آموزش مجازی پافکو

به راحتی وبینار برگزار کنید! به راحتی وب کنفرانس برگزار کنید! به راحتی آزمون آنلاین برگزار کنید!

همین حالا دمو ببینید!
آموزش مجازی

30 نکته راه اندازی و پیاده سازی سیستم مدیریت آموزشی LMS

پیاده سازی موفق سیستم مدیریت آموزشی

سیستم مدیریت آموزشی LMS، نرم افزاری است که فعالیت آموزش گیرنده را ثبت و پیگیری می کند. به عبارت دیگر، این سیستم، روند یادگیری و آموزش را به طور خودکار مدیریت می کند. با توجه به نقش مهم و حیاتی سیستم مدیریت آموزشی LMS در فرایند توسعه آموزش، نیاز به استفاده از ساختار استاندارد در ایجاد و پیاده سازی چنین سیستم هایی کاملاً ضروری می باشد.

سیستم مدیریت آموزشی


 پزشکی از راه ویدئو کنفرانس

نرم افزارهای ویدئو کنفرانس اندروید بواسطه اینکه در دسترس کاربران می باشند براحتی امکان ارائه خدمات به تعداد زیادی از بیماران در حوزه پزشکی می باشد. از جمله اهداف پزشکی از راه دور :

1) بهبود دسترسی و مراقبت پزشکی برای نواحی روستایی و محروم از طریق سیستم ویدئو کنفرانس

2) کاهش نقل و انتقال بیماران به مراکز درمانی به کمک سامانه ویدئو کنفرانس

3) بهبود مراقبت از بیمار با آموزش از راه دور

4) در دسترس قرار دادن امکانات برای پزشکان جهت هدایت معاینات خودکار

5) دسترسی بهتر به پزشکان جهت مشاوره از راه دور

6) کاهش هزینه‌های مراقبت‌های پزشکی با بکارگیری نرم افزار ویدئو کنفرانس تحت وب

7) ایجاد خدمات مراقبت پزشکی در سطح جغرافیایی و جمعیتی وسیع بکمک سیستم ویدئو کنفرانس

کاربردهای پزشکی از راه دور شامل موارد ذیل می باشد:

1) مشاوره از راه دور با ویدیو کنفرانس

2) آموزش الکترونیکی پایش از راه دور با راه اندازی ویدئو کنفرانس

3) جراحی از راه دور

4) آسیب‌شناسی از راه دور با استعانت از سامانه ویدیو کنفرانس

5) درمان امراض پوستی از راه دور با تکنولوژی ویدیو کنفرانس تحت وب

6) تصویربرداری التراسوند از راه دور

7) درمان اختلالات شناختی از راه دور

سیستم مدیریت آموزشی

شکل 1: راه اندازی سیستم lms

توصیه ما به کارشناسان و تصمیم گیرندگان جهت "راه اندازی سامانه آموزش مجازی آنلاین"، "راه اندازی سیستم lms" و یا "برگزاری وبینار" در موسسات آموزشی آن است که جهت اقدام به خرید LMS با قیمت LMS پایین، جهت پیاده سازی انواع آموزش مجازی تعجیل نکنند و با اقداماتی نظیر موارد ذیل چالشهای جدید برای مجموعه آموزشگاهی خود ایجاد نکنند:

 • دانلود رایگان نرم افزار آموزش مجازی بدون پشتیبانی و آموزش
 • دانلود نرم افزار آموزش مجازی بدون پشتیبانی و آموزش
 • دانلود نرم افزار آموزش الکترونیکی بدون پشتیبانی و آموزش
 • دانلود نرم افزار کلاس مجازی بدون پشتیبانی و آموزش
 • دانلود نرم افزار آموزش مجازی بدون پشتیبانی و آموزش
 • دانلود نرم افزار ویدئو کنفرانس تحت شبکه بدون پشتیبانی و آموزش
 • دانلود نرم افزار lms بدون پشتیبانی و آموزش
 • دانلود نرم افزار ویدئو کنفرانس تحت شبکه داخلی بدون پشتیبانی و آموزش
 • دانلود نرم افزار ویدئو کنفرانس تحت شبکه بدون پشتیبانی و آموزش
 • دانلود نرم افزار ویدئو کنفرانس اندروید بدون پشتیبانی و آموزش
 • دانلود نرم افزار ویدیو کنفرانس تحت وب بدون پشتیبانی و آموزش
 • دانلود نرم افزار ویدئو کنفرانس تحت شبکه رایگان بدون پشتیبانی و آموزش
 • دانلود نرم افزار وبینار رایگان بدون پشتیبانی و آموزش
 • مشاوره رایگان قیمت "سیستم آموزش مجازی lms" و آموزش رایگان "سیستم آموزش الکترونیکی lms"
 • مشاوره رایگان "کیفیت در یادگیری الکترونیکی" و "مدیریت محتوای آموزش مجازی (lms)"
 • مشاوره رایگان بهترین روش "راه اندازی سیستم lms" و "راه اندازی سامانه آموزش مجازی آنلاین"

مشاوره رایگان بگیرید

شرکت پافکو مفتخر است تا تجربه چندین ساله خود را در حوزه "فروش سامانه آموزش مجازی"، "ارائه نرم افزار وب کنفرانس"، "راه اندازی سیستم آموزش مجازی"، "تولید محتوای الکترونیکی"، "آموزش نرم افزار محتوای الکترونیکی"، "برگزاری آزمون الکترونیکی"  در اختیار شما قرار دهد.

وقتی درباره نرم افزار آموزش مجازی lms  صحیت می کنیم باید بدانیم که در مورد سیستم مدیریت آموزش استفاده از بهترین ها در راه اندازی و پیاده سازی سیستم مدیریت آموزشی LMS متخصصان بنامی هستند که فقط می بایست به آنان مراجعه کنید.  کاهش هزینه‌ های آموزشی، ایاب و ذهاب و تسهیلات کارگاه یا ابزارهای دوره آموزشی و کاهش اتلاف وقت کارآموز، آموزش تعداد زیادی کارآموز در مدتی کوتاه،  کاهش مشکلات اداری ناشی از انجام مراحل ثبت نام و انتخاب واحد و متعاقب آن کاهش هزینه، بهره‌مندی حجم کثیری از کارآموزان از آموزش به موقع با دست‌ یابی به دوره‌ ها یا برنامه ‌های آموزشی online از راه دور، افزایش توانایی و مهارت کاربران در فراگیری اطلاعات، وجود سیستمی جهت اندازه گیری و ارزیابی آموزشی، ارایه قوی ‌تر عناصر گرافیکی مانند استفاده از هنر، نمودار یا عکس، وجود اتاق ‌های گپ و ابزارهای اشتراکی دیگر که باعث افزایش حضور فعال فراگیر می ‌شود، امکان تهیه کلیه مواد مکمل آموزشی بدون نیاز به مراجعه به کتابخانه همگی از مزایای سیستم مدیریت آموزشی هستند. سیستم مدیریت آموزشی، نرم افزاری است که فعالیت آموزش گیرنده را ثبت و پیگیری می کند. به عبارت دیگر، این سیستم، روند یادگیری و آموزش را به طور خودکار مدیریت می کند. با توجه به نقش مهم و حیاتی سیستم مدیریت آموزشی در فرایند توسعه آموزش، نیاز به استفاده از ساختار استاندارد در ایجاد و پیاده سازی چنین سیستم هایی کاملاً ضروری می باشد.


در ادامه، 30 نکته ای که ما از این متخصصین به نام درباره  پیاده سازی پرسیده ایم را با شما به اشتراک می گذاریم.


30 نکته کلیدی برای راه اندازی و پیاده سازی موفق سیستم مدیریت آموزشی LMS

از آنجا که معنا و تعریف آموزش مجازی و همچنین مزایای آموزش مجازی امروزه بر هیچ کسی پوشیده نیست، خرید lms  به یکی از پرطرفدارترین موضوعات در صنعت مدیریت آموزشی تبدیل شده است.

تقاضا برای خرید lms و پیاده سازی یک سامانه مدیریت آموزش الکترونیکی، هر روز رو به افزایش است. یک سایت lms مناسب به شما کمک می کند سیستم مدیریت آموزشlms را به صورت موثر و با هزینه مناسب به کار گیرید.


1- نکته اول، آشنایی با جعبه ابزار خریدار و مواردی که این جعبه ابزار شامل می شود، می باشد. تکنیک پیاده سازی، آموزش و پشتیبانی آنلاین، این موضوع بایستی با اهداف سازمان همراستا باشد.
2- مدیریت پروژه موثر، باعث ایجاد یک تقویم زمانی موجز است. متخصصی از شرکت ادوبی، تاکید می کند که  بهره گیری از مدیریت پروژه برای زمان بندی و هماهنگی اعضای تیم پروژه، جهت موفقیت شرکت ها ضروری است.
3- استفاده از متخصصین پیاده سازی سیستم مدیریت آموزشی LMS، نصیحتی است که طبق آن می توان به اهمیت تبدیل توقعات به نیازها پی برد، موفقیت سازمان کاملا منوط به توجه به توقعات مشتریان و تعهد به انجام انهاست.
4- آزمون پلت فرم قبل از استفاده نیز از نکات بسیار با اهمیت است. تجربه متخصصان نشان داده است که  هیچ  قاعده یکسانی برای پیاده سازی سیستم های مدیریت آموزشی وجود ندارد. تعداد زیادی از شرکت ها از ویژگی نمایش پلت فرم قبل از استفاده همگانی استفاده می کنند تا از قابلیت های سیستم مطلع باشند.
5- پیاده سازی موفق سیستم مدیریت آموزشی، یعنی تغییر رفتاری. مشارکت قلب هر دوره آموزشی است. اگر برای داشتن یک دوره فراگیر و پر مخاطب با مشارکت بالا برنامه ریزی کنید، می توانید یک سناریوی برد - برد هم برای اساتید و هم برای شاگردان داشته باشید.
6- درک اهمیت مشارکت کاربران بسیار حیاتی است، اما چگونه می توانیم مشارکت را در عمل داشته باشیم؟ فرهنگ یادگیری و آموزش در سازمان قبل از پیاده سازی بایستی تقویت شود.
7- تماماً پیاده سازی، در تعریف و دستیابی به اهداف موجز معنا پیدا می کند. پیاده سازی موفق سیستم مدیریت آموزشی، ممکن است به همسویی اهداف سازمان منجر شود. هم چنین این موضوع به آموزش کارکنان در قبال مسائل دولتی، چگونگی معرفی محصولات به مشتریان و ارائه اطلاعات جدید به کارمندان به طور موثر نیز وابسته است.
8- سازماندهی و زمان بندی یکی از فعالیت های کلیدی هر سازمانی است. ایجاد یک لیست از نیازمندی ها برای سیستم مدیریت آموزشی، می تواند مشخصا به خریداران نرم افزار آموزش مجازی LMS ابعاد مختلف سیستم مانند پشتیبانی محتوا، ویژگی ها و یکپارچگی با سایر سیستم ها را نشان دهد.

مدیریت آموزشی

شکل2: راه اندازی سیستم lms

بودجه در راه اندازی و فرآیند پیاده سازی سیستم مدیریت آموزشی

سامانه مدیریت آموزش الکترونیکی و نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین می توانند در عرصه رقابت صنعت آموزش نقشی غیرقابل انکار داشته باشند. در صورت تمایل به با خرید lms و سیستم آموزش مجازی مناسب، بهتر است ابتدا فاکتورهایی از قبیل تعداد شرکت کنندگان، تعداد جلسات هر دوره و سایر فاکتورهای مرتبط با آموزش الکترونیکی خود را در نظر بگیرید.

 توجه به بودجه در فرآیند پیاده سازی و راه اندازی سیستم مدیریت آموزشی LMS از نکات قابل توجه است. استفاده از این سیستم ها ممکن است به قیمت تحمیل هزینه های اضافی به شرکت تمام شود.
 
9- آیا برای همه نیازها، بودجه دارید؟ آیا هزینه های تحمیلی آینده را مورد بررسی قرار داده اید؟ این سوالات بایستی صریحاً پاسخ داده شوند.
10- اهمیت ایجاد یک صفحه اول خوشامدگویی! این صفحه بایستی با ویژگی های متعدد و قابلیت های گوناگون قابل ارتباط مناسب با فراگیران باشد.
11- این سیستم ها باید به وسیله رابط کاربری های قوی، مردم را قدرتمند و جذب نمایند. این رابط باید آسان باشد و ساختار منطقی داشته باشد.
12- همانند همه تعاملات، مخصوصاً در زمینه آموزش، اهمیت شناخت مستمعین بر هیچکس پوشیده نیست. باید از فراگیران چند سوال اولیه و اساسی بپرسیم و سعی کنیم دیدگاه مناسبی درباره آنان کسب نماییم.
13- موظف کردن افراد خود یک چالش است. افراد باید درقبال مهارت خود مسئول باشند و سعی کنند کاری یا وظیفه ای را بر عهده گیرند. متخصصی از info pro  روی سه مسئولیت تاکید می کند: مدیریت محتوا، واحد کسب وکار و واحد فناوری اطلاعات.

سیستم مدیریت آموزشی LMS 

شکل 3: راه اندازی سیستم lms


14- خوب! من سرم شلوغه، شما سرت شلوغه و هیچ کس وقت خالی ندارد! بین کارمندان تان چه کسی به سیستم جدید اهمیت می دهد؟ اکثر افراد در مقابل تغییر واکنش منفی نشان می دهند و مقاومت می کنند. مخصوصاً وقتی باعث کاهش سرعت کارهای روزمره می شود و از راحتی آنان نیز می کاهد. اجازه دهید کارمندان تان بدانند چه قدر از سیستم جدید بهره خواهند برد و مدیریت تغییر را بشناسند و برای سیستم جدید، تبلیغ کنید!
15- تقویم های زمانی رویایی نیز اهمیت دارند. فرآیند پیاده سازی را فازبندی نمایید و برای هر فاز و پایان آن زمان بندی دقیق داشته باشید و کاربران را مستقیماً در این فرآیند دخالت دهید.
16- متخصص شرکت Cogentys بر حیاتی بودن تدوین طرح درس و برنامه کلاس ها تاکید می نماید. همچنین بایستی استراتژی صحیح را در قبال کارمندان با مهارت های جدید کاری اتخاذ کنیم.
17- همه از رویه های سخت بیزاریم. یکی از دلایل اینکه شرکت ها از برنامه های آموزشی استقبال نمی کنند، تجربه بد قبلی آنان  با سیستم های مدیریت پیچیده است. بنابراین باید از اتوماسیون پیشرفته و در عین حال ساده در زمینه پیاده سازی سیستم ها بهره بگیریم.
18- مهاجرت داده ها خود یک فرآیند پیچیده است اما برای موفقیت پیاده سازی باید به آن توجه کرد. چالش چگونگی، زمان و نحوه اجرای این فرآیند باید قبل از پیاده سازی سیستم مدیریت آموزشی به بحث گذارده شود.
19- همه سازمان های جدید، می توانند یک بعد زمانی برای پیاده سازی در نظر بگیرند و زمان مناسب را برای خطا، مشکل و .... در این فرآیند در این برنامه زمانی لحاظ کنند.
20- در زندگی نیز باید به دنبال هدف خود باشیم، نرم افزار آموزش مجازی lms از این قاعده مستثنی نیستند. متخصصان بر اهمیت تعیین نیازها از سیستم جدید، تعیین اهداف و تعریف دقیق پروژه که بر موفقیت آن می افزاید تاکید دارند.
21- انتخاب خریدار و آماده سازی منابع برای ایجاد فازهای پیاده سازی نیز از عوامل موفقیت پروژه پیاده سازی است. درک دقیق از این دو بعد باعث صرفه جویی در زمان و هزینه خواهد شد.
22- داشتن تنظیمات مناسب نیز به پیاده سازی موفق کمک شایانی می کند، سیستم باید به فراگیران اجازه دسترسی از هر دستگاه و در هر زمانی را بدهد و  هزینه نگهداری پایین، فرایندهای اتوماسیون و ویژگی های شخصی سازی را داشته باشد.


 
پیاده سازی موفق سیستم مدیریت آموزشی

راه اندازی سیستم lms

23- چالش های  فنی کلیدی باید تعیین و راه حل های مربوط به آن ارائه گردند. این راه حل ها می توانند توسط تیم پیاده سازی که از قبل تعیین شده اند ارائه شوند.
24- باید هدف کاربران از استفاده از این سیستم را نیز در نظر گرفت، محتوای در نظر گرفته شده باید بهینه شده باشد و نیازهای آنان را برطرف نماید.
25- مدیریت تغییر در مهاجرت داده بسیار نقش پررنگی ایفا می کند. تعیین میزان داده مورد نیاز برای مهاجرت به سیستم جدید و ایجاد تعادل بین منابع مهم است.
26- یکپارچگی سیستم مدیریت اموزشی LMS با استراتژی شرکت می تواند باعث موفقیت یا شکست یک پروژه پیاده سازی باشد.

پیاده سازی موفق سیستم مدیریت آموزشیراه اندازی سیستم lms

 اهمیت تعیین منابع در راه اندازی پیاده سازی سیستم مدیریت آموزشی LMS

27- تعیین منابع کلیدی و هسته اولیه تیم پیاده سازی قبل از پیاده سازی باید انجام گیرد. انتخاب محصولات بهینه ی سیستم مدیریت اموزشی که نیازهای شرکت را رفع می کند، نقش مهمی در مناسبات خواهد داشت.
28- کارمندان و سهام داران سازمان تنها از سیستم استفاده نمی کنند، آن ها کاملاً مشارکت دارند. شما باید به آن ها میزان تغییری که در حال انجام است را یادآور شوید.
29- امنیت را فراموش نکنید، ما در جهانی پر از جرم زندگی می کنیم و جرائم الکترونیک نیز جزوی از آن ها است. یک سیستم موفق، سیستمی است که از محتوای شما محافظت می کند.
30- آزمون، و دوباره آزمون! قبل از شروع به استفاده از سیستم مدیریت آموزش LMS جدید حتما مدت زمانی را برای آزمون آن در نظر بگیرید تا ایرادات احتمالی را بیابید و رفع کنید.

 • نویسنده : کامران جانقربان
  • امتیاز :
  • 10
  • 0
 • تاریخ انتشار : 1396/03/30
 • تعداد مشاهده : 3722 بار
نظرات کاربران
حسین

حسین

        سلام
راه اندازی سیستم آموزش مجازی پافکو برای آموزشگاه با 200 دانشجو چگونه است ما نیاز به یک نرم افزار مدیریت آموزشگاه و ثبت نام دانشجویان داریم ممنون
      
پاسخ دادن 1 0

سیدی

سیدی

        با سلام
راه ادازی سیستم lms چند روز زمان لازم داره؟ایا این سامانه میتونه جلسات آنلاین را هم پشتیبانی کنه؟
      
پاسخ دادن 2 0

شرکت پافکو

شرکت پافکو

        درود.
سیستم LMS در صورت آماده بودن همه چیز نهایتا 72 ساعته راه اندازی میشود . شما با سیستم LMS میتوانید جلسات آنلاین برگزار کنید .
      
پاسخ دادن 1 0

علی حکیمی

علی حکیمی

        محتوای برخی از دروس را قبلا (از طریق دوستان ترم بالایی) تهیه کرده ام. آیا از مراجعه به محتوای این دروس در LMS بی نیاز خواهم بود؟ 
      
پاسخ دادن 2 0

شرکت پافکو

شرکت پافکو

        جناب حکیمی درود.
از انجا که محتوای درس پس از تولید و ارائه به دانشجویان، دوباره مورد بازنگری مولف و کارشناس درس قرار می گیرد تا ضمن تکمیل ، اشکالات و نواقص احتمالی آن برطرف گردد، توصیه می شود حتما از آخرین نسخه دروس که از طریق سامانه مدیریت آموزش الکترونیکی در اختیارتان قرار داده می شود استفاده کنید.
      
پاسخ دادن 2 0

آرمان

آرمان

        سلام 
مقاله خیلی خوبی بود فقط در رابطه با زیر ساخت مورد نیاز برای راه اندازی LMS هم مطالبی رو ارائه کنید 
ممنون

      
پاسخ دادن 5 0

بیژن

بیژن

        مرسی از مقاله خوبتون
میشه بفرمایید سایتهایی که در آموزش مجازی موفق هستند کدامند و علت موفقیت سایتی مثل coursera چیه؟
      
پاسخ دادن 4 0

محمد پورعلی

محمد پورعلی

        با سلام
مقاله بسیار کاملی بود و نکات کلیدی رو در رابطه با lms توضیح دادید ممنون از توضیحات کامل در این مقاله
      
پاسخ دادن 3 0

سعید نوری

سعید نوری

        ممنون از مطلب خوبتون
این نکات تاثیرات زیادی در مجازی سازی آموزش ها در دانشگاه ها و موسسات دارد
سپاس
      
پاسخ دادن 3 0

شرکت پافکو

شرکت پافکو

        درود
اقای نوری
همانطور که می دانید راه اندازی نرم افزار LMS بطور کامل در یک سازمان،نکات بیشتری دارد که خارج از مبحث این مقاله می باشد ولی ما تمام تلاش خود را کرده ایم تا بروزترین مقالات در خصوص سیستم LMS را در سایت پافکو قرار دهیم موفق باشید
      
پاسخ دادن 3 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

لطفا از گذاشتن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید