مقالات نرم افزار آموزش مجازی

تولید محتوای الکترونیکی چیست؟

تولید محتوای الکترونیکی

در این مقاله با عنوان "تولید محتوای الکترونیکی"، مطالبی در مورد اهمیت و نیاز به تولید محتوای الکترونیکی، روش‌های ایجاد محتوا، استفاده از محتوای الکترونیکی در آموزش و یادگیری، و اهمیت به‌روزرسانی و بهبود محتوا در دنیای دیجیتالی مورد بررسی قرار می‌گیرد. هدف اصلی این مقاله ارائه اطلاعات و راهنمایی‌های مفید برای تولید محتوای الکترونیکی به منظور بهبود فرایند آموزش و یادگیری است. این مقاله به طور کامل به اهمیت و تأثیر محتوای الکترونیکی در عصر دیجیتال پرداخته و راهکارهایی برای ایجاد و بهبود محتواهای الکترونیکی ارائه می‌دهد.

آیا باید به کارمندان خود در مورد نرم افزار یا فرآیندهای جدید آموزش دهید؟ آیا وقتی نوبت به استخدام کارمندان جدید می رسد یک دوره آموزش الکترونیکی، زندگی شما را بسیار آسان تر می کند؟ شما می توانید یک دوره آموزش الکترونیکی سفارشی ایجاد کنید، که به طور خاص برای رفع نیازهای آموزشی شما ساخته شده است اما قبل از آن باید با تولید محتوای الکترونیکی آشنا شوید.منظور ما از محتوای الکترونیکی، محتوای الکترونیکی آموزشی می باشد که به مجموعه ای اطلاق می شود که هدف آن آموزش یک یا چند بخش از محتوای درسی می باشد و می تواند شامل تصاویر، متون، فیلم ها و صدا ها باشد. البته که می توان هرکدام از تصاویر و یا متون و یا انیمیشن های مرتبط با یک موضوع درسی را جدا از مجموعه و به تنهایی یک محتوای آموزشی به شمار آورد .

برای ورود به سایت ادوبی کانکت پافکو کلیک کن.

میدونستید در برنامه adobe Connect، می‌توانید محتواهایی با فرمت مختلف رو به اشتراک بگذارید؟ رایگان تستش کنید.

فهرست

محتوای الکترونیکی آموزشی چیست؟

مراحل تولید محتوای الکترونیکی

دو الگوی طراحی محتوای آموزشی

روش های طراحی اولیه محتوای الکترونیکی

ابزارهای تولید محتوای الکترونیکی

روش های طراحی اولیه محتوای الکترونیکی

یک استراتژی تولید محتوای الکترونیکی چیست؟

برای توسعه و تولید محتوای الکترونیکی سه گزینه پیش رو دارید:

حرف آخر


محتوای الکترونیکی آموزشی چیست؟

محتوای الکترونیکی دارای مفهومی گسترده است و بطور کلی به هر نوع محتوایی که از طریق رایانه قابل مشاهده و انتقال باشد، محتوای الکترونیکی گفته می شود.

در جهان امروز، اطلاعات به عنوان کالای کمیاب و ارزشمند، جامعه مدرن کنونی را به عنوان جامعه اطلاعاتی تبدیل می کند. حجم اطلاعاتی که تولید و به جهان ارائه می شود، غیرقابل تصور است. در این راستا، نمایش داده های اینترنتی و دیجیتال نقش مهمی دارد.

بنابراین، حجم عظیمی از اطلاعات در دنیای آموزش امروز به دلیل ایجاد فضای الکترونیکی برای ذخیره و نمایش داده ها است. با توجه به توسعه آموزش الکترونیکی و افزایش نتایج یادگیری توسط دستگاه های الکترونیکی (سخت افزاری یا نرم افزاری) از نمایش متن برای تولید محتوای الکترونیکی استفاده می شود. یکی از مشخصات محتویات الکترونیکی، جذابیت زیاد، استفاده از حافظه تصویری و تقویت آن است و برای تحقق این موضوع، استفاده از صدا، فیلم، انیمیشن و غیره تاثیر گذار است.بنابراین، حجم عظیمی از اطلاعات در دنیای امروز به دلیل ایجاد فضای الکترونیکی برای ذخیره و نمایش داده ها است. با توجه به توسعه آموزش الکترونیکی و افزایش نتایج یادگیری توسط دستگاه های الکترونیکی (سخت افزاری یا نرم افزاری) از نمایش متن برای تولید محتوای الکترونیکی استفاده می شود. یکی از مشخصات محتویات الکترونیکی، جذابیت زیاد، استفاده از حافظه تصویری و تقویت آن است و برای تحقق این موضوع، استفاده از صدا، فیلم، انیمیشن و غیره تاثیر گذار است.

یک محتوای الکترونیکی در ابتدا باید یک الگوی طراحی خوب داشته باشد، که البته در اینجا منظور از طراحی، نقش و رنگ نیست، بلکه مراحل ساخت مد نظر است و باید طوری طی شوند که ما را به هدف برساند.

دومین ویژگی یک محتوای الکترونیکی خوب رساندن ما به مخاطب هدف است.

 • گاهی هدف حل تمرین بدون حضور شما توسط مخاطب است و اگر محقق شود شما به هدف خود رسیده اید.
 • گاهی هدف از تولید محتوای الکترونیکی آموزشی، یادگیری گام به گام است و اگر مخاطب موفق به یادگیری شود هدف شما محقق شده است.
 • گاهی هدف این است که محتوای الکترونیکی آماده کنید تا به جای پاورپوینت استفاده کنید. اگر این محتوای الکترونیکی بتواند برای شما مفید واقع شود به شما به هدف خود رسیده اید.

شاید تاکنون موضوعات مختلفی درباره آموزش مجازی و تعریف مفهومی آموزش الکترونیکی شنیده باشید اما قطعا مزایای آموزش آنلاین و ارزش افزوده حاصل از بکارگیری نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین ، بیش از هر موضوع دیگری برای علاقمندان به صنعت آموزش جذابیت دارد. یک سایت lms مناسب به شما کمک می کند سیستم مدیریت آموزشlms را به صورت موثر و با هزینه مناسب به کار گیرید.

تولید محتوای الکترونیکی چیست؟
تولید محتوای الکترونیکی

انچه باید قبل از تولید محتوای الکترونیکی انجام دهید:

 اگر آماده ایجاد محتوای آموزش الکترونیکی برای تیم خود هستید، چند مرحله اساسی وجود دارد که هر پروژه از آن پیروی می کند.

مرحله 1: دلیل پروژه خود را مشخص کنید

به بیان ساده، هدف شما از آموزش چیست؟ چه کسی آن را دریافت می کند؟ از همه مهمتر، چرا به این آموزش نیاز دارد؟ در طول این مرحله، شما می بایست خواسته ها و انتظارات خود را برای دوره تعریف کنید.

مرحله 2: منابع فعلی خود را جمع آوری کنید

تمام منابع موجود خود را برای پروژه جمع آوری کنید، از جمله:

 • یادداشت ها
 • موارد آموزشی فعلی
 • فیلم ها
 • ویس ها
 • تصاویر

از این مرحله برای شناسایی مواردی که در آموزش جاانداخته اید و می خواهید به محتوای آموزشی اضافه کنید، استفاده نمایید.

مرحله 3: موضوع خود را در یک اسکریپت آموزش الکترونیکی تعریف کنید

از این مواد برای ایجاد یک اسکریپت بر اساس الزامات پروژه خود و موضوعاتی که باید شامل شود استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که با انتظاراتی که برای تعاملات، ارزیابی ها و زمان حضور کارمندان در صندلی تعیین کرده اید مطابقت دارد.

قبل از حرکت به سمت مراحل توسعه، اطمینان حاصل کنید که شرکت های کوچک و متوسط یا سایر سهامداران شرکت محتوا را تأیید کرده اند.

مرحله 4: ظاهر و احساس بصری پروژه خود را تعریف کنید

این کار اغلب می‌تواند زمانی انجام شود که شما متخصص موضوع (SME) یا نویسنده خود را دارید که متن دوره را ایجاد می‌کند. موارد بصری شامل تعیین تصاویر، رنگ‌ها، فونت‌ها، حرکات یا انیمیشن‌هایی است که برای ایجاد دوره‌ای منسجم استفاده می کنید.

مراحل تولید محتوای الکترونیکی

به صورت ساده اگر بخواهم توضیح دهم، تولید محتوای الکترونیکی شامل چند مرحله می باشد:

1. طراحی محتوا که شامل موراد ذیل می باشد:

 • آماده سازی فید جهت تبدیل به محتوای الکترونیکی.
 • تهیه سناریوی اجرایی طبق مراحل پروژه.

2. تولید اجزای محتوا

3. جمع بندی که شامل ساخت محصولاتی از قبیل: متن، عکس، انیمیشن، فیلم و صدا است تا توسط آن ها محتوا ارائه شود.

4.  انتشار یا ارائه محتوای الکترونیکی از طرق مختلف .

لازم به ذکر است که ارائه خدمات تولید محتوا تعرفه مصوب و خاصی وجود ندارد و محتوای تولید شده با توجه به میزان تخصصی بودن زمینه آن و مهارت شخص تولیدکننده محتوا قیمت گذاری می شود.

دو الگوی طراحی محتوای آموزشی

 • الگوی عمومی طراحی آموزشی  ADDI

مراحل الگوی عمومی طراحی آموزشی ADDI به صورت زیر می باشد:

1.تحلیل Analysis

2.طراحی Design

3.توسعه Development

4.اجرا Implementation

5.ارزشیابیEvaluation

 • الگوی طراحی  MMS

روش های طراحی اولیه محتوای الکترونیکی

1-  طراحی خطی محتوای الکترونیکی

۲-  طراحی فهرستی محتوای الکترونیکی

3- طراحی ترکیبی محتوای الکترونیکی

سایت lms

ما دانش و بستر لازم را برای افزایش کیفیت آموزش های شما داریم.برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

021-41986 داخلی 116

دریافت مشاوره رایگان

ابزارهای تولید محتوای الکترونیکی

تولید محتوا الکترونیکی به صورتهای مختلف امکان پذیر است. برای مثال تولید درس افزارهای آموزشی متناسب با موضوعات کتب درسی، تولید سایر اجزای آموزشی، تولید نرم افزارهای بازی، سرگرمی و آموزشی، تولید نرم افزارهای پرورشی، تولید نرم افزارهای آزمون گیر و یا تولید نرم افزارهای بانک اطلاعاتی می تواند نمونه ای از ابزار های تولید محتوای الکترونیکی باشد. از آنجا که معنا و و همچنین امروزه بر هیچ کسی پوشیده نیست، خرید سیستم lms  به یکی از پرطرفدارترین موضوعات در صنعت مدیریت آموزشی و ارائه محتوای الکترونیکی تبدیل شده است.

آموزش الکترونیکی

با توجه به اینکه امروزه تعریف آموزش مجازی و سامانه مدیریت آموزش الکترونیکی، به دو موضوع پرکاربرد در صنعت آموزش تبدیل شده اند. بخشی از محتوای الکترونیکی همان آموزش الکترونیکی می باشد که امروزه یکی موضوعات مهم در دنیای آموزش و فناوری اطلاعات است که به مجموعه ای از عکسها، متنها، و انیمیشن های صوتی و تصویری گفته می شود که به کمک برنامه‌های مختلف ساخت و تولید محتوا، تولید شده اند تا مبحثی را آموزش دهند.

در صورت تمایل به با خرید lms و سیستم آموزش مجازی مناسب، بهتر است ابتدا فاکتورهایی از قبیل تعداد شرکت کنندگان، تعداد جلسات هر دوره و سایر فاکتورهای مرتبط با آموزش الکترونیکی خود را در نظر بگیرید.

تولید محتوای الکترونیکی چیست؟
تولید محتوای الکترونیکی

محتوای آموزشی الکترونیکی قادر است میزان یادگیری فراگیر را بالا ببرد و تجربه مفید و لذت بخشی از آموزش را برای او فراهم کند. به عبارت دیگر منظور ما از محتوای الکترونیکی تجربه جدیدی در قالب یادگیری الکترونیکی است. امروزه یادگیری مجازیدر بسیاری از سازمان ها، مراکز علمی و دانشگاه ها برای ارائه مطالب جدید به افرادی که توانایی حضور فیزیکی در کلاس های درس و یا محل های آموزشی را ندارند قابل دسترس است، و این مراکز مطالب را به صورت آموزش های مجازی و به شکل چند رسانه ای در شبکه اینترنت فرا می گیرند تا علاقه مندان به علوم مختلف اقدام به یادگیری آنها بدین شکل نمایند.

بدیهی است امکانات محتوای آموزشی لکترونیکی با امکانات موجود در کلاسهای آموزشی قابل قیاس نیست. با کمک نرم افزارهای موجود و استفاده از تکنیک‌های سمعی و بصری و ... می توان بسیاری از مسائل را به راحتی و به صورت ملموس برای دانشجویان و دانش آموزان شرح داد.

تولید محتوای الکترونیکی چیست؟
تولید محتوای الکترونیکی


یک استراتژی تولید محتوا آموزشی چیست؟

اصطلاح "استراتژی محتوا" اصطلاح جدیدی نیست، اما استفاده از آن در حوزه آموزش مجازی جدید است و پیش از این بیشتر در بازاریابی و بازاریابی محتوا به آن پرداخته شده است. با این حال، اتخاذ آن برای آموزش الکترونیکی ایده آل است. استراتژی محتوا -که مقصود ما در اینجا استراتژی محتوای آموزشی است- شامل پنج گام است:

1. تولید محتوای الکترونیکی

تولید، پیدا کردن و توسعه محتوای الکترونیکی (و برای ما، محتوایی است که برای آموزش از راه دور دانش آموزان تولید می شود.)

2. آنالیز محتوای الکترونیکی تولید شده

تولید محتوای الکترونیکی چیست؟
آنالیز محتوای الکترونیکی تولید شده

محتوای الکترونیکی خود را تجزیه و تحلیل کنید- به نظر شما تولید محتوای الکترونیکی چطور باشد موثرتر است؟ با چه راهکاری می توانید آن را موثرتر تولید کنید؟

3. سنجش محتوای الکترونیکی تولید شده

محتوای خود را بسنجید

تحلیل داده ها و گزارش گیری در سامانه آموزش مجازی شما در این مرحله قرار دارد.

4. ارتقای محتوای الکترونیکی

این باید به صورت همزمان اتفاق بیفتد، در هر موقع که شما محتوای الکترونیکی جدیدی را به هر یک از سیستم های یادگیری مجازی خود اضافه کنید.

5. بهینه کردن محتوای الکترونیکی

بهینه کردن محتوای الکترونیکی یکی دیگر از گام هایی است که به طور همزمان بر پایه سنجش انجام می گیرد. خودتان تولید محتوا انجام می دهید یا آن را می خرید؟ برای تولید محتوای الکترونیکی سه گزینه دارید، خودتان می خواهید تولید محتوای الکترونیکی انجام دهید یا می خواهید آن را برون سپاری کنید؟ اگر بخواهید آن را برون سپاری کنید، آن را به بک نفر می سپارید یا یک شرکت تولید محتوا؟ آیا آن را در داخل سیستم آموزش الکترونیکی lms خود یا دیگر سیستم های یادگیری خریداری می کنید؟

تولید محتوای الکترونیکی چیست؟
توسعه و تولید محتوای الکترونیکی

برای توسعه و تولید محتوای الکترونیکی سه گزینه پیش رو دارید:


1. محتوای الکترونیکی "آف شلف"

 این نوع محتوا به دو بخش تقسیم می شود؛ کتابخانه هایی بزرگ از قبل آماده شده که اشتراک هایی برای تعداد مشخصی از افراد و برای یک دوره زمانی مشخص می فروشند. اگر شم اقتصادی دارید می فهمید که این هزینه بر تعداد مخاطبان و بر تعداد دوره ها تقسیم می شود، و شما از میزان ارزان در آمدن انواع آموزش مجازی خود تعجب خواهید کرد. مشکل این است که تنها سالی یک بار می توانید متوجه شوید که تعدادی از مخاطبان از دسترسی و محتوای دوره های آموزشی راضی نیستند. دوره های آف شلف زمانی مفید خواهند بود که یک ناحیه خاص و مشخص و کاملاً متمرکز با تعداد کمی متخصص واقعی را پوشش دهد.

2. تولید محتوای الکترونیکی را خودتان انجام دهید

برای تولید محتوای الکترونیکی می توانید از مربیان متخصصان حوزه های مختلف خود استفاده کنید. مشخص است که بهترین منابع شما برای این کار کدام هستند؟ آیا کارکنان خود را برای تولید و مدیریت آموزش الکترونیک در دسترس دارید؟ آیا برای سرمایه گذاری روی توسعه ابزارهای مورد نیاز پول دارید؟ آیا مهارت های لازم برای طراحی و تولید محتوای آموزشی را در اختیار دارید؟ چند نکته کلیدی زیر را در نظر داشته باشید:

 • گزینه خوبی و البته مقرون به صرفه تری است، که برای توسعه دوره آموزش آنلاین خود، لایسنس نرم افزار نوشته شده را بخرید یا مشترک آن شوید. هر چه تعداد دوره ها بیشتر باشد، در نهایت برای شما ارزان تر تمام می شود.
 • اگر تعداد کمی دوره آموزش انلاین دارید و یک تیم کوچک از نویسنده ها یا تنها یک نفر نویسنده دارید، استفاده از یک ابزار standalone خوب است. نرم افزارهای standalone ، برنامه هایی هستند که برای سرویس های online نوشته می شوند و مستقل هستند. اما اگر می خواهید در مقیاس بزرگ تولید محتوای الکترونیکی انجام دهید، یک پلتفرمی را انتخاب کنید که اجازه همکاری بین نویسندگان، ویراستارها، آزمایش کننده ها و تایید کننده های نهایی را می دهد. آموزش مجازی و تولید محتوای الکترونیکی آن بدون مدیریت همکاری موثر دشوار خواهد بود.
 • HTML5: شاید به نظرتان ابزارهای ایجاد کننده فلش در همه جا وجود دارند، نیازی به این نکته نداریم. eLearning مبتنی بر فلش بر روی تبلت ها یا گوشی های هوشمند کار نمی کند. تولید محتوای الکترونیکی هزینه زیادی دارد. آیا نمی خواهید تعداد افراد بیشتری به دوره آنلاین شما دسترسی داشته باشند؟ پس اگر دلیل خیلی خاصی ندارید از استفاده از فلش اجتناب کنید.
 • سادگی در استفاده را در نظر بگیرید، اگر برای تولید محتوای الکترونیکی به جای برنامه نویسان از مربیان استفاده می کنید، لازم است که استفاده از ابزار تولید محتوا ساده باشد.

3. سپردن کار به یک ارائه دهنده آموزش الکترونیکی متخصص

این روش رایجی است که اکثر سازمان ها استفاده می کنند. در این روش هزینه ممکن است بالا باشد، بنابراین باید حامیان مالی خود را به دقت انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که شما هزینه را برای مجموعه ابزارهای آن ها، تجربه و زمانی که صرف می کنند پرداخت می کنید و اینکه اگر بخواهید به اهداف یادگیری برسید باید وقت زیادی از طرف آن تیم صرف شود. این تیم ها هر کدام روش خود را دارند.

تولید محتوای الکترونیکی چیست؟
تیم تولید محتوای الکترونیکی

اما در همه آن ها طراحان آموزش الکترونیکی متخصص با مشتری ها برای طراحی و ساخت دوره ها کار می کنند. این یک فرآیند موثر و سریع است که نتایج بسیار خوبی می دهد. چیزهای دیگری وجود دارد که باید در مورد ارائه دهنده تولید محتوای الکترونیکی که باید به آن ها توجه کنید:

 • کیفیت و منابع

بررسی کنید که آن ها با چه کسی کار می کند، به خصوص کسانی را که اخیرا با آن ها کار کرده اند. چرا که لیست مشتری ها می تواند گمراه کننده باشد. چون ممکن است در بین آن ها شرکتی باشد که تیم را در یک قرن گذشته ندیده باشد! چند تا از مشتری های اخیر را پیدا کنید و با آن ها تماس بگیرید و درمورد کار تیم تولید محتوای الکترونیکی پرس و جو کنید. در مورد ندیده بود! برخی از مراجع مربوطه را انتخاب کنید و آنها را با یک تماس تلفنی یا دو تماس تلفنی دنبال کنید. در مورد اثربخشی آموزشی یادگیری، کیفیت تولید، انعطاف پذیری عرضه کننده و سهولت کار با آن ها بپرسید.

 • ثبات تیم تولید محتوای الکترونیکی

اگر به دنبال عرضه مداوم، روابط مداوم و انعطاف پذیری نسبت به مسائل شخصی هستید پس باید با یکی از ارائه دهنده های تولید محتوای الکترونیکی بزرگ کار کنید.

 • قیمت
 • حفظ و اصلاح دوره آموزشی

در برون سپاری تولید محتوا، کار اصلی پیدا کردن فرد یا شرکت مناسب برای تولید محتوا است. حتی اگر در داخل یک سیستم lms (ال ام اس)به دنبال خرید محتوا هستید، شما باید در میان گزینه های آن جست و جو و انتخاب کنید.

در نوشتن استراتژی محتوای آموزشی، یادتان باشد که هدف از آن یادگیری الکترونیکی است که ویژگی های خاص خودش را دارد. برای تولید محتوای آموزشی الکترونیکی بهتر، 6 ویژگی زیر را حتما مد نظر داشته باشید.

 1. یادگیری الکترونیکی در بستر اینترنت صورت می گیرد.
 2. یادگیری الکترونیکی به وسیله ی محتوای الکترونیکی اطلاعات به روز تری را نسبت به سایر روش های آموزشی در اختیار می گذارد.
 3. مجموعه ای از روشهای آموزش مجازی، همکاری دیجیتالی و شبیه سازی آموزشی است.
 4. این روش به ویژگی های فردی توجه زیادی دارد  و از این طریق یادگیرنده را محور قرار می دهد، به عبارت بهتر محتوای یادگیری الکترونیکی باید قابلیت شخصی سازی شدن داشته باشند.
 5. یادگیری الکترونیکی، با اینترنت انجام می گیرد اما کل گراست و شامل سایر موارد نیز می شود.
 6. یادگیری الکترونیکی یک مدل آموزشی مبتنی بر محتوای الکترونیکی، فناوری اطلاعات، اینترنت است.


حرف آخر

 • نوشتن یک استراتژی محتوا برای آموزش آنلاین شما باید یک گام کلیدی و پر اهمیت در روند آموزش مجازی شما تلقی شود.
 • حتی می توانید همان زمان که به دنبال یک سیستم lms می گردید، استراتژی محتوای آموزشی خود را برنامه ریزی کنید. چرا که ممکن است روی خرید lms شما تاثیر داشته باشد.
 • یا می تواند پس از خرید LMS، LEP یا هر سیستم یادگیری دیگر در نظر گرفته شود.
 • اگر در حال حاضر سیستم دارید، نگران نباشید، هنوز هم می توانید این استراتژی را اجرا کنید.
 • صرف نظر از وضعیت فعلی شما، یک استراتژی محتوا آنلاین، می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند.

هرگونه اطلاعات در مورد سیستم آموزش مجازی و هر آنچه درباره آموزش مجازی نیاز است بدانید را از مشاوران پافکو بپرسید

دریافت مشاوره رایگان
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
احمدیان

هزینه تولید محتوا چقدر هست ؟

0 0

عباسی

تولید محتوای الکترونیکی یه اصل مهمه نمیدونم چرا بعضی اساتید نمیخوان بیشتر روش کار کنن

0 0

مائده

محتوای الکترونیکی جذاب چه ویژگی هایی باید داشته باشه

0 0

فیض الهی

با کمی تمرین و مطالعه میشه به راحتی تولید محتوای الکترونیکی کرد

0 0

رضوانه

در ابتدای شیوع کرونا تولید محتوای الکترونیکی برای دبیرانی که تجربه کار با سیستم های آموزش مجازی رو نداشتن، خیلی سخت بود

1 0

طهماسبی

چه نکاتی برای تولید محتوا باید رعایت کرد؟

0 0

محیا راد

لطفا یه سایت برای آموزش آنلاین تولید محتوا معرفی بفرمایید

0 0

شیوا

مقالتون در مورد محتوای الکترونیکی و تولید محتوای آموزشی عااااااالی بود.

0 0

ali

سلام و خسته نباشید لطفا یک نرم افزار تولید محوای الکترونیکی معرفی کنید که قابل اجرا در اینترنت و تلفن همراه باشه

4 0

بهاره

سلام مطالب عالی بود واینکه از صفر بخواهیم تولیدمحتوای الکترونیکی بسازیم راهنمایی کنید ممنون میشم

2 0

مارال

سلام
تولید محتوای الکترونیکی بازار بزرگ اکنون و آینده است مخصوصا این کوید 19 کاری کرد که همه چیز الزاما باید بصورت محتوای دیجیتالی ارایه بشه

2 1

رهگذر

سلام
محتواهای تولید شده توسط گوش های هوشمند در مجموعه محتوای الکترونیک قرار نمی گیرند؟
چه اصراری است که حتما در رایانه تولید گردد.

3 0

معصوم

سلام.وقت بخیر دانشجوی ارشد پرستاری کودکان هستم.منابع معتبر راجع به محتوای الکترونیک برای مقاله می خوام.سپاسگزارم

4 0

شرکت پافکو

سلام
کاش بیشتر توضیح می داید که دنبال چه نوع محتوایی هستید. محتوای الکترونیک آکادمیک را می توانید با مراجعه به مجله های علمی معتبر یا مقالات نمایه شده در پایگاه داده هایی چون گوگل اسکولار یا سیویلیکا (مقالات فارسی) جست و جو کنید.

2 0

کرمعلی پور

بنده معلم پایه ابتدایی هستم.
تا الان برای هر درس یا هر فصل آموزشی کتاب، عکس ها و انیمیشن های آماده رو جمع آوری و با صدای خودم تنظیم میکردم و کلیپ درست میکردم...خوب بود و تاثیر داشت ولی حالا اداره، تولیدمحتوا الکترونیکی خواسته.
سوالم اینه
آیا نرم افزاری خاصی باید تهیه کنم؟
یا دوره ای که فورس ماژور باشه کجا میشه پیدا کنم جهت تولید محتوا آموزشی..
لطفا راهنمایی کنید یا بفرمایید که کجا تماس بگیرم

ممنونم

25 13

رعنا فعال

سلام
بستگی به این دارد که اداره در چه پلتفرم آموزش مجازی، محتوای اموزش الکترونیکی تولیدی شما را اجرا خواهد کرد.

2 0

یسنا

من دانشجو هستم
منابعی رسمی میخواستم که برای مقاله ام از انهااستفاده کنم
موضوع تولید محتوای الکترونیک برای تدریس است.
ممنون میشم برام ایمیل کنید
واقعا چند روز هست که سرگردانم و نمیتونم منبع رسمی که مورد قبول استادم باشه پیدا کنم🙏🙏🙏

2 2

جعفری منش

سلام
متوجه شدم شما در حوزه آموزش مجازی فعالیت دارید آیا نرم افزار یادگیری الکترونیکی یا همان LMS با سایر سیستم های شما مانند مدیریت آموزشگاه و نرم افزار ادوبی کانکت یکپارچه است و میتونه 1200 کاربر همزمان را پاسخگو باشه ممنون میشم راهنمایی کنید

4 0

شرکت پافکو

درود بر شما
بله شرکت پافکو در زمینه ارائه و پشتیبانی نرم افزار های آموزش مجازی و مدیریت آموزشگاه و نرم افزار برگزاری وب کنفرانس و جلسات مجازی کار می کند و همه این نرم افزار های قابلیت ارائه به صورت یکپارچه را دارند.
بله این تعداد کاربر را پاسخگو میباشد.
توصیخ می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر و کامل تر با شماره تلفن 02141986 تماس بگیرید یا فرم مشاوره رایگان را پر کنید.

2 1

سعید طبا

سیستم ims پافکودارای چه ویژگیهایی است
چه خدماتی و برای چه مدتی و چنده
ممنون

4 1

مریم

سلام میشه آموزش تولید محتوا ی الکترونیکی را بذارین؟

10 3

شرکت پافکو

سلام
تاکنون تعدادی مقاله در زمینه نکات مربوط به تولید محتوای الکترونیکی منتشر کرده ایم. انشا الله در آینده ای نه چندان دور آموزش های جامع در این خصوص ارائه خواهد شد.

3 0

سهیلا کریمی

بمن یاد بدید ممنون

5 0

مهوش

جايگاه آموزش الكترونيكي در آينده چيست؟

4 0

بهمن

استانداردهاي آموزش الكترونيكي چيست و چرا بايد آنها را رعايت كنيم؟

4 1

شرکت پافکو

سلام
مقالات زیادی در خصوص نکات مربوط به بهبود هر چه بهتر آموزش الکترونیکی در ساست وجود دارد. می توانید مطالعه کنید.

1 0

حمید

کامنت هاتون رو کمی طبیعی تر بنویسید! گوگل این موضوع رو تشخیص میده.شما در کلمه کلیدیتون جایگاه مناسبی ندارید و این حجم از کامنت کمی غیر طبیعیه

4 1

simiya

سلام یه سری اطلاعات در مورد تیم محتوای الکترونیکی میخواستم ممنون میشم کمکم کنید

3 0

رعنا فعال

سلام
برای هر گونه سوال در مورد تولید محتوای الکترونیکی برای اموزش مجازی با شماره تلفن 02141986 تماس بگیرید.

1 1

بریری

دررابطه با اموزش از راه دور میخواهم کمک کنید تولید ومحتوا انجام بدهم

6 2

فروزان

استاندارد های تولید محتوای الکترونیکی چیست

3 2

شرکت پافکو

برای تولید محتوای الکترونیکی، روش های نوین بسیاری ظهور پیدا کردند. به عنوان مثال گیمیفیکیشن در تولید محتوای الکترونیکی به ویژه محتوای اموزش مجازی. هر کدام از روش های نکات اجرای خود را دارند و تا حدی هم سلیقه ای است . به عبارتی داشتن خلاقیت برای تولید محتوای الکترونیکی موفق و جذاب ضروری است.

4 0

حمیده

آموزش گیف هایی که فرمولها و مطالب ریاضی را به صورت متحرک ارائه می کنه رو میشه ارائه بدید حالا یا حضوری و یا آنلاین. ممنون

7 1

صادق

تولید محتوا الکترونیکی با تولید محتوا چه تفاوتی دارد ؟

5 0

شرکت پافکو

تولید محتوای الکترونیکی به نوعی از تولید محتوا اطلاق می شود که در آن محتوا برای استفاده روی دستگاه های الکترونیکی مانند کامپیوتر ، تبلت و موبایل تهیه می شود. در تولید محتوای الکترونیکی از فرمت های مختلفی مانند متن، عکس، صوت، فیلم، پاور پوینت و ... می توان استفاده کرد. یکی از مهم ترین کاربرد های تولید محتوای الکترونیکی در صنعت آموزش مجازی است.

1 0

ایمان صبوری

آیا تولید محتوای الکترونیکی هم انجام میدهید؟ هزینه آن چقدر است؟

12 1

سهیلا یاوری

با سلام
برگزاری کلاسهای آنلاین به صورت همزمان در صورتیکه روی سرورهای پافکو باشد مثل مشتریان دانشگاه مجازی ما بلامانع است و چنانچه روی سرورهای خود شما باشد ویژگی های فنی توسط تیم پشتیبانی به شما اعلام خواهد شد.

4 0

موذن

چند كلاس آنلاين ميشه هم زمان برگزار كرد؟

5 0

تهرانی

با عرض سلام
ما از نرم افزار LMS مودل شرکت پافکو استفاده می کنیم حیف است که پافکو در حوزه تولید محتوای الکترونیکی فعالیت نمی کند خواستم پیشنهاد بدم در صورت امکان در لیست خدماتتان تولید محتوای الکترونیکی هم افزوده شود .

1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید