مقالات نرم افزار آموزش مجازی

انواع آموزش مجازی (lms) - ال ام اس

انواع آموزش مجازی (lms) - ال ام اس

انواع lms از لحاظ هایی قابل بررسی هستند؟ در حال حاضر ده‌ها نوع مختلف از سیستم مدیریت آموزش مجازی یا LMS وجود دارد که توسط بسیاری از شرکت‌ها و ارگان‌ها برای آموزش مجازی (ال ام اس) و ارائه سرفصل دروس به دانشجویان مورد استفاده قرار می‌گیرد
 

کلاس آنلاین را با ادوبی کانکت برگزار کن

همراه با تست رایگان

معمولاً سیستم مدیریت آموزش مجازی (lms) برای اشتراک گذاری یک هدف مشترک میان استادان و دانشجویان، مدیریت و اداره کردن برنامه تحصیلی گسترده، جداکردن و کاهش نیروی کار استفاده می شوند.


از ویژگی های منحصر به فرد هریک از نرم افزار آموزش مجازی LMS یا ال ام اس این است که بطور بسیار گسترده ای متفاوت می باشند و قابلیت های مختلفی به شما عرضه می کند. در انتخاب LMS (ال ام اس) مهمترین نکته برای یک سازمان در نظر گرفتن توانایی سیستم است که چگونه برنامه ریزی می کند تا مواد و سرفصل های درسی را به دست دانش آموزان یا دانشجویان برساند. و بعد منطبق کردن نیاز های سازمان با سیستم مدیریت آموزش مجازی که ویژگی ها و برنامه های مورد نظرتان را به شما ارائه می کند.

انواع آموزش مجازی (lms) - ال ام اس
انواع سیستم مدیریت آموزش مجازی

کلید ارائه یک دوره آموزش آنلاین موفق صرفاً در گرو انتخاب  ال ام اس و متعاقب آن راه اندازی سیستم lms نمی باشد و همواره وجود محتوای الکترونیکی مناسب در سامانه LMS  از اهمیت بالایی برخوردار است. از اینرو خریداران سیستم lms  قبل از آنکه اقدام به انتخاب نرم افزار آموزش مجازی LMS نمایند می بایست با تولید کنندگان محتوای الکترونیکی وارد مذاکره شوند و بدانند که عدم مدیریت محتوای آموزش مجازی از مهمترین دلایل شکست دوره های اموزش انلاین  تلقی می شود.

محصولات آموزش مجازی (ال ام اس) شرکت ها از چند نظر دسته بندی می شوند:

در ادامه این مطلب به چند مورد از دسته بندی های LMS اشاره می کنیم. 

یکی از دسته بندی های انواع آموزش مجازی، بحث رایگان یا پولی بودن آن است؟

معمولاً یکی از اولین مشکلاتی که شرکت ها برای انتخاب LMS ال ام اس با آن مواجه میشوند این است که ایا برنامه رایگان بهتر است یا پولی؟ مسلماً هر کدام ویژگی های خودشان را دارند.
ال ام اس رایگان، ویژگی بسیار مشخصی دارد و آن رایگان بودنش است. اگر تیم فنی دارید و از نظر بودجه محدودیت دارید، سیستم های مدیریت یادگیری رایگانی که در دسترستان است را بررسی کنید. برخی از سیستم ها وجود دارد که می توانید خودتان نصب کنید و از آن ها نگهداری کنید. اگر نصب و نگهداری این ال ام اس ها برای تیم شما مشکل است، از شرکت هایی کمک بگیرید که در ازای پرداخت هزینه جزئی، خدمات پشتیبانی از این نرم افزار ها را ارائه می دهند. در غیر این صورت باید با پرداخت مبلغ های بسیار بالاتر از سامانه های مدیریت یادگیری LMS پولی یا تجاری استفاده کنید. نداشتن پشتیبانی در محل باعث می شود که کابران تازه کار، با ایجاد کوچکترین تغییرات دچار مشکل شوند و کار با این محصول سخت شود. پشتیبانی معمولاً از طریق انجمن های انلاین، به صورت جداگانه یا از طریق پرداخت هزینه به گروه پشتیبانی انجام می شود. اپلیکیشن های رایگان پیچیده تر از نسخه های پولی هستند ومعمولاً کاربران حرفه ای و خبره از آن استفاده می کنند.نرم افزار پولی برخلاف نرم افزار های رایگان به کاربران خود خدمات پشتیبانی را پیشنهاد می کند و بسیار ساده می توان ان را ارتقا داد و از آن استفاده کرد. اما به طور حتم هزینه هایی نیز در پی دارد.

ال ام اس متن باز یا ال ام اس متن بسته ؟ 
در هر دو دسته نرم افزار های ال ام اس مبتنی بر وب و نصبی، هم سیستم های مدیریت یادگیری متن باز وجود دارد هم متن بسته. نرم افزار ال ام اس مبتنی بر ابر / Saaa متن باز نیست. اگر به دنبال نرم افزارهای متن باز هستید، آن ها را بررسی نکنید. انتخاب نرم افزار منبع باز در عین حال که به شما آزادی می دهد، بر دوش شما مسئولیت نیز می گذارد.  مزیت نرم افزارهای ال ام اس متن باز این است که هر سازمان می تواند با توجه به نیازهایش آن را تغییر دهد. 

انواع آموزش مجازی (lms) - ال ام اس
انواع سیستم مدیریت آموزش مجازی

محصول به عنوان سرویس(SaaS=Software as a service) و نسخه نصبی (Installed):

نرم افزار هایی که بر روی سرور محلی نصب می شوند و دسته دوم، رایانش ابری (based Cloud-Service) است که بر روی سرور فروشنده راه اندازی می شود .

یکی از مهم ترین قابلیت های مدیریت محتوای آموزش مجازی (LMS) یا ال ام اس توانایی افزایش یا کاهش کاربران به طور ساده و سریع است. شرکت های تجاری معمولاً محصولات خود را به گونه ای می فروشند که باید روی یک سرور محلی پیاده شود که این اتفاق روی سرور خریدار می افتد و در غیر این صورت بر روی سرور فروشنده نصب می شود (SaaS) و از همه جا قابل دسترسی است (رایانش ابری).


به طورکلی ، محصولاتی که روی سرور فروشنده قرار دارند (رایانش ابری) برای افزایش و کاهش کاربران بهتر پاسخگو (Responsive) هستند. به دلیل اینکه محصول به عنوان سرویس فروخته می شود و بارِ به روزرسانی ، آزاد کردن پهنای باند و فراهم کردن پشتیبانی بر عهده فروشنده است. به دلیل اینکه اطلاعات روی سرورهای محلی ذخیره نمی شود، تعداد کاربران اهمیتی ندارد و در بیشتر نرم افزار ال ام اس های SaaS بالا و پایین بردن هزاران کاربر به سادگی انجام می گیرد.

انواع آموزش مجازی (lms) - ال ام اس
انواع سیستم مدیریت آموزش مجازی


همچنین نسخه ای که روی سرور محلی نصب شده باشد قابلیت شخصی سازی و ایجاد تغییرات بر روی LMS خود را دارد. پس در صورتی که سازمانی واحد فناوری اطلاعات داشته باشند می توانند سیستم را به راحتی اداره کنند، از آن پشتیبانی کنند ، آن را شخصی سازی کنند و مسائل مربوط به کاهش یا افزایش اعضا را کنترل کنند . بنابراین سیستم LMS که بر روی سرور محلی نیز نصب می شود می تواند قدرتمند باشد.


ساختن یا نساختن دوره؟

یکی دیگر از توانایی هایی که می تواند توجه شما را به این سیستم جلب کند ایجاد محتوای دروس است. در برخی از موارد LMS (Learning Management System) یک ابزار بسیار ساده برای توزیع محتوای دروس و دوره ها است که باید در سیستم CMS (سیستم مدیریت آموزش محتوا) ساخته شود.


بعضی از سیستم های LMS با استفاده از برخی ابزار نوشتن، به معلمان و طراحان خود این امکان را می دهد که محتوای منحصر به فرد خودشان را بسازند و توسعه دهند البته بعضی از فروشندگان سیستم LMS، ابزاری جدا برای ساخت کلاس و دوره به مشتریان خود ارائه می کنند درحالی که برخی از انها هیچ ابزاری برای نوشتن ارائه نمی کنند و به جای آن به مواد درسی شخص ثالث اعتماد بسنده می کنند. شاید سازمان شما قصد استفاده از مواد درسی توسعه یافته توسط شخص ثالث را داشته باشد که از استاندارد شناخته شده با نام SCORM

(shareable content object reference model) پیروی می کند. از مهمترین نکات درباره این نوع از LMS ها این است که سیستم شما تابع استاندارد های بین المللی SCORM باشد.
سیستم ها و کلاس هایی که با توجه به استاندارد های SCORM نوشته میشوند می توانند با همه ی برنامه هایی که با SCORM سازگار هستند اجرا شوند (مانند یک CD که با هر پخش کننده ای میتوان محتویات آن را مشاهده کرد، به دلیل این است که همیشه با یک استاندارد خاصی تولید می شوند و رفتار SCORM نیز شباهت زیادی به آن دارد).

در صورت تمایل می توانید دیگر مقالات ما را در زمینه خرید سامانه lms ال ام اس، نرم افزار مدیریت یادگیری الکترونیکی، نرم افزار برگزاری کلاس مجازی و برگزاری وبینار، نرم افزار جلسات آنلاین (وب کنفرانس) و کنفرانس مجازی، نرم افزار کلاس مجازی، کلاس انلاین و دیگر مقالات مرتبط با سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی را مطالعه فرمایید.

انواع آموزش مجازی (lms) - ال ام اس
انواع سیستم مدیریت آموزش مجازی


قابلیت هماهنگ شدن یا یکپارچه سازی

سیستم های آموزش مجازی یا ال ام اس راه طولانی را از اولین روز تاسیس نرم افزار آموزش مجازی LMS (ال ام اس) تا الان طی کرده اند. و هرچه بیشتر می گذرد این سیستم ها قوی و پیشرفته تر میشوند و یکی از جالب ترین امکانات این سیستم ، توانایی هماهنگ شدن با سایر نرم افزار های مورد استفاده در سازمان شما است . مانند هماهنگ شدن با تقویم داخلی ، ایمیل ، یا شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک یا توییتر. از نظر یک پارچه سازی سیستم ها به دو دسته تقسیم می شوند، یا قابلیت یکپارچه سازی دارند یا ندارند. این قابلیت امکان جریان و انتقال راحت داده از نرم افزار های مختلفی که باهم یکپارچه سازی هستند را می دهد.


سیستم آموزش الکترونیکی LMS نیز میتوانند تا حدود زیادی با سیستم های مدیریت یکپارچه هوشمند که بیشتر روی حمایت کارکنان و منابع انسانی مانند استخدام ، مدیریت عملکرد و پرداخت حقوق و دستمزد تمرکز دارند ارتباط برقرار کنند . با توجه به نیاز های سازمانتان ممکن است به سیستمی نیاز داشته باشید که قابلیت های بالا را دارا باشد .


در ابتدا باید روی نیازهای سازمانتان متمرکز شوید که چگونه می خواهید کار خود را اغاز کنید و به چه ویژگی ها و امکاناتی نیاز دارید و بعد از آن می توانید از میان بازار وسیع محصولات LMS با توجه به اهداف و نیاز هایتان انها را محدود کنید و گزینه مناسب را برای سازمانتان انتخاب کنید.

مزایای سرمایه گذاری در یک سیستم مدیریت یادگیری جدید

آیا برای گذر از آموزش سنتی و حضوری به سمت آموزش آنلاین آماده هستید؟ یا اگر همین الان هم از دوره های آموزش انلاین برگزار می کنید، آیا وقت آن نیست که به دنبال یک پلتفرم جایگزین برای بهبود ROI باشید؟ در ادامه این مقاله، مزایای سرمایه گذاری در یک سیستم مدیریت جدید چیست؟

بسیاری از سازمان ها از سرمایه گذاری در سیستم lms جدید امتناع می کنند، چون که معتقدند مزایای این کار به خطراتی که ممکن است داشت باشد، نمی ارزد. اما دلایل متقاعد کننده ی زیادی برای پیاده سازی یک سیستم مدیریت یادگیری جدید وجود دارد، به خصوص اگر نرم افزار ال ام اس فعلی شما ناکارآمد باشد.

  1. کاهش قیمت های L&D

یک نرم افزار ال ام اس، می تواند به بهبود تخصیص منابع کمک کند و هزینه ها را کاهش دهد. دیگر مجبور نیستید که برای جمع کردن مدرسان در یک محل بودجه ای اختصاص دهید. اگر پیش از این نیز از یک سیستم مدیریت یادگیری LMS استفاده می کردید، می توانید برای رفع کاستی های آن به فکر جایگزینی آن باشید.

  1. ذخیره داده ها به صورت امن در یک مکان

تمام اطلاعات شما به صورت امن و مطمئن در یک محل ذخیره می شود، که به راحتی برای هر کسی قابل دسترسی باشد. هر فردی که در سیستم به او مجوز این دسترسی داده شود. اکثر فروشندگان سیستم lms از پروتکل های رمزنگاری پیشرفته برای حفظ امنیت اطلاعات شما استفاده می کنند. بنابراین، لازم نیست که در مورد دیگر لازم نیست در مورد اطلاعات حساس کاربری و یا در مورد اینکه مواد آموزشی اشتباه در دست فرد اشتباهی قرار گیرد نگران باشید. اما تیم L&D شما و شرکت کنندگان در این زمینه هنوز می توانند وارد سیستم های آموزش آنلاین شده و آن ها را به سرعت دریافت کنند. در صورتی که در مورد مسائل امنیتی یک نرم افزار ال ام اس شک دارید، از فروشنده LMS سوال کنید که کدام اقدامات امنیتی در آن ال ام اس می شود.

  1. افزایش مشارکت دانش پذیران

زیبایی سیستم مدیریت یادگیری آنلاین این است که به کارکنان و دانش پذیرهای شرکتی این فرصت را فراهم می کند که تا راحت تر آموزش ببینند و برای یادگیری مجبور به حضور در یک کلاس حضوری در یک مکان و در یک زمان خاص نباشند. آن ها همچنین می توانند به جای هماهنگی با همکلاسی ها و هم دوره ها، روی رشد زمینه های شخصی تمرکز کنند. همه این ها به افزایش درگیری دانشپذیر منتج می شود. دانش پذیرهای سازمانی حتی انگیزه بیشتری برای یادگیری دارند، زیرا فرصت دارند اهداف خود را به صورت واقعی و شرایط خودشان دنبال کنند.

  1. داشتن گزینه های بیشتر برای شخصی سازی آموزش

یکی از شایع ترین دلایلی که سازمان ها به سوی سیستم های ال ام اس جدید می روند، کمبود گزینه های سفارشی سازی است. سیستم فعلی آن ها به سادگی اجازه تحقق اهداف و ویژگی های مد نظر آنها را نمی دهد و مهارت های IT یا خلاقیت آن ها را محدود می کند. یکی از مزایای عمده از سرمایه گذاری در یک سیستم مدیریت یادگیری جدید، داشتن گزینه های  شخصی سازی بیشتر، از تلفیق و ادغام مسیرهای آموزش شخصی تا اضافه کردن عناصر برند است.

  1. ابر داده بهتر

ابر داده یک دارایی گران بهاست! وقتی با متریک های نرم افزار ال ام اس مجهز می شوید، توانایی شخصی سازی رویکرد خود را خواهید داشت، کارایی آموزش آنلاین را افزایش خواهید داد و منابع را به صورت موثرتری تخصیص خواهید داد. یک سایت lms جدید می تواند، داده های ابر داده بهتری را فراهم کند، داده هایی که در جهت اهداف و مقاصد آموزشی شما هستند. برای مثال، گزارش های قابل تنظیم، و یا بصری سازی داده ها این امکان را به شما می دهد که الگو ها و روند ها را مشخص کنید. بعضی از آن ها حتی به شما کمک می کنند فعالیت های غیررسمی و یادگیری اجتماعی اجرا کنید.

  1. بهبود تیک آموزش الکترونیک

استفاده از برخی از سیستم های مدیریت یادگیری، حتی برای تیم های آموزش دیده و با استعداد و با تجربه دشوار است. آن ها رابط کاربری مناسبی ندارند، یا ویژگی های مورد نیاز برای ایجاد محتوای تعاملی آموزش آنلاین را ندارند. یک پلتفرم lms جدید که رابط کاربری خوبی داشته باشد، بهره وری تیم آموزش الکترونیکی  شما را با از بین بردن محدودیت های فنی بالا می برد و دست کارکنان برای ایجاد و اجرای خلاقانه آموزش های الکترونیکی باز می شود. و همچنین کمک می کند با یک تجزیه و تحلیلِ داخلی به طور مستمر آموزش انلاین را بهبود دهند.

  1. کاهش ریسک پذیری

شما باید بتوانید منابع آموزشی آنلاین خود را همزمان با تغییرات صنعت و همچنین تغییرات سیاست های شرکت و مقررات آن به سرعت به روزرسانی کنید. یک سیستم ال ام اس جدید کمک می کند تا با بازنگری دوره ها و به روزرسانی آنها، این خطرات را کاهش دهید. تیم آموزش مجازی شما می توانند وارد سیستم شوند و از قالب های آماده استفاده کنند و اطلاعات لازم را اضافه کنند.  

  1. حذف موانع دسترسی پذیری

عدم دسترسی راحت و مناسب در آموزش آنلاین مانع مهمی است. سایت lms شما باید در دستگاه های مختلف قابل دسترسی باشد و در همه آن ها کاربری و ناوبری خوبی داشته باشد. روی یک سیستم مدیریت یادگیری جدید سرمایه گذاری کنید که برای انواع محتوا ریسپانسیو باشد. به این ترتیب هر یک از اعضای تیم اموزش الکترونیک شما در هر لحظه که نیاز داشته باشند می توانند به مواد آموزش آنلاین دسترسی داشته باشند. این مورد ابزارهای پشتیبانی را نیز شامل می شود که به آن ها اجازه می دهد از راه دور نیز برخی از خدمات پشتیبانی را انجام دهند.

  1. افزایش حاشیه سود

تمام عواملی که بیان شد به شما کمک می کند که حاشیه سود خود را افزایش دهید و اثربخشی آموزش آنلاین خود را بهبود دهید. شما نسبت به آموزش های سنتی، برای توسعه آموزش آنلاین  هزینه کمتری صرف می کنید، و در عین حال، کارکنان شما در هر زمان و در هر مکانی، به منابع پشتیبانی مناسبی دسترسی خواهند داشت. یکی دیگر از مزایای افزایش سود، افزایش فروش و رضایت مشتری است. پر کردن شکاف بین کارکنان و گسترش سریع تر دانش برای آن ها، به این معناست که آن ها قادر به ارائه خدمات بهتری برای مشتریان و مصرف کننده های شما خواهند بود.

یک سیستم آموزش مجازی (LMS) ال ام اس می تواند یک جانشین مناسب و قوی برای کلاس های حضوری باشد و از این نظر هر روز شاهد پررنگ تر شدن نقش سیستم ال ام اس و سامانه آموزش الکترونیکی در صنعت آموزش و یادگیری هستیم. به همین دلیل است که بکارگیری یک سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی مناسب و نرم افزار اموزش مجازی به خودی خود می تواند از لحاظ محتوای آموزش، نقش یک دوره آموزشی حضوری را برای دانشپذیر داشته باشد. از جمله مزایای دیگر سامانه آموزش الکترونیکی و نرم افزار آموزش مجازی ال ام اس lms، امکان به اشتراک گذاری محتوای دوره برگزار شده بین استاد و دانشجو است به صورتی که در انتهای دوره کتاب های الکترونیکی و سایر تمرین های کلاسی قابلیت به اشتراک گذاری دارند.

با این ویژگی نرم افزار آموزش مجازی، در هر لحظه بدون محدودیت قادر به استفاده از محتوای دوره خواهید بود.  با توجه به این که صرفه جویی در زمان و هزینه آموزش،  از دیگر مزایای نرم افزار آموزش مجازی است، خرید یک نرم افزار ال ام اس lms یا  یک سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی را می توان یک سرمایه گذاری برای سازمان ها، آموزشگاه ها و حتی اساتید دانست که در آن، نرم افزار اموزش مجازی یا سیستم آموزش الکترونیکی نقشی کلیدی در ایجاد ارزش برای دانشپذیران و اساتید خواهد داشت. دوره های متعددی که تحت عنوان اموزش الکترونیکی برگزار می شوند عموما بدون داشتن دانش کافی در زمینه سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی راه اندازی شده اند و برخی حتی آن را با پکیج های آموزشی به صورت سی دی یا دی وی دی اشتباه گرفته اند. برگزاری کلاس مجازی بسیار گسترده تر و متفاوت تر از پکیج های آموزشی است. سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی (lms) کاربرد بسیار گسترده تری دارد. یک سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی مناسب به سازمان ها و آموزشگاه ها در ارائه یکپارچه محتوای الکترونیکی کمک خواهد کرد و سامانه ال ام اس کار آموزش را در سازمان ها و آموزشگاه ها ساده تر کرده است.

یک سیستم آموزش مجازی مناسب در واقع یک سیستم آموزش الکترونیکی یکپارچه است که امکان برگزاری دوره های اموزش مجازی را حتی به صورت آفلاین به کاربر می دهد و امکان تبادل فایل های کلاسی نیز برای دانشجو و استاد فراهم شده است. مزایای آموزش الکترونیکی برای سازمان ها نیز هر روز بیشتر از قبل می شود و صنایع مختلف ال ام اس را یک سیستم آموزشی مناسب برای کارکنانی می دانند که فرصت شرکت در دوره های آموزشی را ندارند. انتخاب یک سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی مناسب به یکی از مهمترین وظایف واحد آموزش سازمان ها تبدیل شده است و آموزش حضوری هر روز بیشتر از قبل جای خود را به اموزش انلاین و کلاس آنلاین می دهد.

ال ام اس در سازمان های دارای چند شعبه برای یادگیری الکترونیکی یکپارچه کارکنان شعب مختلف، کاربرد دارد و استفاده از سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی و مزایای اموزش مجازی در این سازمان ها به سرعت در حال گسترش است. استفاده از کلاس مجازی و خرید سامانه lms، به یکی از کلیدی ترین وظایف مدیران آموزش تبدیل شده است. خرید سامانه آموزش مجازی و برگزاری کلاس الکترونیکی به یکی از اولویت های سازمان های یادگیرنده تبدیل شده است. در صورت تمایل می توانید ویژگی های یک سامانه مدیریت آموزش الکترونیکی خوب را در سایر مقالات اموزش مجازی و سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی پافکو مطالعه فرمایید.

چنانچه در خصوص هر یک از موارد زیر نیاز به مشاوره رایگان (Free Consultation) دارید، کارشناسان شرکت پافکو مفتخر خواهند بود تا به شما مشاوره رایگان دهند :

مشاوره رایگان بگیرید

نظرات کاربران
مجید گل آذین

حیطه آموزش مجازی و LMS بسیار گسترده هست و این مقالات کمک شایانی به آشنا شدن مخاطب با آن دارد

0 0

لیلا

با سلام
اگر مقدوره یک مقاله در مورد مقایسه انواع ال ام اس LMS بصورت جدول ارایه بدید ممنون

1 0

امیر دهقان

واقعا خیلی خوبه آموزشگاه رو به سمت آنلاین سوق بدیم

0 0

فرهاد

سلام
آموزش از طریق ال ام اس یک امر واجب شد خدا پدر این کوید 19 را بیامرزه ما همه چیزو اجباری باید راه بندازیم! البته انواع LMS را در جهان داریم ولی نرم افزار مودل شاید یکی از بهترین ال ام اس های جهان باشه

0 0

شریفی

درود
دوستان کسی در مورد انواع lms اطلاعات بروزتری داره؟

0 0

سلیمی

سلام وقت بخیر تو همین مقاله گفته به نظرم ساختار کلی lmsها یکی هست و همه برای راه اندازی آموزشگاه هست

0 0

جعفری منش

سلام
انواع lms مقاله پرباری بود سپاسگزارم از تیم پافکو

0 0

ارتینا

سلام
ال ام اس میتونه در زمینه آموزش زبان به من کمک کنه؟
ممنون میشم راهنمایی فرمایید

2 0

سحر

:)))
اگر منظورتان یادگیری آنلاین زبان است، اگر در موسسات آموزش از راه دور یا آموزشگاه مجازی زبان ثبت نام کنید و آن ها از سرویس lms استفاده کنند می توانید با استفاده از این ال ام اس در دوره های آموزش مجازی زبان شرکت کنید.

1 0

شیوا

سلام خانم ارتینا
ال ام اس (LMS) ابزاری نوین برای آموزش از راه دور است و حتما در یادگیری الکترونیکی لازمه شما هم استفاده کنید و چون بارگزاری دروس یا محتوای آموزشی بصورت دیجیتالی است شما میتوانید یک درس را چندین بار استفاده کنید و ازمون آنلاین بدهید و ... بطور کلی من استفاده کردم و راضی هستم

0 0

علی

سلام
ال ام اس یا نرم افزار LMS بجز آموزش برای آموزشگاه های مجازی چه کاربردهای دیگری دارد؟

1 0

پارسا

سلام
بستگی به شما داره ، ال ام اس یا LMS میتونه حتی برای مدیریت دانش در سازمان نیز استفاده بشه

1 0

رعنا فعال

سلام بر شما
کاربردهای نرم افزار ال ام اس بسیار گسترده است، علاوه بر کاربرد نرم افزار LMS برای آموزشگاه مجازی، سازمان ها و شرکت ها می توانند از آن برای آموزش کارکنان خود استفاده کنند. همچنین برای آموزش مشتری ها، ارتباط با شرکای تجاری و آموزش از راه دور نیروهای دور کار خود استفاده کنند.

1 0

بهمن

چگونه می توانم اطمینان حاصل کنم نرم افزارهای لازم برای استفاده از سامانه یادگیری مجازی به درستی روی سیستم من نصب شده است؟

0 0

علیرضا یارمحمدی

آیا شرکت شما ال ام اس سازمانی هم ارائه می دهد؟
و اگر پاسخ مثبت است ال ام اس سازمانی چه تفاوتهایی با lms شخصی دارد؟

1 0

داوری

سلام
من یک استاد هستم و بصورت شخصی و همزمان سازمانی دارم از ال ام اس lms پافکو استفاده می کنم
تفاوت اصلی ان در تعداد کاربر و نوع خدمات و سرویس پشتیبانی برای سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی می باشد و یا برخی از ماژولهای سفارش شده

2 0

دارابی نژاد

شما lms شرکتی هم ارائه می دهید؟ شامل وب کنفرانس هم میشه؟

1 0

سارا راد

سیستم lms شما چه فرقی با سورس بازی که هست داره؟
اخیرا برخی شرکتها خودشون برنامه ای شبیه lms نوشتن آیا اونها خوبن؟

0 0

نیلوفر جعفری

از ال ام اس بابت چه کارهایی می توانیم استفاده کنیم ؟

1 0

شرکت پافکو

از ال ام اس جهت بر گزاری دوره های کوتاه مدت و بلند مدت و اجرای سیستم های آموزش دانشگاهی از راه دور و آموزش های درون سازمانی برای ارگانها و سازمان های مختلف و ... استفاده می گردد همچنین با ماژول های درون ال ام اس قابلیت اجرای نظر سنجی و آزمون و برگزاری کلاس آموزشی آنلاین و تالار گفتگو و ... در دسترس می باشد

1 0

محمد رضا

سلام
ما از سیستم LMS برای بانک دانش سازمانمان استفاده می کنیم یعنی کلیه فایل های و جلسات آنلاین بصورت فیلم یا پادگست یا word و... در سیستم lms آرشیو می گردد کلیه اطلاعات را بصورت محتوا الکترونیکی در ال ام اس نگهداری می کنیم و حتی آزمونهای آنلاین برای پرسنل طراحی کرده ایم مثلا اگر یک فرد جدید به مجموعه ما اضافه شود باید دوره هایش را در ال ام اس بگذراند و در آزمون آنلاین آن نمره قبولی کسب کند و....
خواستم تجربه خودمون رو به اشتراک گذاشته باشم شاد و پیروز باشیم

0 0

مهناز

سلام
ال ام اس یا lms کاربردهای بسیار زیادی داره ولی ما اخیرا از ان برای اموزش پرسنل جدید استفاده می کنیم یعنی هر کارمند جدید باید دوره های خود را در ال ام اس شرکت بگذراند و بعد بتواند در ان پست مشغول بکار شود
خود سیستم ال ام اس ازش آزمون آنلاین هم می گیره
واقعا بعد از استفاده از نرم افزار lms اثربخشی ما چندین برابر شد

1 0

مهتاب

سلام
ویژگی های LMS خوب چیست؟

3 0

شرکت پافکو

با سلام سرکار خانم مهتاب
یک سیستم ال ام اس (LMS) خوب لازم ست که بصورت یکپارچه با سایر نرم افزارها بتواند سرویس لازم را در تمامی ابعاد به کاربران ارایه کند ما در لیست مقاله در خصوص انتخاب ال ام اس خوب مقاله داریم لطفا سری به این مقالات مرتبط با ال ام اس بزنید سپاسگزارم

2 0

مهناز

درود
ال ام اس خوب باید یکپارچه باشه و حتما ویدئو کنفرانس تحت وب یا همان وب کنفرانس وصل باشه ساده و رونیش هم خیلی مهمه

1 0

حسین

سلام
مقالات و فیلم های خوبی در همین سایت در مورد lms گذاشته شده است و کاربردها ال ام اس را کامل توضیح داده
فقط جهت راهنمایی بود ببخشید

1 0

بهمن

بفرماييد بستر لازم براي راه اندازي دانشگاه مجازي را همراه با نرم افزار lms اگر در اختيار ما براي چند شعبه قرار دهيد به چه صورت است؟
آيا امكان اجاره هم ميسر است؟

3 0

شرکت پافکو

درود
اقای بهمن عزیز
زیر ساخت شامل سرورها و پهنای باند جهت راه انداری دانشگاه مجازی بستگی به تعداد کاربر داره ولی بطور کلی نرم افزار LMS منابع سخت افزاری را به بهترین شکل مدیریت می کند ضمنا امکان سرویس یا اجاره نرم افزار LMS نیز وجود داره جهت اطلاعات بیشتر فرم مشاوره رایگان را پر نمایید. شاد باشید

2 0

بنیامین

درود
اول از مقالات خوب شما در حوزه نرم افزار وب کنفرانس و نرم افزار ال ام اس LMS تشکر می کنم
آیا نرم افزار ال ام اس LMS را هم اکنون بصورت سرویس SAAS ارایه می دهید؟
من اخیرا یک مرکز آموزشی راه اندازی کرده ام که برای 100 نفر میخواهم از ال ام اس LMS استفاده کنم
ضمنا محتوای ال ام اس حتما باید اسکورم SCORM باشد یا فرمت های دیگر مانند صدا و فیلم هم قابل قبول است
من فرم مشاوره رایگان را پر کردم لطفا با من تماس بگیرید
سپاسگزارم

3 0

پافکو

درود
اقای بنیامین
متقابلا از اینکه از محتوا سایت PAFCO استفاده می نمایید تشکر می کنم
سیستم LMS ما بصورت سرویس (اجاره) SAAS هم قابل ارایه می باشد. در انواع نرم افزار آموزش از راه دور LMS (ال ام اس) امکان استفاده از استانداردهای محتوای آموزشی وجود دارد و سیستم lms پافکو نیز استاندارد اسکورم و محتوا بصورت صوت یا فیلم و پاورپوینت و..را نیز پشتیبانی می کند

2 0

سارا

سلام
من هم مانند اقا بنیامین از شما تشکر می کنم
الحق سیستم lms یک سامانه بزرگ است و تصور نمی کردم در سیستم یادگیری الکترونیکی این همه وسعت وجود داشته باشد ولی مقالات شما کمک زیادی در نوشتن پایان نامه من داشت ممنونم

3 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید