مقالات نرم افزار آموزش مجازی

ویدئو کنفرانس چیست و انواع آن کدامند؟

انواع ویدئو کنفرانس
در بازار انواع مختلفی از سیستم های ویدئو کنفرانس برای استفاده های شخصی یا استفاده های عمومی تر وجود دارد. به منظور یافتن بهترین نرم افزار ویدئو کنفرانس بر اساس نیازهای کسب و کار، باید با انواع سیستم های ویدئو کنفرانس موجود در بازار آشنا باشید.

ویدئو کنفرانس و سیستم وبینار، نیز مانند بسیاری از ابزارهای آموزش مجازی، یک نرم افزار برگزاری دوره های آموزش از راه دور و اموزش انلاین است. امروزه تدریس انلاین، کلاس انلاین و سامانه وبینار از ابزارهای مهم سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی می باشد.


ویدئوکنفرانس‌های خود را با سرویس ادوبی کانکت پافکو برگزار کنید.

سرویس Adobe Connect

با تست رایگان


از جمله ابزارهایی که در برگزاری جلسات اینترنتی و هم چنین آموزش مجازی و آموزش از راه دور به کار گرفته می شود ویدئو کنفرانس و وب کنفرانس هستند. در حال حاضر ویدئو کنفرانس کاربرد بسیاری در برگزاری جلسات آنلاین آموزشی و هم چنین جلسات آنلاین شرکت ها مانند استخدام ویدئو کنفرانس دارد. وب کنفرانس نیز به دلیل این که هزینه ها را کاهش می دهد مورد توجه قرار گرفته است. 

در بازار انواع مختلفی از سیستم های ویدئو کنفرانس برای استفاده های شخصی یا استفاده های عمومی تر وجود دارد. به منظور یافتن بهترین نرم افزار ویدئو کنفرانس بر اساس نیازهای کسب و کار، باید با انواع سیستم های ویدئو کنفرانس موجود در بازار آشنا باشید.


انواع ویدئو کنفرانس

کارفرماها برای انتخاب و خرید از بین انواع ویدئو کنفرانس باید متغیرهای زیادی از خدمات بک-اند گرفته تا نقاط پایان مختلف را بررسی کنند. برای این کار باید درکی از اصول و پایه های پشت فناوری آن مثل، انواع نقاط پایانی که ویدیو کنفرانس می تواند داشته باشد و خدمات بک اند آن داشته باشند.

نقاط پایان تجربه کاربری را فراهم می کنند، در حالی که خدمات بک اند ارتباط بین نقاط پایان و مدیریت مرکزی تجهیزات ویدئو کنفرانس ایجاد می کنند. در ادامه انواع ویدئو کنفرانس ابتدا بر اساس نقاط پایانی و سپس بر اساس خدمات بک اند  بیان می شود.


انواع ویدئو کنفرانس بر اساس نقاط پایان

  • سیستم ویدئو کنفرانس دسکتاپ

سیستم ویدئو کنفرانس دسکتاپ به عنوان یکی مهمترین انواع ویدئو کنفرانس در بین کارکنان و کارفرماها بسیار محبوب است.

انواع ویدئو کنفرانس
سیستم ویدئو کنفرانس دسکتاپ


نقطه پایان دسکتاپ برنامه های کاربردی نرم افزار و یا رابط های مبتنی بر مرورگر است که دسترسی به پلتفرم جلسات آنلاین ویدئو کنفرانس را فراهم می کند. به طور معمول، این برنامه ها از دوربین های موجود، ساخته شده در دوربین استفاده می کنند و یا به دوربین های خارجی USB متصل می شوند. صدا متکی بر میکروفون و بلندگوهای یکپارچه یا دستگاه های متصل به بلوتوث یا USB است. مشتریان مبتنی بر مرورگر ممکن است از قابلیت های WebRTC بومی مرورگرها مانند Chrome و Firefox استفاده کنند یا نیاز به افزونه هایی برای پشتیبانی از کنفرانس های ویدئویی دارند.


  • اپلیکیشن های ویدئوی تلفن همراه

اپلیکیشن های ویدئویی موبایل کاربران را قادر می سازد در کنفرانس های ویدئویی از طریق تلفن یا قرص، صرف نظر از موقعیت آنها، شرکت کنند.


  • سیستم ویدئو کنفرانس اجرایی

سیستم ویدئو کنفرانس اجرایی برای دسکتاپ بهینه شده اند و به برگزاری وبینار و ارائه ویدئو کنفرانس با کیفیت بالا از طریق اپلیکیشن های دسکتاپ و مرورگرها می پردازد. سیستم های اجرایی معمولا شامل سخت افزارهایی هستند که بهینه سازی encapsulation و decapsulati را انجام می دهند و از رزولوشن های ویدئویی بالاتر از گزینه های دسک تاپ پشتیبانی می کنند.


  • سیستم ویدئو کنفرانس اتاقی

ویدئو مبتنی بر اتاق، تنظیمات متنوع با بازه قیمتی متنوعی را ارائه می دهد که از اتاق های کنفرانس کوچک، متوسط و بزرگ پشتیبانی می کند. ویژگی های موجود معمولا شامل پشتیبانی از چندین صفحه نمایش، قابلیت این که محتوای پروژه از لپ تاپ ها و یا دستگاه های تلفن همراه باشد و دوربین هایی که بر بلندگوهای فعال در اطراف اتاق تمرکز می کنند. ویژگی های صوتی نیز فرق دارند. بعضی از فروشندگان میکروفن هایی ارائه می دهند که می تواند سر و صدای پس زمینه را حذف کند یا سایر پیشرفت های صوتی را ارائه می دهند.


  • سیستم ویدئو کنفرانس دورحضوری (telepresence) فراگیر

ویدئو کنفرانس telepresence یک جلسه زنده را شبیه سازی می کند. صفحه نمایش های بزرگ روی دیوار و یا بالای میزهای کنفرانس، افراد را با اندازه واقعی نشان می دهند. مبلمان مشابه در طرفین، صوت جهت دار و دوربین های نصب شده در سطح چشم طوری تلقین می کنند که انگار شرکت کنندگان در یک میز دور هم نشسته و به یکدیگر نگاه می کنند. برخی از سیستم های پیچیده می توانند شامل تصاویر سه بعدی و هولوگرافی با صفحه نمایش عمیقا نامرئی برای ایجاد تجربیات همه جانبه نیز باشند. از آنجا که در مسئله پیچیدگی وجود دارد، بسیاری از فروشندگانی که این تجهیزات را ارائه می دهند نیز پشتیبانی و سرویس مخابراتی را به صورت مستقیم یا از طریق شرکا یا نمایندگی فروش ارائه می دهند. در میان انواع مختلف کنفرانس ویدئویی، ویدئو کنفرانس telepresence یا تلوزیون همه جانبه گران ترین گزینه است.

انواع ویدئو کنفرانس
سیستم ویدئو کنفرانس دور حضوری

  • واحدهای کنترل چند منظوره سخت افزاری

واحد کنترل چند منظوره سخت افزار (MCU) معمولا سرورهای نصب شده روی میز هستند که اتصال بین نقطه های انتهایی ویدئو کنفرانس را فراهم می کنند. MCU ها پروتکل های انتقال سیگنالینگ و کپسوله سازی مختلف را ارائه می دهند.


انواع ویدئو کنفرانس بر اساس خدمات بک اند

ویدئو کنفرانس با نرم افزار MCUs

MCU های نرم افزاری، و یا روترهای ویدئویی، عملکرد MCU های سخت افزاری را تکرار می کنند، اما این کار را در نرم افزار های آموزش مجازی انجام می دهند. به طور معمول، این بهترین کار در محیط هایی است که در آن تمام نقطه های پایه برای مجموعه ای از استانداردهای مشترک مانند سیگنال SIP و encapsulation ویدیو H.264 پشتیبانی می شوند.


ویدئو کنفرانس با اتاق های جلسه مجازی ابری (VMRs)

اتاق های جلسه مجازی ابری (VMR ها) پیشنهادات اشتراکی را فراهم می کند که جایگزین نیاز به سخت افزار محلی یا نرم افزار مجازی می شوند. VMR ها معمولا قابلیت همکاری در میان سیستم های فروشندگان و استانداردهای باز را ارائه می دهند و ممکن است کنفرانس ملاقات من را فراهم کنند که نقطه های پایانی همیشه می توانند به اتاق های جلسه متصل شود.


ویدئو کنفرانس با خدمات مدیریتی

سرویس های مدیریتی معمولا توسط ارائه دهندگان سرویس Cloud VMR و خدمات پایانی مدیریت شده ارائه می شوند و اطلاعاتی از قبیل استفاده، موجودی نهایی، کنترل نسخه های نرم افزاری، مدیریت ارتقاء و اجرای سیاست ها را ارائه می دهند. اگر قصد دارید انواع مختلفی از خدمات مبتنی بر ابر مبتنی بر ویدئو کنفرانس را ارزیابی کنید، مطمئن شوید که هر گونه محدودیت امنیتی را بررسی کرده و از گروه های مدیریت ریسک نظر مثبت بگیرید.

انواع ویدئو کنفرانس
ویدئو کنفرانس با خدمات مدیریتی


ویدئو کنفرانس با خدمات بک اند اضافی

خدمات بک اند اضافی شامل قابلیت همکاری میان legacy و پلتفرم های جدید، اجرای امنیتی برای شرکت کنندگان خارجی و ادغام سیستم های اتاق و سیستم های دسکتاپ و تلفن همراه می باشد.

قبل از بررسی نوع خاصی از محصولات  ارائه دهنده های ویدئو کنفرانس، شما باید ملاحظات مربوط به این که چقدر می خواهید هزینه کنید را انجام دهید. از آنجائی که هزینه ها به شدت متفاوت است، بسته به سیستم انتخابی شما و دامنه نصب، باید بودجه را در اوایل روند پروژه تعیین کنید. هزینه همچنین می تواند توسط نیازهای کیفیت ویدئو شما تحت تاثیر قرار گیرد و با هر گونه تغییر شبکه طراحی شما ممکن است نیاز باشد که با سیستم های ویدئو کنفرانس وفق داده شود.


10 آیتم برای انتخاب یک نرم افزار ویدئو کنفرانس از بین انواع ویدئو کنفرانس

کنفرانس ویدئویی در حال حاضر تغییرات قابل ملاحظه ای می کند، به دلیل این که گزینه های مبتنی بر ابر تاثیرات زیادی روی این صنعت می گذارد. این چک لیست 10 تایی برای انتخاب کنفرانس ویدئویی به خریداران کمک می کند تا محصولات رو به رشد را ارزیابی کنند.

شرکت ها باید در هنگام خرید محصولات ویدئو کنفرانس چندین عامل را در نظر بگیرند. بعضی از ملاحظات مهم شامل پیدا کردن ترکیب مناسب قطعات سخت افزاری و نرم افزاری، قابلیت هماهنگ شدن با سایر محصولات کنفرانس ویدئویی و ثبات مالی برخی از فروشندگان است.

علاوه بر این، هنگام ارزیابی محصولات ویدئو کنفرانس، شرکت ها باید مقیاس پذیری تکنولوژی، سهولت استفاده و البته هزینه را نیز ارزیابی کنند. شرکت ها همچنین باید تعیین کنند که چگونه محصول ویدئو کنفرانس مورد نظر با برنامه های ارتباطات بزرگتر و برنامه های در حال انجام کسب و کار فعلی آن ها متناسب می باشند.

هنگام ارزیابی محصولات ویدئو کنفرانس، شرکت ها باید مقیاس پذیری تکنولوژی، سهولت استفاده و البته هزینه را نیز ارزیابی کنند

هم زمان با این که محصولات ویدئو کنفرانس به طور فزاینده ای رو به دیده شدن هستند، ظهور فن آوری های مبتنی بر ابر، میزان دسترسی را افزایش و هزینه را کاهش می دهد. هم چنین شرکت ها خدمات مختلفی را با توجه به نیازهای خود ارزیابی می کنند. در این جا 10 مورد به شما می گوییم که شرکت ها باید در هنگام خرید محصولات ویدئو کنفرانس در نظر بگیرند:

سخت افزار انعطاف پذیر

آیا می توانم محصولات اتاق را با ارائه دهنده های مختلف مورد استفاده قرار دهم؟ شرکت باید تحقیق کند که کار با هر سرویس متفاوت چگونه خواهد بود. هزینه ها و ضرر و زیان این تجدید کردن نیز باید در نظر گرفته شود.

نرم افزاری به عنوان یک گردش کار خدمات(SaaS).

آیا تغییر ارائه دهنده های SaaS ، خدمات مورد استفاده را نیز تغییر می دهند؟ و آیا با این تغییر کاربران نیاز به آموزش مجدد خواهند داشت؟ هر چند در مفهومی مشابه، تجربه کاربر از محصولات مختلف SaaS می تواند بسیار متفاوت است. برخی شماره گیری مستقیم با کاربران را ممکن می سازد، در حالی که بقیه به صورت یک اتاق جلسه مجازی عمل می کنند که در آن دو یا چند کاربر می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. استفاده از هر مورد مزایای خاص خود را دارد، اما شرکت ها باید در نظر بگیرند که کدام رویکرد در جریان کاری آن ها بهترین کارکرد را خواهد داشت.

توانایی مالی

منظور از اعتبار مالی سازنده و نمایندگی فروش چیست؟ برای مشتری هایی که به دنبال یک محصول ارزان قیمت SaaS ماهانه می گردند، می توانند از یک فروشنده با ریسک بالا معامله کنند؛ اما اکثر مشتری ها بایستی اعتبار فروشنده را در نظر بگیرند.

مقیاس بالا و پایین

چه میزان می تواند مقیاس های بالا و پایین تامین کند؟ اگر فناوری نصب شود و به سرعت در کسب و کار رشد کند، می تواند مقیاس را به طور فنی تامین کند؟ همه ارائه دهنده ها یک نقطه شیرین مختص خودشان دارند که در آن تکنولوژی آنها بهترین ارزشش را نشان می دهد. برای مثال برخی از ارائه دهنده ها با قیمت های کمتری آغاز می کنند، اما با افزایش خدمات، هزینه ها به طرز چشمگیری افزایش می یابد. سایر ارائه دهنده های دارای قیمت پایه بالاتری هستند، اما هزینه کاربران اضافی یا خدمات اضافی ثابت باقی می ماند. مشتریان باید از ارائه دهنده های بالقوه برای ارزیابی هزینه هر کاربر به عنوان محدوده ای از 50٪ از استفاده مورد انتظار تا 500٪ هزینه کنند.

استراتژی ارتباطات متحد

اگر شرکتی در حال بررسی یک محصول UC باشد، باید به قابلیت های کنفرانس ویدیویی آن سرویس نیز توجه کند. امروزه بسیاری از فروشنده های UC ابتدا خدمات ارتباطی بصری ارائه می دهند و مشتری ها نیز می توانند به موازات آن ویدیو کنفرانسی قدرتمندتری را نصب کنند. بسیاری از خدمات با هم دیگر کار می کنند و کاربران باید چگونگی هماهنگی محصولات مختلف با هم و نحوه تعامل آن ها را بدانند.

ادغام ابزار

محصولاتی مانند Slack، Spark، Salesforce، Office 365 و بسیاری دیگر که کاربران بیشتر با آن ها وقت صرف می کنند. در این محیط ها، در نظر بگیرید که چگونه یک سرویس ارتباطی بصری با گردش کارهای کاربران متناسب است. حرکت بین سیستم های متفرقه ممکن است غیر قابل قبول باشد.

هیچ کدام از سرویس ها

به دلیل وجود ماهیت تقسیم بندی این صنعت، ممکن است کاربران برای هر قسمت از خدمات مختلفی استفاده کنند. با این که یک سازمان ممکن است سرویس استاندارد خود را داشته باشد، اما باید برای کارکنانی که برای صحبت با تامین کننده ها یا مشتری ها به یک اپلیکیشن و محصول دیگر نیاز دارند، برنامه داشته باشد. نصب نرم افزار جدید برای اکثر کاربران در محیط های بدون قفل، نسبتاً آسان است، اما تکنولوژی اتاق جلسه باید به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد تا بتواند چنین کاری را انجام دهد.

جریان و ضبط

ویدیو کنفرانس ها می توانند جاری باشند و همچنین ضبط شوند. کاربران می توانند در یک کامپیوتر، یا روی یک ابر یا روی یک سرور اختصاصی کلاس مجازی را ضبط کنند.

یک به یک یا یک به چند؟

برخی از خدمات ویدئویی برای انتشار داده ها مناسب تر از ارتباطات تعاملی هستند. شرکت ها باید در نظر بگیرند که چگونگی استفاده کاربران خود از فناوری را مورد توجه قرار دهند.

تهیه کننده ها

ویدئو کنفرانس یک محصول تخصصی است، به طوری که مشتریان باید با توجه به تامین کنندگان ارزیابی کنند. بسیاری از تأمین کنندگان از طریق نمایندگی فروش محصولات خود را می فروشند و این نمایندگان باید با دقت بررسی و انتخاب شوند. کنفرانس ویدیویی UC، IT یا AV نیست، اما نیاز به داشتن مهارت در همه ی رشته ها دارد. در نهایت، باید با تامین کنندگان ویژه به عنوان بخشی از فرآیند خرید مشورت شود.

بهترین نرم افزار ویدئو کنفرانس

انواع ویدئو کنفرانس

نرم افزار ویدئو کنفرانس امکان ارتباطات آنلاین را برای جلسات صوتی، جلسات تصویری و سمینارها با مشخصات درون ساخته از جمله چت، اشتراک گذاری صفحه و ضبط کردن مهیا می کند. این کاربردها به منظور ایجاد ارتباطات از راه دور یا بین المللی. افزایش همکاری و کاهش هزینه های مسافرت پیاده سازی می شوند. کارمندان در هر سطحی در داخل یک سازمان می توانند برای میزبانی یا شرکت در جلسات مجازی با کارمندان همکار، همکاران شرکت یا مشتریان، فارغ از اینکه شرکت کنندگان بصورت فیزیکی در چه موقعیت مکانی هستند، از ابزار ویدیو کنفرانس استفاده کنند. از کاربردهای متنوع ویدیو کنفرانس می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

راه حل های ویدئو کنفرانس نیاز به حضور فیزیکی شرکت کنندگان در جلسه را از بین می برد. همه طرفهای شرکت کننده قادر خواهند بود برنامه روزانه راحت تری داشته باشند و در روابط با مشتری بهبود حاصل می شود و ارتباطی باز و هماهنگ بین تیمها برقرار می گردد. برخی از سیستم های کنفرانس ویدیویی جهت همگام سازی اطلاعات مهم کسب و کار در کنفرانسهای مربوطه اقدام به یکپارچه سازی با اتوماسیون بازاریابی و نرم افزار CRM می نمایند و ارتباطات پیوندی و به روز رسانی را برای ارتباط با حساب ها آسان می کنند.

جهت ایجاد امکان استفاده از ویدئو کنفرانس، محصول باید شرایط ذیل را ایجاد کند:

  •  ارائه ارتباط ویدیویی و صوتی آنلاین بین دو یا چند طرف
  •  اجازه میزبانی کنفرانسهای ویدئویی برای اصلاح مشخصات و دعوت از مهمانان به جلسات
  •  ارائه ویژگی هایی مانند اشتراک گذاری صفحه و چت در کنفرانس های فردی
  • قابلیت ضبط را برای مراجع و یا ارائه های آینده ارائه دهید

شرکت پافکو برای برگزاری ویدئوکنفرانس، نرم افزار های برگزاری ویدئوکنفرانس تحت وب را ارائه می‌دهد. نرم افزارهای وب کنفرانسی چون نرم افزار Adobe Connect و BigBluebutton همه امکاناتی را که از یک سیستم ویدئوکنفرانس می‌توانید انتظار داشته باشید را فراهم می‌کنند. این نرم افزارها نسبت به ابزارهای نسبتا گران ویدئوکنفرانس، مقرون به صرفه هستند.
شما به دو صورت می‌توانید این نرم افزارها را تهیه کنید: 1. خرید لایسنس و پشتیبانی این نرم‌افزارها 2. سرویس اجاره وبینار (کلاس مجازی)

بسته به میزان بودجه‌ای که برای نرم افزار وب کنفرانس و ویدیوکنفرانس در نظر گرفته‌اید، یکی از این دو گزینه را می‌توانید انتخاب کنید. سرویس‌های اجاره قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه‌تری دارند.

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
آزادی

تو عکس نوشته شده اسکایپ بالا ترین و بهترینه ویدیو کنفرانس ها هست ؟

0 0

شجاعی

تفاوت ویدیو کنفرانس یا وب کنفرانس در چیه ؟

0 0

یارندی

چه نرم افزار هایی برای ادیت فیلم های ویدئو کنفرانس پیشنهاد میدید؟

1 0

بروجردی

قیمت ویدئو کنفرانس چقدره؟

1 0

محمد

سلام
عمر ویدئو کنفرانس در جهان تا چند وقت دیگه رو به اتمام خواهد بود سرعت اینترنت و نرم افزارهای تخت موبایل و ... جایگزین این ابزار قدرتمند و گران قیمت خواهند شد

0 0

سینا

ویدئو کنفرانس چیست برای مطالعات هشتم

1 0

مروت

سلام
دیگه دوران ویدئو کنفرانس داره بسر میاد باید بریم روی وب کنفرانس مانند نرم افزار ادوب کانکت و ...

1 0

جعفری

درود
برگزاری جلسات ویدئو کنفرانس چگونه با کمترین هزینه قابل انجام است؟

0 0

رعنا فعال

سلام
پیشنهاد ما اجاره نرم افزار وب کنفرانس می باشد،
برای دیدن قیمت ها و شرایط اجاره به آدرس https://pafcoerp.com/-virtual-class-services مراجعه کنید.

1 0

ندا

سلام
ویدئو کنفرانس ادوات سخت افزار گران قیمت احتیاج داره ولی برعکس وب کنفرانس نسبت به
ویدئو کنفرانس تقریبا سخت افزار لازم نداره یک لپ تاب یا یک موبایل متصل به اینترنت لازم داره

0 0

زهرا

سلام
ویدئو کنفرانس ابزار بسیار پیشرفته برای برگزاری جلسات آنلاین می باشد فقط خیلی گرونه ولی وب کنفرانس بر پایه نرم افزار است و بسیار ارزان است تقریبا از نطر قیمت این 2 با هم قابل مقایسه نیستند

1 0

حمید

سلام
خدایش کرونا هر بدی داشت ولی برای کلاسهای انلاین و .. را راه انداخت من باورم نمیشد ی روز تو خونه کلاس داشته باشم
ولی کلا وب کنفرانس یا جلسات انلاین اینترنتی واقعا تونستن جای ویدئو کنفرانس را بگیرند علت اصلی هم واضح است چون بسیار ارزانترند و نیاز به سخت افزار ندارند

1 0

شیما

سلام
ویدئو کنفرانس کلا سخت افزاری است و وب کنفرانس کاملا نرم افزار پیاده سازی میشه ویدئو کنفرانس بسیار گران است و وب کنفرانس بشدت ارزان است ویدئو کنفرانس تعمیرات نگه داری بالایی داره ولی وب کنفرانس یک نرم افزار است که نیازی به این موضوع نداره از همه مهمتر ویدئو کنفرانس نیاز به یک شبکه اختصاصی و حرفه ای داره در صورتیکه وب کنفرانس با اینترنت کار میکنه روی موبایل و تبلت هم به اسانی میتونیم از وب کنفرانس استفاده کنیم فقط خدایش ارتباط با ویدئو کنفرانس امن تر است و بشدت پایداری داره یکی از بهترین نرم افزارهای وب کنفرانس ادبی کانکت 10.6 است.
ببخشید پر حرفی کردم

11 0

نصیرزاده

بسیار عالی،اطلاعات خیلی خوبی در مورد ویدئو کنفرانس ارائه دادین. امکان داره در زمینه وب کنفرانس هم مطلب منتشر کنید؟
چون به نظرم برای برای فعالیت هایی با مقیاس پایین و برای شرکت هایی که از پس هزینه های ویدئو کنفرانس برنمی آیند، استفاده از وب کنفرانس و وبینار بهتر است.

6 0

کامیار

با نظر دوستمون موافقم کمی از وب کنفرانس بنویسید و تفاوتهای آن را با ویدئو کنفرانس توضیح بدید ما الان از ویدیو کنفرانس استفاده می کنیم عالی است فقط هزینه های ان بسیار بالاست

4 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید