مقالات بازاریابی اینترنتی

بازاریابی موتورهای جستجو چیست؟

بازاریابی موتورهای جستجو
بازاریابی موتورهای جستجو در واقع بازاریابی یا تبلیغات وب سایت شما از طریق موتورهای جستجو مانند Google،  Yahoo یا MSN است. SEM مخفف عبارت Search Engine Marketing به معنی بازاریابی موتورهای جستجو یکی از زیرمجموعه‌های بازاریابی اینترنتی می باشد این نوع بازاریابی باعث افزایش بازدید در نتایج صفحات موتورهای جستجو می شود.بازاریابی موتورهای جستجو می تواند به ارائه ترافیک به وب سایت شما کمک کند، که به نوبه خود می تواند به مشتریان جدید منجر شود و درآمد کسب و کار تان را افزایش دهد. در مقایسه با سایر ابزارهای بازاریابی و تبلیغات، بازاریابی موتورهای جستجو میتواند بسیار مقرون به صرفه باشد.

بازاریابی موتورهای جستجو

بازاریابی موتورهای جستجو در واقع بازاریابی یا تبلیغات وب سایت شما از طریق موتورهای جستجو مانند Google،  Yahoo یا MSN است. SEM مخفف عبارت Search Engine Marketing به معنی بازاریابی موتورهای جستجو یکی از زیرمجموعه‌های بازاریابی اینترنتی می باشد این نوع بازاریابی باعث افزایش بازدید در نتایج صفحات موتورهای جستجو می شود.بازاریابی موتورهای جستجو  واژه بازاریابی موتورهای جستجو اولین بار توسط دنی سالیوان در سال ۲۰۰۱ اختراع شد .در ادامه به توضیح بیشتر در رابطه با بازاریابی موتورهای جستجو می پردازیم:

  • بهینه سازی موتور جستجوگر ارگانیک (جستجوگرها) - بهینه سازی موتور جستجو، فرآیند استفاده از تکنیک ها برای به حداکثر رساندن رتبه بندی وب سایت خود در نتایج ارگانیک و یا جستجوی طبیعی است. بدین معنی است که اگر سایت شما مورد علاقه مردم باشد و بازدید کننده داشته باشد، از دید موتور های جستجو نیز اعتبار سایت شما بالا خواهد رفت. هر مقدار که رتبه بندی طبیعی یک وبسایت در نتایج جستجوی ارگانیک بالاتر باشد، شانس بازدید سایت توسط کاربر بیشتر می شود. 

  • جستجوی مکانی - اگر کسب و کار دارید توجه به این موضوع ضروری است ، می توانید در موتورهای جستجو (یعنی گوگل و یاهو) با وارد کردن اطلاعات کسب و کار خود و موقیعت جغرافیایی مردم به هنگام جستجو موقیعت های مکانی نزدیک به محل زندگی خود را به سرعت پیدا می کنند. جستجوی مکانی تعیین می کنند کسب و کاری که فاصله بیشتری با مکان شما دارد نسبت به کسب و کاری نزدیک‌تر به احتمال بیشتری آنچه را دنبالش هستید داشته باشد، و در نتیجه در نتایج محلی رتبه بالاتری به آن می دهند.

  • پرداخت به ازای کلیک یا PPC  نام مدلی از تبلیغات اینترنتی است که در آن بازدیدکنندگان تبلیغات به وب‌سایت، اپلیکیشن موبایل و یا رسانه‌ای دیگر هدایت می‌شوند و تبلیغ دهنده بر اساس تعداد کلیک‌ها و مراجعه به رسانه خود، به نمایش دهنده هزینه تبلیغات را پرداخت می‌کند. شما مبلغی را که مایل به پرداخت هر کلیک می باشید پیشنهاد می دهید. هر چه بیشتر شما پرداخت کنید، آگهی در رتبه بالاتر در نتایج موتور جستجو ظاهر می شود. این روش در زمان خود نوآوری در علم تبلیغات اینترنتی محسوب می‌شد و با گذشت زمان جایگزین روش های سنتی  از جمله تبلیغات بنری (زمان های تعیین شده) و پرداخت به ازای تعداد نمایش شد. مدل‌های پیشرفته‌تر و پیچیده‌تری از پرداخت به ازای کلیک نیز در حال حاضر در حال بهره‌برداری هستند  برای مثال می‌توان به پرداخت به ازای منجر شدن به خرید اشاره نمود.

شما همچنین می توانید تبلیغات پرداخت برای هر کلیک را به نفع خود در سایت خود استفاده کنید. برای مثال، شما می توانید با Google AdSense و سایر برنامه های مشابه درآمد کسب کنید.

  • پرداخت به ازای مطالعه (PFI) علاوه بر موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و MSN، صفحه های  راهنما متعددی نیز در وب وجود دارد. این فهرست ممکن است به طور عادی یا مرتبط با یک موضوع خاص باشد. شما می توانید فهرست های رایگان در برخی از لیست های راهنما آنلاین مانند DMOZ دریافت کنید اما اکثر صفحه های راهنما در حال حاضر برای یک لیست راهنما هزینه می کنند. Super Pages Verizon یک نمونه از یک پوشه PFI است. لیست راهنما فهرست موضوعی مبتنی بر وب در طیف گسترده ای از موضوعات، از هنر، سرگرمی، و جامعه شناسی و فرهنگ، علم، آموزش و سلامت است.

چرا بازاریابی موتور جستجو مهم است؟

شما ممکن است تصمیم بگیرید موتور جستجوگر را بخشی از استراتژی بازاریابی و تبلیغاتی کسب وکار خود قرار دهید. اگر کسب و کارتان یک وب سایت ندارد و قصد ندارید آن را داشته باشید، قطعا نیازی به بازاریابی موتورهای جستجوگر نخواهید داشت. در حال حاضر، در محیط کسب و کار امروز، انتظار می رود تقریبا تمام کسب و کار ها یک وب سایت داشته باشند .

بازاریابی موتورهای جستجو می تواند به ارائه ترافیک به وب سایت شما کمک کند، که به نوبه خود می تواند به مشتریان جدید منجر شود و درآمد کسب و کار تان را افزایش دهد. در مقایسه با سایر ابزارهای بازاریابی و تبلیغات، بازاریابی موتورهای جستجو میتواند بسیار مقرون به صرفه باشد. برای مثال، اگر شما خودتان آنها را انجام دهید، هیچ هزینه ای برای استفاده از تکنیک های بهینه سازی موتورهای جستجو نمی شود. رتبه بندی جستجوی ارگانیک رایگان است، بنابراین اگر شما بتوانید موتورهای جستجو را پیدا کنید ترافیک  و رتبه بندی کسب و کارتان را افزایش می دهد.

برای مثال، پرداخت به ازای کلیک یا PPC  می تواند بسیار ارزان باشد، تا زمانی که شما آن را درست انجام دهید. شما می توانید محدودیت هایی را چقدر  برای به ازای هر کلیک پرداخت و چقدر در روز پرداخت کنید، که به شما امکان کنترل هزینه ها را می دهد.

چگونگی اندازه گیری اثربخشی SEM

چگونگی کارآیی برنامه بازاریابی موتور جستجوگر خود را اندازه گیری کنید. بستگی به اهداف شما دارد، اگر قصد دارید تعداد بازدیدکنندگان وب سایت خود را افزایش دهید، تعیین می کنید که آیا SEM شما در مقایسه با آمار ترافیک وب شما قبل و بعد از پیاده سازی بازاریابی موتورهای جستجو تغییر کرده است یا خیر.تلاش های بازاریابی موتور جستجو ممکن است زمان زیادی برای افزایش ترافیک و افزایش رتبه بندی لازم داشته باشد.

علاوه بر ترافیک سایت، شما باید تعداد بازدید کنندگان خود را پیگیری کنید. به عنوان مثال، اگر در نتیجه تلاشهای بازاریابی موتور جستجو کسب و کارتان، ترافیک در هر ماه دو برابر کنید بازدید کننده از 250 تا 500 افزایش یابد تعداد مشتریان جدید از 250 بازدیدکننده سایت شما بیشتر می شود.  هم اکنون شما دو برابر مشتریان دارید .

یافتن راه هایی برای افزایش تعداد بازدیدکنندگان به وب سایت ، و سپس پیدا کردن راه هایی برای افزایش تبدیل بازدید کنندگانی که منجر به مشتری جدید می شوند ، و شما باید بدانید دقیقا چقدر طول می کشد تا موفق به جذب مشتری با استفاده از متد بازاریابی موتور جستجو  می شوید.

بازاریابی موتورهای جستجو

بازاریابی موتور جستجو فقط یک قسمت از این پازل است

اگر چه شما نمی خواهید موتورهای جستجوگر را در استراتژی بازاریابی خود نادیده بگیرید،و همچنین نمی خواهید تنها به ترافیک وب سایت تکیه کنید. بازاریابی موتور جستجو (SEM) تنها یکی از ابزارهای بازاریابی اینترنتی برای کسب و کارتان می توانید در نظر بگیرید.

مقالات مرتبط


چرا باید برای بازاریابی اینترنتی سایت داشته باشیم؟

بازاریابی موتورهای جستجو چیست؟

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

                     

نظرات کاربران
محسن نادری

با سئو کردن سایت خودمون میشه راهی برای برندیگ شدن کالا خودمون بشه البته تبلیغات هم هست

0 0

احمدیان

چند تا سایت که ppc دارند که معتبر هم هستند معرفی میکنین

0 0

نیما اسلامی

یکی از مهم ترین بازاریابی ها اوردن سایتتون به لینک های بالا در موتور های جستجو هست

0 0

کامیاب

کلمات کلیدی را از چه طریق انتخاب کنیم ؟

2 0

شرکت پافکو

امروزه با توجه به مطالعات و حضور در دنیای نت از طرق مختلف،اکثر مدیران سایت ها کلمات رقابتی و کلیدی مربوط به شاخه‌ فعالیت خود را می شناسند ولی در صورتی که در انتخاب کلمات دچار تردید یا سردرگمی هستید میتوانید با مشاوران شرکت پافکو تماس حاصل فرمایید. طبق استاندارد گوگل این کلمات حداقل از ۲ سیلاب یا پارت تا ۴ سیلاب یا پارت تشکیل میشوند،یعنی کلمات انتخابی شما باید از حداقل ۲ قسمت و حداکثر ۴ قسمت تشکیل شده باشند به عنوان مثال رقابتی ترین کلمات در شاخه‌ سئو یا بهینه سازی سایت کلمات:
سئو،
بهینه سازی سایت،
بهینه سازی وب سایت،
سئو سایت،
بهینه سازی وبلاگ،
خدمات سئو،
تعرفه سئو،
مشاور سئو،
سفارش سئو سایت،
سئو تضمینی،
خدمات بهینه سازی سایت،
سفارش سئو،
متخصص سئو و کلمات بسیار دیگری هستند که برای این مثال به همین تعداد بسنده می کنیم

2 0

مهراد الماسیان

سلام
وقت همگی بخیر
من کارم فروش لوازم ورزشی هست. یک سال و نیم میشه سایت برام طراحی کردند ولی فروشم اصلاً تغییر نکرده !!! به نظر شما مشکل چیه؟

2 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از گذاشتن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید