نرم افزار سايت ساز

اخبار پافکو

اخبار

شاخص های سنجش سرعت و کیفیت اینترنت در ایران بررسی می شود!

سنجش سرعت و کیفت اینترنت

شرکت زیرساخت سامانه‌ای را ایجاد کرده که از طریق آن می‌توانید به صورت آنلاین وضعیت سرعت و کیفیت اینترنت خود را فارغ از نوع شرکت طرف قرارداد مورد بررسی قرار دهید.

تاکنون روال بدین صورت بوده است که هر وقت اینترنت‌ شما کم کیفیت یا دچار قطعی یا کندی و افت سرعت می‌شود فورا با شرکت طرف قرارداد خود تماس گرفته و علت را جویا می شوید.در این گونه موارد این شرکت‌های ارائه دهنده ی خدمات اغلب مدعی می‌شوند که علت پایین بودن سرعت و افت آن و قطعی آن را متوجه اینترنتی که شرکت زیرساخت به آنها ارایه می‌دهد، می سازند و از مسئولیت پذیری در این زمینه شانه خالی می کنند.

بدین ترتیب عملا همه کاربران و مشترکان در این نقطه متوقف می شوند و امور وابسته به برقراری سرویس اینترنت با مانعی به ظاهر لاینحل روبرو می شود. شرکت زیرساخت سامانه‌ای را ایجاد کرده که از طریق آن می‌توانید به صورت آنلاین از وضعیت سرعت و کیفیت اینترنتی که شرکت زیرساخت به شرکت‌های اینترنتی ارایه می‌دهد مطلع شوید.
برای آگاه شدن از وضعیت اینترنتی که زیرساخت به شرکت اینترنتی طرف قرارداد شما ارائه می‌کند کافیست به سایت شرکت زیرساخت به آدرس 
www.tic.ir  مراجعه کرده و از طریق نوار ابزاری که در قسمت میانی سایت مذکور قرار گرفته، گزینه "شاخص‌های کیفی شبکه" را انتخاب کرده تا وضعیت اینترنتی که زیرساخت به شرکت‌های اینترنتی در سراسر کشور ارائه می‌کند به صورت آنلاین مورد بررسی قرار دهید.

معنی و مفهوم شاخص‌های سامانه سنجش کیفیت اینترنت
ابزار تعیین سرعت و کیفیت این سیستم تعبیه شده در سایت زیرساخت شبکه دو شاخص مشابه کیلومتر شمار سرعت اتومبیل هستند که یکی میزان حجم از دست رفته اینترنتی را نشان می‌دهد و دیگری نشان‌دهنده میانگین نوسانات اینترنتی است، که اگر نوک پیکان این شاخص در ناحیه سبز باشد یعنی کیفیت اینترنت ارایه شده به شما توسط زیرساخت مطلوب است. اما اگر به نقطه زرد برسد یعنی کیفیت پایین‌تر از میزان تعیین شده توسط رگولاتوری است و رسیدن به منطقه قرمز هم در حکم قطعی اینترنت را است.
در صفحه مذکور همچنین سه جدول طویل قرار دارد که اتصالات اینترنتی شهرهای مختلف ایران با یکدیگر را نشان می‌دهد. هر یک از این صفحات هم شاخص متفاوتی از کیفیت را می‌سنجد. به این ترتیب که جدول Latency میزان تاخیر زمانی اینترنت ارایه شده را می‌سنجد، جدول Packet Loss میزان بسته‌های از دست رفته را مشخص می‌کند و جدول Jitter نشان‌دهنده میزان نوسانات در ارتباطات اینترنتی بین استان‌های مختلف است.

در صورت تقلب شرکت اینترنتی باید چه کار کنید؟
شما به راحتی و فارغ از هرگونه مشقت، می‌توانید اینترنت ارائه شده توسط زیرساخت در منطقه، شهر و استان خود را از طریق سامانه پایش کیفیت آنلاین ببینید و اگر شرکت اینترنتی طرف قرارداد شما اینترنت مطلوبی به شما ارائه نمی‌داد و علت را عدم مطلوبیت اینترنت زیرساخت عنوان می کنند و دستاویزی برای فرار از مسئولیت خود قرار دهند، به او معترض شوید و در صورت لزوم طی تماس با شماره ی 195 گزارشی در این رابطه اعلام دارید.
علی ایحال ایجاد و تاسیس این سامانه ی تخصصی گام مهمی در شفاف‌سازی وضعیت و کیفیت اینترنت کاربران اینترنت در ایران باشد و با استفاده از آن بتوان تا حدودی از حقوق مصرف‌کنندگان اینترنت در کشورمان حمایت کرد.

4/85 33
  • نویسنده : روابط عمومی شرکت پافکو
    • امتیاز :
    • 32
    • 1
  • تاریخ انتشار : 1395/05/20
  • تعداد مشاهده : 2276 بار