مقالات نرم افزار آموزش مجازی

تفاوت ویدئو کنفرانس و وب کنفرانس چیست

تفاوت ویدئو کنفرانس و وب کنفرانس

آیا وب کنفرانس و کنفرانس ویدئویی یکسان هستند؟ اگر نه، تفاوتها در چیست؟وب کنفرانس چیست؟ کدام یک از آنها برای استفاده در جلسات کاری بهتر است؟ برای راه اندازی ویدئو کنفرانس تحت وب چه باید کرد؟

به احتمال زیاد اگر با هر یک از این محصولات آشنایی کافی نداشته باشید، نتوانید به طور خلاصه به این سوالات پاسخ دهید. با توجه به این که هر نوع آموزش ابزار خاص خود را احتیاج دارد در آموزش مجازی نیز نیازمند ابزار خاص این سبک آموزشی هستیم دراین مقاله قصد داریم دو نوع از این ابزارها به نام های ویدئو کنفرانس تحت وب و وب کنفرانس را معرفی کرده و با عملکرد هریک آشنا شویم.

جلساتتو با ادوبی کانکت، آنلاین برگزار کن!

راه اندازی ویدئو کنفرانس تحت وب

 

امروز ویدئو کنفرانس تحت وب به بخش جدا نشدنی برگزاری وبینارها و جلسات آنلاین تبدیل شده اند ولی آنچه همگان را به سوی استفاده از وب کنفرانس سوق می دهد کاهش هزینه نسبت به ویدئو کنفرانس تحت وب است 

اجرای همایش های تخصصی و علمی از احتیاجات مهم شرکت های کوچک و بزرگ برای انتقال اطلاعات و به علاوه ارائه خدمات و محصولات هر سازمان و شرکت است. علاوه بر این یکی از اجزاء بسیار اساسی که نقش کلیدی در اجرای موفق دوره های مدیریتی و آموزش مجازی در حیطه آموزش الکترونیکی دارد، سیستم وب کنفرانس یا همان کلاس مجازی است که در کاربری های مدیریتی، فضایی به مانند اتاق جلسات را فراهم می آورد.

با توجه به این که هر نوع آموزش، ابزار های خاص خود را احتیاج دارد در نرم افزار آموزش مجازی LMS و ویدئو کنفرانس تحت وب نیز نیازمند ابزار خاص این سبک آموزشی هستیم دراین مقاله قصد داریم دو نوع از این ابزارها به نام های ویدئو کنفرانس video conference و وب کنفرانس web conference را معرفی کرده و با عملکرد هریک آشنا شویم.

در واقع، در طول جلسه مجازی Enterprise Connect 2020، Ira Weinstein از شرکت تحلیلی Recon Research داده‌هایی را ارائه کرد که نشان می‌دهد 89 درصد از کارکنان اطلاعات اکنون بیش از یک بار در هفته از کنفرانس ویدیویی برای برقراری ارتباط برای کار استفاده می‌کنند که در مقایسه با 48 درصد قبل از همه‌گیری، افزایش یافته است.
کنفرانس به جلسه ای گفته می شود که اشخاص در آن گرد هم می آیند و جهت حل بهتر مسئله ای به گفتگو مشغول شوند.

تفاوت ویدئو کنفرانس و وب کنفرانس
تصویر 1 : تفاوت ویدئو کنفرانس video conference و وب کنفرانس web conference چیست

با استعانت از نرم افزارهای ویدئو کنفرانس امکان ارائه خدمات در حوزه پزشکی نیز مهیا شده است. امروزه پزشکی از راه دور تا حدی پیشرفت کرده ‌است که امکان انجام جراحی از راه دور نیز به وجود آمده‌ است. یعنی یک جراح در منطقه‌ای دورتر از بیمار در یک کشور با بهره‌گیری ازارتباطات اینترنتی بسیار قوی و زیرساخت‌های فنی دقیق، این امکان را می‌یابد که در یک اتاق جراحی در کشور دیگری، به وسیله ربات‌ها، عمل جراحی انجام دهد و حتی از طریق این تکنولوژی اقدام به آموزش از راه دور جراحان دیگر نماید و تبادلات جدیدترین شیوه های جراحی را با دیگر پزشکان در نقاط مختلف جهان داشته باشد.

ویدئو کنفرانس تحت وب web conference


ویدئو کنفرانس تحت وب یک مجموعه از ابزاری است که اشخاص را در فواصل مختلف قادر می سازد تا از امکان ارتباط صوتی و تصویری مستقیم بهره مند شوند و مانند جلسه حضوری با هم در ارتباط باشند و به این وسیله  فناوری امکان هماهنگی جلسات را بدون حضور فیزیکی اشخاص فراهم می شود. مودل، یکی از بهترین ابزار برای برگزاری کلاسهای مجازی و آنلاین و وب کنفرانس می باشد.
 وب کنفرانس به عنوان پل صوتی ارتقا یافته با تصاویر طراحی شد. به اشتراک گذاشتن ارائه ها با شرکت کنندگان صوتی در سراسر جهان امکان پذیر شد و ویژگی های آن، مانند ضبط و ارائه ویدیو بسیار عالی است. هنوز می توان از آن برای جلسات کوچک استفاده کرد، اما متاسفانه فاقد قابلیت های وسیعی است که کاربر باهوش امروزی انتظار آن را دارد.

از سوی دیگر، کنفرانس ویدئویی عمداً حول محور همکاری طراحی شده است. در یک نظرسنجی که ما با پایگاه کاربری خود انجام دادیم، متوجه شدیم که 89 درصد از کارمندان از راه دور احساس می کنند که فیلم به آنها کمک می کند تا با همکاران خود ارتباط بیشتری داشته باشند.

 بهترین نرم افزارها  بر امکان برقراری ارتباط از راه های مختلف با افراد متمرکز اند، هم تماس های مستقیم و هم جلسات برنامه ریزی شده در اتاق های جلسات آنلاین، روی هر دستگاه و به چند زبان. اتاق های کنفرانس را می توان با سیستم های ویدئویی راه اندازی کرد که می تواند به سایر اتاق های کنفرانس و کاربران از راه دور در لپ تاپ، رایانه لوحی و تلفن های هوشمند متصل شود. شرکت کنندگان می توانند صفحه نمایش خود را با گروه به اشتراک بگذارند و اگر ویدئو در آن لحظه برای آنها واضح نیست می توانند از طریق یک پل صوتی شماره گیری کنند و اطلاع دهند.

چه کسی برنده است؟

به عبارت ساده، اگر جلسه مهم و همکاری مهم است، قطعاً باید به دنبال کیفیت تصویر و صدای با کیفیت بالا باشید که کنفرانس ویدیویی می تواند ارائه دهد. Adobe connect با ویژگی‌هایی مانند اشتراک‌گذاری صفحه نمایش، کنسول مدیریت متمرکز، تماس مبتنی بر دایرکتوری و ضبط جلسات شما و مجموعه‌ای از سیستم‌های اتاق کنفرانس ویدیویی با کیفیت فوق‌العاده بالا، یکی از بهترین راه حل ها می باشد.

لیست مجموعه ابزار های ذکر شده  در ویدئو کنفرانس تحت وب شامل اجزای زیر می باشد:


1.  کدک: جهت کد گذاری و کد گشایی اطلاعات
2.  دوربین: جهت دریافت تصویر
3.  میکروفون: جهت دریافت صدا
4.  صفحه نمایش: جهت نمایش تصویر
5.  بلندگو: جهت پخش صدا
 
از مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:


•    صرفه جویی در وقت و زمان
•    افزایش فرهنگ کار گروهی
•    امکان دسترسی سریع به اعضا و مشارکت بیشتر بین اعضای تصمیم گیرنده در جلسات
•    سهل الوصول بودن دسترسی به اطلاعات و یافته های علمی


چند نوع از کاربردهای ویدئو کنفرانس تحت وب


1- حضور در جلسه از طریق ارتباط تصویری زنده

از اساسی ترین کاربردهای ویدئو کنفرانس تحت وب است و این امکان را به کاربر می دهد که بدون در نظر گرفتن فواصل دور به صورت زنده در جلسه شرکت کند و از صرف هزینه هایی مانند سفر و اقامت و ... اجتناب کند و همچنین فرد می تواند با دانشگاهها و مراکزی که مجهز به این سیستم هستند به سادگی ارتباط برقرار کند و تبادل اطلاعات نماید و به علاوه امکان ساده سازی روند استخدام با ویدئو کنفرانس را از راه دور محیا می کند.


 
2- آموزش الکترونیکی یا آموزش از راه دور

امروزه استفاده از آموزش الکترونیکی در مدارس رواج پیدا کرده است. آموزش آنلاین پل ارتباطی بین استاد و دانشجو را به آسانی مهیا می کند و از هزینه ها به طرز قابل توجهی می کاهد و به علاوه با قابلیت استفاده از ابزاری مانند سیستم ردیابی صدا و صفحه لمسی و امکان به اشتراک گذاشتن صفحه نمایش و... کیفیت فراگیری را تا حد چشم گیری بالا می برد و از این راه  فراگیران را آموزش می دهد و امروزه مدارک این نوع آموزش ها نیز در سطح جهانی کاملادارای اعتبار است.

تفاوت ویدئو کنفرانس و وب کنفرانس
تصویر 2 : تفاوت ویدئو کنفرانس video conference و وب کنفرانس web conference چیست


3-درمان از راه دور

درمان از راه دور یا پزشکی از راه دور از دیگر قابلیت های ویدئو کنفرانس می باشد که جراحان و دکتران بیمار را از هر نقطه ای که باشد معاینه کرده و درمان می نمایند. یکی از کاربردهای ویدئو کنفرانس در بحث درمان تشخیص از راه دور است. جایی که در منابع پزشکی متخصص کمبود وجود دارد، به عنوان مثال در یک منطقه روستایی، بیماران می توانند تشخیص سریع متخصصین را از راه دور دریافت کنند.


4- حراست تصویری

به این معنی که با این تکنولوژی می توان به شکل تصویری به جاهای مختلف نظارت تصویری داشت و امکان بزرگنمایی و حرکت افقی و عمودی این دوربین ها از یک نقطه ثابت و امکان فرستادن صدا و تصویر به جاهای متفاوت در کنفرانس های ویدئویی از دیگر امکانات مناسب این تکنولوژی می باشد.


5-صنعت حقوق

بسیاری از شرکت های حقوقی یا دادگاه ها از ویدئو کنفرانس برای ارتباط با شاهدانی که نمی توانند یا مایل نیستند به طور شخصی مورد سوال قرار گیرند یا شهادت دهند، استفاده می کنند.


5 مزیت استفاده از خدمات ویدئو کنفرانس در دادگاه

  • همکاری و مشارکت بین قاضی و هئیت منصفه را افزایش می دهد،
  • سرویس های ویدئو کنفرانس دادگاه به شاهدان برای شهادت به حقیقت قدرت بیشتری می دهد،
  • سرویس های ویدئو کنفرانس دادگاه اعمال کنترل از راه دور را فراهم می کند،
  • از برگزاری محاکمه از راه دور پشتیبانی می کند،
  • تعامل بین دادگاه های عالی رتبه و پایین تر را افزایش می دهد.


6-کار از راه دور

مطالعات نشان می دهد که 80 درصد از کارکنان مایل به انتخاب یک طرح کار انعطاف پذیر تر مانند کار از راه دور هستند. ویدئو کنفرانس و سیستم وب کنفرانس باعث می شود که کارکنان از خانه کار خود را انجام دهند و به آنها کمک می کند که به طور واقعی با همکاران و مشتریان خود ارتباط داشته باشند.

تفاوت ویدئو کنفرانس و وب کنفرانس


5 مزیت telecommuting یا کار از راه دور

  • انعطاف پذیری بیشتر،
  • اجرای بهتر – به طور کلی افرادی که از راه دور کار می کنند شادتر و موثرتر از افرادی هستند که به صورت سنتی کار می کنند،
  • پس انداز بیشتر- با حذف هزینه های رفت و آمد و پارکینگ و تهیه لباس رسمی
  • افزایش استقلال
  • مناسب برای افراد آسیب پذیر


7-مصاحبه

این کاربرد در حال افزایش است. برای مصاحبه های بین المللی، ویدئو کنفرانس می تواند به جای روش های پر هزینه ی قبلی بسیار مناسب باشد.


8-کار با فناوری پوشیدنی

این فناوری به افراد کمک می کند تا با وجود محدودیت های فیزیکی کار کنند. مثلا عینک های پوشیدنی! که از طریق آن ها می توان یک کار تعمیر دشوار را توسط هدایت متخصصی که از نظر مکانی در فاصله دوری قرار دارد، انجام داد.

برای مثال می توانید تصور کنید که این در یک میدان نفت یا لوله گاز نیز کاربرد دارد- جایی که شما قادر نیستید که تکنسین ماهری را برای تعمیر قسمتی از آن به کار گیرید. خب به جای آن، شما می توانید از تکنسین ماهری استفاده کنید که در راه دوری قرار دارد و مجهز به عینکی است که با آن می تواند همه فضا را ببیند، او بدین صورت می تواند عملیات تعمیر را هدایت کند.

تفاوت ویدئو کنفرانس و وب کنفرانس
تصویر 3 : تفاوت ویدئو کنفرانس video conference و وب کنفرانس web conference چیست

دلایل استفاده از وب کنفرانس
وب کنفرانس به اجرای کلاس های تحت وب می گویند و این به علت نیازی است که در کلاس های آنلاین به وضوح احساس می شود و در سیستم وب کنفرانس دیگر نیازی به ابزارات با هزینه های گزاف و IP جدا و پهنای باند بالا نیست و این امکانات سبب شده که وب کنفرانس به شکل جدی مورد توجه قرار بگیرد و تجهیزات و برنامه های مناسبی در آن ارائه گردد.


برگزاری وبینار چیست؟ کلمه وبینار ترکیب دو کلمه «وب» و «سمینار» است و به معنای یک ارائه، تدریس یا کارگاه آموزشی است که از راه وب ارائه می شود. وبینار هم می توانند به شکل یک طرفه برگزار شوند به این معنی که فقط مدرس مطالب خود را بیان می کند و دانشجویان مطالب را می بینند و می شنوند که در این شکل تعاملی وجود ندارد. از طرف دیگر وبینارها می توانند به صورت تعاملی برگزار شوند؛ یعنی دانشجویان نیز بتوانند سوال بپرسند و نظر بدهند، بخشی از مطالب را ارائه کنند و … سیستم وب کنفرانس شرکت پافکو امکان برگزاری وبینارهای یکطرفه و تعاملی را به شرکت ها، موسسه ها  می دهد.


عملکرد وب کنفرانس به این راه است که نرم افزار داده ها را به شکل رمزهای کمپرس از راه اینترنت برای مقصد ارسال می کند و این داده ها بگونه ای تنظیم می شوند که با سرعت اینترنت کاربر هم خوانی داشته باشند و از این نظر نیاز به سرعت اینترنت پایینتری دارند.

علت برتری آموزش آنلاین و مزایای وب کنفرانس می توان موارد زیر را برشمرد:


1.  برگزاری کنفرانس تصویری
2.  برگزاری کنفرانس صوتی
3.  امکان آپلود و نمایش PowerPoint
4.  امکان مدیریت کردن کاربران و شرکت کنندگان در وب کنفرانس
5.  امکان لینک گذاشتن در صفحه

 
تفاوت ویدئو کنفرانس و وب کنفرانس
تصویر 4 : تفاوت ویدئو کنفرانس تحت وب و وب کنفرانس web conference چیست؟


علت های بهره وری از وب کنفرانس در مقایسه با ویدئو کنفرانس

در تفاوت ویدئو کنفرانس تحت وب و سامانه وب کنفراس چیست نکات زیر از اهمیت بالایی برخوردار هستند
•    عدم احتیاج به سخت افزار هزینه بر که از نکات ضروری در استفاده از وب کنفرانس است. 
•    عملکرد خوب با سرعت محدود اینترنت
•    پذیریش کاربران نامحدود در زمینه فراگیری که در ویدئو کنفرانس video conference این قضیه امستلزم به تغییر تنظیمات سیستم دارد.
•    افراد می توانند در هر مکان و با متصل بودن به سرور مورد نظر از این سرویس استفاده کنند.
•    ویدئو کنفرانس علاوه بر سخت افزار احتیاج به نرم افزار شبکه و یک سرویس دهنده دارد اما وب کنفرانس web conference این محدودیت را ندارد و تنها چیزی که دران مورد نیاز است اینترنت با کمترین سرعت یک وب کم و  Kb/s128،   یک میکروفن است
•    بمانند ویدئو کنفرانس احتیاج به تنظیمات پیچیده ای ندارد.
 
نتیجه:
اگر بخواهیم نتیجه گیری کنیم، وب کنفرانس همه امکانات ویدئو کنفرانس تحت وب را به روشی ساده فراهم می کند و در نرم افزار آموزش مجازی LMS پرکاربرد تر است.

چه کسی برنده است؟

به عبارت ساده، اگر جلسه وهمکاری مهم است، قطعاً باید به دنبال کیفیت تصویر و صدای با کیفیت بالا باشید که کنفرانس ویدیویی می تواند ارائه دهد.  Adobe connectبا ویژگی‌هایی مانند اشتراک‌گذاری صفحه نمایش، کنسول مدیریتی متمرکز، امکان پخش جریانی و ضبط جلسات شما و مجموعه‌ای از سیستم‌های اتاق کنفرانس ویدیویی با کیفیت فوق‌العاده بالا، راه‌حلی با ویژگی‌های غنی ارائه می‌کند. 

یکی از بهترین نرم افزار های وب کنفرانس در دنیا، نرم افزار ادوبی کانکت می باشد. نرم افزار ادوب کانکت امکان شبیه سازی یک جلسه واقعی را تحت بستر وب برای شما مهیا می کند. همه شرکت کننده های جلسه می توانند تصویر، صدا و دسکتاپ خود را به همدیگر به اشتراک بگذارند و از ابزارهایی مثل چت باکس و تخته سفید استفاده کنند. نسخه ادوبی کانکت 10.6 که در ایران توسط شرکت پافکو ارائه می شود، نیاز به نصب هیچ پلاگینی توسط کاربران ندارد و از این جهت راحتی بسیاری برای آن ها فراهم کرده است. کاربران به راحتی می توانند با هر وسیله ای از جمله کامپیوتر، لپ تاپ، گوشی تلفن همراه و تبلت وارد جلسه مجازی یا کلاس مجازی شوند و از تمام امکانات آن استفاده کنند.

مشاوره رایگان بگیرید

نظرات کاربران
محمدرضا بشیری

با سلام ممنون از مقاله خوبتون من قبل از این مقاله فکر میکردم ویدئو کنفرانس و وب کنفرانس با هم تفاوتی ندارند

0 0

M

درسته مطلب ساده ای هست اما خیلی ها تفاوت ویدئو کنفرانس و وب کنفرانس رو نمیدونن

0 0

امیرمحمد اکبری

بسیار کامل تفاوت ویدئو کنفرانس و وب کنفرانش رو توضیح دادین

0 0

سامانی پور

مطلبتون درباره تفاوت سمینار و وبینار مفید بود

0 0

محیا

توضیحات کاملی درباره تفاوت ویدئو کنفرانس و وب کنفرانس در اختیارمون قرار دادید، ممنونم

0 0

فاطیما

کنفرانس صوتی داریم؟ یعنی بدون تصویر

0 0

نازنین

سلام
ویدیو کنفرانس تحت وب با تصویر و صدا است.
‌‌

0 0

حسيني

آيا امكان برگزاري جلسات وب كنفرانس در شبكه درون سازماني هم وجود دارد؟

0 0

شرکت پافکو

اگر ورژن سرور بر روی یکی از سیستم‌های شبکه داخلی سازمان نصب شود برگزاری جلسه های وب‌کنفرانس در شبکه درون سازمانی نیز ممکن خواهد شد.

2 0

مرادی

آیا می توانیم با خارج از کشور نیز ارتباط وب کنفرانس داشته باشیم؟

1 0

شرکت پافکو

عاری، با خدمات وب‌کنفرانس پافکو امکان شرکت افراد از خارج از کشور در جلسه های وب‌کنفرانسم وجود دارد.

0 1

شیوا

سلام
ویدیو کنفرانس تحت وب برای همین کاره

0 0

یاشار معصومی

کسی میدونه میشه در ADOBE امکان خرید کلاس را هم گذاشت و در خصوص امکانات خرید آنلاین جلسات یا رزرو جلسات میشه باهاش کار کرد یا نه ؟

0 0

ویدیو کنفرانس تحت وب!!!!!!!!!!!

کسی منکر قابلیت های وب کنفرانس برای برگزاری آموزش مجازی و وبینار نمیتونه باشه ولی مقایسه اون با ویدیو کنفرانس قیاس مع الفارق است!!!!!
مطالب فوق بیشتر تجاریه تا فنی و راهنما!
سرورهای وب کنفرانس از قبیل Adobe Media Serve که موتور اصلی Adobe Connect میباشد یا نرم افزار های دیگری همچون Microsoft Lync(S4B) یا Cisco Webex و و و همگی صدا و تصویر کاربر ارایه دهنده مطلب را به کاربران دیگر Stream میکند! این بدان معناست که هر چه تعداد تصاویر و اصوات همزمان افزایش یابد پهنای باند و درصد بار پردازشگر کاربران افزایش خواهد یافت!
در عمل حتی اگر پهنای باند کاربران بینهایت باشد در نرم افزار های وب کنفرانس نمیتوان بیش از ۴ الی ۶ تصویر HD همزمان گرفت چرا که پردازشگر کاربر عملکرد ۱۰۰٪ خواهد داشت وسیستم کاربر از کار میافتد!!!!!!
در صورتیکه گران بودن راهکارهای ویدیو کنفرانس به این خاطر است که بار پردازش تصاویر و اصوات کاربران به دوش سرور ویدیو کنفرانس است و یک کاربر با پهنای باند ۱۰۰ کیلو بیت در ثانیه قادر خواهد بود تا ۲۸ تصویر همزمان را ببیند بدون اینکه پردازشگر خود درگیر این ماجرا گردد!!!!!!!
موفق باشید

2 0

آرزو

سلام
از اطلاعات خوب شما در مورد ویدئو کنفرانس و اختلاف آن با وب کنفرانس تحت وب تشکر می کنم

1 0

خواجه امیری

سلام
اگر نرم افزار ویدئو کنفرانس در شبکه داخلی مانند ویدئو کنفرانس راه اندازی کنیم به همین قدرت کار میکنه ما خودمان 700 کاربر همزمان را روی اینترانت ملی برای وبینار استفاده کردم بدون کوچکترین مشکل، یعنی اگر زیر ساخت شبکه اوکی باشه وب کنفرانس با هزینه کمتر میتونه پاسخگو باشه

1 0

امان

وب کنفرانس که شما میگین ارتباط دوطرفه میباشد یعنی کامل میشود دو تیم در دو نقطه متفاوت جلسه داشته باشنو دو طرف صحبت کنند

1 0

حامد

با سلام ویدئو کنفرانس تحت وب آیا نیاز به تجهیزات گران سخت افزار دارد؟ یا کاملا بصورت نرم افزار است

2 1

محسن

سلام
واقعیت ما الان از ویدئو کنفرانس تحت وب یا همان وب کنفرانس یا جلسات آنلاین ادوبی بصورت کاربردی استفاده میکنیم خوشبختانه نیاز سخت افزار خاصی نداریم و کاملا کارکشا بود فقط خواستم تجربه ا را در اختیار سایرین بزارم

3 0

هاله

سلام
من حدود یکسال است که از ویدئو کنفرانس تحت وب یا همون وب کنفرانس بصورت عملیاتی در حال استفاده هستم از ویدئو کنفرانس که سخت افزاری است و کلی ادوات لازم داره هم خیلی بهتره و ارزونتره، در همه جا هم در دسترس هست واقعا نرم افزار ادوبی کانکت بهترین نرم افزار برای برگزاری جلسات انلاین است
دیدم اکثر دانشگاه ها هم برای برگزاری کلاس مجازی از ادوبی استفاده می کنن

3 0

آرش

درود
ویدئو کنفرانس تحت وب امروزه به آسانی داره جایگزین ویدئو کنفرانس با تجهیزات سخت افزاری میشه من که با ادوبی کانکت بعنوان یک سیستم وب کنفرانس کار کرده ام حتی وبینارهای با تعداد 300 نفر را داشته ایم و بخوبی پاسخگو بوده است با آرزوی روزی که آموزش الکترونیکی در کشور ایران توسعه بیشتری پیدا کنه

2 0

مسعود

با سلام
ویدئو کنفرانس تحت وب یا همان نرم افزار وب کنفرانس فقط نیاز به اینترنت 512 اختصاصی و یک بروزر مانند کروم یا فایرفاکس و... داره خوشبختانه نیازی به اداوات سخت افزاری نیست البته شرکت ما از نرم افزار ادوبی کانکت برای جلسات انلاین داره استفاده میکنه که راضی هستیم

2 0

محمد هادی اسکندری

با سلام سرویس شما امکان ارتباط به صورت وب سرویس را دارد ؟؟؟
من میخوام داخل سایتم امکان اتصال کاربرای خاصی رو برای تماشای جلسات آموزشی بدم ایا امکانش هست با سرویس شما؟؟

3 0

متقی

سلام
ویدئو کنفرانس تحت وب با وب کنفرانس تحت وب چه تفاوتی دارد آیا ما میتوانیم فقط در ساختمان شرکت که در چند طبقه است از سیستم وب کنفرانس بصورت شبکه داخلی استفده کنیم؟سپاس

3 0

معصومه ابتهاج

با سلام
آیا ویدئو کنفرانس تحت وب یا نرم افزار وب کنفرانس شما برای برگزاری وبینار استفاده می شود؟ و بفرمایید راه اندازی ویدئو کنفرانس تحت وب چقدر هزینه و زمان لازم دارد ممنون

4 0

شرکت پافکو

درود
ویدئو کنفرانس تحت وب برای برگزاری وبینار و بطور کلی جلسات آنلاین کاربرد دارد البته این محصول با نام تجاری وب کنفرانس تحت وب یا کلاس مجازی مرسوم است.راه اندازی ویدئو کنفرانس تحت وب یا وب کنفرانس، اگر روی ریانش ابری پافکو باشد حداکثر 1 روز زمان لازم دارد جهت اطلاع از قیمت وب کنفرانس و مراحل خرید نرم افزار با واحد فروش هماهنگ شوید

3 0

معصومه

سلام
ویدئو کنفرانس تحت وب مانند ویدئو کنفرانس های عادی نیست که ادوات سخت افزاری لازمه داشته باشه بلکه یک نرم افزار وب کنفرانس است مانند ادوبی کانکت و... که فقط به یک بروزر و یک اینترنت خوب احتیاج داره

1 0

سلطانی

سلام وقت بخیر
در آموزش آنلاین، آیا می توانیم از دوربینهای فیلمبرداری استفاده کنیم؟
در خصوص پوشش صدای رویداد چه میکروفونی را پیشنهاد می کنید؟

5 1

امیر حسین محمدی

سلام و وقت بخیر
آیا هنگام آموزش مجازی میتوان ویدیو های آن را ضبط کرد ؟
و اگر هنگام ضبط اینترنت قطع شود چگونه میشود ؟؟

5 0

شرکت پافکو

درود
از سوال خوب شما تشکر می کنم
نکته اصلی در وب کنفرانس (جلسات آنلاین) این است که کلیه اطلاعات از طریق سرور ضبط می گردد و چنانچه کلاینت به هر علت قطع و وصل شود اختلالی در ضبط ایجاد نمی گردد
البته قابل ذکر است سخنران اصلی یا مدرس حتما باید از اینترنت پایدار استفاده کند تا صدا و تصویر تا سرور دچار مشکل نباشد م

4 1

شرکت پافکو

با سلام
اقای امیر حسین
بله، امکان ضبط در ویدئو کنفرانس تحت وب یا وب کنفرانس تحت وب وجود دارد اگر در هنگام ضبط از طرف دانشجو قطع و وصل شود اختلالی بوجود نمی اید ولی سمت استاد و سرور نباید این مشکل پیش بیاید

5 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید