مقالات نرم افزار آموزش مجازی

مزایا و معایب سیستم آموزش مجازی LMS

مزایا و معایب سیستم آموزش مجازی

بحث سیستم آموزش مجازی که ترجمه واژه (E-learning) است در طول سال‌های اخیر به‌عنوان یکی از کاربردهای مهم فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهان مطرح بوده است و شیرازه‌ی آن بر آموزش به‌صورت الکترونیکی و با استفاده از بسترهای الکترونیکی و کامپیوتری استوار بوده و در آن محتوای آموزشی با استفاده از روش‌های الکترونیکی (همچون فایل صوتی، ویدئو، ارتباط اینترنتی و تلفنی و …) به حضور دانشجو می‌رسد.

فهرست مطالب

مزایا سیستم آموزش مجازی LMS

کارآمد و سریع

انعطاف‌پذیر و سیار

به روز بودن محتوا در سیستم آموزش مجازی LMS

افزایش همکاری و همیاری میان دانشجویان

آموزش مجازی در هزینه ها صرفه جویی می کند

اموزش مجازی دسترسی به دانش را افزایش می دهد

با اموزش مجازی دانشجویان قدرت حرکت بیشتری دارند

آموزش مجازی باعث می شود کل فرآیند یادگیری سرگرم کننده تر باشد

معایب سیستم آموزش مجازی LMS

آموزش اینترنتی بیش از حد به تکنولوژی وابسته است

آموزش اینترنتی بیش از حد به تکنولوژی وابسته است

برای برخی سازماندهی خود و انگیزه داشتن در این روش سخت است

در آموزش مجازی فیدبک ممکن است کافی نباشد

مزایا و معایب سیستم آموزش مجازی

مزایا و معایب سیستم آموزش مجازی LMS

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی آموزشی در سطح جهانی، نرم افزارهای آموزش مجازی مانند نرم افزار آموزش مجازی LMS  از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار شده اند و اکثر افراد جامعه حداقل اسم آن را شنیده اند. در این مطلب قصد دارم این نرم افزار را مورد بررسی و سنجش قرار دهم، آن را ارزیابی کنم و نتایج تحقیقاتم در مورد معایب و مزایای آنرم افزار آموزش مجازی را بازگو کنم. استفاده از روش های سنتی برای آموزش و یادگیری هر روز پرهزینه تر می شود و مسائل تنها به این ختم نمی شود. مشکلاتی دیگر از قبیل هدر رفتن زمان در رفت و آمد های به مدارس و کلاس ها، ایجاد ترافیک و آلودگی به خاطر این رفت و آمد ها و نیز قطع درختان برای تامین کاغذ برای کتاب ها و مواد آموزشی چاپی و البته مصرف منابع دیگر برای تهیه کردن منابع آموزشی نیز از پیامد های آموزش به روش سنتی و تماما حضوری می باشد.

بحث آموزش الکترونیکی که ترجمه واژه (E-learning) است که با انواع نام‌های آموزش الکترونیکی (E-education) و یا دانشگاه مجازی (Virtual University) و یا بانام آموزش مجازی (Virtual Learning) نیز شناخته می‌شود در طول سال‌های اخیر به‌عنوان یکی از کاربردهای مهم فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهان مطرح بوده است و شیرازه‌ی آن بر آموزش به‌صورت الکترونیکی و با استفاده از بسترهای الکترونیکی و کامپیوتری استوار بوده و در آن استاد و دانشجو به‌صورت فیزیکی و همزمان در یک کلاس درس حضور ندارند و محتوای آموزشی با استفاده از روش‌های الکترونیکی (همچون فایل صوتی، ویدئو، ارتباط اینترنتی و تلفنی و …) به حضور دانشجو می‌رسد.

آموزش مجازی با استفاده از LMS و آموزش آنلاین پس از رونق اینترنت و افزایش نفوذ آن این میان مردم کاربرد و اهمیت زیادی پیدا کرد. سازمان‌ها و دانش پذیران زیادی برای استفاده از آموزش مجازی علاقه نشان دادند و در طول سال‌های اخیر به‌عنوان یکی از کاربردهای مهم فناوری جدید اطلاعات و ارتباطات در جهان مطرح بوده است

 دانشگاه‌های مهمی شروع به فعالیت در این راستا و گسترش آموزش از این روش نموده‌اند و این مقوله تبدیل به یک حوزه رو به رشد شد.

مزایا و معایب سیستم آموزش مجازی LMSمزایا و معایب سیستم آموزش مجازی LMS


استفاده از هر تکنولوژی مزایا و معایت مختص به خود را دارد که در ادامه به بررسی آن پرداخته می‌شود:

مزایا و معایب سیستم آموزش مجازی
مزایا و معایب سیستم آموزش مجازی

مزایا سیستم آموزش مجازی LMS

کارآمد و سریع

فرض کنید اگر شما یک فرد شاغل باشید برای شرکت در یک کلاس احتمالاً بایستی یک روز در هفته‌ی خود را خالی کنید که به موسسه‌ی آموزشی موردنظر بروید و ثبت‌نام کنید و به‌احتمال خیلی بیشتر شروع کلاس‌های شما به اول ترم بعد، یا هنگامی‌که تعداد افراد کافی برای شروع کلاس ثبت‌نام کرده باشند، موکول می‌شود.

 اما همین کار را برای یک کلاس آموزش الکترونیکی شاید بتوان در کمتر از یک ساعت انجام داد. از طرف دیگر، وقتی شما در یک کلاس آموزش سنتی که حضور فیزیکی لازمه انجام آن است شرکت می‌کنید، فقط در همان زمان مقرر کلاس می‌توانید چیزهای جدید یاد بگیرید و مشکلات خود را حل کند. اگر چیزی را یاد نگرفتید و یا چیزی را فراموش کردید، بایستی تا کلاس بعدی صبر کنید. اما در آموزش الکترونیکی شما به‌طور ۲۴ ساعته به منابع دسترسی دارید، شما قادر هستید که متناسب با ویژگی‌های خودتان، گام بردارید یعنی اگر سریع یاد می‌گیرید، می‌توانید سریع‌تر درس را تمام کنید. اگر دیرتر یاد می‌گیرید، می‌توانید تا جایی که دوست دارید مطالب را مرور کنید.

انعطاف‌پذیر و سیار

یادگیری الکترونیکی LMS بسیار انعطاف‌پذیر است. چون تقریباً می‌توان گفت که در هر زمان و مکانی که میخواهید به صورت کلاس مجازی کار را انجام دهید. بنابراین خیلی‌ها می‌توانند از این موضوع بهره‌مند شوند. از کارمندی که وقت مناسبی برای رفتن به کلاس ندارد، تا افرادی که در نقاط دوردستی نسبت به کلان‌شهرها هستند و برای آموزش نیاز دارند به کلان‌شهری سفر کنند.

این موضوع خود می‌تواند باعث کمتر شدن تراکم جمعیتی در کلان‌شهرها شود که یکی از مشکلات مهم امروز جامعه‌ی ایرانی است. انعطاف‌پذیری این نوع آموزش برای افرادی که به دلیل تعهدات شغلی یا شخصی قادر به شرکت کردن در یک کلاس رسمی نیستند, محیط آموزشی مناسبی را فراهم می‌آورد تا مثلا برای کسانی که در ساعات متغیر کار می‌کنند یا اشخاصی که به دلیل استراحت در منزل شانس حضور در دانشگاه را ندارند درحالی‌ که دیگران در همان زمان در کلاس‌ها شرکت می‌کنند. این روش انتخاب خوبی برای اشخاصی است که چه از نظر مخارج و یا وقت برای ادامه تحصیل امکان سفر به خارج از کشور را ندارند.

مزایا ومعایب سیستم آموزش مجازیمزایا و معایب سیستم آموزش مجازی LMS


به روز بودن محتوا در سیستم آموزش مجازی LMS

سرعت عرضه و تولید محتوای الکترونیکی در سیستم LMS نسبت به محتوای چاپی و فیزیکی بیشتر است و خیلی سریع می توان محتوای جدید را به دانش پذیران عرضه کرد. حال آنکه تغییر محتوای آموزشی چاپی به علت هزینه های بالای تولید و عرضه محتوا سخت است و این تغییر دیر انجام می شود. این اتفاق باعث شده برای برخی حوزه ها که محتوای آموزشی مدام عوض می شود (مثل آموزش نرم افزارها) دیگر استفاده از محتوای چاپی و فیزیکی هیچ توجیهی نداشته باشد.


افزایش همکاری و همیاری میان دانشجویان

یادگیری به‌صورت مشارکتی و همکارانه به دانشجویان فرصت سنجش میزان درک و فهم شان از موضوع درسی را در مقایسه باهم قطاران می‌دهد در خلال این فرآیند، دانش ماهیتی  اجتماعی پیدا می‌کند و به کل گروه تعلق  دارد.

آموزش مجازی در هزینه ها صرفه جویی می کند

آموزش اینترنتی هم به موسسات آموزشی و هم به دانشجویان کمک می کند. کالج ها مجبور نیستند برای تحصیل دانش آموزان، جای اقامت همراه با وسایل اضافی دیگر فراهم کنند. دانش آموزان هم مجبور نیستند برای کسب مهارت های جدید و دانش جدید، رفت و آمد داشته باشند. آموزش مجازی و سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی همچنین در مصرف کاغذ و سایر اقلام مصرفی صنعت آموزش صرفه جویی کرده و از این بابت نیز مورد توجه قرار گرفته است. ال ام اس بیشترین تاثیر را در انواع آموزش از راه دور و اموزش مجازی داشته است و انتخاب یک ال ام اس مناسب یکی از مباحث پرکاربرد برای خرید سامانه lms شده است.

البته توجه کنید که آموزش اینترنتی هم مستلزم این است که معلمان برای ایجاد دوره های آموزش از راه دور، سخنرانی ها و کلاس های آموزشی خود را ضبط کنند. این محتوای یادگیری الکترونیکی، می تواند برای مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار گیرد و در صورت نیاز، به راحتی تغییر کند. بنابراین، در وقت مدرسان و استادان، برای برگزاری آموزش آنلاین و آموزش مجازی نیز صرفه جویی می شود. نرم افزار آموزش مجازی یا سیستم یادگیری الکترونیکی(سامانه lms) ابزار قدرتمندی برای صرفه جویی در زمان و هزینه می باشد که به عنوان یکی از اصلی ترین مزایای آموزش مجازی شناخته شده است.


اموزش مجازی دسترسی به دانش را افزایش می دهد

برای برخی از افراد سفر به کشوری دیگر تنها برای یادگیری کاری غیرممکن است، به ویژه اگر قصدشان تنها یادگیری یک مهارت خاص باشد نه اخذ مدرک دانشگاهی. آموزش اینترنتی این فرآیند را به میزان قابل توجهی ساده تر می کند، به دانشجویان سراسر جهان اجازه می دهد که همگام با دوره های برگزار شده توسط بهترین دانشگاه های جهان، آموزش ببینند. انواع آموزش از راه دور امروزه بیشترین مخاطبان آموزش را دارد و این آمار رو به افزایش است.

این امر به دانشجویان بومی نیز کمک می کند، به آنها اجازه می دهد تا در حین مطالعه با افرادی که از فرهنگ های مختلف می آیند ارتباط برقرار کنند. مطمئنا کالج هایی هستند که تجربه چند فرهنگی را نیز ارائه می دهند، اما آنها به اندازه سایت های آموزش آنلاین متنوع نیستند. کلاس های مجازی و سامانه lms ال ام اس ابزارهای قدرتمندیی هستند که یادگیری تعاملی را در بستر سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی فراهم کرده اند. صحبت درباره مزایای آموزش مجازی آنقدر فراگیر شده است که امروزه کمتر کسی را می توان پیدا کرد که درباره تدریس مجازی و اجاره وبینار اطلاعات مختصری نداشته باشد.


با اموزش مجازی دانشجویان قدرت حرکت بیشتری دارند

آموزش الکترونیکی این امکان را می دهد تا فراگیران در هر مکانی که به اینترنت دسترسی دارند به امر یادگیری بپردازند. همچنین اجازه می دهد که در هر زمانی که خودشان راحت ترند مطالعه کنند. همه این ها نه تنها فرآیند یادگیری را برای افراد در مناطق مختلف ساده تر می کند بلکه آن ها را قادر می سازد تا آموزش های آنلاین را با کار یا تحصیلات دانشگاهی ترکیب کنند.

علاوه بر این، به دانش آموزان این امکان را می دهد که زمان خود را به طور موثرتری سازماندهی کنند. به عنوان مثال، می توانید سرفصل های آموزش را در خانه خود، اتوبوس یا در طول یک تمرین ورزشی یاد بگیرید. این بدان معناست که حتی شلوغ ترین دانشجوها نیز می توانند فرصتی برای یادگیری داشته باشند. مزایای آموزش مجازی lms ال ام اس و نرم افزارهای مدیریت یادگیری الکترونیکی، با توجه به اهمیت بیشتر محدودیت زمان نسبت به گذشته بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و برگزاری کلاس آموزش مجازی و وبینار نیز به همین دلیل بیش از پیش مورد استفاده قرار می گیرند. یک سامانه یادگیری الکترونیکی و سایت lms ال ام اس می تواند یک ابزار سریع و قدرتمند برای صنعت آموزش از راه دور محسوب شود. ال ام اس همچنین به دانشجویان این امکان را می دهد که، محتوای کلاس مجازی برگزار شده را با استاد و سایر دانشجویان حاضر در دوره، به اشتراک بگذارند که این خود یکی دیگر از مزایای سامانه یادگیری الکترونیکی و سامانه آموزش مجازی به حساب می آید.


آموزش مجازی باعث می شود کل فرآیند یادگیری سرگرم کننده تر باشد

فناوری آموزش الکترونیکی از آنچه اکثر دانش آموزان در این روزها استفاده می کنند یا به عبارت دیگر آموزش سنتی متفاوت است. شما یادگیری را به صورت آموزش مجازی و آموزش از راه دور تجربه می کنید، می توانید با افراد در چت و انجمن ها ارتباط برقرار کنید، می توانید پیشرفت خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. بعضی از دانش آموزان این روش را بیشتر دوست دارند. سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی و اموزش مجازی lms، به دانش آموزان تعامل و یادگیری تعاملی را آموزش می دهد و آن ها را با فناوریهای نوین آموزشی آشنا می کند. این یکی دیگر از مزایای آموزش مجازی و آموزش از راه دور است که به خلاقیت دانش آموزان نیز کمک می کند.

بسیاری از معلمان می دانند که فرایند اموزش مجازی و اموزش انلاین متنوع تر است و دانش آموزان یادگیری الکترونیکی را جالب تر می دانند. حتی اگر این فقط یک ویژگی اضافی نسبت به آموزش سنتی داشته باشد، باز هم می تواند یک تحول خوب باشد. تدریس مجازی و برگزاری دوره های آموزش مجازی با استفاده از ال ام اس و نرم افزار یادگیری الکترونیکی، دانش آموزان را بیشتر با فناوری های نوین آموزشی آشنا می کند.

کاربرد گیمیفیکیشن به عنوان یکی از ترندهای روز، مورد توجه بسیاری از فعالین حوزه آموزش و به خصوص صنعت آموزش مجازی قرار گرفته است. مهمترین کاری که گیمیفیکیشن می کند، اضافه کردن جذابیت و سرگرم کنندگی به فرآیند آموزش می باشد. سیستم های مدیریت یادگیری LMS، پیاده سازی گیمیفیکیشن در آموزش را بسیار راحت تر می سازد. چنانچه برای نرم افزار ال ام اس مودل، افزونه های متعددی با محوریت اجرای گیمیفیکیشن های جذاب توسعه یافته است. این پلاگین ها عموما در دسترس هم قرار دارد و اگر دانش برنامه نویسی داشته باشید به راحتی می توانید از آن ها در نرم افزار LMS مودل خود استفاده کنید.

اموزش مجازی سرگرم کننده است
اموزش مجازی سرگرم کننده است

 از دیگر مزایای آموزشی سیستم آموزش مجازی LMS

 • نداشتن محدودیت مکانی هنگام استفاده از سامانه lms
 • نداشتن محدودیت‌های زمانی در ززمان استتفاده از ال ام اس
 • محدود نبودن ظرفیت پذیرش در سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی
 • در نظر گرفتن استعدادهای فردی در حین آموزش از راه دور
 • گسترش فرهنگ یادگیری مستقل با  کلاس مجازی آنلاین
 • استفاده از استادان مجرب در حوزه‌های گسترده‌تر(جغرافیایی و تعداد دانشجویان) بابرگزاری کلاس مجازی و برگزاری وبینار
 • امکان تطبیق و بهینه‌سازی کلاس‌ها تمرینات و مشاوره با نیازهای فردی(دانشجو محوری) 
 • انعطاف‌پذیری در اصلاح و تغییر محتوا با یادگیری تعاملی
 • افزایش سرعت آموزش در نرم افزار اموزش مجازی ال ام اس lms
 • افزایش کیفیت ارائه‌ دروس (به دلیل ارائه‌ دروس به‌صورت چندرسانه‌ای)
 • کاهش زمان رفت‌وآمد که از مهمترین مزایای آموزش مجازی به شمار می آید
 • تکثرگرایی و دسترسی آسان به اساتید متعدد در سامانه یادگیری الکترونیکی


معایب سیستم آموزش مجازی LMS

علاوه بر مزایا سیستم آموزش مجازی LMS، منتقدان معایب سیستم آموزشی مجازی lms را نیز برای آن مطرح کرده اند که البته بخشی از موارد مطرح شده به مرور تا حدی بر طرف شده است دوری از ارتباطات جمعی در آموزش یکی از معایب مطرح شده برای آموزش الکترونیکی است که این موضوع با گسترش کاربرد ویدئو کنفرانس ها و آموزش های جمعی و روش های آموزشی گروهی مبتنی بر وب تا حد زیادی برطرف شده است یکی دیگر از معایبی که برای آموزش های از راه دور از جمله آموزش الکترونیکی بر شمرده می شود، عدم ارتباط چهره به چهره است که البته با پیشرفت تکنولوژی ،این عیب تا حدی زیادی برطرف شده و عدم ارتبط چهره به چهره یکی از ویژگی های آموزش الکترونیکی امروزی است وابستگی بیش از حد به تکنولوژی یکی دیگر از معایبی است که منتقدان برای آموزش الکترونیکی مطرح کرده اند باید توجه داشت که هر روش آموزشی متکی بر عناصر خاص خود است وبا توجه به نوع و سطح تکنولوژی های امروزی این وابستگی در ذات آموزش مجازی وجود دارد و روز به روز نیز تشدید می شود این وابستگی همانند وابستگی آموزش های سنتی به انسان است  با این همه ، نباید از نظر دور داشت که آموزش الکترونیکی قابلیت ها و کاربردهای خاصی دارد که باید در جایگاه خود مورد توجه قرار گیرد و از دیگر معایب این سیستم سرعت‌پایین ارتباط اینترنتی در برخی اوقات و عدم دسترسی عموم به سیستم‌های رایانه‌ای و اینترنت در حال حاضر اشاره کرد.

مزایا و معایب سیستم آموزش مجازی

مزایا و معایب سیستم آموزش مجازی LMS


آموزش اینترنتی بیش از حد به تکنولوژی وابسته است

در حالی که به نظر می آید آموزش اینترنتی مانند بقیه ابزارهای یادگیری برای هر کسی در دسترس باشد، در واقع، این چنین نیست. به عنوان مثال، همه افراد به اینترنت دائمی و رایانه دسترسی ندارند. به همین دلیل استفاده از ال ام اس جایگزین مناسبی برای وبینار آنلاین است. سامانه lms قابلیت استفاده به صورت آفلاین را نیز دارد و در حین یادگیری الکترونیکی امکان بارگذاری فایل ها برای استفاده مجدد وجود دارد. در واقع در سامانه یادگیری الکترونیکی lms می توانید یک دوره را یکبار طراحی کرده و چندین بار استفاده کنید.

برخی ممکن است تمام تکنولوژی های لازم را داشته باشند اما رغبتی به استفاده از آن نشان ندهند. برای مثال، دانش آموزان مسن تر ممکن است به سختی بتوانند تمام تکنولوژی های جدید را مدیریت و استفاده کنند. با این وجود، ارائه آموزش های مناسب می تواند این مشکل را حل کند. مزایای آموزش مجازی اگر برای این دسته از افراد روشن وشفاف شود امکان استفاده آن ها از اموزش مجازی lms و نرم افزار یادگیری الکترونیکی نیز افزایش می یابد.


برای برخی سازماندهی خود و انگیزه داشتن در این روش سخت است

توانایی تنظیم سرعت یادگیری و یادگیری خودسازمانده برای برخی از دانش آموزان مانند فاجعه است، در حالی که برخی از افراد در خودسازماندهی خوب هستند، برخی از آنها نمی توانند بدون داشتن یک مهلت مشخص از طرف معلم تکالیف خود را انجام دهند. برخی نیز می توانند این کار را انجام دهند اما در عین حال داشتن مهلت مشخص باعث می شود کار را بهتر انجام دهند زیرا انگیزه آن ها را بیشتر می کند. البته آزمون آنلاین نیز راه حل خوبی برای این افراد است. ازمون انلاین می تواند با فیلترهای دقیق زمان پاسخ دهی همراه باشد و این مشکل را برطرف کند. به هر حال ارزیابی دوره آموزش انلاین و ازمون انلاین نیز یکی از مراحل کار با این نوع سیستم های آموزش از راه دور است.


آموزش اینترنتی برخی از دانش آموزان را ایزوله می کند

معایب اموزش مجازی
معایب اموزش مجازی

برای برخی از دانشجویان کالج و مدرسه علاوه بر مکانی برای یادگیری است بلکه مکانی است برای برقراری روابط اجتماعی، یافتن دوستان جدید که از این قبیل روابط چیزهای بیشتری نسبت به آنچه از استادان می آموزند، یاد می گیرند. با آموزش الکترونیکی، این جنبه از کالج و مدرسه به سختی قابل دستیابی است. بله درست است، شما هنوز هم می توانید در اتاق های گفتگوی آنلاین شرکت کنید و می توانید سؤالات خود را از مربی خود بپرسید، اما سطح ارتباطات شخصی قابل مقایسه با کالج نیست. به همین دلیل برخی از دانش آموزان ممکن است احساس ایزوله شدن کنند. نرم افزار اموزش مجازی lms و سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی امکان تعامل بین دانش آموزان و استاد را فراهم می کند و این خود یکی از مزایای آموزش مجازی به شمار می آید.


در آموزش مجازی فیدبک ممکن است کافی نباشد

بازخورد یکی از بزرگترین عامل های پیشرفت دانش آموزان است. دانش آموزان تنها زمانی که نقص و ضعف خود را می دانند، می توانند خود را بهبود دهند. 

در حالی که مربیان اموزش مجازی به دانش آموزان بازخورد ارائه می دهند، هنوز هم ممکن است وقت کافی برای کار با آنها نداشته باشند، تا همه جزئیات را توضیح دهند. این امر می تواند در برخی از دانش آموزانی که عقب مانده اند، منجر به شکاف در فرآیند یادگیری شود، و نمی توانند دوره آموزش را با موفقیت کافی تکمیل کنند. گرچه اعمال فیلترهای انواع پاسخ دهی به سوالات در فرایند ازمون انلاین نیز به کمک این موضوع آمده است. آموزش مجازی برای این مساله نیز با آزمون آنلاین راه حل ایجاد کرده است. ارزیابی دانشجویان با برگزاری آزمون انلاین و فیلترهای زمان و نحوه پاسخ گویی از دیگر مزایای آموزش مجازی است.

حرف آخر

حال که با مزایای و معایب سامانه های مدیریت یادگیری (LMS) به خوبی آشنا شدید، بهتر می توانید در مورد خرید آن و انتخاب نوع آن تصمیم گیری کنید. برای خرید سامانه LMS اولین توصیه ای که به شما می کنم این است که نیازهای موسسه، کسب و کار یا آموزشگاه خود را مشخص کنید. سپس آن ها را اولویت دهی کنید. بودجه ای را که برای بخش آموزش مجازی و خرید نرم افزار LMS در اختیار دارید را تعیین کنید. اکنون نوبت آن است که در میان سیستم های LMS موجود بگردید و همانی را که با نیازها و بودجه شما سازگارتر است را انتخاب کنید. در این میان به پکیج های مختلف سازمان های مختلف نیز توجه کنید. چرا که برخی از شرکت ها از جمله شرکت پافکو، برای جلب رضایت حداکثری مخاطبان، سطوح مختلفی از خدمات و همچنین پشتیبانی را ارائه می دهند تا مخاطبان با دستی باز دست به انتخاب و خرید lms بزنند. یکی از امکان هایی که شرکت پافکو برای خریدان lms مهیا کرده است امکان اجاره lms می باشد. در صورت اجاره سرویس lms شما با هزینه ای پایین صاحب lms خواهید شد. چنانچه تمایل دارید در زمینه اجاره سرویس کلاس مجازی و اجاره lms اطلاعات بیشتری داشته باشید می توانید با پر کردن فرم مشاوره رایگان با کارشناس های پافکو در تماس باشید.

مشاوره رایگان بگیرید

نظرات کاربران
کاوید

کاوید

        سلام
از امروز دانشگاه ها و مدارس 1 هفته تعطیل شدند و دانش آموزان و دانشجوبان نمیتونن حضوری برن برای آموزش کشور این یکی از مزایای آموزش مجازی است که شما میتونید کلاس های آنلاین داشته باشید و از آموزش مجازی استفاده کنید ولی عیب این روش اینکه دایما تو خونه هستی و خسته میشی
      
پاسخ دادن 0 0

Nazanin

Nazanin

        برای کسب مهارت های مختلف در زمینه کسب و کار های گوناگون به وب سایت تخصص نو مراجعه کنید: 
WWW.takhasosno.ir
      
پاسخ دادن 0 0

جابری

جابری

        سلام
فواید تدریس مجازی با توجه به شرایط کرونا بیش از این مقاله است
      
پاسخ دادن 2 0

ali57

ali57

        باتوجه به افزایش جمعیت و هزینه های تردد و ابزارهای اموزشی ، جهان راهی جز مجازی کردن اموزشهای تئوری یا عملی ندارد اما ازمونها باید حضوری و کنترل شده باشند. این ایام به والدین فهماند که فرزندانشان در مدارس قبل از اینکه علم بیاموزند از اخلاق می افتند.
      
پاسخ دادن 0 0

سارا

سارا

        واقعا عالی بود تحقیقم کامل شد از مطالب کاربردیتون مرسی واقعا...
      
پاسخ دادن 1 2

Mokh11

Mokh11

        باسلام. ممنون بابت مطلب کاربردیتون.
 یه سوال دارم اینکه, مدرک تحصیلی که دانشگاه های خارج از کشور بابت دوره ی مجازی میدن با مدارک حضوری تفاوتی داره؟ 
و یه سوال دیگه, شهریه ی کورس مجازی خارج از کشور بیشتر هست یا حضوری؟ و اینکه با محدودیت الان چجوری میشه پول رو به حساب دانشگاه خارج از کشور انتقال داد؟ 
خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید. 
      
پاسخ دادن 0 0

بهمن

بهمن

        مزایای آموزش مجازی چیست؟

آموزش مجازی برای چه کسانی مناسب تر است؟
      
پاسخ دادن 5 0

مجتبی

مجتبی

        درود
بخشی از مزایای آموزش مجازی در همین مقاله به خوبی اورده شده است ولی مهمترین مزیت یادگیری الکترونیکی در صرفه زمانی و اقتصادی اون هست بطوریکه یک از ترندهای برتر برای کسب و کارها شده است
      
پاسخ دادن 2 1

جواد

جواد

        سلام
مزایای آموزش آنلاین ته نداره!! معایبش همینطور!!
      
پاسخ دادن 0 0

سیامک

سیامک

        با سلام
ببخشید دانشگاهای علوم پزشکی برای آموزش مجازی نرم افزارهای دیگه ای استفاده میکنن lms شرکت شما چیه و چه تفاوتی با اون نرم افزارا داره؟
      
پاسخ دادن 4 1

شرکت پافکو

شرکت پافکو

        درود
جناب آقای سیامک
ما از نرم افزار مودل Moodel برای سیستم LMS و آموزش مجازی استفاده میکنه مزیت اصلی یکپارچه بودن سیستم های پافکو می باشد نرم افزار ال ام اس با سایر سیستم ها مانندزیر سیستم دوره های کوتاه مدت ، زیر سیستم پرداخت اینترنتی با تمامی بانکها ، زیر سیستم اس ام اس ، سیستم CMS ، وب کنفرانس و... بصورت یکپارچه عمل می کنند اگر سایت ما را مطالعه کنید متوجه می شود ما سیستم های یکپارچه تحت وب و موبایل ارایه می دهیم و قابلیت بومی سازی آموزش مجازی و سایر سیستمها را هم داریم
      
پاسخ دادن 3 0

یزدی

یزدی

        سلام
از مزایای آموزش مجازی همین بس که تو خونه بشنی و بدون الودگی هوا ادامه تحصیل بدی برادر
      
پاسخ دادن 6 1

معینی

معینی

        سلام
مزایای آموزش مجازی بر کسی پوشیده نیست و جهان داره به این سمت میره فقط باید زیر ساخت روز به روز بهتر بشه
      
پاسخ دادن 5 0

ملیحه

ملیحه

        سلام
واقعیت اینکه ما نمی تونیم مزایای آموزش مجازی را کتمان کنیم و در مقابل تکنولوژی بایستیم
مزایای یادگیری الکترونیکی(benefits of virtual training) زمان رفت و آمد را به صفر می رساند و افراد در هر جای جهان میتوانند دانش را به اشتراک بگذارند و از همه مهمتر اینکه اطلاعات به مرور زمان مانند یک سد آب جمع می شود که در نهایت بانک دانش سازمان شکل می گیرد
      
پاسخ دادن 2 0

بیات

بیات

        سلام
آموزش آنلاین و مزایای آن آنقدر زیاد است که گریزی از آن نیست!
      
پاسخ دادن 1 1

نادر

نادر

        سلام
با مزایای آموزش مجازی موافقم
      
پاسخ دادن 1 0

امینی

امینی

        سلام
سیستم آموزش مجازی LMS نسخه موبایل هم داره؟
ضمنا ما نیاز به کلاس آنلاین داریم سیستم LMS شما با وب کنفرانس ادوبی میتونه کار کنه ؟
      
پاسخ دادن 4 0

شرکت پافکو

شرکت پافکو

        سلام و وقت بخیر بله جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید با تشکر
      
پاسخ دادن 3 1

مجیدی

مجیدی

        آیا امکان مهمان شدن در سایر دانشگاه‌ها برای دانشجویان مرکز آموزش الکترونیکی وجود دارد؟
      
پاسخ دادن 3 0

شرکت پافکو

شرکت پافکو

        دوست عزیز درود . به‌صورت ترم کامل، نه!
اما مهمان شدن در دروس عملی برای دانشجویان ساکن شهرستان بلامانع است.
تذکر مهم: دانشجویان مرکز می‌توانند فقط در دانشگاههای دولتی (اعم از دوره های روزانه یا الکترونیکی) مهمان شوند.
      
پاسخ دادن 1 0

Reza

Reza

        سلام
مقالتون راجع به مزایا و معایب سیستم آموزش مجازی LMS خیلی مفید بود
خیلی وقت بود دنبال چنین مقاله ای بودم ولی مقالات سیستم آموزش مجازی LMS در نت اکثرا کپی بودن ولی اینکی خیلی متفاوت و کامل تر بود
ممنون 
      
پاسخ دادن 2 0

علی محمد

علی محمد

        با سلام
سیستم اموزش مجازی شما چه مزایای رقابتی با سایر سیستمهای lms موجود در بازار داره و ایا میتوان سیستم یادگیری الکترونیکی شما رو اجاره کرد یا فقط بصورت فروش lms امکان داره
ممنون
      
پاسخ دادن 2 0

شرکت پافکو

شرکت پافکو

        درود اقای علی محمدی عزیز
تفاوت اصلی نرم افزار ما در یکپارچه بودن ان است یعنی ما کلیه نیازهای یک آموزشگاه یا دانشگاه و .. را در یک پکیج کامل ارایه می دهیم که شامل نرم افزار lms ، نرم افزار وب کنفرانس، نرم افزار مدیریت اموزشی آموزشگاه یا دانشگاه ، نرم افزار پرداخت اینترنتی، سیستم فروشگاه انلاین و طراحی سایت حرفه ای، مشاوره تخصصی در حوزه دیجیتال مارکتینگ و سئو و نرم افرار اتوماسیون اداری و... 
      
پاسخ دادن 3 0

آناهیتا

آناهیتا

        از مجموع مقالات بروز شما در زمینه یادگیری الکترونیکی و آموزش مجازی استفاده کردم اگر ممکنه مقاله در مورد استاندارد اسکورم SCORM هم بزارین ممنون میشم
ضمنا یک سوال هم داشتم ایا سیستم شما بصورت یکپارچه بخش LMS و کلاس مجازی را ارایه می کند و دانشجویان میتوانند پرداخت اینترنتی در سیستم آموزش مجازی داشته باشن
      
پاسخ دادن 6 0

شرکت پافکو

شرکت پافکو

        با سلام و تشکر از نظرات شما دوست عزیز
در مورد اسکورم مقاله ای در سایت موجود می باشد و اگر پاشخ گوی نیازتون نبود بفرمایید تا مقاله ای جامع تر بارگذاری نماییم. و در مورد سیستم یکپارچه می توان گفت بله، شما سیستم یکپارچه ای را دارین که از پرداخت اینترنتی، انتخاب دوره و گزارش های کامل اساتید و دانشجویان تا مبحث LMS , vc را در اختیارتان قرار می دهد . 
      
پاسخ دادن 3 0

اناهیتا

اناهیتا

        از پاسخ شما صمیمانه تشکر می کنم
سوالی داشتم آیا در سامانه LMS شما با سیستم های موسسات غیر انتفاعی سازگاری دارد و نمونه موسسه غیر انتفاعی که نرم افزار آموزش الکترونیکی از شما داشته باشد در رزمه شرکت پافکو دارید چون ما از نماد ایمن افزار استفاده می کنیم و تمایل داشتیم یک سیستم یکپارچه که بتواند کلیه نیازهای ما را ساپورت کند را داشته باشیم
      
پاسخ دادن 5 0

شرکت پافکو

شرکت پافکو

        با عرض سلام
سرکار خانم آناهیتا

در تکمیل عرائضم لازم است اشاره کنم به این موضوع که در حال حاضر بسیاری از موسسات غیرانتفاعی و آموزش عالی در حال استفاده از نرم افزار آموزش الکترونیکی LMSما می باشند و از محاسن نرم افزار آموزش مجازی پافکو، یکپارچه بودن آن با سیستم آموزش دوره آزاد (کوتاه مدت) می باشد.

نرم افزار آموزش از راه دور در لیست محصولات شرکتهای مختلفی وجود دارد لیکن قابلیت ارتباط با نرم افزارهای دیگر در کمتر سیستم LMS دیگری دیده شده است و این موضوع منجر به تحمیل هزینه های مستقیم نیروی انسانی برای انتقال اطلاعات می شود.

      
پاسخ دادن 5 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید