مقالات نرم افزار آموزش مجازی

آموزش آنلاین چیست

آموزش آنلاین
آموزش آنلاین چیست؟  در 20 سال گذشته، اینترنت به بزرگترین و در دسترس ترین پایگاه داده اطلاعاتی تبدیل شده است. این شیوه، ارتباط مردم، خرید، معاشرت، تجارت و تفکر در مورد دانش و یادگیری را تغییر داده است. آموزش آنلاین بیش از یک تحول جدید در آموزش از راه دور، ظاهر کلاسهای درس سنتی را تغییر داده و آموزش را بیش از پیش در دسترس قرار می دهد.
یادگیری برنامه ریزی شده ای است که در آن معمولاً یادگیری و آموزش در محیط های جدا از هم صورت می گیرند. به همین دلیل آموزش آنلاین، به تکنولوژی های ارتباطی و نهادی برای طراحی و برنامه ریزی آموزش نیازمند است. یادگیری آنلاین فقط بر روی نیاز های یاد گیرنده برای رابطه با مدرس تمرکز می کند، درحالی که آموزش آنلاین باید شامل دو طرف ارتباط، یعنی مدرس و یاد گیرنده باشد.

کلاستوبا ادوب کانکت، آنلاین برگزار کن!

با تست رایگان

 
اموزش انلاین
آموزش آنلاین چیست

آموزش آنلاین یعنی چه؟

آموزش مبتنی بر رایانه، آموزش مبتنی بر وب، آموزش مبتنی بر اینترنت، آموزش آنلاین، آموزش الکترونیکی (یادگیری الکترونیکی)، آموزش از طریق تلفن همراه (موبایل لرنینگ)، آموزش از راه دور به کمک رایانه – همگی نام هایی هستند که به آموزش آنلاین داده می شود و انواع مختلفی دارد.

"آموزش آنلاین، یادگیری الکترونیکی است که برای تعامل معلم و دانش آموز و توزیع مطالب کلاس به اینترنت متکی است."

از این تعریف ساده، بخش کمی از راه‌های آموزش و یادگیری خارج از کلاس‌های درس سنتی و دور از محوطه‌های دانشگاهی مشخص می گردد. با آموزش آنلاین، دانش‌آموزان می‌توانند هر جایی که دسترسی به اینترنت و برق دارند را به کلاس درس تبدیل کنند. این کلاس آنلاین می تواند شامل صدا، تصویر، متن، انیمیشن، محیط های آموزشی مجازی و چت زنده با اساتید باشد. آموزش آنلاین یک محیط آموزشی غنی با انعطاف پذیری بسیار بیشتر از یک کلاس درس سنتی است.

تحقیقات نشان داده اند که آموزش آنلاین می تواند موثرتر از آموزش کاملا حضوری به سبک قدیم باشد، از آنجایی که می تواند جذاب، سرگرم کننده و متناسب با برنامه تقریباً هر کسی باشد، به شرط آنکه افراد به طور کامل از پتانسیل های خود در آموزش استفاده نمایند.

آموزش آنلاین نوعی آموزش است که در آن دانش آموزان از رایانه های خانگی خود و اینترنت استفاده می کنند. در یک دهه گذشته، بسیاری از دانشجویان، افردی که کار تمام وقت دارند و کسانی که متاهل هستند و زمان کمی در اختیار دارند، از سیستم آموزش آنلاین استفاده می کنند. غالباً برنامه های فارغ التحصیلی و دوره های آنلاین، که برخی از آنها با استفاده از فناوری های دیجیتال انجام می شود، از طریق پورتال یادگیری آنلاین دانشگاه میزبان ارائه می شود.

در روزگار کنونی اینترنت یک منبع آموزش قوی در رسانه ها آموزشی و  به شکل کلی قادر به ارزیابی، مطابقت و اصلاح است که با استفاده از کامپیوتر برای تمام اشخاص در هر نقطه از جهان در هر زمان است. محبوبیت استفاده از اینترنت به عنوان یک منبع اطلاعاتی و آموزشی در حال افزایش است. در آینده، به این ترتیب که اکثر مشاغل بیشتر با اینترنت رو به رو می شوند و از نرم افزار آموزش مجازی LMS استفاده می کنند. با افزایش سرعت و امنیت و پیشرفت فن آوری و تکنولوژی  نیاز به اینترنت در زندگی روزمره افزایش می یابد.

آموزش آنلاین چیست

تاکنون سوالات زیادی شبیه به سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی (lms) چیست؟ و یا یادگیری مجازی چیست، در فروم ها و سایر گفتمان های اینترنتی شنیده ایم. جملاتی که در پاسخ به این سوالات مطرح می شود عموما تمام ویژگی های سیستم آموزش الکترونیکی lms و سیستم آموزش آنلاین را در بر نمی گیرد. بسیاری از افراد سیستم مدیریت آموزش lms و مدیریت آموزش الکترونیکی را با آموزش وبینار و نرم افزار ویدئو کنفرانس تحت شبکه داخلی یکسان دانسته اند. برخی نیز بدون در نظر گرفتن درخواست های مخاطبان ویدیو کنفرانس با متقاضیان نرم افزارآموزش مجازی، تفاوتی بین این دو قائل نشده و نظرات متفاوت و نادرستی در این زمینه مطرح کره اند.
سیستم پیاده سازی یادگیری مجازی می تواند مجموعه از از نرم افزار آموزش مجازی lms که برای برگزاری کلاس زنده مجازی به کار می رود، نرم افزار کنفرانس تصویری و نرم افزار آموزش مجازی adobe connect که برای برگزاری جلسات آنلاین مشاوره ای و آموزشی به کار می رود، سامانه مدیریت آموزشگاه که بنا به اهداف مدیریت آموزشی در آموزشگاه های حضوری پیاده سازی می شود و سایر ابزارهای مدیریت آموزش الکترونیکی می باشد و بنا به نوع درخواست مخاطبان،  به صورت جداگانه و یا همگی با هم می توانند مورد استفاده قرار گیرند. (بیشتر بدانید: lms مخفف چیست؟)


آموزش آنلاین روشی نوین برای طراحی، تدوین، عرضه و ارزشیابی آموزش است که از توانایی ها و امکانات الکترونیکی برای یاری به یادگیری بهره می گیرد.آموزش الکترونیکی روش آموزشی است که از زمان پیدایش اینترنت و رشد این پدیده فن اوری و استفاده از توانایی های آن ایجاد گردیده است و در حقیقت تکامل یافته روش آموزش از راه دور و مجازی و برطرف کننده احتیاجات انسان‌های دانش طلب و خواهان یادگیری است به ویژه اینکه وقت و مکان در این شیوه آموزشی تماما اختیاری است. آموزش الکترونیکی امروزه توجه بسیاری از مدرسین و موسسات آموزشی را به خود جلب نموده و از مباحث و مصارف بسیار اساسی و پرطرفدار در اینترنت است.


اگرچه فناوری و تکنولوژی در آموزش و پرورش ترکیب شده است، بهره وری از آن جهت آموزش و یادگیری همچنان یک چالش است. علیرغم اینکه بسیاری از مدارس و دانشگاه ها  امروزه دارای امکان دسترسی راحت به فناوری و اینترنت و مدرسان آموزش دیده و محیط تحصیل مناسب هستند، استفاده از تکنولوژی در کلاس هنوز کم است. استفاده کم و اندک تکنولوژی در آموزش و پرورش به نظر آموزشی مدرسان می باشد.
 
 
سیستم آموزش آنلاین، یادگیری برنامه ریزی شده ای است که در آن معمولاً یادگیری و آموزش در محیط های جدا از هم صورت می گیرند. به همین دلیل آموزش آنلاین ، به تکنولوژی های ارتباطی و نهادی برای طراحی و برنامه ریزی آموزش نیازمند است. تعامل در سامانه یادگیری الکترونیکی  باید شامل دو طرف ارتباط، یعنی مدرس و یاد گیرنده باشد. در واقع آموزش الکترونیکی از زیرشاخه های آموزش آنلاین است که در آن ارتباط مدرس و یادگیرنده به تکنولوژی اینترنت محدود می شود. در آموزش انلاین ، ارتباط مدرس و یاد گیرنده می تواند از طریق ویدئو کنفرانس و یا اینترنت و شبکه های اجتماعی باشد.

آموزش آنلاین
آموزش آنلاین چیست
 

تعریف مفاهیم سامانه آموزش آنلاین و از راه دور

آموزش آنلاین

موفقیت در آموزش الکترونیکی، عنصر کلیدی و مهم استفاده از اینترنت است و به عنوان تکنیک آموزشی شناخته شده است که با استفاده از برخی از تکنولوژی ها به رسمیت شناخته شده است. آموزش آنلاین می تواند شامل آموزش الکترونیکی و آموزش ترکیبی باشد، به طور کلی به ایده استفاده از ابزار های آنلاین برای آموزش اشاره دارد.

آموزش الکترونیکی

فناوری آموزش الکترونیکی می تواند  فرصتی باشد که در آن تبادل نظر و اطلاعات میان دانش آموزان و مدرسان به صورت آنلاین صورت میگیرد. به طور کلی، دانش آموزان آموزش را دریافت می کنند و مدرسان از راه یک رسانه آنلاین آموزش می دهند، حتی اگر معلم بتواند در همان ساختمان با آنها باشد. این متد آموزشی فقط انتخاب دانشجویان و معلمان برای آموزش است.

آموزش از راه دور

اگرچه آموزش از راه دور گفته می شود و اغلب به عنوان مترادف از اصطلاح آموزش آنلاین استفاده می شود، ابتدا به منظور جذب دانش آموزان از سراسر جهان معرفی شد. دانشگاه ها در حال ارائه دوره های آموزش از راه دور اختصاصی هستند تا زمانی که آنها شرایط ورود و صلاحیت ورود به دانشگاه را داشته باشند. برای مثال از این رو برای دانشجویان اروپایی امکان پذیر شد  به راحتی در یک کالج آمریکایی بدون نیاز به مسافرت حضور پیدا کرد.

آموزش ترکیبی

آموزش ترکیبی، ترکیبی از آموزش با فاصله و آموزش به شیوه سنتی در یک کلاس است. به طور کلی، دانش آموزان دارای یک برنامه ثابت خواهند بود که در آن باید قسمتی از کلاس ها را در مؤسسه آموزشی حضور پیدا کنند و برای بقیه، آنها می توانند خودشان برنامه را مشخص کنند و بقیه کلاس ها را شرکت نمایند و کارهای خود را انجام دهند و می توانند تکالیف خود را به طریق آنلاین انجام دهند.

آموزش آنلاین
آموزش آنلاین چیست


در بیشتر این تعاریف، معرفی سیستم آموزش آنلاین به بهره وری از تکنولوژی و محل یادگیری (کلاس / مسافت / آنلاین) اشاره دارد. یکی دیگر از تفاوت حیاتی، اشاره به رسانه ای است که در حقیقت پشتیبانی از آموزش (ICT)  اینترنتی، کتاب ها، و غیره است. فناوری و رسانه می تواند برای حل موانع فعالیت یادگیری شما، ترکیب مطالعات و کار و غیره استفاده شود.

اشتیاق به آموزش از راه دور به دلیل تکنولوژی موجود رشد یافته به همین علت تحقیقات نشان داده است که بهره وری از آموزش های کامپیوتری و تکنولوژی های یکپارچه یادگیری، سطح یادگیری و دانش اشخاص را به میزان قابل توجهی رشد می دهد. با این حال، بر اساس این تحقیق، بهترین نتایج در موقعیت های یادگیری ترکیبی به دست آمد و به همین علت، بسیاری از موسسات آموزش از راه دور از رسانه های مختلف رسانه های آنلاین و (ICT) استفاده می کنند تا مطالب آموزشی و تعامل دانش آموزان و معلمان را فراهم کنند.

به این منظور بیشتر موسسات از محیط یادگیری مجازی (VLE) یا سیستم مدیریت یادگیری (LMS)  استفاده می کنند.

دانش آموزانی که دسترسی به رایانه های شخصی دارند می توانند با تکمیل دوره های آموزشی از طریق اینترنت، آموزش آنلاین را دنبال کنند.  دوره های آنلاین به دانش آموزان امکان فعالیت راحت از خانه هایشان می دهد. کارمندانی که قادر به ترک کار نیستند تا تحصیلات دانشگاهی را در تمام وقت انجام دهند، بیشتر از دوره های نرم افزار آموزش مجازی LMS استفاده می کنند.

سایت ال ام اس

با نرم افزار های آموزش از راه دور  پافکو بیشتر آشنا شوید:

دریافت مشاوره رایگان


اهمیت و اثربخشی سامانه آموزش آنلاین

توسعه و پیشرفت تکنولوژیکی و اینترنت، زندگی مردم را در زمینه ها و مقیاس های مختلف از جمله آموزش و یادگیری تغییر داده است. وب به یکی از کانال های یادگیری تبدیل شده است که برای مردم در سراسر جهان راه جدیدی برای دسترسی به آموزش به صورت رایگان یا هزینه های کمتری باز می کند.

فناوری پر رونق اطلاعات و اینترنت راه را برای دسترسی به دانش و آموزش با کیفیت بالا فراهم کرده است. این دسترسی آسان با استفاده از سیستم های اطلاعاتی و وب می تواند مهارت های افراد را برای هزینه های کمتر بهبود دهد. دانش ارائه شده به برخی افراد بدون فرصت هایی که توسط فن آوری و وب فراهم می شود امکان پذیر نخواهد بود.

هم زمان که شرکت ها و سازمان ها فناوری هایی را برای بهبود کارآیی عملیات روزمره اتخاذ می کنند، استفاده از اینترنت در آن ها بیشتر و ضروری تر می شود. با افزایش گسترش چند ملیتی در سراسر جهان، احتمال کار با افرادی از کشورهای دیگر نیز افزایش می باید و آموزش همه این احزاب با یکدیگر، مسئله ای است که آموزش آنلاین با موفقیت انجام می دهد. و این یک مزیت بزرگ برای آموزش آنلاین است!

آموزش انلاین
آموزش آنلاین


از دیگر مزایای آموزش آنلاین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

آموزش online هیچ محدودیت و مرزی ندارد

آموزش آنلاین به شما امکان می دهد آموزش خود را با سبک زندگی و برنامه های کاری خود متناسب کنید.

علاوه بر محدودیت های مکان، زمان یکی از مسائلی است که یادگیرندگان و معلمان هر دو در یادگیری باید با آن روبرو شوند. در مورد یادگیری چهره به چهره و حضوری، مکان لازم برای حضور گروهی از دانش آموزان محدود است، و زمان نیز، شرکت کننده ها را محدود به کسانی می کند که می توانند در یک زمان خاص شرکت کنند . از سوی دیگر، یادگیری الکترونیکی، بدون نیاز به سازماندهی زمانی و مکانی محیط آموزشی را فراهم می آورد که هر کس که به یک دوره ای علاقه مند باشد می تواند در آن شرکت کند. مودل، بهترین ابزار برای برگزاری کلاسهای مجازی و آنلاین بوده و از این رو یک نرم افزار پر طرفدار در یادگیری الکترونیکی می باشد.


آموزش آنلاین سرگرم کننده تر است

طراحی دوره ای تعاملی و سرگرم کننده با استفاده از چند رسانه ای و یا به تازگی به توسعه روش gamification، نه تنها شرکت کننده ها را بیشتر درگیر مباحث میکند، بلکه طول عمر نسبی مواد آموزش مورد نظر را افزایش می دهد.


آموزش آنلاین مقرون به صرفه است

با این که ممکن است برای گرفتن نسخه های به روز شده کتاب های دانشگاه و یا مدرسه هزینه زیادی صرف کنید. اما در آموزش آنلاین این مورد وجود ندارد که کتاب های درسی پس از یک دوره زمانی مشخص از بین بروند و نیاز باشد که شما ویرایش های جدید کتاب را تهیه کنید.

مزایای آموزش آنلاین
مزایای آموزش آنلاین


اجازه دهید همه آن چه گفته شد را باهم ترکیب کنیم و آن را در یک سناریوی واقعی قرار دهیم:

در جهت تلاش برای افزایش اعتبار و کیفیت محتوای آموزش، معمول است که استاد از متخصص زمینه مورد نظر دعوت به سخنرانی می کند. در مدل سنتی آموزش و پرورش، استاد باید دعوت نامه ای به متخصص ارائه دهد و هزینه های پرواز، اقامت و آموزش خود را بپردازد.


با آموزش آنلاین:

با یادگیری الکترونیکی، استاد توانایی میزبانی سخنران مهمان را بدون نیاز به صرف پول زیاد دارد. این می تواند عملا با دوربین هایی برای سخنران و دانش آموزان و با استفاده از میکروفون، همان سطح تعامل را فراهم کند که ممکن است در صورت حضور فیزیکی سخنرانی در اتاق انجام شود. مزیت دیگر آن نیز این است که امکان پخش دوباره سخنرانی است که باعث می شود حتی بیشت از روش سنتی از سخنرانی بهره مند شویم. دانش آموزانی که به هر دلیلی سخنرانی را از دست داده اند، می توانند ضبط شده آن را مشاهده کنند. حتی دانش آموزانی که در آن حضور داشته اند می توانند دوباره آن را تماشا کنند تا بیشتر درکش کنند.


نگرانی هایی که با سامانه آموزش آنلاین به وجود می آیند

با تمام مزایای یادگیری الکترونیکی، نمی توان انکار کرد که رد آن برخی از اشکالات وجود دارد. یک نمونه خوب از یک ضررهای آموزش online این است که آموزش مهارت های عملی در آن به مراتب سخت تر است. به عنوان مثال، اگر چه ساخت یک میز چوبی چیزی است که شما به راحتی می توانید با به اشتراک گذاری اطلاعات، ضبط فیلم ها و... توضیح دهید، اما برای آن تجربه عملی ضروری است. سفال و ماشین سازی نیز نمونه های دیگر از مهارت هایی هستند که نیاز به تجربه عملی دارند.


آموزش online ممکن است سبب انزوا شود

اگر چه یادگیری الکترونیکی، سهولت، انعطاف پذیری و امکان دسترسی از راه دور به یک کلاس درس را در هر زمانی برای دانش آموز فراهم می کند، ممکن است آن ها را دچار نوعی حس انزوا کند. این به این دلیل است که یادگیری آنلاین در غالب موارد یک فعالیت انفرادی است که ممکن است یادگیرنده احساس کند که کاملا به تنهایی عمل می کند. با پیشرفت تکنولوژی و در نتیجه پیشرفت روش های آموزش online ، دانش آموزان اکنون می توانند با استفاده از از ابزارهایی مانند کنفرانس های ویدئویی، رسانه های اجتماعی و انجمن های گفتگو، با استادان و دیگر دانش آموزان در فعالیت های مختلف مشارکت کنند و تعامل داشته باشند.

اگر چه یادگیری الکترونیکی، سهولت، انعطاف پذیری و امکان دسترسی از راه دور به یک کلاس درس را در هر زمانی برای دانش آموز فراهم می کند، ممکن است آن ها را دچار نوعی حس انزوا کند.

نگرانی های مربوط به سلامت

یادگیری الکترونیکی نیاز به استفاده از رایانه و دستگاه های دیگر دارد؛ این به این معنی است که روی چشم ها، شکل گیری حالت های بد نشستن و دیگر مشکلات فیزیکی ممکن است بر یادگیرنده تاثیر بگذارد. در حین اجرای یک دوره آنلاین، دستورالعمل هایی ارسال کنید که در مورد نحوه صحیح نشستن، ارتفاع میز و توصیه هایی برای  استراحت های منظم بین آموزش توضیح می دهند.

مشاوره رایگان بگیرید

در سال های اخیر، برنامه های دوره های آنلاین پیشرفت و گسترش یافته و به عنوان گزینه های مشروع برای تکمیل آموزش و پرورش شما شناخته شده است. دوره های آنلاین و برنامه های دوره ای راحت تر و ارزان تر از همتایان خود در آموزش سنتی هستند. این ها دو مزیت اصلی یادگیری الکترونیکی هستند.

نظرات کاربران
مهران

بنظرم آموزش آنلاین عالیه - هزینه و زمان

0 0

شادنظر

تجربه آموزش آنلاین از طریق ویدئو کنفرانس رو داشتم و بسیار مفید بود برام

0 0

جاوید

برای آموزش آنلاین به چه ابزارهایی نیاز هست؟

0 0

فریده اکتسابی

سامانه آموزش آنلاین پافکو امکان برگزاری آزمون مجازی را هم دارد

0 0

احمدرضا

سیستم آموزش آنلاین روز به روز در حال بهتر شدنه

0 0

تهرانی

بعد از همه گیری کرونا آموزش آنلاین بیشتر از قبل اهمیت پیدا کرد

1 0

لیلا

سلام
خدایش کسی فکر اینکه همه آموزشها آنلاین بشه بفکرش خطور می کرد؟؟؟

1 0

ممممممممم

امسال هم آموزش ها آنلاینه؟ مدارس هم آنلاین هستن؟

2 0

یعقوبی

سلام
آموزش مجازی در کشور های همسایه مانند کشور افغانستان و تاجیکستان و عراق و سوریه هم روز به روز در حال پیشرفته اینکارو چه کسی بجز کرونا میتونست بکنه😅

0 0

جاوید

انلاین ها تو برنامه هستند همه 😀

1 1

اوحدی

سلام
یادگیری آنلاین با ابزار بیگ بلو باتوم 3B به راحتی قابل انجام است البته آموزش آنلاین با نرم افزارادوبی هم اوکی است.

1 1

جمال محمدی

آموزش آنلاین در شرایط کنونی که جان انسانها در معرض تهدید است خوب است اما کشور مثل افغانستان انترنیت پر سرعت ندارد بازدهی چندان نخواهد داشت.

1 0

یوسفی

سلام هزینه آموزش آنلاین برای آموزش به 100 نفر در روز چه مقدار است ؟

9 1

مجرب

سلام
یادگیری از روی نت هم حال میده بخدا
فکر کن! تو خونه یا مسافرتی و هر وقت بخوای میتونی از طریق نت آموزش ببینی

4 1

حسین

سلام
یادگیری آنلاین و یادهی آنلاین نیاز به زیر ساخت شبکه ای اینترنت با حداقل 512 کلیوبایت داره اگر میخواهید یادگیرنده یا یاددهنده باشید به نکته فوق توجه نمایید

2 1

صادقی

سلام آیا برای آموزش آنلاین به سایت هم نیاز داریم؟

2 1

طوفان زاده

سلام
آموزش آنلاین یک روش نوین است که می تونه به جایگزین آموزش سنتی بشه

2 1

علیرضا

سلام
نرم افرار آموزش آنلاین شما چیست؟ و آیا سیستم شما میتواند یک جلسه آنلاین ۲۰۰ نفری را بطور هم زمان برای یک وبینار مدیریت کند؟
ممنون

2 1

حیدر

سلام کاکو
ببین آموزش آنلاین همون آموزش مجازی هست که بصورت وب کنفرانس تحت وب ارایه میشه من خودم با ادوبی کانکت تا 300 کربر همزمان هم دیدم جالب اینکه 200 نفر در کنفرانس حضوری بودن و الباقی بصورت وبیناری در جلسه آنلاین شرکت کرده بودند
دنیای جالبی داره میشه

2 0

شرکت پافکو

درود
آموزش آنلاین با نرم افزار ادوبی کانکت ارایه می شود و 200 کاربر همزمان و بیشتر برای آموزش آنلاین قابل انجام است

2 1

همتی

لطفاً بفرمایید نحوه استفاده از دروس سيستم آموزش مجازي به صورت مستمع آزاد چگونه است ؟

2 1

شرکت پافکو

درود . در صورتي كه دانشجويی بخواهد به صورت مستمع آزاد وارد درس شود پس از ورود به سيستم آموزش مجازی ‌بايد ‌از طريق گزينه سيری در دروس درس مورد نظر را انتخاب نموده در اين صورت سيستم بلافاصله از شما درخواست ثبت نام در درس مورد نظر را مي نمايد به محض انجام اين کار اسم شما در ليست دانشجويان منتظر تائيد استاد درس قرار گرفته و لازم است منتظر‌ شويد تا توسط ايشان تائيد نهائي گرديد.

3 0

شرکت پافکو

درود .بستگی به مرکز ارائه دهنده کلاسهای مجازی شما دارد. البته باید به این نکته اشاره کنم که تمامی محتوای تهیه شده تحت قانون مالکیت معنوی دانشگاه می باشد و دانشجویان تنها مجاز هستند محتوای دروس را بصورت آنلاین و در خود سایت LMS مشاهده نماییند.

3 1

تقی پور

آیا محتوای دروس را می توان Download کرد؟ دراینصورت آیا قابل استفاده خواهند بود؟

2 1

شرکت پافکو

دوست عزیز درود . بستگی به مرکز ارائه دهنده کلاسهای مجازی شما دارد. البته باید به این نکته اشاره کنم که تمامی محتوای تهیه شده تحت قانون مالکیت معنوی دانشگاه می باشد و دانشجویان تنها مجاز هستند محتوای دروس را بصورت آنلاین و در خود سایت LMS مشاهده نماییند.

3 1

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید