مقالات نرم افزار آموزش مجازی

قبل از خرید یک سایت lms ، آن را ارزیابی کنید

ارزیابی سایت lms

هر خرید زیرساختی نرم افزار، سرمایه گذاری قابل توجهی برای سازمان محسوب می شود. علاوه بر سرمایه گذاری مالی، پیاده سازی و تنظیم، استقرار و حفظ سیستم مستلزم صرف زمان زیادی است. این مقاله در زمینه خرید سایت lms راهنمایی هایی ارائه می دهد تا مشتریان ال ام اس با اطمینان بالا، بهترین سیستم مدیریت یادگیری LMS را برای اموزش مجازی خود انتخاب کنند.

نرم افزار برگزاری جلسات آنلاین (adobe connect) را رايگان تست كن.


با محبوب شدن کاربرد نرم افزار آموزش مجازی LMS در حوزه های مختلف، هر روز سازمان های بیشتری اقدام به سرمایه گذاری برای خرید و پیاده سازی می کنند. خرید هر نرم افزاری در سطح سازمانی مستلزم سرمایه گذاری قابل توجهی است.  خرید نرم افزار lms نیز جز همین موارد است. هدف این مقاله ارائه چند راهنمایی ساده در زمینه خرید سایت lms است تا مشتریان سایت lms با اطمینان خاطر بالا، مناسب ترین سامانه یادگیری الکترونیکی را برای کلاس های مجازی خود و مدیریت اموزشی انتخاب کنند.

امروزه با توجه به کابرد زیاد سامانه مدیریت آموزش الکترونیکی و سرویس آموزش مجازی، جست و جو برای یافتن بهترین نرم افزار کلاس مجازی و نرم افزار آزمون انلاین رو به افزایش است و قیمت نرم افزار آموزش مجازی نیز به یکی از پرکاربردترین لغات مورد استفاده در بخش آموزش تبدیل شده است. به غیر از قیمت ال ام اس، فاکتورهای زیادی برای  پیاده سازی آموزش الکترونیکی موفق و سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی (lms) وجود دارد که متاسفانه در هنگام خرید یک سیستم مدیریت آموزش lms بیشتر از هر چیزی به قیمت نرم افزار آموزش مجازی  توجه می شود.

وبینار، ویدئوکنفرانس تحت وب، ویدیو کنفرانس، نرم افزار تدریس آنلاین، ازمون انلاین همگی از سوالات پرتکرار در صنعت آموزش و مشاوره بوده است و این سوالات هر روز پیرامون آموزش غیرحضوری بیشتر می شود. با  به بازار آمدن نرم افزار moodle و مودل فارسی، نرم افزار تدریس آنلاین و ازمون انلاین، سایت lms و سایر ابزارهای آموزش مجازی مخاطبان آموزش از راه دور هر روز افزایش می یابند

راه های مختلفی برای انتخاب بهترین سیستم مدیریت یادگیری lms وجود دارد. این مقاله روی فرآیند ارزیابی تمرکز دارد. ارزیابی مرحله ی "استفاده آزمایشی" در فرآیند خرید است. در حین ارزیابی سایت lms، خریداران باید یک حس واقعی از نحوه عملکرد محصول پس از پیاده سازی را به دست آورند.

مراحل راه اندازی سیستم آموزش الکترونیکی lms شما :

ارزیابی سایت lms
مراحل ارزیابی سایت lms

  1. شناسایی نیازها:

تمام نیازهای همه ذی نفعان (مشتریان، کارمندان و...) بدانید. همچنین ویژگی هایی را که "حتماً" باید داشته باشید و ویژگی هایی که "بهتر است" داشته باشید را از هم تفکیک کنید. چون گاها باید ویژگی هایی مختلف مصالحه انجام دهید و به بعضی از آن ها بیشتر بها دهید.

  1. تحقیق راه حل ها

بررسی های آنلاین و شناخت فروشندگان می تواند اطلاعات اولیه مورد نیاز برای ایجاد لیستی از نامزدهای قابل قبول جهت خرید نرم افزار lms را فراهم کند. این مرحله شامل گفت و گوهایی با ارائه دهنده آن سایت lms و شنیدن اظهارات آن ها نیز است، البته در صورتی که محصولی ظاهراً مناسب به نظر برسد.

  1. تست عملی و ارزیابی

برای تست کاربری وقت بگذارید، این مرحله مهمترین مرحله برای درک این است که آیا این نرم افزارهای آموزش مجازی ال ام اس برای سازمان شما مناسب خواهد بود یا نه.

تست کاربری، مهمترین مرحله برای ارزیابی مناسب بودن نرم افزار lms برای سازمان شماست

  1. مذاکره و خرید

با فروشنده ی انتخاب شده درباره نحوه قیمت گذاری و مدل لایسنسی که می تواند نیازهای شما را با هزینه مناسبی برطرف کند صحبت کنید.

  1. پیاده سازی و عملیاتی کردن

این نقطه جاییست که فروشندگان می توانند به شما کمک کنند که مشکلات را به بهترین نحو حل کنید یا اینکه به طور ناگهانی دسترسی به آن ها سخت شود و امکان در میان گذاشتن مشکلات به آن ها وجود نداشته باشد. قبل از خرید، همچنان که خود سایت lms را ارزیابی می کنید، فروشنده را نیز محک بزنید.

ارزیابی سایت lms
تیم نمونه سایت lms

جلسه با فروشنده سایت lms

جلسه رو در رو، فرصتی برای پرسیدن سوالات مستقیم و دیدن موارد خاصی هست که در منابع آنلاین توضیح روشنی ندارند. این راه خوبی برای  آماده کردن شما برای ارزیابی سایت lms است. قبل از حضور در این جلسه، لیستی از سوالاتی که پاسخش را می خواهید آماده کنید. جلسات رو در رو فرصتی برای دریافت پاسخ های تخصصی از فروشنده هاست تا ببینید آیا این سایت lms می تواند مهمترین ویژگی هایی را که برای سازمان شما اهمیت دارند را ارائه دهد یا نه.

دو سوال زیر را در نظر داشته باشید:

"آیا ال ام اس شما از یادگیری الکترونیکی ترکیبی پشتیبانی می کند؟"

"می توانید به من نشان دهید که این سایت lms ، چگونه یادگیری ترکیبی را مدیریت می کند؟"

 

سوال دوم، پاسخ کاملتر خواهد شد. صرفاً دانستن اینکه یک ویژگی در دسترس است نمی تواند مانند دیدن کاربرد عملی آن ویژگی مفید باشد.

ارزیابی عملی سایت lms

آماده سازی

آماده سازی دقیق قبل از ارزیابی موجب صرفه جویی در زمان و اطلاعات قابل اطمینان تر خواهد شد. آماده سازی شامل ایجاد یک برنامه ارزیابی و جمع آوری تمام ویژگی هایی است که لازم است به طور کامل در سامانه آموزش الکترونیکی امتحان کنید.

برنامه ارزیابی سایت lms

برنامه ارزیابی، یک نقشه برای تست سیستم lms است. این طرح می تواند خیلی ساده مثلاً به صورت یک چک لیست ارزیابی سایت lms از ویژگی هایی که باید تست شوند باشند، یا می تواند شامل مجموعه ای از سناریوهای یادگیری که به طور کامل توصیف شده اند باشد. با اجرای این برنامه، در زمان صرفه جویی خواهید کرد. چرا که برنامه یک مجموعه مشخص از مراحل را تعیین می کند. علاوه بر این، احتمال فراموش شدن بررسی جزئیات مهم را کاهش می دهد.

برنامه ارزیابی، یک نقشه برای تست سیستم lms است.

آموزش نرم افزار lmslms  و آموزش کار با مودل

اگر شما درک خوبی از مجموعه ویژگی سایت lms داشته باشید، ارزیابی شما کارآمد خواهد بود. اگر از فرصت های آموزشی استفاده کامل شود، کسی که ارزیابی می کند با چالش های کمتری روبرو خواهد شد.

ویژگی های که باید در رابطه با سایت lms و خرید lms جدای از  قیمت lms ارزیابی شوند عبارتند از:

چندین ویژگی هستند که در طول فرآیند ارزیابی اهمیت دارند. برای اطمینان از اجرای درست و هموار، این ویژگی ها را قبل از شروع ارزیابی رسمی جمع آوری کنید.

  1. فهرست کاربران

بخشی از فرآیند ارزیابی، اعمال کاربران واقعی در سیستم آموزش مجازی lms است. با استفاده از نام کاربری و اطلاعات واقعی کاربران، ایجاد سناریوهایی که ایجاد پیاده سازی نهایی را ممکن می کنند، آسان تر خواهد شد. فهرستی از نام های کاربری و ویژگی های پروفایل آن ها را در یک فرمت spreadsheet که توسط فروشنده آماده شده است، تهیه کنید.

  1. محتوای نمونه
ارزیابی سایت lms
محتوای آموزش الکترونیکی برای سایت lms

توزیع و مدیریت محتوا در قلب بسیاری از سیستم های آموزش مجازی lms است. محتوای نمونه ای را گردآوری کنید که انواع محتوایی را که قرار است در طول آموزش واقعی مورد استفاده قرار گیرد را نمایش دهد. سیستم اموزش مجازی پافکو از اسکورم، ویدئو میزبان، جریان ویدئو، ارائه پاورپوینت، فایل های PDF، اسناد آفیس، اسناد Google، وبینارها و موارد دیگر پشتیبانی می کند.

  1. سناریوهای آموزشی

اگر ارزیابی شامل سناریوهای آموزشی واقعی باشد مفید خواهد بود. سناریو آموزش شامل اطلاعاتی در مورد اینکه چه کسی آموزش داده خواهد شد، انواع آموزش هایی که انجام خواهد گرفت و زمانی که آن ها برای کامل کردن آموزش نیاز دارند، می باشد.

شروع ارزیابی

پس از اتمام مراحل آماده سازی، ارزیابی کننده اکنون آماده است تا نرم افزار آموزش الکترونیکی را ارزیابی کند. طرح ارزیابی، رهنمودهای کلی را فراهم می کند و حداقل باید شامل موارد زیر باشد:

یک دوره آموزش نمونه فراهم کنید

از محتوای نمونه برای ایجاد مسیرهای یادگیری واقعی و دوره های آموزشی استفاده کنید. پیش نیاز، آزمون الکترونیکی ، نظرسنجی و گواهینامه را در نظر بگیرید. سعی کنید از تمام ویژگی های مورد نیاز در اجرای نمونه تولید محتوا ی آموزش خود استفاده کنید.

تیم نمونه را ایجاد کنید

راه های زیادی برای اعمال یک مدل تیم سلسله مراتبی وجود دارد. تیم ها گروه هایی از شاگردان هستند. تیم ها می توانند موقعیت های جغرافیایی، ادارات و یا حتی گروه های مختلف را داشته باشند. برررسی کنید که نرم افزار اموزش الکترونیکی lms از ساختار مناسب سازمان شما پشتیبانی کند.

ال ام اس (Lms) پافکو از ماژول های سیستم مدیریت ال ام اس نظیر عضویت تیم با کنترل بسیار عالی بر محتوا و دسترسی دامنه یادگیرنده، پشتیبانی می کند.

ارزیابی سایت lms
تیم نمونه سایت lms

شاگردان را در محتوا ثبت نام کنید

حال که ارزیابی سایت lms هم شاگرد دارد هم محتوا، زمان آن رسیده است که شاگردان را در دوره ها ثبت نام کنید. ممکن است چندین روش برای ثبت نام فراگیران وجود داشته باشد. برنامه ارزیابی ویژگی های ثبت نامی که برای شما مهم است را مشخص خواهد کرد. به طور معمول، ثبت نام دستی و فرم هایی برای ثبت نام گروهی وجود خواهد داشت. پیاده سازی های پیچیده تر، ثبت نام خودکار براساس پروفایل های شاگردان، تیم ها یا تکمیل های قبلی را فراهم می کنند.

کمک درخواست کنید

فروشندگان درک می کنند مشتریانی که سیستم های خود را ارزیابی می کنند، کارشناسان نرم افزار نیستند. در مورد هر چیز مبهمی با فروشنده تماس بگیرید. دوره ارزیابی نه تنها زمان ارزیابی نرم افزار است بلکه زمان خوبی برای ارزیابی پشتیبانی و مشتری مداری فروشنده نیز است. چگونگی برخورد فروشنده در پاسخ به پرسش هایی که در طول دوره ارزیابی پرسیده می شود می تواند نشان گر نحوه خدمات و پشتیبانی پس از فروش فروشنده باشد. اکنون وقت آن است که آنها را آزمایش کنیم.

ارزیابی را تمام کنید

پس از کامل شدن ارزیابی، یافته ها را مستند کرده و به تمام ذینفعان گزارش دهید. درک درست از آنچه که یک نرم افزار آموزش الکترونیکی می تواند انجام دهد، تیم شما را قادر می سازد تا مزایا و معایب آموزش الکترونیکی سایت lms مورد نظر را از لحاظ ویژگی ها، هزینه ها و اطمینان از ارائه پشتیبانی مورد نیاز شما از طرف فروشنده را ارزیابی نماید.

نرم افزار آموزشگاه مجازی پافکو با ارائه راهکارهای مهم مدیریت سایت lms آموزشی در قالب سامانه مدیریت آموزشگاه توانسته است خدمات مفیدی در رابطه با برگزاری کلاس آنلاین، دوره های مجازی رایگان و سیستم مدیریت آموزش ارائه دهد. این موضوع با توجه به افزایش تقاضا برای خرید نرم افزار lms و سامانه ال ام اس مورد استقبال بسیاری از متقاضیان آموزش از راه دور قرار گرفته است.

سایت lms

ما دانش و بستر لازم را برای افزایش کیفیت آموزش های شما داریم.برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

021-41986 داخلی 116

دریافت مشاوره رایگان

نظرات کاربران
گنجی

ارزیابی ال ام اس های موجود دربازار اگرچه زمان بر است اما برای انتخاب مناسبترین نرم افزار واجب است.

0 0

مینا سیدزاده

ارزیابی سایتlms از جمله مقالاتی بود که تا حالا در موردش جایی نخونده بودم. تشکر
مفید بود

2 0

علی

سلام
سایت lms یا سایت ال ام اس اولین باری بود که مطلبی را یک سایت خواندم برای من هم جذاب بود واقعا نرم افزار های lms بسیار پیچیده و بزرگ هستند

1 0

ماریا عباسی

من نمیدونستم اینقدر خرید سایت lms میتونه حساس باشه
مرسی از مقاله خوبتون

1 0

امین

ممنون از مقاله خوبتون استفاده کردیم

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید