مقالات نرم افزار آموزش مجازی

10 علت برتری آموزش آنلاین 

10 علت برتری آموزش آنلاین 

رشد ابزارهای تکنولوژیکی برای یادگیری و آموزش آنلاین کارکنان اکنون می تواند به شما امکان بدهد تا با هزینه کمتری به  یادگیری کارمندان کمک بیشتری بکنید. در ابتدا با داشتن یک سیستم مدیریت یادگیری (LMS) اولین قدم برای اطمینان از اینکه شما می توانید آموزش های آنلاین ارائه دهید لازم است. مزایای بسیاری آموزش آنلاین از جمله صرفه جویی در زمان وصرفه جویی در هزینه ها می باشد. در این مقاله به 10 مزایای آموزش آنلاین اشاره شده است.

دیگه وقتش رسیده که شما هم تدریس آنلاین را شروع کنید. روی دکمه زیر بزنید و سرویس برگزاری کلاس آنلاین را به صورت رایگان امتحان کنید!

با ادوبی کانکت، تدریس کن!

 
 
10 علت برتری آموزش آنلاین 
آموزش آنلاین

 تحقیقات انجام شده در حوزه آموزش مجازی نشان می دهند که افزایش بودجه آموزش های شرکت ها تا حد زیادی تحت تأثیر شکاف های توانایی افراد قرار گرفته است در واقع کارکنان فعلی و کارکنان جدید مهارت لازم برای پاسخگویی به نیازهای بازار و شرکت را ندارند. محققان همچنین دریافتند که شرکت هایی که بیشتر در استراتژی یادگیری و توسعه سرمایه گذاری می کنند، بهتر از شرکت هایی بودند که در این زمینه و حوزه سرمایه گذاری نداشته اند. اگر شما یک سازمان هستید که به دنبال سود کم با بودجه های متوسط است،  بنابراین می توانید از تکنولوژی استفاده کنید که انقلاب در بازار ایجاد کرده است. رشد ابزارهای تکنولوژیکی برای یادگیری و آموزش آنلاین کارکنان اکنون می تواند به شما امکان بدهد تا با هزینه کمتری به  یادگیری کارمندان کمک بیشتری بکنید. در ابتدا با داشتن یک سیستم مدیریت یادگیری (LMS) اولین قدم برای اطمینان از اینکه شما می توانید آموزش های آنلاین ارائه دهید لازم است. مزایای بسیاری آموزش آنلاین از جمله صرفه جویی در زمان وصرفه جویی در هزینه ها می باشد. در ادامه به 10 مزایای سیستم آموزش مجازی اشاره شده است.

10 علت برتری آموزش آنلاین 
آموزش آنلاین


1-  آموزش آنلاین انعطاف پذیر است

آموزش آنلاین یا همان یادگیری الکترونیکی، کارکنان را قادر می سازد در هر زمانی که می خواهند و در هر مکانی که می خواهند، یاد بگیرند. آموزش مدرس مبتنی بر در دسترس بودن هر دو هم مربی و  هم گروه خاصی از کارکنان ( در میان بسیاری از متغیرهای دیگر مانند فضای محل است! ) و در یک فضای یکسان برگزار گردد این شیوه هم دشوار و  هم پرهزینه است به خصوص اگر آموزش در ساعات کاری باشد بهره وری کاهش می یابد.


2- آموزش آنلاین باعث کاهش هزینه سفر می شود

آموزش بدون نیاز به آموزش در یک بخش خاص در یک مکان جغرافیایی خاص، نیاز به هزینه های سفر دارد که از طریق بودجه های آموزشی پرداخت می شوند. با توجه به افزایش قیمت در هزینه های سفر، هزینه برای ارسال کارکنان به کنفرانس ها و برنامه های یادگیری و آموزشی در حال افزایش است. موفقیت در آموزش الکترونیکی این امکان فراهم می کند کارکنان با دسترسی به مواد آموزشی و دوره ها از هر نقطه در سراسر جهان رشد کنند.


3- آموزش آنلاین ساده سازی وظایف اداری

آموزش آنلاین که از طریق سیستم های مدیریت یادگیری سازمانی اداره می شود، وظایف گروه های کارکنان هدفمند را با برنامه های آموزشی آسان تر می کند. پس از ثبت نام، مدیران دوره های آموزشی می توانند از طریق پیام های خودکار یا دستی با کلاس ارتباط برقرار کنند. این نه تنها موجب صرفه جویی در وقت اداری می شود بلکه هزینه های زیادی را نیز کاهش می دهد.


4- دوره های آموزشی آنلاین را می توان دوباره استفاده کرد

در حالی که ایجاد برنامه های آموزشی با کیفیت بالا و جذاب می تواند باعث هزینه های بالا گردد، می توان دفعات زیادی از آن ها استفاده کرد. این به این معنی است که هزینه بعدی برای آموزش یکی دیگر از کارکنان در طول زمان کاهش می یابد به عبارتی با ذخیره و نگهداری از دوره آموزشی برگزار شده نیازی  به برگزاری مجدد دوره نمی باشند و برای کارکنان جدید می توان از همان دوره های آموزشی قبلی استفاده کرد . علاوه بر این، اگر این دوره بصورت آنلاین از طریق سیستم مدیریت یادگیری شرکت ارائه شود، کارکنان می توانند به راحتی به محتوای مراجعه کنند، اطمینان حاصل شود که یادگیری و به طور مستقیم در کار به کار گرفته می شود! و در صورت فراموشی می توان به راحتی مرور کنند.


5- آموزش آنلاین می توان به طور گسترده برگزار کرد

آموزش نوین، آموزش الکترونیکی به شما کمک می کند آموزش های آنلاین به شما امکان آموزش هر تعداد کارمند را هم با فاصله زیاد و هم آینده می دهد. به عبارت دیگر، بسته به دوره، آموزش های آنلاین را می توان در سال های آینده مورد استفاده قرار داد و
(Return On Investment(ROI یک دوره واحد را افزایش می دهد. روزها محدود به برنامه کارکنان و اندازه کلاس و محل برگزاری شما می توانید دوره را برای خود رزرو کنید.

10 علت برتری آموزش آنلاین 
آموزش آنلاین


6- آموزش آنلاین باعث انتقال آسان دانش می شود

با استفاده از سیستم مدیریت یادگیری شرکت، دانش لازم برای انتقال به کارمندان فعلی و آینده، می تواند سازماندهی شود تا مدیران آموزش بتوانند اطلاعات را به راحتی و سریع تر مورد استفاده قرار دهند. این که آیا این یک سیستم فرایند یا مهارت است که باید یاد بگیرد؟ آموزش آنلاین، آسان ساختن تغییرات سازمانی را به شیوه ای مقرون به صرفه آسان می کند.


7- آموزش آنلاین می تواند برای نیاز های یادگیری منحصر به فرد سفارشی شود

با استفاده از ابزار نوشتن دوره، دوره های آموزش آنلاین را می توان به راحتی تغییر داد به جای اینکه به یک گروه خاص از کارکنان صحبت کنید. چیز بزرگ این است که یک بار دوره ها سفارشی شوند، آنها می توانند به آینده دسترسی پیدا کنند و به خوبی مدیریت شوند.

درباره آموزش مجازی نیز از طریق مسیرهای یادگیری در سیستم مدیریت یادگیری تنظیم شده است. مسیرهای یادگیری بین کارمند و مدیر، استعداد یابی برای مشخص کردن اهداف خاص و مهارت های شغلی  در این روش توسعه می یابد. آموزش آنلاین به این ترتیب بسیار قابل تنظیم است زیرا اجازه می دهد تا کارمند گزینه هایی را که برای رشد حرفه ای آنها لازم است انتخاب کنند.


 
8- آموزش آنلاین به راحتی می تواند بر موفقیت کارکنان نظارت کند

ابزار گزارش و تحلیل برای مدیران آموزش و توسعه برای نظارت بر پیشرفت یادگیری کارکنان آسان است. چنین ابزارهایی اغلب در سیستم مدیریت یادگیری ساخته شده و به مدیران اجازه می دهد تا متوجه مشکلات کارکنان در یادگیری شوند. شناختن نقاط پیشرفت و ضعف در یادگیری، فرصتی برای بحث در مورد چگونگی ارائه بهتر تعاریف و یادگیری اضافی را فراهم می کند تا شکاف دانش یا مهارت پر شود. ابزار گزارش و تحلیل بعد از این که اطمینان حاصل کند که یادگیری اتفاق افتاد و از مبحث عبور می کند و مبحث جدید برای آموزش شروع می کند.


9- آموزش آنلاین کمک می کند تا کسانی را پیدا کنید که بیشترین نیاز به آموزش و یادگیری را دارند

بسیاری از عملیات کسب و کار با استفاده از سیستم مدیریت یادگیری مجهز به ابزارهای نظرسنجی هستند که دانش و مهارت های یادگیرندگان را قبل از شروع آموزش، ارزیابی می کند. این قابلیت تضمین می کند که زمان، پول و بهره وری برای کارکنانی که در مکان های خاص و یا احتمالا در همه زمینه ها دانشی ندارند هدر نرود. نظرسنجی های پیش از آموزش و ارزیابی همچنین کسانی را که ممکن است سطح دانش خود را برای استفاده از آموزش اختصاص داده نشده، نمایش دهند، به عبارتی همان استعدادیابی می باشد. این نتیجه گیری نیز مفید است که با دانستن آن زمینه را برای آموزش های لازم و هدفمند را ارائه دهید. 


10- آموزش آنلاین منجر به کاهش زمان آموزش

بعضی از آنها نشان داده اند که آموزش های آنلاین در مقایسه با آموزش زنده و به روش سنتی زمان آموزش را تا 60٪ کاهش می دهد.  آموزش آنلاین زنده در نصف روز در برای فرد و  انواع یادگیری الکترونیکی می تواند همان نتایج را در 20 دقیقه (بدون در نظر گرفتن زمان سفر!) زمان صرف کند.

10 علت برتری آموزش آنلاین 
آموزش آنلاین

چرا آموزش آنلاین بسیار سریع تر است؟

در یادگیری الکترونیکی سریع دلایل زیادی وجود دارد اما در اینجا چند نکته کلیدی  وجود دارد:

-    حواسپرتی ها از بین می روند - آموزش آنلاین زمانی اتفاق می افتد که دانش آموز آماده است تا بتواند یاد بگیرد که می داند که می تواند تمرکز کند.
-    مفاهیم را می توان در شکل مختصر و مفید به زبان آموزان ارائه کرد.
-     تفسیر گسترده و سوالات حذف شده اند - ما همه تجربه کرده ایم که چگونه بحث های در کلاس اغلب می تواند به بحث های نامربوط منجر شوند - با آموزش آنلاین این اتفاق نمی افتد!

سامانه آموزش مجازی نه تنها میزان زمان آموزش مورد نیاز را کاهش می دهد بلکه بسیار مقرون به صرفه است
 

مقالات مرتبط


انتخاب بهترین سیستم مدیریت یادگیری LMS

کیفیت یادگیری در آموزش الکترونیکی

درباره آموزش مجازی

نظرات کاربران
آزادی

دقیقا برعکس میفرمایید آموزش انلاین باعث افزایش سفر میشه :)))

0 0

جمشیدی

برای دانشجویان مشمول بعد از پذیرش در دوره های آموزش مجازی و تحصیل بصورت آموزش از راه دور، معافیت تحصیلی صادر می‌شود؟

0 0

شرکت پافکو

درود .
پاسخ این سوال برای سالهای مختلف، متفاوت بوده و بستگی به شرایط و نحوه پذیرش دانشجو در آن سال و نیز مجوزها و هماهنگی های به عمل آمده با سازمان سنجش آموزش کشور و حوزه نظام وظیفه دارد.
در هر حال در هر سالی که مرکز، برنامه ای برای پذیرش دانشجو داشته باشد از ابتدا پاسخ این سوال را برای همان سال/ نیمسال پذیرش، مشخص نموده و به اطلاع داوطلبان و دانشجویان پذیرفته شده می رساند.

0 0

مقدسی

از علل برتری آموزش آنلاین گفتید
لطفاً بفرمایید سیستمی که خودتان ارائه می دهید چه مزایای رقابتی دارد تا امکان مقایسه و تصمیم گیری داشته باشم.
مثلا اینکه از سرویسها و خدمات مبتنی بر چه پلتفرمهایی پشتیبانی می کند؟ فناوری بومی انتقال صدا و تصویر بر روی پلتفرمهای مختلف، توزیع پذیری به منظور پشتیبانی از تعداد کاربران بسیار را شامل می شود؟ با سایر نرم افزارهای سازمانی ارتباط دارد یا نه (مثلاً نرم افزار آموزشی دانشگاه)؟ چه تعداد کاربر آنلاین را همزمان پشتیبانی می کند؟

سپاسگزارم

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید