مقالات نرم افزار آموزش مجازی

21 نکته برای موفقیت در آزمون مجازی

موفقیت در آزمون مجازی
با گسترش آموزش الکترونیکی، فرآیند ارزیابی و امتحان گرفتن نیز به سمت آزمون مجازی می رود. موفق شدن در یک آزمون مجازی مهارت های خاص خود رو می طلبد و برای کسب آن لازم است نکاتی را مد نظر داشته باشید که در ادامه مقاله تعدادی از این نکات بحث می شود.


21 نکته برای موفقیت در آزمون مجازی

فرآیند آموزش امروزه به سمت آموزش از راه دور می رود و در نتیجه آن، سنجش و آزمون مجازی نیز در حال تبدیل به یک ضرورت آموزش الکترونیکی می باشد. اکثر سامانه های آموزش مجازی از جمله نرم افزار آموزش مجازی LMS نیز امکان برگزاری آزمون مجازی را برای موسسه های ارائه دهنده آموزش الکترونیکی مهیا کرده اند. به احتمال زیاد برای خیلی از شماها پیش بیاید که در یک دوره آموزش الکترونیکی و در نتیجه در آزمون مجازی آن نیز شرکت کنید.


برای برخی از دانش آموزان دادن آزمون مجازی، یک تجربه جدید و تا حدودی ناامید کننده است. آن ها نمی دانند چه انتظاری داشته باشند، و برای داشتن بهترین عملکرد و موفقیت در آزمون استراتژی خاص و مهارتی ندارند. در بهترین حالت، کارهایی که انجام می دهند و مراحلی که برای آماده شدن برای آزمون الکترونیکی انجام می دهند شبیه به آن کارهایی است که برای آماده شدن برای امتحان کلاسی انجام می دهند. با این وجود، محیط آنلاین و نرم افزار آزمون آنلاین تفاوت ها و ویژگی هایی دارد که نیاز به آگاهی و آمادگی های بیشتری دارد.

احتمال موفقیت دانش آموزانی که نمی دانند در آزمون مجازی چه چیزی منتظر آن هاست و استراتژی خاص و مهارتی برای انجام ان ندارند، کمتر است.

توجه و اجرای توصیه هایی که در ادامه این مقاله آورده ایم می تواند شما را برای موفقیت در آزمون مجازی آماده کند، این نکات در قالب مراحل قبل، بعد و در حین آزمون مجازی مرتب شده اند:

قبل از آزمون مجازی : آماده سازی

در حین برگزاری آزمون مجازی : تمرکز

بعد از آزمون مجازی : مرور


قبل از آزمون مجازی : آماده سازی

 • دستورالعمل های آزمون مجازی را بخوانید و کامل بفهمید. اطمینان حاصل کنید که می توانید به این سؤالات پاسخ دهید: آیا آزمون در یک تاریخ و زمان مشخص انجام می شود یا می توانید امتحان را در هر لحظه ای در یک بازه زمانی مشخص انجام دهید؟ آزمون مجازی چقدر زمان دارد؟ آیا می توانید آن را در خانه انجام دهید یا باید برای انجام آزمون مجازی در یک مکان خاص (به عنوان مثال، یک آزمایشگاه کامپیوتر دانشگاه) حاضر شوید؟ آیا هیچ چیز دیگری که "نیاز با دانستن" دارد توسط مربی یا راهنما ذکر شده است؟
 • فرمت آزمون مجازی را بدانید. سوالات آزمون مجازی از چه نوعی است، چند گزینه ای، پر کردنی، پاسخ کوتاه یا پاسخ تشریحی بلند؟ شایدم ترکیبی از انواع مختلف؟
 • از خودتان آزمون بگیرید. اگر مدرس شما یک امتحان عملی را برای شما فراهم می کند، آن را از دست ندهید! شما همچنین ممکن است آزمون های آزمایشی تمرینی را در کتاب های کلاس خود پیدا کنید.
 • کامپیوتر خود را بررسی کنید. سعی کنید از برخورد با مشکلات دقیقه آخر دوری کنید! این که چه از رایانه خود استفاده می کنید چه از یکی از رایانه های آزمایشگاه، قبل از امتحان، مطمئن شوید که تمام سخت افزار و نرم افزار به درستی کار کنند. همچنین مطمئن شوید که اینترنت مناسبی در دسترس شما باشد.
 • از استفاده از تلفن همراه برای آزمون مجازی خودداری کنید. آزمون مجازی ممکن است رابط تلفن همراه نداشته باشد، بنابراین برای انجام آزمون مجازی به جای تلفن همراه یا تبلت از لپ تاپ یا کامپیوتر رو میزی استفاده کنید.

در آزمون مجازی از تلفن همراه استفاده نکنید
در آزمون مجازی از تلفن همراه استفاده نکنید
 • مواد و سرفصل های کلاس را مطالعه کنید! حتی اگر آزمون مجازی که در آن شرکت می کنید "کتاب باز" است، مطالعه و بررسی قبل از امتحان را جدی بگیرید، درست همانند اینکه قرار است در آزمونی در کلاس درس حضوری شرکت کنید.
 • برای وقت خود را برنامه ریزی کنید. هم زمان با آزمون گرفتن از خودتان ، زمان خود را به آنچه که برای آزمون واقعی اختصاص داده می شود، محدود کنید و تصمیم بگیرید که چه مدت برای هر سوال صرف خواهید کرد.
 • شرایط را برای انجام آزمون با کمترین حواس پرتی مهیا کنید. نوتیفیکیشن های تلفن، ایمیل، شبکه های اجتماعی و سایر موارد مشابه را خاموش کنید. تلویزیون و رادیو را خاموش کنید. به هم اتاقی یا خانواده اطلاع دهید که قرار است آزمون مجازی بدهید تا موقع آزمون مزاحم کار شما نشوند.
 • زمانی را که می خواهید آزمون بدهید را مشخص کنید. در بعضی از آزمون ها ممکن است زمان برگزاری آزمون را خودشان تعیین کرده باشند و شما مجبور باشید در همان زمان آزمون را انجام دهید. اما اگر آزمون مجازی مورد نظر شما برای چند ساعت یا چند روز در دسترس باشد، زمانی را برای آن انتخاب کنید که می دانید کمترین حواس پرتی و وقفه و استرس ممکن است برایتان پیش خواهد آمد.
 • همه چیز هایی که برای دادن آزمون مورد نظر لازم دارید را جمع کنید. مواد مانند یادداشت ها، کتاب ها و یا پیاده سازی های نوشته شده را همراه داشته باشید، مطمئن شوید که آنها برای شروع آزمون آماده هستند.
 • یک نفس عمیق بکشید! هنگامی که وارد سیستم آزمون مجازی می شوید، یک لحظه برای آرامش و متمرکز شدن نفس عمیق بگیرید.


در حین برگزاری آزمون مجازی : تمرکز

موفقیت در آزمون آنلاین
موفقیت در آزمون مجازی
 • مرتب به ساعت نگاه کنید. شاید بهتر باشد یک زنگ هشدار را تنظیم کنید تا تمام شدن مدت زمانی را که برای یک بخش برنامه ریزی کرده اید (به عنوان مثال، 10 دقیقه) را به شما اطلاع دهد.
 • یک کپی از سوالات آزمون و همچنین از پاسخ های خود چاپ و ذخیره کنید. اگر در طی آزمون مجازی برای شما مشکلات فنی پیش بیاید یا در هنگام ارسال پاسخ خود با مشکل مواجه شوید، این کار بسیار مفید خواهد بود.
 • ابتدا پاسخ های کوتاه یا تشریحی را در یک برنامه ویرایش متنی بنوسید. این باعث می شود که پاسخ ها و کار خود را بررسی و ویرایش کنید. پس از اتمام کار، پاسخ خود را به قسمت تعیین شده در سایت آزمون مجازی کپی کنید.
 • صفحه آزمون مجازی را ترک نکنید! اگر شما مجاز به جستجو در وب یا بررسی وب سایت های دیگر برای اطلاعات هستید، از همان برگه مرورگری که برای آزمون مجازی به کار می برید استفاده نکنید، چون که ممکن است تمام کارهایی را که کرده اید را از دست بدهید. در عوض، یک برگه جدید از مرورگر خود را باز کنید (یا یک مرورگر کاملا متفاوت را انتخاب کنید)، سپس جستجوی خود را انجام دهید.
 • مشکلات فنی؟ نگران و دستپاچه نشوید اما بلافاصله با مربی خود تماس بگیرید، با جزئیات دقیق مشکل و پیام های خطایی که ممکن است دریافت کرده باشید را به او بگویید. اگر شما بتوانید یک عکس از صفحه بگیرید، مشکلتان سریع تر حل خواهد شد.
 • کار خود را قبل از ارسال آن بررسی کنید. مطمئن شوید که هر پاسخ به نظر خودتان کامل و جامع باشد. دقت پاسخ های خود، و همچنین املای و دستور زبان آن ها را بررسی کنید.
 • روی دکمه ارسال کلیک کنید. شما فقط باید یک بار این کار را انجام دهید، اما اگر مشکل دارید، یک بار دیگر امتحان کنید. اگر همچنان در ارسال جواب ها مشکل دارید، سریعاً مربی خود را در جریان بگذارید و بلافاصله پاسخ های مورد نظر خود را در یک سند الکترونیکی به او ارسال کنید.


بعد از آزمون مجازی : مرور

نکات موفقیت در آزمون مجازی
نکات موفقیت در آزمون مجازی
 • پیشرفت خود را ارزیابی کنید. خودتان معتقدید آن را چطور انجام دادید؟ کدام سؤال ها برای شما گیج کننده بود؟ آیا شما مجبور بودید هر چیزی را جست وجو کنید؟ تعداد دفعات زیادی به یادداشت ها و کتاب ها مراجعه می کردید؟ اگر موفق به حل سوالات می شدید به این معناست که سوال ها توانسته اند شما را به چالش بکشند.
 • نمره خود را بررسی کنید. در برخی موارد ممکن است بتوانید نمره خود را بلافاصله بفهمید. در حالی که، در مورد آزمون هایی با پاسخ های تشریحی، ممکن است طول بکشد تا مربی جواب های شما را تصحیح کند و نمره شما را اعلام کند، بنابراین دیرتر نمره خود را خواهید فهمید.
 • از خودتان بپرسید چگونه می توانید در آزمون بعدی پیشرفت کنید. آیا استراتژی های مطالعه شما کار می کنند؟ آیا برنامه شما برای انجام آزمون مجازی موفقیت آمیز است؟ مشاهدات خود را بنویسید و برای دفعه بعد که آزمون می دهید، آنها را در ذهن داشته باشید.

نظرات کاربران
محدثه جوانی

محدثه جوانی

        به نطر من که تقلب خوبه
      
پاسخ دادن 0 0

کمک خواه

کمک خواه

        سلام
کسی در مورد جدیدترین روشهای تقلب در ازمون انلاین اطلاعاتی داره؟ نیاز به کمک دارم
      
پاسخ دادن 0 0

هههه

هههه

        آزمون مجازی که کلا تقلبه دیگه :))))))))))))))
      
پاسخ دادن 2 0

متقلب

متقلب

        سلام کسی روش تقلبی در آزمون های سامانه lms سراغ داره؟
      
پاسخ دادن 1 1

مهرانN

مهرانN

        میبینم که همه به فکر تقلبن😂😂
      
پاسخ دادن 14 4

Elina

Elina

        اقا یکی میشه بگه سایته همگامو چطور هک کنیم یا چطور جوابو بفهمیم درسته مگه تکنولوژی پیشرفت نکرده تو امتحان های نوبت اول اگه به کتاب تسلیط نداشته باشیم نمیتونیم جوابارو از کتاب پیدا کنیم مخصوصا تستی یکی یه راحل بده چه خاکی رو سرمون بریزیم؟؟
      
پاسخ دادن 13 3

⁦ಠ_ಠ⁩

⁦ಠ_ಠ⁩

        خب من میخوام روش خودمو توی آزمونای آنلاین بگم 
اول برید و کتاب منبع آزمون رو دانلود کنید
بعد موقع آزمون بجای ورق زدن کتاب و اعصاب خردی فقط کافیه توی اون صفحه کلمه کلیدی ای رو که دنبالش هستیدسرچ کنید 
من کلاس هشتمم و سمپادی ام 
بیچاره مدرسه فک میکنه ما خیلی پیشرفت کردیم ⁦(◍•ᴗ•◍)⁩
      
پاسخ دادن 16 4

علی

علی

        ههههه منم سمپادی ام همین کارو میکنم
      
پاسخ دادن 2 2

امیر

امیر

        چه جوری از سایت میاد بیرون
      
پاسخ دادن 3 1

سیروس

سیروس

        چقد زرنگی تو پسسسسر
      
پاسخ دادن 3 3

یوسف

یوسف

        دمت گر م شمار تو بده 
      
پاسخ دادن 0 1

متقلب

متقلب

        5 یا 6 نفره بشینی تقلب کنی فقط مشکل نت پیش میاد
      
پاسخ دادن 4 1

جالبناک

جالبناک

        عه 
خب هر کی با نت خودش وصل شه 
      
پاسخ دادن 0 0

حسین

حسین

        سلام
معلمانه میدونن بچه ها تقلب میکنن سوالایی میارن که تو کتاب نیس بعد تو درس ریاضی اگ چیزیونفهمی دیگه کلا نمیفهمیش اخه کسی نی یهت یاد بده ماهم ساعت۴:۳٠توهمگام امتحان داریم فصل۸و۹روبلد نیستم بعدشم سایتی که توش امتحان میدیم سایت همگامه که کلا خرابه من تو امتحان عربی یه سوالو جواب دادم درس هم جواب دادم سایت قبول نکرده و کلا جوابوحساب نکرده 
باارزوی موفقیت برای همه ی دانش اموزان و دانشجویان در ضمن من کلاس هشتم هستم
شاد و سربلندو سلامت باشید 
خدانگهدار
#کرونا_را_شکست_میدهیم
      
پاسخ دادن 12 6

 Amir

Amir

        بله همگام مشکل‌برنامه نویسی دارد و سوال ها رو نزده می گذارد.
      
پاسخ دادن 3 2

:::::

:::::

        تو چه مدرسه ای ؟؟؟
      
پاسخ دادن 0 1

Mohamad

Mohamad

        اره من لینک و برای یکی دیگه میفرستم بعد مشاهده امتیاز و بعد جواب ها رو تو گوشیم میزنم  البته همیشه مشاهده ی امتیاز نداره
      
پاسخ دادن 0 1

فافا

فافا

        سلام
ایا معلم میتونه که ما رو در ازمون انلاین کنترل کنه یعنی بتونه انلاین بودن شرکت کننده ها رو ببینه
      
پاسخ دادن 16 5

مهدی

مهدی

        تو سایتی که میریم امتحان میدیم یه مشکلی داشت که جواب های سوال رو میشد فهمید  از شانس گند من امروز دیدم کلا شکل و قیافه سایت عوض شده بود و...
      
پاسخ دادن 6 2

Elahe

Elahe

        من با اینکه کتاب جلومه بازم نمیتونم تقلب کنم 😐😐 اصلا از امتحان مجازی متنفرم 😐😐
      
پاسخ دادن 34 5

SAGHAR

SAGHAR

        من اگه جوری خونده باشم که ۲۰ بشم بازم دوس دارم تقلب کنم،
خیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییلی باحاله آخه،
حتی شده یه کلمه
      
پاسخ دادن 27 2

معنوی

معنوی

        آیا توی این روزا تو امتحان مجازی تقلب گناه داره اصلا؟؟؟
      
پاسخ دادن 7 18

⁦ಠ_ಠ⁩

⁦ಠ_ಠ⁩

        بنظر من تقلب نکردن گناه داره چون وقتی میگن تقلب نکن که نمره تو خیلی از بقیه بیشتر و بهتر بشه 
ولی وقتیکه همه دارن تقلب میکنن تو نکنی الکی نمره خودتو خراب کردی 
والا برید تقلبتونو بکنید به کسی هم کار نداشته باشید لذت امتحان به تقلبشه ⁦(✷‿✷)⁩
      
پاسخ دادن 16 0

ناشناس

ناشناس

        به نظر من باید این امتحان های آنلاین رو بردارن چون خود معلما هم میدونن همه بچه ها تقلب میکنن و اصلا درس نمیخونن
و کنکور رو باید بندازن بعد کرونا و تیزهوشان رو هم امسال برگزار نکند من امسال دخترم کنکور و پسرم تیزهوشان داره ولی به هیچ عنوان نمیفرستمشون سر جلسه امتحان سلامتیشون مهم تره تا یه امتحان الکی که فقط واسه بچه ها استرس میاره 
      
پاسخ دادن 26 10

سارا

سارا

        چ کاریه اول ازمون رو صفرازصفر ارسال میکنی بعد جواب صحیح میاد و بعد دوباره مشخصاتتون رو وارد کنین و طبق همون جواب ها آزمون بدین اینم 20میشه.....
      
پاسخ دادن 20 12

محمد

محمد

        الان گوگل یه روش داره که با خاش میتونی پاسخ درست رو معلوم نکنی
      
پاسخ دادن 7 14

fatemeh

fatemeh

        دقیقا معلم ادبیات ما اینکارو میکنه همه میفتیم
      
پاسخ دادن 1 2

Sarah

Sarah

        نمیشه تو بعضی از آزمون های آنلاین یه مشخصه ای وجود داره که اگر یه نفر دوبار آزمون داد متوجه بشن وخب خیلی بدمیشه اگر سایت زیرنظر معلم خودت هم باشه بعدشم یه سری آزمون هایی هم هستن که حتی اگر جواب بدی هم درپایان آزمون نمیگن جواب های درست چیا هستن.
      
پاسخ دادن 7 0

رومینا

رومینا

        ببخشید میشه بیشتر توضیح بدید چیکار میکنید 
      
پاسخ دادن 0 2

atenm

atenm

        سلام نمره اولی ک صفر از صفره رد نمیشه؟؟؟؟
      
پاسخ دادن 0 0

ali

ali

        نمیشه وقتی میزنیم ارسال برای معلم ها میره بعد اگه دوباره امتحان بدیم میفهمن😥😥
      
پاسخ دادن 1 0

منا

منا

        راستی میشه اول دکمه ارسال رو زد بعد خودش جوابا میاد
      
پاسخ دادن 9 5

مهدی

مهدی

        کلاس مجازی شما روی چه بستری انجام میشه
      
پاسخ دادن 1 8

میرزایی

میرزایی

        سلام و وقت بخیر برای آزمون آنلاین دانشجویان باید حضور داشته باشند ؟؟ 
      
پاسخ دادن 2 9

فرامرزی

فرامرزی

        سلام
آزمون آنلاین اسمش روش برادر، یعنی آزمون از راه دور ، و نیاز به حضور فیزیکی نداره
      
پاسخ دادن 20 0

میرزایی

میرزایی

        پس توی آزمون آنلاین چجوری جلویی تقلب رو میشه گرفت ؟
      
پاسخ دادن 14 19

صنم

صنم

        سعی میشه سوالات تستی باشه و برای هر سوال یک دقیقه فرصت میزارن دیگه وقت سر خاروندن هم نمیمونه
      
پاسخ دادن 11 4

زهرا

زهرا

        به نظر من که آزمون های آنلاین هم به اندازه خودشون سختن و من خودم به شخصه ، همیشه چند تا غلطم در اومده ، پس اون قدرا بعضی ها به تقلب خوش خیال نباشن 😊
      
پاسخ دادن 11 3

⁦ಠ_ಠ⁩

⁦ಠ_ಠ⁩

        خب مهم روش تقلبه 
معلومه با گذاشتن یه جزوه و کتاب نمیشه آزمونو خوب داد 
جور دیگر باید بتقلبیم ⁦(◕ᴗ◕✿)⁩
      
پاسخ دادن 3 0

⁦ಠ_ಠ⁩

⁦ಠ_ಠ⁩

        خب ویدیو کال میتونه جواب باشه مدرسه ما قراره آزمون ریاضیو اینجوری برگزار کنه با ویدیو کال توی واتس اپ 
من کلا مخالف جلوگیری از تقلبم هستم⁦ಠ︵ಠ⁩
      
پاسخ دادن 4 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید