سیستم مدیریت آموزشی دانشگاه

از آنجایی که اطلاعات نقش اساسی در تصمیم گیری های مدیریتی ایفا می کند. استفاده از سیستم های مدیریت اطلاعات به صورت یکپارچه در امر آموزش نیز ضرورتی انکار ناپذیر است.

نرم افزار مدیریت آموزشگاه

جهت ایفای نقش مدیریت یک موسسه آموزشی، وقت و زمان زیادی باید اختصاص داده شود، یکی از مهمترین آیتمهای این کار، اطلاعات دانش آموزان، اساتید، نمرات و اطلاعات مالی است.

سیستم پرداخت اینترنتی

امروزه با توجه به محدودیت های موجود مانند حجم کاری بالا و کمبود وقت ، ترافیک و ... الکترونیکی شدن امور بانکی ، راه حل مناسب و کاملی می باشد.

   

    

      

    

            

سیستم مدیریت آموزش

سیستم مدیریت آموزش پافکو؟

سیستم مدیریت آموزش پافکو در دو محصول توسعه یافته است. سیستم مدیریت آموزشی دانشگاه و نرم افزار مدیریت آموزشگاه. سیستم مدیریت آموزشی دانشگاه برای موسسات و دانشگاه هایی که دوره های ترمی، چه در قالب دوره های حضوری و چه در قالب دوره های مجازی، برگزار می کنند. نرم افزار مدیریت آموزشگاه برای موسساتی که دوره های ساعتی و یا موضوع محور برگزار می کنند مانند جهادهای دانشگاهی، موسسات فنی و حرفه ای، آموزشگاه های زبان و غیره؛ همچنین در آموزش سازمانی برای آموزش کارکنان نیز کاربرد دارد.


تعریف سیستم مدیریت آموزش

سیستم مدیریت آموزش (Training Management System) توسط ارائه دهنده های آموزش برای ارائه خدمات و برنامه های آموزشی حرفه ای استفاده می شود. ارائه و تحویل نوین برنامه های آموزشی و درسی، مدیریت سوابق دانشجویی و ارتباطات از مزایای این سیستم ها می باشد.

سیستم مدیریت آموزش در نقش هسته مرکزی کل اکوسیستم آموزش و یادگیری می باشد. به دو دلیل؟ اکثرا مردم از ما می پرسند که یک سیستم مدیریت آموزش دقیقا چیست؟ آیا شبیه همان سیستم LMS است؟ جواب ما این است که، خوب شباهت هایی وجود دارد اما مناسب ترین توصیفی که می تواند تمایز این دو سیستم را نشان دهد این است که یک سیستم مدیریت آموزش برای مدیران ساخته شده است، در حالی که یک سیستم یادگیری برای دانش آموزان ساخته شده است. اداره کارهای دانشگاه و آموزشگاه با یک سیستم مدیریت آموزش بسیار راحت می شود و در زمان و هزینه صرفه جویی زیادی می شود.

سیستم مدیریت آموزش تمام ابزارهای مدیریتی لازم برای اجرای موثر کارهای دانشگاه و آموزشگاه را ارائه می دهد. ادغام یک سیستم مدیریت آموزش با LMS برای زمان هایی است که شما می خواهید یک سناریو یادگیری ترکیبی را انجام دهید، با ترکیبی از کلاس های آنلاین و آفلاین. یا برخی از کارها را آنلاین انجم می دهید و برخی دیگر را آفلاین.

  

سیستم مدیریت آموزش پافکو در دو محصول ارائه می شود: سیستم مدیریت آموزشی دانشگاه و نرم افزار مدیریت آموزشگاه.

سیستم مدیریت آموزشی دانشگاه، برای موسسات و دانشگاه هایی که دوره های ترمی، چه دوره های حضوری و چه دوره های مجازی، برگزار می کنند و نرم افزار مدیریت آموزشگاه، برای موسساتی که دوره های ساعتی و یا موضوع محور برگزار می کنند. مانند جهادهای دانشگاهی، موسسات فنی و حرفه ای، آموزشگاه های زبان و غیره؛ همچنین در آموزش سازمانی برای آموزش کارکنان نیز کاربرد دارد.

  

سیستم مدیریت آموزشی دانشگاه (4M)

سیستم جامع مدیریت آموزشی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پافکو (نرم افزار 4M)، برای انواع دانشگاه ها اعم از دولتی، غیرانتفاعی، پیام نور، علمی کاربردی، آزاد، فنی حرفه ای و ... مناسب می باشد. قابلیت تعریف و مدیریت شعب، مقاطع تحصیلی و گروه های آموزشی، رشته ها و گرایش های مختلف، ارزشیابی ها و گزارش ها، اساتید و دانشجو ها را دارد.

این سیستم با سایر محصولات پافکو شامل نرم افزار آموزش مجازی ال ام اس LMS و نرم افزار وب کنفرانسweb conference برای برگزاری کلاس آنلاین و ماژول اتوماسیون اداری ارتباط کامل و یکپارچه دارد.

در سیستم مدیریت آموزشی دانشگاه (4M) پافکو، قوانین تا حد امکان پارامتریک در نظر گرفته شده است تا مدیر آموزشگاه و سیستم بتواند با توجه به بخش نامه های آموزشی قوانین را تغییر دهد.

سیستم مدیریت آموزش دانشگاه

نرم افزار مدیریت آموزشگاه

  

نرم افزار مدیریت آموزشگاه

برتری مهم نرم افزار مدیریت آموزشگاه پافکو، وجود یکپارچگی در تمامی زیر سیستم های آن و قابلیت ادغام و یکپارچگی آن با سایر محصولات پافکو مانند نرم افزار آموزش مجازی LMS است. استفاده از یک سیستم مدیریت آموزشگاه همراه با یک سیستم مدیریت یادگیری (LMS)، می تواند یک موفقیت ارائه یک آموزش الکترونیکی را تضمین کند.

سیستم مدیریت آموزشگاه با نیازهای آموزشگاه سازگار است، دارای قابلیت کاربری تحت وب، سرعت مناسب و گرافیک مطلوب می باشد و کاربر پسند است. ماژول هایی برای مدیریت آزمون ها و دانشپذیران و اساتید، نظر سنجی، انواع گزارش های آموزشی مثل گزارش ساز پویا و نمودارهای آماری و سیستم امور مالی شامل شهریه و سیستم پرداخت اینترنتی و گزارش های مالی می باشد.

  

سیستم پرداخت اینترنتی

هر دو نرم افزارهای سیستم مدیریت آموزشی دانشگاه (4M) و نرم افزار مدیریت آموزشگاه به دارای سیستم پرداخت اینترنتی هستند. با شلوغی های امروز و محدودیت هایی که دنیای مدرن امروز از لحاظ حجم بالای کاری، کمبود همیشگی وقت، ترافیک و ... ایجاد کرده است، الکترونیکی شدن امور بانکی به کمک آمد. پیرو این جریان، سیستم پرداخت الکترونیکی به نرم افزارهای پافکو نیز اضافه شد.

پرداخت اینترنتی

اولین سیستم تحت وب آموزشی که در سال 1379 تولید شد

نرم افزار یکپارچه آموزشی یکی از نرم افزارهای پیچیده است که تولید آن بواسطه حجم متنوع قوانین آموزشی جز تولیدهای حرفه ای محسوب می شود. بطوریکه شرکت هایی که در این زمینه تاکنون توانسته اند این محصول یکپارچه را تولید و پشتیبانی کنند به تعداد انگشتان دست نمی رسند. ما در سال 1379 با تحقیقاتی که انجام دادیم محصول انتخاب واحد اینترنتی را در دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت تولید کردیم. در آن زمان تنها بانکی که پرداخت اینترنتی را پشتیبانی می کرد، بانک سامان بود و با پهنای باند بسیار محدود سیستم انتخاب واحد رو نمایی شد. جالب است که بدانید هنوز پافکو در آن زمان ثبت رسمی نشده بود اما خبرنگاران صدا و سیما این رویداد را ثبت کردند. و جز افتخارات ما این است که پس از گذشت سالیان زیاد هنوز در خدمت بسیاری از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی هستیم. 

نرم افزار آموزش مجازی LMS به همراه برگزاری دوره های آموزشی آنلاین توانسته است کمک شایانی در ارایه خدمات بهتر کاربران را فراهم کند

امروز با گذشت زمان و ایجاد بسترهای مناسب شرکت پافکو از سال 1389 خدمات خود را بصورت سرویس SAAS هم در اختیار مشتریان خود قرار می دهد بطوریکه با این سرویس مشتری وجه خدمات خود را ماهیانه پرداخت می نماید و نیازی به خرید سرور و تجهیزات سخت افزاری دیگر مانند UPS, Firewall و.. نمی باشد. ضمنا در روش SAAS پهنای باند اینترنت و پشتیبانگیری Backup از اطلاعات و نگهداری سرورها از نظر امنیت و Datacenter بعهده شرکت پافکو بوده و مشتریان با خیالی آسوده می توانند خدمات مطلوب خود را دریافت کنند. در این روش SLA در نظر گرفته شده است یعنی اگر خدمات مناسب نباشد، بنحوی مناسب خسارت وارد شده به مشتری تامین می شود.

تعدادی زیادی از مشتریان ما را لایق دانسته اند و با ارایه حسن انجام کار همواره مشوق ما بوده اند که از اعتماد آنها که سرمایه اصلی پافکو هستند تشکر می نماییم

مقالات آموزش مجازی