آموزش مجازی پافکو

به راحتی وبینار برگزار کنید! به راحتی وب کنفرانس برگزار کنید! به راحتی آزمون آنلاین برگزار کنید!

همین حالا دمو ببینید!
آموزش مجازی

آموزش آنلاین چیست

آموزش آنلاین چیست
آموزش آنلاین، یادگیری برنامه ریزی شده ای است که در آن معمولاً یادگیری و آموزش در محیط های جدا از هم صورت می گیرند. به همین دلیل آموزش آنلاین، به تکنولوژی های ارتباطی و نهادی برای طراحی و برنامه ریزی آموزش نیازمند است. یادگیری آنلاین فقط بر روی نیاز های یاد گیرنده برای رابطه با مدرس تمرکز می کند، درحالی که آموزش آنلاین باید شامل دو طرف ارتباط، یعنی مدرس و یاد گیرنده باشد.

آموزش آنلاین چیست
آموزش آنلاین چیست

در روزگار کنونی اینترنت یک منبع آموزش قوی در رسانه ها آموزشی و  به شکل کلی قادر به ارزیابی، مطابقت و اصلاح است که با استفاده از کامپیوتر برای تمام اشخاص در هر نقطه از جهان در هر زمان است. محبوبیت استفاده از اینترنت به عنوان یک منبع اطلاعاتی و آموزشی در حال افزایش است. در آینده، به این ترتیب که اکثر مشاغل بیشتر با اینترنت رو به رو می شوند و از نرم افزار آموزش مجازی LMS استفاده می کنند. با افزایش سرعت و امنیت و پیشرفت فن آوری و تکنولوژی  نیاز به اینترنت در زندگی روزمره افزایش می یابد.


آموزش آنلاین متدی نوین برای طراحی، تدوین، عرضه و ارزشیابی آموزش است که از توانایی ها و امکانات الکترونیکی برای یاری به یادگیری بهره می گیرد.آموزش الکترونیکی متد آموزشی است که از زمان پیدایش اینترنت و رشد این پدیده فن اوری و استفاده از توانایی های آن ایجاد گردیده است و در حقیقت تکامل یافته متد آموزش از راه دور و مجازی و برطرف کننده احتیاجات انسان‌های دانش طلب و خواهان یادگیری است به ویژه اینکه وقت و مکان در این شیوه آموزشی تماما اختیاری است. آموزش الکترونیکی امروزه توجه بسیاری از مدرسین و موسسات آموزشی را به خود جلب نموده و از مباحث و مصارف بسیار اساسی و پرطرفدار در اینترنت است. 

به سامانه آموزش مجازی نام MIS نهاده شده است. در حال حاضر دانشگاه ‌های و بسیاری از مراکز آموزشی درتمام دنیا از این متد  جهت برگزاری کلاس مجازی استفاده می‌ نمایند.


اگرچه فناوری و تکنولوژی در آموزش و پرورش ترکیب شده است، بهره وری از آن جهت آموزش و یادگیری همچنان یک چالش است. علیرغم اینکه بسیاری از مدارس و دانشگاه ها  امروزه دارای امکان دسترسی راحت به فناوری و اینترنت و مدرسان آموزش دیده و محیط تحصیل مناسب هستند، استفاده از تکنولوژی در کلاس هنوز کم است. استفاده کم و اندک تکنولوژی در آموزش و پرورش به نظر آموزشی مدرسان می باشد.
 
 
آموزش آنلاین، یادگیری برنامه ریزی شده ای است که در آن معمولاً یادگیری و آموزش در محیط های جدا از هم صورت می گیرند. به همین دلیل آموزش آنلاین ، به تکنولوژی های ارتباطی و نهادی برای طراحی و برنامه ریزی آموزش نیازمند است. تعامل در سامانه یادگیری الکترونیکی  باید شامل دو طرف ارتباط، یعنی مدرس و یاد گیرنده باشد. در واقع آموزش الکترونیکی از زیرشاخه های آموزش آنلاین است که در آن ارتباط مدرس و یادگیرنده به تکنولوژی اینترنت محدود می شود. در آموزش انلاین ، ارتباط مدرس و یاد گیرنده می تواند از طریق ویدئو کنفرانس و یا اینترنت و شبکه های اجتماعی باشد.

آموزش آنلاین چیست
آموزش آنلاین چیست
 

تعریف مفاهیم  آموزش آنلاین و از راه دور

آموزش آنلاین

موفقیت در آموزش الکترونیکی، عنصر کلیدی و مهم استفاده از اینترنت است و به عنوان تکنیک آموزشی شناخته شده است که با استفاده از برخی از تکنولوژی ها به رسمیت شناخته شده است. آموزش آنلاین می تواند شامل آموزش الکترونیکی و آموزش ترکیبی باشد، به طور کلی به ایده استفاده از ابزار های آنلاین برای آموزش اشاره دارد.

آموزش الکترونیکی

فناوری آموزش الکترونیکی می تواند  فرصتی باشد که در آن تبادل نظر و اطلاعات میان دانش آموزان و مدرسان به صورت آنلاین صورت میگیرد. به طور کلی، دانش آموزان آموزش را دریافت می کنند و مدرسان از راه یک رسانه آنلاین آموزش می دهند، حتی اگر معلم بتواند در همان ساختمان با آنها باشد. این متد آموزشی فقط انتخاب دانشجویان و معلمان برای آموزش است.

آموزش از راه دور

اگرچه آموزش از راه دور گفته می شود و اغلب به عنوان مترادف از اصطلاح آموزش آنلاین استفاده می شود، ابتدا به منظور جذب دانش آموزان از سراسر جهان معرفی شد. دانشگاه ها در حال ارائه دوره های آموزش از راه دور اختصاصی هستند تا زمانی که آنها شرایط ورود و صلاحیت ورود به دانشگاه را داشته باشند. برای مثال از این رو برای دانشجویان اروپایی امکان پذیر شد  به راحتی در یک کالج آمریکایی بدون نیاز به مسافرت حضور پیدا کرد.

آموزش ترکیبی

آموزش ترکیبی ، ترکیبی از آموزش با فاصله و آموزش به شیوه سنتی در یک کلاس است. به طور کلی، دانش آموزان دارای یک برنامه ثابت خواهند بود که در آن باید قسمتی از کلاس ها را در مؤسسه آموزشی حضور پیدا کنند و برای بقیه، آنها می توانند خودشان برنامه را مشخص کنند و بقیه کلاس ها را شرکت نمایند و کارهای خود را انجام دهند و می توانند تکالیف خود را به طریق آنلاین انجام دهند.

آموزش آنلاین چیست
آموزش آنلاین چیست


در بیشتر این تعاریف، معرفی سیستم آموزش الکترونیکی به بهره وری از تکنولوژی و محل یادگیری (کلاس / مسافت / آنلاین) اشاره دارد. یکی دیگر از تفاوت حیاتی، اشاره به رسانه ای است که در حقیقت پشتیبانی از آموزش (ICT)  اینترنتی، کتاب ها، و غیره است. فناوری و رسانه می تواند برای حل موانع فعالیت یادگیری شما، ترکیب مطالعات و کار و غیره استفاده شود.

اشتیاق به آموزش از راه دور به دلیل تکنولوژی موجود رشد یافته به همین علت تحقیقات نشان داده است که بهره وری از آموزش های کامپیوتری و تکنولوژی های یکپارچه یادگیری، سطح یادگیری و دانش اشخاص را به میزان قابل توجهی رشد می دهد. با این حال، بر اساس این تحقیق، بهترین نتایج در موقعیت های یادگیری ترکیبی به دست آمد و به همین علت، بسیاری از موسسات آموزش از راه دور از رسانه های مختلف رسانه های آنلاین و (ICT) استفاده می کنند تا مطالب آموزشی و تعامل دانش آموزان و معلمان را فراهم کنند.

به این منظور بیشتر موسسات از محیط یادگیری مجازی (VLE) یا سیستم مدیریت یادگیری (LMS)  استفاده می کنند.

آموزش آنلاین چیست
آموزش آنلاین چیست

دانش آموزانی که دسترسی به رایانه های شخصی دارند می توانند با تکمیل دوره های آموزشی از طریق اینترنت، آموزش آنلاین را دنبال کنند.  دوره های آنلاین به دانش آموزان امکان فعالیت راحت از خانه هایشان می دهد. کارمندانی که قادر به ترک کار نیستند تا تحصیلات دانشگاهی را در تمام وقت انجام دهند، بیشتر از دوره های نرم افزار آموزش مجازی LMS استفاده می کنند.

شرکت پافکو، مفتخر است تا چنانچه در هر یک از موارد ذیل در حوزه آزمون آنلاین و نرم افزار تدریس آنلاین نیاز به مشاوره دارید، مشاوره رایگان (Free Consultation) ارائه دهد:

 • شیوه "آموزش آنلاین" و بهترین روش استفاده از "آموزش آنلاین چیست"
 • مزایای "کلاس انلاین" و دموی شیوه "برگزاری کلاس آنلاین"
 • قیمت "نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین" و هزینه اجرای "جلسات آنلاین"
 • تعرفه "ازمون انلاین" و راجع به " آموزش آنلاین رایگان"
 • خرید "نرم افزار آموزش آنلاین" و آشنایی با "سامانه آموزش آنلاین"
 • کاربردهای "سیستم آموزش آنلاین" و بهترین روش کار با "نرم افزار تدریس آنلاین"
 • امکانات "سامانه آزمون انلاین" و درباره "فروش کلاس انلاین"
 • دموی "نرم افزار اموزش انلاین" و تخفیف "قیمت سیستم آزمون آنلاین"

مشاوره رایگان بگیرید

در سال های اخیر، برنامه های دوره های آنلاین پیشرفت و گسترش یافته و به عنوان گزینه های مشروع برای تکمیل آموزش و پرورش شما شناخته شده است. دوره های آنلاین و برنامه های دوره ای راحت تر و ارزان تر از همتایان خود در آموزش سنتی هستند. این ها دو مزیت اصلی یادگیری الکترونیکی هستند.

 • نویسنده : کامران جانقربان
  • امتیاز :
  • 9
  • 0
 • تاریخ انتشار : 1396/06/08
 • تعداد مشاهده : 1552 بار
نظرات کاربران
صادقی

صادقی

        سلام آیا برای آموزش آنلاین به سایت هم نیاز داریم؟
      
پاسخ دادن 0 0

طوفان زاده

طوفان زاده

        سلام
آموزش آنلاین یک روش نوین است که می تونه به جایگزین آموزش سنتی بشه
      
پاسخ دادن 0 0

علیرضا

علیرضا

        سلام
نرم افرار آموزش آنلاین شما چیست؟ و آیا سیستم شما میتواند یک جلسه آنلاین ۲۰۰ نفری را بطور هم زمان برای یک وبینار مدیریت کند؟
ممنون
      
پاسخ دادن 1 0

حیدر

حیدر

        سلام کاکو
ببین آموزش آنلاین همون آموزش مجازی هست که بصورت وب کنفرانس تحت وب ارایه میشه من خودم با ادوبی کانکت تا 300 کربر همزمان هم دیدم جالب اینکه 200 نفر در کنفرانس حضوری بودن و الباقی بصورت وبیناری در جلسه آنلاین شرکت کرده بودند
دنیای جالبی داره میشه
      
پاسخ دادن 1 0

شرکت پافکو

شرکت پافکو

        درود
آموزش آنلاین با نرم افزار ادوبی کانکت ارایه می شود و 200 کاربر همزمان و بیشتر برای آموزش آنلاین قابل انجام است
      
پاسخ دادن 0 0

همتی

همتی

        لطفاً بفرمایید نحوه استفاده از دروس سيستم آموزش مجازي به صورت مستمع آزاد چگونه است ؟ 
      
پاسخ دادن 1 0

شرکت پافکو

شرکت پافکو

        درود . در صورتي كه دانشجويی بخواهد به صورت مستمع آزاد وارد درس شود پس از ورود به سيستم آموزش مجازی ‌بايد ‌از طريق گزينه سيری در دروس درس مورد نظر را انتخاب نموده در اين صورت سيستم بلافاصله از شما درخواست ثبت نام در درس مورد نظر را مي نمايد به محض انجام اين کار اسم شما در ليست دانشجويان منتظر تائيد استاد درس قرار گرفته و لازم است منتظر‌ شويد تا توسط ايشان تائيد نهائي گرديد.
      
پاسخ دادن 2 0

شرکت پافکو

شرکت پافکو

        درود .بستگی به مرکز ارائه دهنده کلاسهای مجازی شما دارد. البته باید به این نکته اشاره کنم که تمامی محتوای تهیه شده تحت قانون مالکیت معنوی دانشگاه می باشد و دانشجویان تنها مجاز هستند محتوای دروس را بصورت آنلاین و در خود سایت LMS مشاهده نماییند.
      
پاسخ دادن 2 0

تقی پور

تقی پور

         آیا محتوای دروس را می توان Download کرد؟ دراینصورت آیا قابل استفاده خواهند بود؟
      
پاسخ دادن 2 0

شرکت پافکو

شرکت پافکو

        دوست عزیز درود . بستگی به مرکز ارائه دهنده کلاسهای مجازی شما دارد. البته باید به این نکته اشاره کنم که تمامی محتوای تهیه شده تحت قانون مالکیت معنوی دانشگاه می باشد و دانشجویان تنها مجاز هستند محتوای دروس را بصورت آنلاین و در خود سایت LMS مشاهده نماییند.
      
پاسخ دادن 2 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

لطفا از گذاشتن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید