آموزش مجازی پافکو

به راحتی وبینار برگزار کنید! به راحتی وب کنفرانس برگزار کنید! به راحتی آزمون آنلاین برگزار کنید!

همین حالا دمو ببینید!
آموزش مجازی

بهترین نرم افزار ویدئو کنفرانس کدام است؟

ویدئو کنفرانس

از مزیت های فوق العاده نرم افزار ویدئو کنفرانس  می توان به این اشاره کرد که کارمندان شما در سراسر شهر یا جهان می توانند از راه دور در یک جلسه یا کنفرانس حضور داشته باشند.

نرم افزار ویدئو کنفرانس چیست ؟

امروزه یاگیری مجازی و استفاده از اموزش انلاین به یکی از نیازمندی های مدیران آموزشگاهی تبدیل شده است. استفاده از یک سامانه آموزش مجازی lms، برای بسیاری از موسسات، دیگر نه به عنوان یک مزیت بلکه به عنوان یک نیازمندیمد نظر مدیران است. دلیل آن نیز افزایش هزینه های راه اندازی دوره های آموزش حضوری برای آن ها می باشد. بسیاری از دانشپذیران استفاده از ال ام اس و سامانه یادگیری الکترونیکی را به شرکت در دوره های حضوری ترجیح می دهند. چرا که صرف نظر از هزینه های رفت و آمد، زمان شرکت در دوره های آموزشی به صورت فیزیکی و حضوری نیز، یکی از معضل های افراد شاغل است. سیستم وب کنفرانس و نرم افزار ویدئو کنفرانس یکی از نرم افزارهایی است که برای برگزاری جلسات آنلاین و اموزش انلاین در شرکت های مختلف استفاده می شود. مانند جلسات کاری یا جلسات آموزش از راه دور که نیازمند برقراری ارتباط صوتی و تصویری میان افراد است. در واقع مفهوم ویدئوکنفرانس، برقراری ارتباط انلاین صوتی و تصویری بین افراد حاضر در نقاط مختلف دور یا نزدیک میباشد. به عبارت دیگر ویدئوکنفرانس نرم افزاری است که افراد در مکانهای مختلف با فاصله های مختلف را قادر میسازد تا صوت و تصویر یکدیگر را به صورت آنلاین دریافت کرده و همانند جلسات حضوری با یکدیگر ارتباط داشته و نظرات خود را به اشتراگ گذارند. نرم افزار وب کنفرانس یکی از ابزارهای آموزش از راه دور است که برای برگزاری جلسات آموزش غیرحضوری آنلاین در یک مدرسه آموزش از راه دور استفاد می شود. همچنین برای برقراری ارتباط میان مدیران سازمان های مالتی شعب که نیازمند برگزاری جلسات مدیریتی هفتگی یا روزانه هستند بسیار پر کاربرد است. صرف نظر از نوع جلسات، مساله مهم کاربرد این نرم افزار در به اشتراک گذاری صوت و تصویر میان افراد و استفاده از مزایای وبینار است. نرم افزار ویدیو کنفرانس تحت وب می تواند با ایجاد قابلیت های مختلف در برگزاری دوره ها و کلاس مجازی، قابلیت آموزش آنلاین و تدریس آنلاین را فراهم می کند.

 ویدیو کنفرانس
[block]0[/block]

 نرم افزار ویدئو کنفرانس از تعداد کاربران زیادی پشتیبانی می کند و از این جهت محدودیتی ندارد . این یکی از مزیت های  نرم افزار ویدئوکنفرانس است.

سرویس های ارائه دهنده خدمات و نرم افزار وب کنفرانس تمایل دارند تا  امکانات بیشتری  به جز ایجاد تماس رو در رو ایجاد کنند . گرچه برخی برای صرفه جویی در هزینه ها ترجیح می دهند از یک نرم افزار ویدئو کنفرانس رایگان استفاده کنند، سرمایه گذاری بر روی یک نرم افزار وب کنفرانس مطلوب و مناسب سرمایه گذاری کنند قطعا نتایج بهتری خواهند گرفت.

برخی از خدمات یک نرم افزار ویدئو کنفرانس مطلوب به شرح زیر است :

1. اجازه به اشتراک گذاشتن دسکتاپ خود را برای افراد حاضر در جلسه

2. دسترسی به دسکتاپ سایر شرکت کنندگان

3. فراهم کردن قابلیت چت کردن، رد و بدل کردن فایل و مطالب

4. برقراری ارتباط با تخته هوشمند دیجیتالی و حتی کنفرانس صوتی برای تعداد زیادی دانشجو یا کاربر

کاهش هزینه ها با استفاده از ویدئو کنفرانس

در بیشتر شرکت ها و دفاتر مرکزی در سراسر آمریکا و جهان، سفر تجاری یکی از راه های جمع کردن کارکنان کنار یکدیگر و به اشتراک گذاری ایده ها است؛ اما قطعا این کار هزینه های سنگینی از قبیل پرداخت فاکتور های پرواز، اقامت و سالن کنفرانس دارد  و علاوه بر این برنامه ریزی و هماهنگی همه ی این افراد که در یک زمان در یک جای مشخص باشند بسیار سخت است . یکی از راه های کاهش هزینه ها، انجام جلسات از راه دور توسط تلفن و تماس ویدئویی است .
در جلساتی که با استفاده از سرویس ویدئو کنفرانس برگزار می شود شرکت کنندگان می‌توانند بیشتر مشغول و متمرکز کار خود شوند .
به این ترتیب، افرادی که در جلسه حضور دارند می‌توانند صدا و تصویر یکدیگر را بشنوند و ببینند و نظرات و ایده های خود را با سایر شرکت کنندگان به اشتراک بگذارند، برگزار کننده جلسه حتی میتواند نظرات را روی یک تخته انلاین بنویسد و به شرکت کنندگان نیز اجازه انجام این کار را بدهد . برخی از نرم افزار های ویدئو کنفرانس این اجازه را به مدیر جلسه می دهد تا کنترل جلسه را به فرد دیگری بسپارد و آن فرد بدون هیچ وقفه ای جلسه را ادامه دهد .
معمولا افرادی که در جلسه حضور دارند برای جلوگیری از اختلال ،از ورود افرادی که دیر وارد جلسه می شوند خودداری کنند زیرا باعث ایجاد تاخیر در  جلسه می شود .

ویدیو-کنفرانس
بهترین نرم افزار ویدئو کنفرانس


قیمت گذاری ویدئو کنفرانس

همانطور که در همه ی نرم افزار ها قیمت گذاری و پکیج ها توجه خریدار را برای خرید محصول به خود جلب می کند، نرم افزار ویدئو کنفرانس نیز از همین قانون پیروی می کند.
توضیحات و قیمت گذاری معمولاً برای یک ماه استفاده از پایین ترین سطح این سیستم است.
بیشتر نرم افزار های ویدئو کنفرانس برای 30 روز این امکان را به کاربر میدهد تا از آن به صورت رایگان استفاده کند و برای دانلود نیز اطلاعات کارت بانکی شما را نخواهند پرسید پس نگران پرداخت خودکار از طرف برنامه بعد از 30 روز نباشید .
به طور مثال ، برخی از سرویس دهنگان ویدئو کنفرانس محصول خود را به صورت رایگان ولی با امکانات محدود به شما ارائه می کنند که برای شرکت های کوچک بسیار مناسب می باشند . ظرفیت پذیری این سرویس ها بستگی به تعداد سرور ها و کاربرانش دارد . شما میتوانید در ابتدا همه سرویس های یک شرکتو امتحان کنید و بعد ارزیابی کنید که سازمان شما کدام یک از سرویس ها و امکانات این نرم افزار نیاز دارد .

بهترین نرم افزار ویدئو کنفرانس
بهترین نرم افزار ویدئو کنفرانس

سادگی در استفاده از ویژگی‌های ویدئو کنفرانس

اگر پکیج مورد نظر در محدوده قیمت مشخص شده خودتان پیدا کردید باید به راحت بودن طرز کار آن خیلی توجه کنید. قطعا اگر رابط کاربری و طراحی آن برای فهم شما سخت باشد مطمئنا این موضوع باعث تاخیر و اخلال در برگزاری جلسات میشود و این اصلا لذت بخش نیست.
شرکت‌های فروشنده ویدئو کنفرانس در بررسی های که انجام میدهند سعی در بهبود سهولت ثبت نام، ساختن جلسه، دعوت کردن شرکت کنندگان و تنطیم کردن صدا و تصویر دارند و همچنین تجربه کاربری برنامه را از دید کابران بررسی می‌کنند که نکته بسیار مهمی است و می تواند باعث پیروز شدن یا شکست خوردن یک جلسه نیز شود.
سازمان های ارائه دهندهنرم افزار ویدئو کنفرانس، تست های زیادی روی محصولات خود انجام می دهند و امکانات غافل‌گیر کننده ای را به آن اضافه کرده اند. بستگی به نیاز سازمان تصمیمات انجام خواهد شدکه برخی از خدمات اضافی در نرم افزار اعمال شود به طور مثال زنگ زدن و ایجاد کنفرانس تلفنی،VOIP(voice-over-IP)یا هردو آنها یا برای کنفرانس ویدئویی امکان به اشتراک گذاشتن دسکتاپ نیز میتواند برای شما فراهم باشد.
بعضی از شرکت‌های فروشنده کنفرانس تلفنی هم امکان VOIP و هم برقراری تماس با شماره های دلخواهتان را به شما می دهند(فقط تعداد کمی از انها امکان برقراری تماس بین المللی را به شما می دهند).
وب کنفرانس adobe connect به شما امکان کنفرانس تلفنی را نمی دهد اما میتواند با چند برنامه دیگر هماهنگ شود و به یک نرم افزار قوی تبدیل شود و شما را قطعا به هدفتان خواهد رساند.
از مزایایی بسیار خوبی که نرم افزار ویدوئو کنفرانس دارد این است که کاربر به راحتی می تواند وارد جلسه شود و نیاز به دانلود هیچ برنامه ای ندارند و قابلیت رمز گدازی نیز دارد یعنی برای ورود به جلسه کاربر باید کد مخصوص را ک از طرف مدیر جلسه دریافت کرده است را وارد کند تا اجازه ورود به جلسه برای او صادر شود  . از ویژگی‌های دیگر آن میتوان به ایجاد جلسه در حالت های مختلف اشاره کرد مانند حالت سخنرانی که در این حالت کاربران فقط می‌توانند ببینند و بشنود و توانایی شرکت در جلسه را ندارند .نوع دیگر آن حالت گفتگو است که همه می‌توانند در ان بحث و گفتگو کنند مگر اینکه ادمین انها را مسدود کند .
همچنین اگر صدای محیط نظم جلسه را بهم میزند و صدا های اضافه اطراف شما بسیار است میتوانید میکروفون خود را مسدود کنید همانطور که برای وبکم نیز این قابلیت وجود دارد .
همچنین می توان افرادی که دیر به جلسه وارد می شوند را خارج از جلسه نگه داشت و حتی میتوان یک اتاق مجازی برای زمان استراحت ساخت.
برای ارائه دهندگان، به اشتراک گذاشتن دسکتاپ امر بسیار مهمی می باشد اشتراک گذاشتن دسکتاپ میتواند به اشتراک گذاشتن یک برنامه مانند پاور پوینت یا فیلم و عکس و متن باشد . بیشتر این نرم افزار ها ابزاری به نام تخته هوشمند دارند که میتوانید نظرات و نکات کلیدی و مهم را روی آن بنویسید تا همگان آن را مشاهده کنند .
همچنین شما باید آنچه که شرکت کنندگان قادر به انجام آن هستند را در نظر بگیرید مانند اشتراک گذاشتن صفحه دسکتاپ خود،فعال کردن وبکم و نوشتن بر روی تخته هوشمند که با وجود این امکانات به راحتی یک کاربر می تواند نظم جلسه را برهم بزند پس نیاز به همکاری بسیار بالایی از کاربران خود نیز دارید(و اگر هم به این امکانات نیازی ندارید میتوانید آن را برای شرکت کنددگان مسدود کنید).
یکی دیگر از مزیت های مهم آن محدود بودن یا نبودن تعداد کاربران است که در بعضی از نرم افزار ها بیش از محدوده تعیین شده نمیتوانید دانشجو یا کاربر وارد کلاس خود کنید اما وب کنفرانس adobe connect دستو دل باز ترین نرم افزار است و تعداد کاربرانی که میتوانند در کنفرانس شرکت کنند نامحدود است .همچنین بیشتر نرم افزار ها این امکان را به شما میدهند که جلسه خود را ضبط کنید و آن را به دست افرادی که در جلسه حضور نداشته اند برسانید یا برای آمورش کارمند جدید میتوانید از این امکان بهره ببرید

بهترین نرم افزار ویدئو کنفرانس
بهترین نرم افزار ویدئو کنفرانس

تفاوت وبینار با ویدئو کنفرانس

تفاوت وبینار با ویدئو کنفرانس در این است که در تعریف وبینار (Webinar) باید گفت این مفهوم از ترکیب دو واژه وب و سمینار (Web Based Seminar)  تشکیل شده است بعبارت دیگرسمیناری که مبتنی بر فضای وب هست و یا سمیناری که به صورت مجازی و غیر حضوری و اینترنتی برگزار می شود را وبینار می گویند و معادل  "سمینار آنلاین"  تلقی می گردد. در وبینارها، شرکت کنندگان اطلاعاتی نظیر: نوشته، تصویر، صدا، اسلایدها و یا اطلاعاتی دیگر را از مدرس یا مدرسین، بصورت اینترنتی از طریق کامپیوترهایشان دریافت می کنند. جهت اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله "وبینار چیست" مراجعه فرمایید.

نکته قابل توجه آن است که یک وبینارکه از طریق سامانه وب کنفرانس برگزار می شود می تواند دوطرفه باشد، مدرس دریک کنفرانس مجازی و یا کلاس مجازی می تواند به یک شرکت کننده که از طریق سیستم وبینار وارد شده است،  اجازه دهد تا سوال بپرسد، تصویرش پخش شود، صدایش پخش شود، متنی را برای مدرس به صورت سوال، پیشنهاد یا نظر ارسال کند و یا تمرینی را حل کند.

سازگاری و پشتیبانی

مواقعی که مشکلی در سیستم نرم افزار آموزش مجازی LMS به وجود می‌آید شما به پشتیبانی نیاز دارید و معمولاً شرکت‌های ارائه دهنده این محصول پشتیبانی تلفنی،پشتیبانی از طریق شبکه‌های مجازی و پشتیبانی آنلاین را به شما پیشنهاد می‌کنند .همچنین کاربران فعال می‌توانند منابع خوبی برای بالا بردن سطح اطلاعات و رفع اشکالات شما باشند
در آخر، شما نیاز دارید که سازگاری آن را با مرورگرها و سیستم خود تطبیق دهید
قابلیتی که واقعاً جالب است کار کردن  برخی از انها روی سیستم‌عامل لینوکس و مک است و به‌شدت با مرورگرهای وب سازگار هستند . همچینین مرورگرتان باید به آخرین نسخه به‌روزرسانی شده باشد تا بتوانید استفاده کامل را از این برنامه ببرید .
شما حتماً تاکنون در زندگی کاری خود با ویدئو کنفرانس سروکار داشته‌اید و قابلیت‌ها و ویژگی‌های گسترده آن شما را غافل‌گیر کرده است و اگر کار نکرده اید پیشنهاد من حداقل یک بار استفاده ازین نرم افزار است.

مشاوره رایگان بگیرید

 • نویسنده : رضا شیرخانلو
  • امتیاز :
  • 13
  • 0
 • تاریخ انتشار : 1396/03/28
 • تعداد مشاهده : 13356 بار
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
حسن محمودی فر

حسن محمودی فر

        سلام برای یک پزشک دنبال ویدیو کنفرانس و یا نرم افزار ان میگردم تا بتونه استفاده کنه تعداد کاربران 3 یا 4 نفر قبلا با واتساپ انجام میداد الان دنبال روش بهتریه

      
پاسخ دادن 2 0

شرکت پافکو

شرکت پافکو

        درود بر شما آقای محمودی فر
به شما در مورد نرم افزار برگزاری جلسات مجازی پیشنهاداتی داریم. لطفا با کارشناس های ما تماس بگیرید تا شما در زمینه نرم افزار وب کنفرانس راهنمایی کنند. شماره تماس: 41986-021
با سپاس
      
پاسخ دادن 0 0

حمید جابری

حمید جابری

        با نام خدا
با سلام و احترام خدمت شما بزرگواران و مسئولین محترم شرکت پافکو . خواهشمند است:
1- جدولی با ریز مشخصات قیمت خدمات و نرم افزار جلسات آنلاین یا وب کنفرانس خود را با تعداد کاربران حداکثر 5 نفر اعلام فرمائید. منظور از 5 نفر حداکثر شرکت کنندگان در جلسات میباشد 
2- اگر نیاز به سخت افزار خاص میباشد نیز اعلام بفرمائید .
3- حداقل سرعت اینترنت مورد نیاز چقدر میباشد.
4- وبکم مورد نیاز بنا بر پیشنهاد شما چه مشخصات و مارکی میباشد؟
5- آیا شرکت کنندگان در جلسه نیز میبایست جداگانه نرم افزار را تهیه نمایند و یا برای تشکیل یک جلسه با مدیریت یک نفر ، یک نسخه نرم افزار کفایت میکند.
 متشکرم . 1397/12/26
      
پاسخ دادن 2 0

ناصر

ناصر

        سلام
نرم افزار وب کنفراس برای 5 تفر زیر ساخت سنگین لازم نداره
سمت کاربر و استاد هر کدوم 1 مگا بیت پهنای باند اختصاصی زیاد هم هست سرور هم 5 MB داشته باشه عالیه
یک لپ تاپ یا گوشی همراه بهترین ابزار برای استفاده است چون در جلسات انلاین اگر وبکم و میکروفون هم لازم بشه خودشون دارن
در هر حال خیلی ساده تر از اون چیزی که فکرشو بکنید ما 6 ماه است از پافکو ادوبی را خریداری کردم و انصافا دم تیم پشتیبانیشون گرم
      
پاسخ دادن 0 0

آنی

آنی

        سلام
کنفرانس از راه دور بر مبنای نرم افزار ایا کیفیت وب کنفرانس تحت سخت افزار مانند ویدئو کنفرانس را دارد؟
      
پاسخ دادن 0 0

آقاميري

آقاميري

        مخاطبين چگونه ميتوانند از پخش زنده رويداد استفاده كنند؟
      
پاسخ دادن 0 0

علیمردانی

علیمردانی

        چه رویدادهایی را میتوان بصورت زنده پخش کرد؟
      
پاسخ دادن 0 0

m.yaghobi

m.yaghobi

        برای جلسات های گروهی به نظر شما ویدیو کنفرانس مناسب است؟
      
پاسخ دادن 0 0

نیما

نیما

        سلام فرق وبینار با ویدیو کنفرانس تو چیه ؟
      
پاسخ دادن 1 0

محققی

محققی

        سلام
نرم افزار وب کنفرانس یا نرم افزار کلاس آنلاین میتونه تخته وایت برد هم برای افراد شرکت کننده در جلسات آنلاین داشته باشه؟
      
پاسخ دادن 0 0

شیبانی

شیبانی

        چند دقیقه قبل از کلاس باید آنلاین باشیم؟

      
پاسخ دادن 2 0

شرکت پافکو

شرکت پافکو

        شما در هر زمانی میتوانید وارد کلاس مجازی شوید. ولی ما توصیه میکنیم 5 الی 20 دقیقه قبل از شزوع کلاس آنلاین باشید.
      
پاسخ دادن 1 0

سلیمانی

سلیمانی

        کاربرد های تجهیزات ویدئو کنفرانس شامل چه چیزهایی میشه ؟
      
پاسخ دادن 1 0

محمد

محمد

        سلام
ویدئو کنفرانس نیاز به رابط سخت افزار و شبکه های اختصاصی داره ولی وب کنفرانس بر بستر اینترنت و وب است بخاطر همین موضوع ویدئو کنفرانس ها امروزه کمتر از وب کنفرانس ها استفاده می شوند
      
پاسخ دادن 1 0

محمد یونسی

محمد یونسی

        سلام،سیستم ویدیو کنفرانس یا سیستم ویدئو کنفرانس با نرم افزار وب کنفرانس چه ارتباطی دارد؟ و خرید سیستم ویدیو کنفرانس به چه صورتی است؟
      
پاسخ دادن 1 0

حسین دولتی

حسین دولتی

        سلام سیستم ویدئو کنفرانس با نرم افزار وب کنفرانس چه تفاوت اساسی دارد؟
      
پاسخ دادن 1 0

مریم عسگری

مریم عسگری

        با سلام
امروزه دیگه وب کنفرانس جای ویدئو کنفرانس را پر کرده،ما خودمان یک هلدینگ بزرگ نفتی هستیم و قبلا هم ویدئو کنفرانس داشتیم ولی بواسطه هزینه های بالا امروز از نرم افزار ادوبی کانت Adobe connecte شرکت پافکو استفاده می کنیم و تمام جلسات آنلاین و حتی کلاس های مجازی را در بستر وب بدون نیاز به سخت افزار برگزار می کنیم به دوستان پیشنهاد می کنم از وب کنفرانس بجای ویدئو کنفراس استفاده کنند
پیروز باشید
      
پاسخ دادن 3 0

شرکت پافکو

شرکت پافکو

        درود
سرکار خانم مریم عسگری
با نظر شما در خصوص استفاده از نرم افزار وب کنفرانس یا جلسات آنلاین (که بصورت کم هزینه است) موافقم فروش نرم افزار وب کنفرانس در یکسال گذشته حداقل چندین برابر شده است و مخاطبین آن چه بصورت کلاس مجازی چه بصورت جلسات تحت اینترنت رو به افزایش است
      
پاسخ دادن 3 0

سعید نوری

سعید نوری

        میخواستم بدونم در صورت استفاده ار سیستم آموزش مجازی پافکو مشکلی از بابت لایسنس نرم افزار adobe وجود ندارد ؟
      
پاسخ دادن 3 0

شرکت پافکو

شرکت پافکو

        درود
اقای سعید نوری
همانطور که می دانید نرم افزار ویدئو کنفرانس بواسطه استفاده از ادوات سخت افزار بسیار گران در می آید و همچین نسخه ادوبی کانکت با لایسنس اختصاص هم همینطور، ولی ما جهت کاهش هزینه از یک لایسنس ادوبی کانکت برای چندین مشتری استفاده می کنیم تا توجیه اقتصادی داشته باشد
موفق باشید
      
پاسخ دادن 3 0

احمد ثنایی

احمد ثنایی

        سلام
ما در صنعت مبل هستیم و برای جلسات مجازی نیاز به یک نرم افزار جلسات انلاین online یا وب کنفرانس داریم
لطفا بفرمایید قیمت نرم افزار شما چند است و نحوه خرید چگونه است
ضمنا ما در جلسات حدود ۲۰ نفر معمولا شرکت می کنند که از استانهای مختلف هستن
ما اموزشهایی برای واحد فروش مجموعه خودمان میخواهیم داشته باشیم تا با نرم افزار جلسات انلاین انرا مدیریت کنیم لطفا راهنمایی فرمایید
      
پاسخ دادن 4 0

شرکت پافکو

شرکت پافکو

        درود
جناب اقای احمد ثنایی
در خصوص خرید و قیمت نرم افزار جلسات آنلاین یا وب کنفرانس لازمه یک سری سوالات مانند تعداد کاربر و .. از شما پرسیده شود
که اطلاعات اولیه از طریق ایمیل برای شما ارسال گردید لطفا فرم درخواست مشاوره را پر نمایید
سپاسگزارم
      
پاسخ دادن 3 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

لطفا از گذاشتن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید