مقالات نرم افزار آموزش مجازی

نکات طراحی آزمون آنلاین

نکات طراحی آزمون آنلاین

چگونه آزمون آنلاین بسازیم؟ فرآیند امتحان یا ارزیابی در حال آنلاین شدن است. فناوری فرآیند آزمون آنلاین را فراهم می کند. مدیریت فرآیند آزمون انلاین شامل چندین جریان کاری و ویژگی های امتحان است. برای طراحی یک آزمون آنلاین موفق ضروری است که ویژگی های مختلف مدیریت فرآیند آزمون به صورت موفقیت آمیزی رعایت شوند. در ادامه به بیان پارامترهای قابل تنظیم یک آزمون انلاین می پردازیم. با پافکو در ادامه مطلب همراه باشید تا بیشتر درباره آزمون آنلاین و نرم افزار تصحيح آزمون بیاموزید.

کلاستو با ادوبی کانکت برگزار کن!


چگونه آزمون آنلاین بسازیم؟

آزمون آنلاین یک ضرورت آموزش الکترونیکی محسوب می شود. سیستم آموزش الکترونیکی lms یا نرم افزار آموزش مجازی LMS ، نرم افزاری برای تسهیل امر آموزش الکترونیکی است. یکی از ویژگی های مهمی که این نرم افزار می تواند داشته باشد، قابلیت برگزاری آزمون الکترونیکی و امتحانات آنلاین در آن می باشد. این ویژگی تحت سامانه ای به نام نرم افزار آزمون آنلاین برنامه نویسی شده است.

فهرست مطالب

نوع آزمون آنلاین                                     نمره هر یک از سوالات آزمون آنلاین

زمان کلی برای آزمون آنلاین                       نمایش فوری نتایج آزمون انلاین

امکان جابه جایی بین سوالات                     در نظر گرفتن نمره منفی

موضوع/ مباحث آزمون انلاین                    سطح دشواری سوالات ازمون انلاین

اخذ عکس شرکت کننده در ازمون انلاین        انواع سوالات آزمون آنلاین

تصادفی سازی انتخاب سوالات                   نمره قبولی در آزمون آنلاین

تکنیک های تولید آزمون انلاین                    هدف از آزمون الکترونیکی مورد نظر را مشخص کنید

ارزیابی ها را با توجه به اهداف آموزشی دوره مجازی بنویسید


بحث یادگیری همواره چالش برانگیز است و به توجه و علاقه‌مندی فراگیران نیاز دارد. سنجش آن چه آموخته‌شده حتی چالش برانگیزتر است. یک سنجش خوب، به معلمانی احتیاج دارد که نه تنها عملکرد و دانش فراگیران را ردیابی می کنند بلکه به مهارت های تفکر و یادگیری تقویتی نیز توجه می کنند. فاکتور یک آزمون موثر بیشتر طرح پرسش های خوب است. علاوه بر داشتن یک طراحی آزمون درست، شما نباید فقط به دنبال ارزیابی فراگیران باشید، بلکه ارزیابی باید مانند یک فرصت یادگیری باشد که موانع و چالش های یادگیری آنلاین را برطرف می کند و انتقال یادگیری را آسان می کند.

نکات طراحی آزمون آنلاین
پارامترهای آزمون آنلاین

برای برگزاری آزمون آنلاین، نرم‌افزارها و سایت‌های مختلفی وجود دارد. برخی از آن‌ها برگزاری آزمون آنلاین رایگان اراائه می‌دهند و برحی هزینه دارند. برای برگزاری آزمون‌های ساده می‌توانید از سایت‌هاي آزمون آنلاين رايگان استفاده كنید. چنانچه در حال حاضر از سیستم ال ام اس LMS استفاده می‌کنید، این سیستم‌ها به ابزارهای مختلفی برای برگزاری آزمون های مجازی مجهز هستند. نرم افزار LMS مودل نیز از این موضوع مستثنی نیست. سیستم مودل، برای برگزاری آزمون آنلاین، گزینه‌ها و قابلیت‌های زیادی دارد. به عنوان مثال می‌توان به قابلیت‌هایی چون فرمت‌های متنوع سوال، امکان ایمپورت بانک سوالات آماده به صورت یک جا، تصحیح خودکار و فوری و گزارش‌های نتایج آزمون‌ها اشاره کرد. برای آشنایی بیشتر با ال ام اس مودل، روی «دریافت مشاوره رایگان» کلیک کرده و فرم دمو را پر کنید. کارشناس‌های ما برای ارائه دمو و پاسخگویی به سوالات با شما تماس خواهند گرفت.

دریافت مشاوره آنلاین

چگونه می توانید یک آزمون آنلاین را جذاب کنید؟

  • برای درک آسان، هر سوال را واضح و مختصر بیان کنید.
  • برای افزودن اطلاعات بیشتر، توضیحاتی را در زیر هر سوال اضافه کنید.
  • آزمون را سرگرم کننده کنید - GIFS، فیلم یا تصاویر اضافه کنید تا افراد سرگرم شوند.

بهترین راه برای استفاده بهتر از آزمون آنلاین چیست؟

هشدار کلیشه ای اما مهم: آزمون آنلاین نباید خسته کننده باشد، از تخیل خود استفاده کنید! می توانید یک قالب سوال چند گزینه ای را برای نیمی از سوالات امتحان، و سپس بخشی از آن را با سوالات بله/خیر و بقیه را با سوالات خالی را تکمیل نمایید، مخلوط کنید.


در طراحی آزمون های آنلاین، فاکتورهای زیر را در نظر بگیرید:


نوع آزمون آنلاین

سوالات آزمون در حالت کلی دو نوع است، objective که شامل سوالات چند گزینه ای یا سوالاتی که پاسخی کوتاه دارند یا subjective که شامل سوالاتی است که پاسخی تشریحی دارند. آزمون آنلاین می تواند شامل هر کدام از این دو نوع باشد. انواع مختلفی از سوالات مانند درست/نادرست، سوالات چند گزینه ای، پر کردن جاهای خالی، مبتنی بر عکس، تحلیل گرافیکی  غیره برای بررسی سطح دانشجویان می تواند استفاده شود.


نمره هر یک از سوالات آزمون آنلاین

هنگام تعریف امتحان آنلاین باید نمره های کل اختصاص داده شده برای هر سوال را تعیین کنید.>


زمان کلی برای آزمون آنلاین

مدت زمان امتحان براساس تعداد کل سوالات متفاوت است. می تواند به مدت چند دقیقه تعریف شود. ممکن است برای هر سوال تایمری تعریف شود و زمان هر سوال محدود شود. به عنوان مثال، برای پاسخ گویی به هر سوال می توان 30 ثانیه اختصاص داد. بعد از 30 ثانیه سیستم آزمون آنلاین به صورت خودکار به سوال بعدی می رود.


نمایش فوری نتایج آزمون انلاین

اگر شما تست آنلاین می گیرید، توصیه می شود که بلافاصله پس از اتمام امتحان، نمره را به همراه تجزیه و تحلیل دقیق امتحان با شرکت کننده به اشتراک بگذارید. در صورتی که آزمون ورودی یا امتحان استخدام می گیرید، می توانید مشاهده نتایج را غیر فعال کنید.


امکان جابه جایی بین سوالات

اگر می خواهید شرکت کننده بتواند در هر ترتیب دلخواهی به سوالات پاسخ دهد، می توانید از جابه جایی بین سوالات یا به اصطلاح ناوبری سوالی استفاده کنید. اگر ناوبری سؤال غیرفعال باشد، شرکت کننده باید سؤالات را به ترتیبی که توسط سیستم تعریف شده پاسخ دهد.


در نظر گرفتن نمره منفی

نکات طراحی آزمون آنلاین
نمره منفی در آزمون آنلاین


می توانید برای سولاتی که اشتباه پاسخ داده شده اند نمره منفی در نظر بگیرید. بسته به نوع سوال نمره ای برای هر پاسخ اشتباه توسط شرکت کننده برای آزمون انلاین کسر می شود.


موضوع/ مباحث آزمون انلاین

شما می توانید یک یا چند موضوع را به عنوان برنامه درسی امتحان انتخاب کنید. موضوعاتی را که قرار است سوالات آزمون انلاین از آن ها طرح شود را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: نرم افزار آزمون آنلاین چیست؟


سطح دشواری سوالات ازمون انلاین

سطح دشواری درجه بندی دارد، بسیار آسان، آسان، متوسط، دشوار، بسیار دشوار. می توانید مشخص کنید که آزمون سطح به خصوصی از دشواری را داشته باشد یا اینکه شامل همه سطوح دشواری باشد.


اخذ عکس شرکت کننده در ازمون انلاین

در طول آزمون آنلاین شما می توانید عکسی از شرکت کننده در ازمون انلاین بگیرید و ضبط کنید. دوربین وب از راه دور با کامپیوتر برای ضبط عکس مورد استفاده قرار می گیرد. به این ترتیب امکان شناسایی و تایید شرکت کننده از راه دور وجود دارد.


انواع سوالات آزمون آنلاین

ادمین آزمون می تواند انواع مختلفی از پرسش ها را از جمله MCQ، پر کردن جای خالی، مفهومی، تعریفی، تحلیلی و غیره را تعریف کند. با تعریف آزمون آنلاین شما می توانید نوع سوالات را به عنوان الگوی آزمون نیز تعریف کنید.

نکات طراحی آزمون آنلاین
انواع سوالات در آزمون آنلاین


تصادفی سازی انتخاب سوالات

ادمین آزمون می تواند گزینه تصادفی سوالات را فعال یا غیر فعال کند. با فعال کردن آن، هر شرکت کننده مجموعه سوال منحصر به فردی را با سوالات متفاوت دریافت می کند.


نمره قبولی در آزمون آنلاین

نکات طراحی آزمون آنلاین
موفقیت در ازمون آنلاین

ادمین آزمون انلاین هم چنین می تواند میزان نمره مورد نیاز برای پاس کردن امتحان را برای شناسایی شرکت کننده های واجد شرایط برای فرآیند بعدی تعریف کنید.


تکنیک های تولید آزمون انلاین

تکنیک های تولید آزمون آنلاین بر اساس اولویت اصلی شما به دو دسته گسترده تقسیم شوند:

مدل Training: آزمون هایی که برای تقویت یک درس انجام می گیرند، مانند آموزش آن.

مدل Education: آزمون هایی که با هدف سنجش و ارزیابی و یا درجه بندی محصلان انجام می شوند.

در ادامه تعدادی ایده در مورد نحوه نوشتن آزمون آنلاین برای هر دو دسته می آوریم:

بهترین تمرین ها برای مدل :

نکات طراحی آزمون آنلاین
تکنیک های تولید آزمون آنلاین


اغلب برنامه های یادگیری الکترونیکی برای دانش آموزان برای یادگیری مواد جدید طراحی شده است - همانطور که در بسیاری از سناریوهای آموزشی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. برگزاری آزمون با مدل Training، با مجموعه ای از ترفندهای منحصر به فرد برای آموزش موثر پویایی به ارمغان می آورد. در زمان آموزش، کوئیزها می توانند واقعا مفید باشند. چند نکته زیر را برای طراحی کوئیز Training خود در نظر بگیرید:

  • تقویت نکات اصلی: اگر هدف شما درک یک موضوع جدید توسط دانش آموزان است، دوره آموزشی را به صورت بخش های مروری در قالب کوئیز بخش بندی کنید. در نظر بگیرید که پاسخ دهندگان می توانند چندین بار پاسخ دهند تا به پاسخ درست برسند و یا پاسخ درست پس از دریافت جواب به آن ها نمایش داده شود – این یادگیری درس را تقویت می کند.
  • معرفی مواد و سرفصل های جدید: کوئیز همچنین می تواند به سرفصل هایی که در آینده قرار است آموزش داده شود اشاره کند. این روش آموزشی کمک می کند تا افراد در طول آموزش الکترونیکی روی چیزهای درستی تمرکز داشته باشند. به علاوه، می تواند به عنوان یادآوری برای موضوعاتی را که هنوز درک نشده اند عمل کند، و نشان دهد که بهتر است توجه دقیق تری به این موضوع ها شود. بنابراین بهتر است توجه دقیقی به آنها داده شود. بعد از اتمام جلسه، همان کوئیز را به دانش آموزان نشان دهید تا بفهمید که سرفصل ها و مواد آموزشی به چه میزان و چگونه فهمیده شده اند.

نکات طراحی آزمون آنلاین
آزمون آنلاین به صورت کوئیز

  • آنها را ترغیب کنید حدس بزنند: مهم نیست که دانش آموزان تا چه حد علاقه مند هستند، طبیعی است که در انجام هر کاری که به طول می انجامد ذهن از آن منحرف شود. آزمون های کوتاه دوره ای، کمک می کند که دانش آموزان به بحث بازگردند. انواع سوالات را مخلوط کنید- سوالات چند گزینه ای، برچسب زنی و ...- و به این ترتیب فرآیند آموزش آنلاین از عادی بودن و خسته کنندگی خارج می شود.

بهترین تمرین ها برای مدل:

به استثنای کسانی که در معرض امتحانات بازرسی هستند، به یاد داشته باشید که تمام آزمون های آموزشی به صورت "کتاب باز" مفید هستند. بنابراین سوالاتی که بر حافظه تأکید می کنند، برای ارزیابی پیشرفت دانش آموز خیلی موثر نیستند.

  • درس ها را اعمال کنید: سوالاتی را ایجاد کنید که دانشجویان را مجبور می کند تا درس های را این دوره را در زندگی واقعی خود اعمال کنند. این واقعا ماهیت آن چیزی است که در ریاضیات تحت عنوان "مشکلات داستان" شناخته می شود و این یک روش موثر برای اندازه گیری این است که چگونه می توان درس های جدید را با کمک جهان واقعی آموخت.

نکات طراحی آزمون آنلاین
اعمال مباحث آموزش الکترونیکی در زندگی عادی

  • سوالات را مخلوط کنید: اگر نگران تقلب هستید، با چند تکنیک می توانید احتمال وقوع آن را کم کنید. یکی برای ایجاد چندین نوع در یک کوئیز، که در هر کدام سوالات با ترتیب متفاوتی قرار داده شده اند. از آنجا که نمره بندی به احتمال زیاد خودکار است، این نباید زمان اضافی برای نمره بندی را بگیرد.
  • اجنتاب از درست/ نادرست: سوالات درست/نادرست خیلی ساده تر از آن هستند که آزمون را با آن ها شروع کنید و به کسانی که به صورت شانسی یکی از جواب ها را انتخاب می کنند بیش از حد اعتبار می دهد. اگر چه ممکن است برای زمان هایی این فرم سوال بهترین انتخاب باشد ولی به عنوان یک قاعده کلی بهتر است از آن اجتناب کنید.

در طراحی آزمون های دوره ها با نرم افزار آموزش الکترونیکی خود نکته های زیر را نیز در نظر داشته باشید:

هدف از آزمون الکترونیکی مورد نظر را مشخص کنید

نکات طراحی آزمون آنلاین
هدف از آزمون آنلاین

 
برای موفقیت آموزش الکترونیکی از روی اجبار آزمون انلاین و فرآیند سنجش طراحی نکنید. قبل از طراحی و اضافه کردن یک ارزیابی، هدف آن را تعیین کنید. آیا شما می خواهید تسلط دانش آموزان را افزایش دهید یا قصد دارید فقط آنها را درگیر کرده و به آن ها انگیزه دهید؟ این ارزیابی یک مسابقه کوتاه، ارزیابی عملکرد یا امتحان نهایی دوره است؟ اگر هدفتان جلب توجه دانش آموزان است، چرا به جای ارزیابی و آزمون یک بازی کوتاه یا یک فعالیت ساده و سرگرم کننده ارائه ندهید؟ تصمیم گیری در مورد همه این ها قبل از انجام کارها کمک می کند که چیزها را مرتب و سازگار بمانند. این همچنین به توسعه دهندگان آموزش آنلاین کمک می کند تا ویژگی های مهم آزمون مانند تعداد سوال، میزان پیچیدگی آزمون، تعداد تلاش های مجاز، چارچوب زمانی آزمون و غیره را تعیین کنید.

می توانید به جای امتحان گرفتن، یک بازی کوتاه یا یک فعالیت ساده و سرگرم کننده ارائه دهید.

ارزیابی ها را با توجه به اهداف آموزشی دوره مجازی بنویسید

راز پشت یک ارزیابی موثر، نوشتن آن ها بلافاصله پس از تعیین اهداف و مواد دوره آموزش آنلاین است. چرا؟ چون که آن زمانی است که 100% تمرکز شما رو آن چه می خواهید در اموزش مجازی تدریس کنید می باشد. اهداف آموزش خود را تعیین کنید و سوالات را برای هر کدام از آن ها طرح کنید. هر تعداد سوال که بعد از خواندن مواد آموزش الکترونیکی شما به ذهنتان می رسد را بنویسید.

به دانش آموزان کمک کنید تا برای آزمون آماده شوند

آموزش آنلاین تعامل بین یادگیرنده و معلم را کم دارد اگرچه گاهی از آموزش تعاملی استفاده می شود، اما همچنان نسبت به کلاس حضوری این تعامل کمتر است. هر دوره ای نکات ریزی دارد که با اینکه اهمیت زیادی دارند اما ممکن است از چشم دانش آموزان دور بمانند و معلمان آنلاین می خواهند آن را در آزمون استفاده کنند. بهترین روش برای کمک به یادگیرندگان این است که کمک کنید بیشترین استفاده را از دوره آموزش الکترونیکی بکنند و با کسب حداکثر آمادگی برای ارزیابی، آن را به نحو احسن پشت سر بگذارند. چطور؟ تقویت مفاهیم که قبلا آموخته شده بود با افزودن آنها به صورت فعالیت یا امتحانات تمرینی. همچنین، این همیشه یک ایده عالی محسوب می شود که یک خلاصه درس در انتهای هر بخش از دوره داشته باشید که می تواند به عنوان یک ابزار بازبینی عالی عمل کنند.

نکات طراحی آزمون آنلاین
آماده شدن برای آزمون آنلاین

سوالات نوشته شده را مخلوط کنید

همیشه گزینه "سوالات تصادفی" را در ابزار نوشتن دوره خود فعال کنید. ایده خوبی است که سوالات آزمون را مخلوط کنید، به طوری که برای یادگیرنده یک مجموعه سوالات مشابه چندین مرتبه ارائه نشود (در صورت عدم موفقیت در آزمون در تلاش اول، از او آزمون دیگری باید گرفته شود). البته مراقب گزینه "پاسخ تصادفی" باشید.

محتوا را بهبود دهید

در کلاس های درس، اگر معلمان تشخیص دهند که عملکرد دانش آموزان را کم است، دستورالعمل هایی مقدماتی برای غلبه بر این شکاف یادگیری ارائه می دهند. به طور مشابه، در یک آموزش آنلاین، اگر عملکرد یادگیرنده با اهداف در نظر گرفته شده منطبق نباشد و اهداف آموزش برآورده نشود، اصلاح محتوا اعمال می شود. بهبود محتوا دانش ها و مهارت های ضروری را (در صورتی که آنها در گذاراندن کوئیز یا ازمون نا موفق باشند)، قبل از اینکه دانش آموزان دوره را کامل کنند فراهم می کند. درحالی که پیکربندی خط مشی تولید محتوای الکترونیکی دوره آموزش خود را همیشه در ذهن دارید، از بازسازی و بهبود غافل نشوید. اگر دانش آموز در امتحان ناموفق باشد چه کاری باید انجام دهد؟ آیا او مجاز است که دوره آموزش را ادامه دهد یا باید کل درس یا دوره دوباره بگیرد؟ برای اصلاح محتوا از مدیریت محتوای آموزش مجازی (lms) استفاده کنید.

نکات طراحی آزمون آنلاین
بهبود محتوای آموزش الکترونیکی

و اینکه ...

هر دوره آموزش الکترونیکی به آزمون و امتحان نهایی نیازی ندارد. تعداد امتحانات و طول امتحان نهایی شما بسیار وابسته به نوع دوره شما می باشد. اگر قصد دارید یک دوره PDF ساده را بنویسید، تنها طرح سوال یک امتحان نهایی در انتهای آن کافی است. با این حال، اگر دوره شما شامل درس ها و ماژول های مختلف باشد، اضافه کردن آزمون هایی در انتهای هر درس، راهی عالی برای بررسی عملکرد دانش پذیر شما خواهد بود و بهترین تجربه را برای دانش آموزان خود در حالی که مهارت های جدید را به دست می آورند، خواهید داشت.

نرم افزار آموزش مجازی LMS، بستر خوبی برای برگزاری آزمون آنلاین فراهم می کند. با ارائه فرمت های مختلف سوالات، به شما مدرسان کمک می کند تا بخش ارزیابی دوره آموزشی خود را به شکل جذاب تر و مهم تر از آن موثرتری برگزار کنند. برای نرم افزار ال ام اس مودل، ده ها پلاگین آزمون توسعه یافته است که به شما در بحث ارزیابی دوره های آنلاین شما کمک شایان توجهی می کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص قابلیت های نرم افزار مدیریت یادگیری Moodle و برگزاری آزمون در این سامانه می توانید از طریق فرم دریافت مشاوره رایگان با کارشناس های پافکو در ارتباط باشید.

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
ساعی

سلام
به نظرم بعد از امتحانات از طریق آزمون انلاین خیلی خوبه همون لحظه نتیجه رو بهمون بده

0 0

عظیمی نژاد

پنل آزمون آنلاین امکان تصحیح سوالات رو داره؟

0 0

منیری

نرم افزار رایگانی برای ساخت آزمون آنلاین وجود داره؟

0 0

مژگان جامعی

در طراحی آزمون آنلاین امکان بازگشت دانش آموز به سوال قبل وجود دارد؟

0 0

احمدبیگی

تصحیح آزمون آنلاین تشریحی به چه صورت ممکنه؟

0 0

بهبودی

نرم افزار ال ام اس قابلیت های زیادی رو در طراحی آزمون مجازی در اختیارمون قرار میده و برای طراحی کاملاً دست استاد بازه.

1 0

نحوه برگزاری آزمون آنلاین

چگونه یک آزمون آنلاین طراحی کنیم

2 0

ششششش

در یک آزمون ۴۸ سوالی لیلا به ۱۲ سوال پاسخ اشتباه داده است او به چند درصد سوالات پاسخ صحیح داده است

0 0

حسنی

چگونه آزمون مجازی بسازیم

1 0

ذوالفقاری

دنبال ایده برای تدریس مجازی هستم، ممنون میشم از همفکری دوستان بهره مند شم

1 0

هانا

سلام روی یکی ازسوالاتم تو جدول سوالات پاسخ داده شده، یه نشانه پرچم قرمز رنگ هستش
اون علامت به چه معناست؟

1 1

زهرا

اگه در ازمون انلاین بعد از ثبت جواب متوجه شدی که جواب رو اشتباه ثبت کردی و دوباره جواب درست رو بدوک پاک کردن بزنی و ثبت کنی قبوله یا باید اول حتما ووک جوابو پاک کنم یه سوال دیگه ام دارم اگه وقت تمام رو برام بزنه یتی امتحان صفره

2 0

خلیل

سلام
در آزمون با قابلیت عکسبرداری از آزمون دهنده،
آیا امکان ضبط صدای محیط آزمون دهنده وجود دارد؟

4 1

لیلا

می خواستم ببینم در آزمون های که در گوگل فرم برگزار میشه شماره تلفن یا ایمیل آزمون دهندگان ثبت میشه...؟

7 3

محمودی

می خواستم بدونم اگر دانش آموزانم تقلب کردند میتوانم ان ها را ببینم یا نه؟

13 7

جوکار

سلام
آزمون آنلاین در نرم افزار LMS وجود دارد یا خیر؟ و اگر راهنما داره لطفا برام ارسال کنید ایمیلم رو در فرم مشاوره رایگان گذاشتم

1 0

رعنا فعال

سلام خدمت شما
بله نرم افزار ال ام اس امکان برگزاری آزمون آنلاین و آزمون الکترونیکی را به شما می دهد.

1 0

fatemehfeizi

بعضی از دانش آموزان دوباره آزمون میدهند پاسخ ارسالی مربوط به آزمون اول است یا دوم؟

9 7

راحله حمیدی

آزمون آنلاین رو ساختم و لینکشو بطور امتحانی برای همکارم فرستادم.
متاسفانه باز نمیشه
چیکار کنم

5 4

رعنا فعال

سلام
در سیستم lms شرکت پافکو(نرم افزار moodle)، آزمون آنلاین ساختید؟

2 0

جلوه

سلام
درمورد هزینه و شیوه دسترسی به آزمون های آن لاین راهنمایی بفرمایید
استاد دانشگاه هستم و میخواهم دو سه مورد از آزمون های خود را به این شیوه برگذار کنم

با تشکر

10 0

شرکت پافکو

سلام
برای اطلاع از هزینه و شیوه دسترسی به سیستم آموزش مجازی و آزمون های آنلاین و خدمات دیگر لطفا با شماره 02141986 تماس بگیرید.

2 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید