مقالات نرم افزار آموزش مجازی

پرکاربردترین پلاگین های نرم افزار مودل

نرم افزار مودل

در ادامه پافکو به شما کمک می کند تا پرکاربرد ترین پلاگین مودل را که به تنوع بخشیدن به راه حل آموزش الکترونیکی شما کمک می کند و گزینه های زیادی را ارائه می دهد که می تواند پلت فرم منبع باز LMS شما را در کنار رشد سازمان شما بهبود بخشد، پیدا کنید.

با ادوبی کانکت، آنلاین تدریس کن!

همراه با تست رایگان


فهرست مطالب

10 پلاگین محبوب نرم افزار moodle

یک – OAUTH2: تأیید هویت تک

دو  Level up! : یادگیری بازی وار

سه – Aardvark : تم ها

چهار – Adaptable یا قابل تنظیم : تم ریسپانسیو

پنج – Attendance : ثبت نام غیرکاغذی

شش – Questionnaire یا پرسش نامه : ایجاد نظرسنجی

هفت – Grid Format : آیکون های جذاب بصری

هشت – Checklist : هیچ چیزی را فراموش نکنید!

نه – MOODLE Mobile

ده – Atto : ایمپورت فایل ورد مایکروسافت

کاربردی ترین پلاگین ها برای استفاده از نرم افزار moodle در کسب و کار

یازده - ادغام با Microsoft OneDrive برای کسب و کار

دوازده – تم بهینه سازی شرکتی نرم افزار moodle

سیزده - وارد شدن با لینکدین

چهارده - گزارش جلسات آموزشی

پانزده - گزارش های قابل تنظیم

شانزده - گزینه های گیمیفیکیشن

هفده – یکپارچگی آموزش زنده

هیجده - ادغام API Tin Can

بهترین پلاگین های نرم افزار مودل برای گیمیفیکیشن – یک لیست منتخب

10 پلاگین محبوب نرم افزار moodle

یک – OAUTH2: تأیید هویت تک

پلاگین OAUTH2 نرم افزار مودل (moodle) به کاربران کمک می کند تنها با یک کلیک و با استفاده از گوگل، فیس بوک، LinkedIn و دیگر حساب های رسانه های اجتماعی خود ثبت نام کنند. این سریع ترین راه برای ورود به نرم افزار MOODLE است و دیگر نیازی نیست کاربران یک شناسه کاربری و رمز عبور دیگری را به خاطر بسپارند. این باعث می شود که این افزونه مورد علاقه بسیاری از کاربران باشد. اضافه کردن این افزونه نرم افزار مودل MOODLE را سفارشی می کند و از تکمیل فرم های ثبت نام طولانی  جلوگیری می کند و ثبت نام به یک فرآیند بی زحمت تبدیل می شود.


دو - Level up! : یادگیری بازی وار

Level up! کارکنان خود را با ایجاد تجربه یادگیری درگیر می کند. به آن ها اجازه می دهد که با تکمیل یک دوره پس از دوره دیگر به سطوح بالاتر بروند. این پلاگین مودل (moodle) به طور خودکار اهداف را به فعالیت های یادگیرندگان اختصاص می دهد. این واحدها و ماژول ها را در یک دوره به عنوان سطوح نمایش می دهد و به مربیان یک مروری از سطح یادگیرنده ارائه می دهد. Level up! همچنین اعلان هایی برای تبریک به کارکنانی که هر سطحی از دوره های اختصاص داده شده را می گذرانند، ارسال می کند. آیا این روش خوبی برای جذب دانش آموزان شما نیست؟


سه – Aardvark : تم ها

Aardvark به شما کمک می کند از تم های مختلف برای قالب مودل moodle استفاده کنید. ویژگی های منحصر به فرد این پلاگین مودل (moodle) به خوبی با قالب مودل (moodle) هماهنگ می شود، هرچند این یک افزونه شخص ثالث است. منوی سفارشی و منوی کاربر جزء ویژگی های محبوب Aardvark است. این با یک ظاهر ساده و UI تخت در دسترس است که از طراحی مواد Google الهام گرفته شده است.


چهار – Adaptable یا قابل تنظیم : تم ریسپانسیو

Adaptable یک تم دو ستون و قابل تنظیم و ریسپانسیو است که برای استفاده از نرم افزارهای کاربری بزرگ و هم شرکت های آموزشی کوچک طراحی شده است. این پلاگین مودل (moodle) طرح بندی هایی با بلوک های مختلف دارد. سفارشی سازی های مختلف مانند تغییر فونت مودل، رنگ ها، سبک های بلوک، دکمه ها، داشبورد ها، منوهای سفارشی گسترده، آیکون های اجتماعی، جعبه های جستجو و غیره را ممکن می کند.


پنج – Attendance : ثبت نام غیرکاغذی

Attendance برای پیگیری حضور کاربران مفید هستند. این پلاگین مودل (moodle) کمک می کند تا مربیان بدون استفاده از یک ثبت نام مبتنی بر کاغذ سوابق مورد نیاز را حفظ کنند. آن ها می توانند از این پلاگین مودل (moodle) برای یک محیط یادگیری ترکیبی همراه با آموزش آنلاین استفاده کنند. مربیان می توانند فقط با یک کلیک روی دکمه «به روز رسانی» به سوابق حضور دسترسی داشته باشند. این فهرست لیست های موجود، حاضر، غایب، و معاف را نمایش می دهد، و مربیان می توانند گزارش حضور و غیاب را به صوت فایل اکسل یا فرمت متنی دانلود کنند.


شش – Questionnaire یا پرسش نامه : ایجاد نظرسنجی

Questionnaire یک افزونه سفارشی ایجاد نظرسنجی برای قالب مودل moodle است. این پلاگین مودل (moodle) به مربیان کمک می کند تا بازخورد کاربران را جمع آوری کنند. شما می توانید نظرسنجی های مورد نظر خود را با استفاده از این ابزار ایجاد کنید. به آسانی پرسشنامه ایجاد کنید، سوالات را ویرایش کنید و پاسخ ها را مشاهده کنید. شما حتی می توانید پاسخ ها را به صورت یک فایل (.CSV) دانلود کنید. اگر میخواهید در مورد اضافه کردن یک پرسشنامه در نرم افزار مودل بیشتر بدانید، از کارشناسان ما در پافکو مشاوره بگیرید.


هفت – Grid Format : آیکون های جذاب بصری

پلاگین مودل Fortitle Grid یک شبکه از آیکون های با عناوین کوتاه ایجاد می کند و برای راحتی فراگیران همه را در یک صفحه تنظیم می کند. این پلاگین مودل (moodle) یک دید کلی از سیستم مدیریت یادگیری شما ارائه می دهد. شما می توانید در یک دوره آنلاین با کلیک بر روی آیکون، موضوع مربوط به آن را چک کنید.


هشت – Checklist : هیچ چیزی را فراموش نکنید!

با استفاده از این پلاگین مودل (moodle)، مربیان می توانند یک چک لیست فعالیت ها را در یک دوره آموزش انلاین ایجاد کنند و کارمندان می توانند هر مورد را پس از تکمیل آن ها چک کنند. این در نسخه های پیشین نرم افزار مودل moodle به عنوان لیست کارها یا لیست کار شناخته شده بود. این پلاگین اجازه نظارت مربیان بر پیشرفت کارکنان در رابطه با فعالیت های مرتبط با دوره های آنلاین مختلف را می دهد. مربیان می توانند برخی از آیتم ها ی لیست را اختیاری بکنند؛ این انعطاف پذیری بیشتری برای یادگیرندگان فراهم می کند. آنها می توانند نوار پیشرفت را در لیست کامل آیتم های لازم و اختیارات یا وظایف خود مشاهده کنند.


نه – MOODLE Mobile

این پلاگین مودل (moodle) محلی به اضافه کردن ویژگی های جدید به برنامه فعلی MOODLE موبایل کمک می کند.

وقتی این پلاگین مودل (moodle)را نصب می کنید، سرویس جدیدی به نام «ویژگی های اضافی Moodle Mobile» ایجاد می شود. اگر این سرویس فعال باشد، برنامه موبایل بررسی می کند. اگر نه، به سرویس استاندارد برنامه تلفن همراه می رود.


ده – Atto : ایمپورت فایل ورد مایکروسافت

این پلاگین مودل (moodle)امکان وارد کردن فایل های مایکروسافت ورد 2010 از جمله جداول، تصاویر جاسازی شده و معادلات معادله مایکروسافت را به صورت یکپارچه با moodle را ممکن می کند. شما همچنین می توانید فایل های LibreOffice و Google Docs را به صورت فرمت .docx ذخیره کنید.

یازده– Completion Progress

این پلاگین مدیریت زمان محبوب مودل که اکنون با Moodle 3.4 سازگار است، کمک مفیدی برای دانش آموزانی است که از یادآوری های بصری استفاده می کنند. افزونه  Completion Progress برای تکمیل فعالیت های آینده امکان رنگ آمیزی دارد و امکان نظارت معلمان را فراهم می کند تا مربیان مداخله کرده و به دانش آموزانی که در معرض عقب افتادن از دروس هستند، کمک کند.


کاربردی ترین پلاگین ها برای استفاده از نرم افزار moodle در کسب و کار

نرم افزار moodle، برای یک محیط دانشگاهی و برای کاربران در موسسات آموزشی نسبت به یک بخش آموزشی شرکتی به طور گسترده تری بهینه شده است. با این حال این بدان معنا نیست که شما به عنوان یک مربی شرکتی نمی توانید نیاز های خود را توسط ان برطرف کنید.

قالب مودل فهرست گسترده ای از پلاگین ها، ماژول ها و افزونه های رایگان و کاربردی نظیر افزونه h5p است که امکان یک ادغام با سیستم عامل ها و ابزارهای خاص را می دهد تا تجربه کاربری بهتری بسازد. آن ها حتی می توانند به گونه مورد استفاده قرار گیرند که نرم افزار Moodle را به یک ماشین آموزش کسب و کار تبدیل کنند.

در ادامه چند تا از پلاگین های کاربردی نرم افزار مودل (Moodle( را که مربی ها و مسئول های آموزش شرکتی می توانند در سیستم lms خود استفاده کنند را خواهیم گفت:

کارشناسان پافکو مفتخر خواهند بود تا چنانچه سئوالاتی برای شما مطرح باشد به شما مشاوره رایگان (Free Consultation) ارائه دهند. در صورتیکه در هر یک از موارد ذیل نیاز به مشاوره دارید با ما در ارتباط باشید:

دریافت مشاوره رایگان


یازده - ادغام با Microsoft OneDrive برای کسب و کار

مایکروسافت یک مجموعه کامل از پلاگین ها برای Moodle، از جمله ادغام Office 365 و OneNote ارائه می دهد. این ماژول خاص اجازه دسترسی به تمام فایل های OneDrive Business خود از داخل  را Moodle به شما می دهد، آن را به یک مخزن برای آموزش الکترونیک تبدیل می کند، و همچنین برای دوره های شخصی به سایت های شیرپوینت دسترسی می دهد.


دوازده – تم بهینه سازی شرکتی نرم افزار moodle

وقتی از نرم افزار مودل برای اهداف آموزش شرکتی استفاده می کنید، طبعا شما می پسندید که نرم افزار مودل شما، خب کمتر "مودلی" به نظر بیاید. سه تم خاص وجود دارند که کمک می کنند که آموزش های شما در نرم افزار مودل، حرفه ای تر، با برچسب سفید و سفارشی به نظر بیاید:


سیزده - وارد شدن با لینکدین

با این پلاگین مودل Moodle به فراگیران سازمانی اجازه می دهید که برای ورود به سیستم مودل از حساب های موجود خود در لینکدین استفاده کنند. در این صورت به احتمال بیشتری به سیستم وارد می شوند و با مواد آموزشی درگیر می شوند. برای استفاده از این پلاگین مودل Moodle شما باید دو افزونه مختلف را دانلود کنید،  back-end authentication module و سپس front-end user interface “block.”.


چهارده - گزارش جلسات آموزشی

این پلاگین مودل Moodle برای افرادی که از محیط Moodle در محیط های توسعه حرفه ای استفاده می کنند، کاربرد دارد، بنابراین برای ردیابی و ارزیابی یادگیرندگان شرکتی ایده آل است. این گزارش می تواند به صورت مبتنی بر کاربر یا گروه های خاص اجرا شود و می تواند به اکسل استخراج شود.


پانزده - گزارش های قابل تنظیم

در زمان صحبت در مورد گزارش ها، این ماژول یکی از محبوب ترین ها در سایت است. مربیان و مدیران می توانند انواع گزارش های سفارشی را با استفاده از این ابزار، به وسیله دسته ها، کاربران یا جدول زمانی تقسیم کنند. همچنین اجازه کوئری های SQL سفارشی را می دهد.


شانزده – گزینه های گیمیفیکیشن

بازی وار کردن آموزش الکترونیک، موضوع پر اهمیت بعدی است. چندین پلاگین مودل Moodle وجود دارد که به شما در انجام این کار کمک می کنند.

  • Level up! : ابزاری برای ردیابی مراحل تجربه برای فراگیران و ارائه یک نمایش بصری از پیشرفت آن ها است.
  • Ranking block : یک ماژول که به طور عمومی رتبه های کارآموزان را بر اساس تعداد امتیازات آنها نشان می دهد.
  • Badge Awarder : در هر دوره، به یادگیرنده ها مدال های سفارشی می دهد.

در ادامه این پست پلاگین های بیشتری در مورد گیمیفیکیشن در قالب مودل Moodle برای اموزش انلاین معرفی خواهد شد. 


هفده – یکپارچگی آموزش زنده

وب کنفرانس و جلسات زنده می تواند برای برنامه های آموزشی با کیفیت بسیار مهم باشد. این دو پلاگین نرم افزار Moodle امکان ادغام با بعضی از ابزارهای رایج کسب و کار را برای جلسات آنلاین فراهم می کند:

  • Webinar یا وبینار : اجازه یکپارچگی بین قالب مودل Moodle و ادوبی کانکت را می دهد.
  • WebEx Training Center Connector : به مربیان اجازه می دهد که جلسات WebEx را به دوره های نرم افزار moodle پیوند دهند.


هیجده - ادغام API Tin Can

همه فعالیت های آموزشی و توسعه حرفه ای را نمی توان در داخل کلاس درس اندازه گیری کرد. Tin Can API می تواند یادگیری هایی را که از طریق یادگیری غیر رسمی یا تجربه ای انجام می شود را نیز ردیابی کند. این پلاگین به شما اجازه می دهد فعالیت Tin Can را در دوره های آموزش Moodle راه اندازی کنید، بنابراین می توانید به راحتی آموزش تلفنی و آموزش در محل کار را پیگیری کنید.

بهترین پلاگین مودل برای گیمیفیکیشن – یک لیست منتخب

حداقل چیزی که ما از کاربرد گیمیفیکیشن در آموزش الکترونیکی انتظار داریم، افزایش تعامل با دانش آموزان و درگیر کردن آن ها نسبت به موضوعات درس است. علاوه بر افزایش تعامل، gamification به یادگیرنده ها اجازه می دهد تا اطلاعات را بهتر در ذهن خود نگهداری کنند و آن ها را بهتر به یاد آورند.

در ادامه این پست 8 پلاگین نرم افزار مودل Moodle موجود برای گیمیفیکیشن که در اختیار داریم را معرفی می کنیم.

بهترین پلاگین های نرم افزار مودل برای گیمیفیکیشن – یک لیست منتخب

حداقل چیزی که ما از کاربرد گیمیفیکیشن در آموزش الکترونیکی انتظار داریم، افزایش تعامل با دانش آموزان و درگیر کردن آن ها نسبت به موضوعات درس است. علاوه بر افزایش تعامل، gamification به یادگیرنده ها اجازه می دهد تا اطلاعات را بهتر در ذهن خود نگهداری کنند و آن ها را بهتر به یاد آورند.

پلاگین مودل Moodle برای گیمیفیکیشن

یک – PLUGINS FOR ADDING BADGES

این افزونه به شما امکان می دهد در نرم افزار مودل Moodle، مدال اضافه کنید. اهدای نشان یا مدال راه خوبی برای جشن گرفتن دستاوردهای کوچک و نشان دادن پیشرفت نهایی هستند. این نشان ها را می توان در ازای دریافت امتیاز بر اساس معیارها به دانش آموزان اهدا کرد. نشان هایی که توسط دانش آموزها در نرم افزار Moodle کسب شده است می توانند در پروفایل کاربر نمایش داده شوند. در نهایت، تمام نشان ها در داشبورد Moodle قابل مشاهده خواهند بود.

دو –ADDING BADGES

با نصب این پلاگین مودل Moodle، شما یک کتابخانه از نشان های گیمیفیکیشن را خواهید داشت که می توانید در نرم افزار مودل Moodle و یا برای هر نرم افزار مدیریت یادگیری دیگری استفاده کنید. این نشان ها به شما کمک می کند تا جوایز، مهارت ها و دستاوردها را در یک شکل بصری سرگرم کننده نشان دهید! استفاده از MoodleBadges مزایای گوناگونی دارد و از آن به شکل یک زبان مستقل استفاده می شود و به راحتی قابل انطباق با هر طراحی می باشد.

سه – TRACKING LEARNING PROCESS

پیگیری فرآیند یادگیری

این پلاگین مودل Moodle به طور خودکار سطوح و امتیاز های تجربه را به فعالیت های دانش آموزان اعمال می کند. به عبارت دیگر، سطح فعلی یاد گیرنده و پیشرفت او به سطح بعدی را نشان می دهد. این پلاگین مودل Moodle در تولید گزارش هایی کمک می کند که با آن ها معلم ها و مدیران می توانند از سطح دانش آموزان خود آگاهی داشته باشند. بهترین بخش افزونه این است که به دانش آموزان اعلان ارسال می کند، وقتی آن ها به سطح بعدی پیشرفت می کنند برایشان پیام تبریک ارسال می کند.

چهار – GAMIFICATION IN MOODLE

گیمیفیکیشن در قالب مودل

این پلاگین مودل Moodle خاص شامل پلاگین های سبک گیمیفیکیشن است که در امتیاز تجربه که به دانش آموزان داده می شود، کاربرد دارد. این همچنین امکان محدود کردن دسترسی به هر فعالیت را با توجه به سطح تجربه کاربر فراهم می کند. اگر می خواهید امتیازهای تجربه را به یادگیرنده ها اختصاص دهید، این افزونه را استفاده کنید.

پنج – ADDING POINTS FOR GAMIFIED LEARNING

این پلاگین مودل Moodle خصوصیات گیمیفیکیشن را در پلتفرم Moodle بهبود می دهد. این افزونه قالب مودل Moodle، ساده است و استفاده از آن راحت و بیشتر بصری است. به اضافه کردن امتیاز به صورت بلادرنگ کمک می کند. برای کار کردن موثر این پلاگین مودل، لازم است که معیارهای تکمیل شدن را برای تمام فعالیت هایی که می خواهید بر آن ها نظارت داشته باشید، تنظیم کنید.

شش – ADDING GAMES TO E-LEARNING

این پلاگین نرم افزار moodle کمک می کند که دانش آموزان شما کوئیزها و سوالات را حل کنند، فهرست لغات آماده کنند و به آن ها اجازه می دهد که بازی های مانند جدول کلمات متقاطع، سودوکو، Snakes، میلیونر، CRYPTEX،  HANGMAN،  SNAKES AND LADDERSو عکس پنهان و غیره را بازی کنند. این پلاگین برای استفاده کاربران مودل Moodle رایگان است.

نرم افزار مودل
پلاگین مودل - گیمیفیکیشن

هفت – FOR GAMIFYING E-LEARNING

برای گیمیفای اموزش الکترونیک

آیا دانش آموزان آموختن درس های خود را بیش از حد لفت می دهند؟ آیا آن ها به بازی کردن بیشتر از ذوق و علاقه نشان می دهند؟ خوب، حالا شما می توانید به بهترین نحو از این مسئله استفاده کنید! در این افزونه مودل، سوالات درس می تواند در قالب کوئیز اضافه شود و گزینه های پاسخ های احتمالی در قالب سفینه های فضایی پایین می آیند، و فراگیران باید به سفینه  با پاسخ درست شلیک کنند.

هشت -  ADDING QUIZZES

این پلاگین مودل Moodle امکان اضافه کردن آزمون ها را فراهم می کند که فراگیران می توانند در یک دوره مودل Moodle آن ها را بگیرند. از چند انیمیشن سرگرم کننده و HTML5 برای جذاب تر کردن آن استفاده می کند. این افزونه یک روش عالی برای کسب دانش همراه است، در عین حال که ویژگی سرگرم کنندگی را به عنوان یک جنبه "پیشرفت" در آزمون ها دارد.

این افزونه های مودل Moodle برای گیمیفیکیشن را نصب کنید و اگر می خواهید در مورد سایر پلاگین ها بیشتر بدانید، به ما رجوع کنید.

از پلاگین های معرفی شده نرم افزار مودل Moodle  استفاده کنید و تجربیات یادگیری خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران
سحر ترابی

پلاگین ها رایگان هست یا باید خریداری کنیم و از کجا میتونم همه پلاگین ها رو ببینم

0 0

جعفر پور

درود
پلاگینهای عالی بود در زمینه ال ام اس مودل

0 0

راضیه

گیمیفیکیشن یکی از بهترین روش ها برای افزایش جذابیت آموزش مجازی در مودل هست.

1 0

شاهانی

منظور از پوسته مودل چیه؟

1 0

پارسا

برای دانلود نرم افزار مودل به کجا باید مراجعه کنم؟

1 0

سلیمی

ممنون که این پلاگین های مودل مفید و کاربردی رو معرفی کردید

0 0

اسدی

چه خوب که در مورد پلاگین های نرم افزار مودل توضیح دادید.

2 0

محمد غنیمی

و یه کار جذابی که ما انجام دادیم اتصال بازی ماینکرفت به مودل بود که به بچه ها انگیزه ی یادگیری داده

1 0

شیری

سلام
واقعا این نرم افزار مودل عجب پلاگین هایی داره از برگزاری کلاس انلاین تا بازی و اتصال به انواع نرم افزار word microsoft و ..
من در حال جستجو در گوگل بودم در مورد moodle که به سایت پافکو رسیدم انصافا مطالب کاربردی یافتم خواستم نشکر کنم

0 0

جعفری

سلام
در کلاس انلاین با کروم یا فایرفاکس شما فقط درگیر میشه و میتونید کارهای دیگر بکنید البته یک نکته هم در مورد مودل اینکه از پلاگین ها مختلفی استفاده میکنه و شما میتوانید متناسب با نیازهایتان از پلاگین مربوطه استفاده کنید

1 0

عزیزی

سلام هنگام برگزاری کلاس آنلاین میتوان دسترسی به ما بقی سیستم ها داشته باشیم؟

1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید