آموزش مجازی پافکو

به راحتی وبینار برگزار کنید! به راحتی وب کنفرانس برگزار کنید! به راحتی آزمون آنلاین برگزار کنید!

همین حالا دمو ببینید!
آموزش مجازی

سیستم آموزش مجازی (LMS) ال ام اس در دانشگاه ها

سیستم آموزش مجازی در دانشگاه ها
سیستم اموزش مجازی LMS در سالهای اخیر با پیشرفت اینترنت دانشگاه های مختلف که خدمات آموزشی خود را از طریق اینترنت ارائه داده اند روز به روز بیشتر می شود . کارشناسان معتقدند که در قرن 21 تعداد بسیاری از دانشجویان از طریق اینترنت و سیستم اموزش مجازی LMS به کسب علم و دانش خواهند پرداخت.
سیستم آموزش مجازی در دانشگاه

این سوال برای کاربران مطرح است که یک دانشجوی استفاده کننده از  سرویس آموزش الکترونیکی باید دارای چه مهارت هایی باشد؟

ماهیت دوره های آموزشی که در سیستم آموزش الکترونیکی برگزار می شوند به گونه‌ای است که مخاطبین آن باید دارای امکانات و مهارتهای

 ویژه‌ای باشند. از جمله :

1) امکان دسترسی به اینترنت پر سرعت در آموزش از راه دور

داشتن یک دستگاه کامپیوتر و تجهیزات لازم برای اتصال به اینترنت، ترجیهاً پر سرعت ، جهت استفاده از سامانه یادگیری الکترونیکی از جمله امکاناتی است که فراگیران برای شرکت در انواع کلاس آنلاین آموزش اینترنتی باید از آن برخوردار باشند.

2) امکان اختصاص وقت مناسب جهت مطالعه و یادگیری در نرم افزار تدریس آنلاین

برخلاف برخی تصورات غلط ،‌ تحصیل در سیستم آموزش مجازی از طریق سامانه آموزش الکترونیک lms به هیچ عنوان به معنای کاهش زمان یادگیری نخواهد بود و چه بسا به سبب فضای پویای اطلاعاتی که ایجاد می‌شود،‌ دانشجویان ملزم به صرف زمان بیشتر و البته مفیدتری باشند. برگزاری دوره های آموزشی به صورت الکترونیکی باعث صرفه جویی در زمان و مدیریت بهتر آن در راستای استفاده از اوقات مفیدتر شبانه روز می‌شود.


3) برخورداری از مهارتهای پایه فناوری اطلاعات در استفاده از سیستم یادگیری الکترونیکی

بطور مثال می‌توان به مهارت کار با مجموعه آفیس برای تنظیم گزارش، ‌تهیه اسلاید، ‌مهارت های فناوری اطلاعات، اشاره نمود. همچنین انتظار می‌رود داوطلبین گرامی تسلط کافی به روشهای تبادل پیام در اینترنت و یا روشهای جستجو و بازیابی آدرس وب سایتهای مورد نظر را داشته باشند.


4) تسلط نسبی به زبان انگلیسی

در بسیاری از موارد موسسات آموزش از نرم افزار lms فارسی شده استفاده می کنند، البته  مسلط بودن به زبان انگلیسی یکی از پیش نیازهای تحصیلی عمومی برای انجام فعالیتهای پژوهشی  -  آموزشی  در مقطع کارشناسی ارشد می باشد،‌ اما ماهیت مطالب آموزشی و تنوع و بروز شدن سریع آن،‌ روحیه یادگیری مستمر و استفاده از منابع مختلفی را می‌طلبد که لازمه آن تسلط به زبان انگلیسی می‌باشد.


5) توانایی برنامه‌ریزی و مدیریت آموزشی شخصی

با مطالعه تاریخچه آموزش الکترونیکی و تاریخچه آموزش از راه دور و نظر به اینکه روند برگزاری کلاس آنلاین  با رشد روز افزون مواجه است و تعاملات رو- در- رو در این روش آموزشی به شدت کاهش می یابد،‌ انتظار می‌رود دانشجویان دارای مهارتهای خود مدیریتی بوده و بتوانند بدون حضور یک عامل کنترل کننده بیرونی ،‌ اقدام به مدیریت تمامی فعالیتهای مورد نیاز نمایند.  

تحصیل علم از دیر باز امری مهم و مورد توجه بشر بوده است و در همه اعصار و قرون ، آموزش و تحصیل یکی از جوانب زندگی بشری به شمار رفته است.
این امر در تاریخ خود ، دوره های مختلفی را  طی کرده است و همیشه با یک مشکل مهم درگیر بوده است ؛ آن مشکل عبارت است از؛ بعد مسافت مکانی ، که بشر دوستار علم همیشه در پی یافتن راه حلی برای مبارزه و از میان برداشتن این معضل بوده است و در تقابل با این مشکل انسان به تحصیل مکاتبه ای و از راه دور روی آورد.

آغاز تحصیل از راه دور بر می گردد به حدود 60 سال قبل زمانی که یک مؤسسه خیریه و عملی برای دانش آموزانی که در نقاط  کور کشورشان قرار داشتند و امکانات آموزشی نیز در آن نواحی وجود نداشت ، به فکر افتاد تا از راه مکاتبه ای به آن دانش آموزان طالب علم خدمات آموزشی ارائه دهد. پس از آن یک شبکه رادیویی مخصوص افرادی که نمی توانستند در مدارس درس بخوانند راه اندازی گردید و  در ساعتهای مختلف درسهای مربوط به کلاس خاصی ارائه می شد و در پایان دروس امتحانی نیز گرفته می شد و نتایج آن به آدرس محل سکونت شخص فرستاده می شد . بعداً از طریق تلویزیون نیز این امکانات ارائه  شد اما با کیفییت بالاتر ، ولی با ظهور اینترنت و امکانات  سریع و آسان آن در سال 1989 اینترنت نیز به جمع  ارائه کنندگان تحصیل از راه دور پیوست که در سالهای اخیر با پیشرفت اینترنت  دانشگاههای مختلف که خدمات آموزشی خود را از طریق اینترنت ارائه داده اند روز به روز بیشتر می شود . کارشناسان معتقدند که در قرن 21 تعداد بسیاری از دانشجویان از طریق اینترنت  و نرم افزار آموزش مجازی lms به کسب علم و دانش خواهند پرداخت.
سیستم آموزش مجازی در دانشگاه


مزایای تحصیل از راه دور


  حذف رفت و آمدهای طولانی

روشهای تحصیل ا ز راه دور و به ویژه تحصیل از طریق سیستم آموزش مجازی lMS ال ام اس رفت و آمد و پیمایش مسیرها حذف شده و امکان تحصیل از طریق اینترنت برای هر کار در هر گوشه جهان در هر سایت که به ارائه خدمات آموزشی پرداخته باشد فراهم می آید و بجای پیمودن راههای دراز ، می توان از طریق گذر کردن از مسیرهای منطقی با سرعتی بسیار بالا به مقصد رسید.


عدم درگیری با وقت محدود

خدمات شبانه روزی اینترنتی سیستم آموزش مجازی LMS این امکان را فراهم آورده  که کاربر در هر ساعت شبانه روز بتواند به راحتی به هر نقطه از جهان متصل شده و از سرویس های مختلف بهره مند گردد. این موضوع مسأله دیر رسیدن به کلاس و دیگر مسائل زمان تحصیل را از میان برداشته است و فرد محصل در هر سمت و شغل ( از جمله کارمند، دانشجو ، پیشه ور و…) باشد می تواند در ساعاتی از ساعات فراغت خود به تحصیل بپردازد. و در هر زمان که احساس تمایل کرد به مسائل و کارهای آموزشی خود سامان دهد.


رفع مشکلات امتحانی

در این شیوه تحصیل (تحصیل از طریق اینترنت ) شما دیگر با استرسها و اضطرابات زمان امتحانات سروکار ندارید. زیرا اکثر امتحانات در این روش بازه ای وسیع از زمان و به صورتی برگزار خواهد شد که شما هم به وقت و هم به جزوه و مراجع خود دسترسی داشته باشید.


امکان تحصیل در مراکز مختلف

  تحصیل از طریق اینترنت این امکان را برای کاربران فراهم کرده است که در یک بازه زمانی خاص در چند مرکز مختلف ثبت نام نموده و از طریق آن تحصیل کنند. این امکان یکی از امکانات مختص تحصیل از طریق سیستم آموزش مجازی است و در روشهای رسمی تحصیل (‌ تحصیل در دانشگاه ها به صورت عادی ) شما فقط امکان تحصیل در یک مرکز آموزش را خواهید داشت .
 

سیستم آموزش مجازی در دانشگاه

معرفی چند مرکز اینترنتی(LMS)

سایت دانشگاه کلایتون (هنگ کنگ )      

               
 این دانشگاه امکانات کامل آموزشی خود را از طریق اینترنت , به صورت آموزش مجازی ارائه می دهد. از طریق این دانشگاه ما می توانتم مدرک فوق دیپلم، لیسانس و یا دکترا را کسب کنیم، این دانشگاه از طریق سازمان جهانی unesco  حمایت می شود.


سایت دانشگاه آکسفورد ( انگلستان )

این دانشگاه بزرگ و معروف یکسری امکانات آموزشی خود را از طریق آموزش مجازی  ارائه می دهد. سایت این دانشگاه تشکیل شده از چندین لینک که به معرفی بعضی از این لینکها می پردازیم .
1-colege : که شامل 46 دانشکده در زمینه های مختلف می باشد مانند دانشکده شیمی و یا مهندسی که می توانیم در مورد هر یک از آنها اطلاعاتی کسب کنیم.
2 - Library : که 9 کتابخانه بزرگ انگلیس را به صورت صفحات اینترنتی در اختیار ما  قرار می دهد با  ارائه میلیونها عنوان کتاب .
3 - Museims : که درباره موزه های موجود در دانشگاههای Oxford توضیح می دهد.
4- student : در مورد دانش آموزان و دانشجویانی که در این دانشگاه و دانشکده های مربوط به آن تحصیل  می کنند .
و سایر لینکهای دیگر ، که ما پیشنهاد می کنیم به این سایت سری بزنید و از امکانات این دانشگاه دیدن فرمایید.
دانشگاه تکنیک (آفریقای جنوبی)          
جزء بزرگترین دانشگاههای آفریقاست که از طریق سیستم LMS  نیز امکانات خود را ارائه می دهد . این دانشگاه نیز شامل کتابخانه ای بر روی اینترننت می باشد و در یکی از لینکهای این سایت به معرفی محیط دانشگاه پرداخته است . جالب است بدانید که این دانشگاه   E-mail  رایگان نیز در اختیار عموم قرار می دهد.


دانشگاه آدلاید (استرالیا)            

 دانشگاهی است مجلل که در استرالیای جنوبی واقع است که رشته های مختلفی از قبیل کامپیوتر و مکانیک  را ارائه می دهد ، این دانشگاه جدیداً  یک  کتابخانه مجازی  راه اندازی کرده که می توان از آن استفاده کرد. 


دانشگاه آکادیکا (کانادا)

سایت این دانشگاه امکاناتی از قبیل کتابخانه و زندگی دانشجویان و ارتباط مستقیم با مدیر و از قبیل خدمات را در اختیار عموم قرار می دهد.


دانشگاه بوستون ( امریکا )

                                   
دانشگاه معروف و بزرگ بوستون که علاوه بر دانشگاه ، مدارس ابتدایی و متوسطه را نیز پوشش می دهد . این دانشگاه که جزء معتبرترین دانشگاههای آمریکا و جهان است، امکانات  جالبی را از طریق اینترنت برای سیستم آموزش مجازی ارائه  می دهد.
این دانشگاه که  ده ها  دانشکده را مورد حمایت خود دارد بسیاری از رشته ها ، از  رشته مهندسی گرفته  تا بیولوژی و پزشکی را ارائه می دهد . جالب است  بدانیدکه کلیه تحقیقاتی که دانشجویان در زمینه های مختلف در این دانشگاه انجام داده اند بر روی سایت موجود است که می توانیم به آن دسترسی داشته باشیم .
این دانشگاه امکانات تحصیلی خود را به صورت جدی از سال 98 شروع کرده و تعداد زیادی دانشجو را مورد حمایت خود قرار داده است .
 این سایت اطلاعات جالبی در مورد دانشجویانی که در خوابگاه سکونت دارند به ما می دهد . حتی ما می توانیم  بدانیم که در چه تاریخی دانشجویان واقع در خوابگاه بوستون چه غذایی می خورند و با دانشجویان آشنا شویم و یا حتی مکاتبه داشته باشیم .
به شما پیشنهاد می شود که سری به این دانشگاه  بزنید و از امکانات  جالب و انبوه اطلاعات و سیستم آموزش مجازی LMS دانشگاهی یا همان ال ام اس که در زمینه های مختلف به شما ارائه می شود استفاده کنید.
سیستم آموزش مجازی در دانشگاه


دانشگاه کالیفرنیا

یکی  از سایتهای بزرگ دانشگاهی که از طریق اینترنت به معرفی دانشگاه خود و ارائه آموزش  پرداخته است، سایت دانشگاهی کالیفرنیا می باشد که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت.
سایت دانشگاه  مجازی  کالیفرنیا  که  با عنوان Virtual  University  of  Caliornia فعالیت می کند . این سایت مجهز بزرگ و گسترده است  که دارای امکاناتی فراوان و کارآمد در زمینه های آموزشی می باشد.
دانشگاه کالیفرنیا در تلاش برای گسترش سایت خود به اقدامی دست زده که در طی  دو سال تکمیل خواهد شد . این دانشگاه قصد دارد مراکز خود را در سطح ایالت از 23 مرکز به 107 مرکز گسترش دهد که در 72 منطقه از ایات   پراکنده اند این اقدام در صورت موفقیت توانایی سرویس دهی به  1500000   (یک  و نیم میلیون ) نفر را به سایت کالیفرنیا خواهد بخشید . و این سایت را به بزرگترین سایت آموزشی در سطح جهان مبدل خواهد کرد .
در راستای اهداف بالا انجمنی با نام اختصاری AICCU
(the Association of Independent California Colleges & Universitys )
(انجمن دانشگاهها و دانشکده های مستقل کالیفرنیا )
تشکیل یافته است که مشتمل بر 71 دانشگاه و دانشکده در ایالت کالیفرنیا است. همه این مراکز با همکاری یکدیگر سعی می کنند تا به هدف اصلی انجمن نزدیکتر شوند و در عین حال سعی می کنند با رعایت اصل استقلال هر یک در ناحیه کاری خود با شرایط ویژگی های خاص خود به اهداف دانشکده ای نیز نزدیکتر شوند.

سیستم آموزش مجازی در دانشگاه
 

 عملکرد ایران در سیستم آموزش مجازی
مجوز اولین دانشگاه مجازی در رشته های مختلف کارشناسی و کارشناسی ارشد از وزارت علوم اخذ شد . جذب دانشجو در این دانشگاه از طریق کنکور سراسری است.                                                
دانشگاه اینترنتى ایران اولین مؤسسه آموزش عالى است که براى اولین بار آموزش الکترونیکى LMSرا در قالب یک دانشگاه در کشور نهادینه نموده است. این دانشگاه مبتنى بر آموزش الکترونیکى است و قادر است به کمک دستاوردهاى  فن آورى اطلاعات به تدریج طیف وسیعى از رشته هاى تحصیلى را تحت پوشش خود قرار دهد.
دانشجویان این دانشگاه همه ساله از طریق آزمون سراسرى در کشور، طبق ضوابط سازمان سنجش پذیرفته شده و به دانشگاه معرفى مىگردند. دانشجوى پذیرفته شده موظف است کلیه ضوابط و مقررات آموزشى وزارت علوم، تحقیقات و فنآورى را رعایت نماید و از این جهت همانند دانشجویان دانشگاههاى معمول کشور به تحصیل خود ادامه دهد.
بغیراز امتحانات پایان ترم در هر نیمسال تحصیلى، دانشجویان این دانشگاه به صورت مجازی از طریق سیستم آموزش الکترونیکی LMS فعالیتهاى آموزشى خود را ادامه مى دهند بطور مثال ثبت نام، انتخاب واحد، آموزش و ... بصورت غیر حضورى و الکترونیکى خواهد بود. لازم به ذکر است نظر به اینکه دانشجویان این دانشگاه در بدو ورود ممکن است از مهارتهاى لازم براى بکارگیرى رایانه و یا شبکه اینترنت برخوردار نباشند، مقرر گردیده است در ترم اول این مهارتها بصورت حضورى آموزش داده شود.
این دانشگاه بصورت مؤسسه غیر انتفاعى نوع اول از وزارت علوم، تحقیقات و فنآورى مجوز فعالیت اخذ نموده است. لذا دانشجویان ملزم به پرداخت هزینه هاى آموزشى خود به دانشگاه مىباشند. این هزینه ها شامل هزینه هاى مربوط به خرید یک رایانه شخصى و اشتراک اینترنت نمی باشند. بدیهى است شهریه این دانشگاه با افزایش تعداد دانشجو در سالهاى آینده کاهش خواهد یافت. هزینه آموزشى براى یک ترم پانزده واحدى حدود یکصد و پنجاه هزار تومان برآورد گردیده است. لازم به ذکر است سالانه هزینه هاى آموزشى توسط دانشگاه تعیین و به اطلاع دانشجویان رسانده خواهد شد. رشته هاى تحصیلى این دانشگاه على الاصول داراى محدودیت ظرفیت نمی باشند ولى با توجه به نو پا بودن این دانشگاه و محدودیت سخت افزارى احتمالاً در دوره اول محدودیتهایى براى ظرفیت رشته ها در نظرگرفته خواهد شد.


رشته های پیشنهادی در این دانشگاه

 گروه هاى آموزشى این دانشگاه ها که به آموزش مجازی مشغول هستند و رشته هاى زیر مجموعه هر گروه که در آنها برای سال پایه، دانشجو پذیرفته خواهد شد به شرح زیر مى با شند:


 گروه الهیات و معارف اسلامی

  علوم قرآن و حدیث
  تاریخ و تمدن اسلامی

  زبان وگروه ادبیات

  زبان و گروه ادبیات
  زبان و ادبیات فارسی
  زبان و ادبیات انگلیسی
  مترجمی زبان انگلیسی
  زبان و ادبیات روسی


  گروه ریاضی و کامپیوتر

  نرم افزار
  ریاضی کاربردی                      
  آمار

گروه علوم اجتماعی

 علوم اجتماعی
 حقوق
 مردم شناسی
 برنامه ریزی  اجتماعی


 گروه علوم تربیتی

 علوم تربیتی
 مدیریت آموزشی
گروه مدیریت
 حسابداری
 مدیریت بازرگانی
 مدیریت صنعتی
 مدیریتی دولتی
 مدیریت بیمه
 مدیریت امور گمرکی

دانشگاههای مجازی ایران
کلاس مجازی دانشگاه شریف    
کلاس مجازی دانشگاه اصفهان    
دانشگاه مجازی دانشگاه تهران    
دانشگاه مجازی صنعت نفت

مقالات مرتبط


یادگیری الکترونیکی چیست؟

تعامل در سامانه یادگیری الکترونیکی

یادگیری الکترونیکی سریع

 • نویسنده : کامران جانقربان
  • امتیاز :
  • 3
  • 0
 • تاریخ انتشار : 1396/04/17
 • تعداد مشاهده : 3493 بار
نظرات کاربران
مهران

مهران

        سلام
"ال ام اس" یا LMS شما بصورت چند زبانه هم کار میکه؟ ما نرم افزار LMS (ال ام اس) را به 2 زبان فارسی و انگلیسی میخواهیم استفاده کنیم و سوال بعدی اینکه در آموزش مجازی آیا افزاد از کشورهای مختلف با زبانهای مختلف میتوانند محتوا الکترونیکی اختصاصی خود را داشته باشند؟
      
پاسخ دادن 0 0

فیضی

فیضی

        سلام
قیمت ال ام اس lms به چه پارامترهایی بستکی دارد و نقطه تمایز شما با سایر شرکت ها در چیست؟
      
پاسخ دادن 1 0

شرکت پافکو

شرکت پافکو

        جناب اقای فیضی
درود
قیمت ال ام اس LMS به پارامترهای زیادی بستگی داره لطفا فرم مشاوره را پر کنید تا در اسرع وقت مشاورین ما با شما در ارتباط باشند
      
پاسخ دادن 0 0

معین

معین

        سلام
راهنمای استفاده از سیستم lms در کجای سایت شما میتونم پیدا کنم؟
      
پاسخ دادن 2 0

مریم معتمدی

مریم معتمدی

        سلام
راهنمای سیستم ال ام اس lms را در صفحه اصلی سایت شرکت پافکو بصورت فیلم میتوانید رویت کنید
      
پاسخ دادن 0 0

مجتبی

مجتبی

        با سلام
قیمت LMS شما برای 100 دانش آموز چقدر در میاد؟ من مقالات و محصولات آموزش مجازی شما را مطالعه کردم خوشحال میشم بتونم از این روش نوین در دبیرستان استفاده کنم
      
پاسخ دادن 1 0

شرکت پافکو

شرکت پافکو

        درود
سیستم LMS دارای اجزای زیادی است که لازم است از شما سوال شود لطفا با شرکت پافکو تماس بگیرید با فرم درخواست مشاوره و دمو را پر کنید
      
پاسخ دادن 1 0

فرشاد سیدین

فرشاد سیدین

        روش ارزیابی و نمره‌دهی در هر درس در سیستم آموزش یادگیری الکترونیکی به چه صورتی هست؟
      
پاسخ دادن 2 0

شرکت پافکو

شرکت پافکو

        درود . طبق آیین‌نامه آموزشی، ارزیابی و نمره‌دهی در هر درس فقط در حیطه اختیار استاد می‌باشد.
طبق آیین‌نامه آموزشی، برگزاری امتحانات پایانی به‌صورت حضوری برای تمامی دروس الزامی است و شرکت دانشجو در امتحان پایانی، یکی از شروط اساسی گذراندن ( پاس کردن ) هر درس است.
استاد می‌تواند ارزیابی دانشجو در درس را فقط از طریق امتحان پایانی انجام دهد و یا مجموعه ای از ارزیابی‌های دیگر در قالب امتحان میان‌ترم، کوییز، تکالیف، پروژه و مشارکت دانشجو در مباحث کلاسی را نیز علاوه بر امتحان پایانی مد نظر قرار دهد.
      
پاسخ دادن 2 0

شرکت پافکو

شرکت پافکو

        سلام
سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی(LMS) ارزیابی نمره را در اختیار شما به صورت پارامتریک گذاشته است و به انواع روش در LMS میتوانید اینکار را انجام دهید
      
پاسخ دادن 1 0

بهنام

بهنام

        در انتخاب نرم افزار آموزش مجازی با این موضوع مواجهه شدیم که در بلند مدت بصورت SAAS مقرون بصرفه تر است یا خود-میزبان (سرور و هاست خود مدیریت). لطفاً راهنمایی کنید
      
پاسخ دادن 2 0

شرکت پافکو

شرکت پافکو

        درود
سرکار خانم مهناز
کاتالوگ نرم افزار ال ام اس (lms) برای شما ایمیل گردید در مورد قیمت LMS و نحوه خرید سیستم آموزش مجازی با شما تماس خواهیم گرفت
      
پاسخ دادن 1 1

مهناز

مهناز

        با سلام

لطفا کاتالوگ نرم افزار ال ام اس (lms) پافکو را برایم ایمیل نمایید در مورد قیمت نرم فزار ال ام اس
(LMS) هم سوالاتی داشتم که فرم فرم مشاوره رایگان را پر کردم در صورت امکان با من تماس بگیرید

سپاس
      
پاسخ دادن 2 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

لطفا از گذاشتن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید