- رتبه بندی موتورهای جستجو را بهبود می بخشد

وبینارها می توانند با بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو به کسب و کار کمک کنند. برای بهبود رتبه بندی یکی دیگر از روش ها استفاده از تاکتیک های SEO است. با این حال٬ این روش دیگر مورد استفاده نیست. شرکت هایی مانند گوگل توجه بیشتری به کسب و کارهایی که به تولید محتوای الکترونیکی با کیفیت می پردازند و محتوای ویدئویی ارائه میدهند، توجه بیشتری نشان می دهند.

بسیاری از مطالعات نشان می دهد که بازاریابی فیلم یکی از بهترین راه های کسب و کار برای گسترش پیام خود است. وبینار به شما این امکان را میدهد که تعداد زیادی از فیلم ها را تولید کنید و آنها را در سایتتان آپلود کنید. به عنوان مثال٬ ارائه یک وبینار ۶۰ دقیقه ای می تواند به ۱۰ کلیپ ویدئویی کوتاه تبدیل شود و در وبلاگ شما، کانال های رسانه های اجتماعی، سایت های اجتماعی و وب سایت شما به اشتراک گذاشته شود. شما می توانید شما زمان کافی را دارید که این ویدئو ها را بهینه سازی کنید و کلمات کلیدی را به دقت انتخاب کنید و لینک دهی را انجام دهید.

۸- دستاورد های مصرف کنندگان وبینارها بسیار تاثیر گذار است

داشتن وبینار، مخصوصاً در خصوص اخبار و رویداد های جاری که هر فردی درگیر آن است و در مورد آن فکر می کند، شما را قادر می سازد تا مخاطبان بیشتری را جذب کنید و اینگونه وبینار برای مخاطبان جذابتر است. با استفاده از طراحی خلاقانه و بازاریابی، هرباری که وبیناری را راه اندازی می کنید، می توانید یک مخاطب را جذب کنید و پتانسیل جدیدی برای کسب و کار و سایتتان ایجاد شود. هر چه بیشتر وب سایت هایتان جذاب باشد، مخاطبان بیشتر برای تماشای هر وبینار زمان صرف می کنند و بر سایتتان بیشتر سرمایه گذاری می کنند.

۹- وبینارها راه حل موثری هستند

وبینارها خیلی گران نیستند و برخی از آنها حتی به صورت رایگان موجود هستند. سایر وبینارها هزینه ای دارند، اما این اطمینان وجود دارد که ویژگی ها و مزایای بیشتر و بهتری را نسبت به وبینارهای رایگان خواهند داشت همچنین انعطاف پذیرتر است زیرا خطاهایی که وبینار های رایگان خواهند داشت را ندارد.

مزایای وبینار چیست؟
وبینار رایگان

صرف نظر از آن هزینه ای که اینگونه وبینارها دارند خیلی زیاد نیست. مانند نتایج سازمانی که در موتورهای جستجو صورت می گیرد نیازی نیست که صد ها هزار یا میلیون نفر از این پلت فرم بازاریابی خوب استفاده کنند. در بیشتر مواقع، تمام آن چیزی که شما واقعاً به آن نیاز دارید یک اتصال مناسب به اینترنت، یک ارائه دهنده وبینار و یک رایانه است.

وبینارتو ارزان برگزار کن!

۱۰- محصولات جدید را راه اندازی کنید

یک راه عالی در استفاده از وبینار برای کسب و کارتان، ابداع محصولات جدید است. وبینار می تواند حداکثر قابلیت ها را برای محصول شما ارائه دهد. فقط به فرصت هایی که وبینار ارائه می دهد فکر کنید:

  • شما می توانید یک سمینار آنلاین برای محصولتان داشته باشید
  • شما می توانید یک جلسه  Q & A را برای محصولتان داشته باشید
  • شما می توانید با قدرت واعتبار در مورد محصول خود صحبت کنید
  • می توانید وبینارهای دنباله دار را سازماندهی کنید
 

سخن آخر

وبینارها ابزارهای بازاریابی مهمی هستند به طوریکه به موجب وبینارها افراد می توانند اطلاعات را با دیگران مبادله کنند ویا جلسات هیئت مدیره را در آن با هزینه کم و به صورت کوتاه مدت برگزار نمایند که حتی این گونه جلسات میتواند در خانه برگزار شود و نیازی به جابجایی افراد نباشد. با انجام وبینار شما می توانید ایده های خود را به یک مخاطبین بسیاری بگویید و در مورد آنها بحث کنید.

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
کیمیا زمانی

اگر چند نفر خارج از کشور باشن امکان برقراری ارتباط هست و نیاز به دسترسی و ... داره

0 0

یاری

سلام
خرید وبینار از پافکو چطور میتونم انجام بدم؟ لبته من میخواهم ی وبینار 40 نفره برگزار کنم

0 0

شاداب

برگزاری وبینار از طریق نرم افزار های نرم افزار وب کنفرانس میتونه در برقرار تعامل خیلی خوب عمل کنه.

1 0

اصغرزاده

با چی میشه وبینار رایگان برگزار کرد؟ به صورت آزمایشی

1 0

شرکت پافکو

سلام
شما لطف کنید با شماره زیر تماس بگیرید، همکاران من در خصوص برگزاری آزمایشی جلسه وبینار رایگان با نرم افزار ادوبی شما را راهنمایی می کنند.

0 0

مرتضی

سلام فرمت وبینار قابل تبدیل هست ؟
با چه برنامه ای؟

2 0

سجاد

پس وبینار و وب کنفرانس به یک معنا هستند؟

1 0

سمیرا

سلام
وبینار با نرم افزاری بنام وب کنفرانس یا ادوبی کانکت برگزار میشه وبینار یعنی سمینار آنلاین

1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید