مقالات اتوماسیون اداری

6 مزیت سیستم اتوماسیون اداری

6 مزیت سیستم اتوماسیون اداری
اتوماسیون اداری به ترکیبی از سخت افزار های کامپیوتری، نرم افزار ها و اتصالات شبکه گفته می شود که برای خودکار سازی و ساده سازی کارها و روال های مختلف اداری استفاده می شوند. 

دریافت مشاوره و مشاهده دموی سیستم lms


اصطلاح "اتوماسیون اداری" به ترکیبی از سخت افزار رایانه، نرم افزار و اتصالات شبکه اطلاق می شود که برای ساده سازی و خودکار سازی عملیات و کارهای مختلف اداری مثل مدیریت موجودی، مدیریت تسهیلات، حسابداری، ایمیل و پردازش کلمه استفاده می شود. برای ایجاد، ذخیره، دستکاری، و ارتباط اطلاعات ِ مربوط به کارها و اهداف دفتری به صورت دیجیتالی استفاده می شود.

انواع اتوماسیون مختلفی وجود دارد که در صنایع مختلف تجاری در سراسر جهان استفاده می شود. سیستم های اتوماسیون اداری با صرفه جویی در وقت، پول و تلاش های انسانی به بهینه سازی روال ها و رویه های موجود در دفتر کمک می کنند.


مزایای استفاده و پیاده سازی سیستم اتوماسیون اداری

اتوماسیون اداری باعث می شود تا سازمان های تجاری بتوانند بهره وری خود را بهبود بخشند و با اجرای راه های ساده تر برای انجام کار های مختلف به سودآوری بیشتری دست یابند. این سیستم در آغاز از پردازش اطلاعات و ابزار پردازش کلمه شروع شد، ولی اکنون شامل کار های پیچیده تری از جمله ادغام سیستم های فرانت اند و بک اند اداری می شود.


ذخیره سازی اطلاعات و دستکاری آن ها با سیستم اتوماسیون :

ذخیره سازی داده ها شامل اسناد و مدارک مهم و محرمانه اداری می باشد. سیستم اتوماسیون اداری شامل برنامه های داده ای است که برای ایجاد یا ویرایش یک سند، پرونده، صفحه گسترده یا تصویر استفاده می شوند. انواع مختلفی از بسته های نرم افزاری ِ پردازش کلمه و ارائه در دسکتاپ وجود دارد که امکان ایجاد یا ویرایش داده های متنی را فراهم می کنند. به طور مشابه، می توانید برنامه های اختصاصی برای ویرایش صفحات گسترده و تصاویر پیدا کنید.


مدیریت اطلاعات با نرم افزار اتوماسیون اداری:

مدیریت داده ها یکی از مولفه ها و کاربرد های اصلی سیستم اتوماسیون ادرای است که با ساده سازی مدیریت داده ها و اطلاعات ذخیره شده، مزایای استراتژیک ِ بسیاری ارائه می دهد. سازمان های تجاری بزرگ می توانند از طریق ادغام یک سیستم مدیریت یادگیری، پروژه ها و فعالیت های مختلف را در داخل دفتر نظارت و کنترل کنند. طرحواره برنامه ها، سیستم های یادآوری و مدیریت وظایف مختلف از جمله ویژگی هایی است که به مشاغل این امکان را می دهد که بدون هیچ زحمت اضافه ای به همه فرآیند های تجاری توجه کنند.

6 مزیت سیستم اتوماسیون اداری
سیستم اتوماسیون اداری


تبادل داده با کمک سایت اتوماسیون اداری :

تبادل داده ها و اطلاعات ذخیره شده یا دستکاری شده نیز یکی دیگر از مولفه ها و کاربرد های مهم سامانه اتوماسیون اداری می باشد. ارسال پرونده یا تبادل داده یا اطلاعات بین دو یا بیش از دو عضو یک سازمان با یک اپلیکیشن انتقال الکترونیکی امکان پذیر شده است. از طریق اتصال به شبکه، تمام داده ها و اطلاعات از جمله اسناد متنی، ارائه ها، صفحات گسترده، تصاویر و فیلم ها می توانند در عرض چند ثانیه در زمان واقعی ارسال شوند. نشان دادن ماهیت مشارکتی نرم افزار اتوماسیون اداری، سبب افزایش محسوس همکاری بین کارمندان شما و ارتقای بهره وری آن ها می شود.


افزایش دقت با اتوماسیون اداری :

سیستم های کامپیوتری و دستگاه های دیگر می توانند به اندازه مغز انسان تاثیر گذار باشند. رفع اشکالات از یک برنامه یا یک اپلیکیشن یک بار انجام می گیرد، اما می تواند به شما در انجام کارها با دقت 100% کمک کند. برنامه های نرم افزاری و کامپیوتری قابل اعتماد تر از کار های انسان هایی که سازنده آن ها هستند، می باشد. در هر صورت، اجرای یک نرم افزار اتوماسیون پیشرفته تجاری، احتمال خطا را کاهش می دهد.


صرفه جویی در وقت و منابع با کمک اتوماسیون اداری :

اتوماسیون اداری تحت وب به مشاغل ابن امکان را می دهد تا هم در وقت و هم در هزینه های خود صرفه جویی کنند. این نرم افزار انجام ِ کار های پیچیده را ساده و خودکار می سازد، کار هایی که قبلا به اختصاص یک منبع و زمان زیادی نیاز داشتند. به عنوان مثال، با معرفی جدید ترین فناوری های رایانه های و ارتباطات شبکه ای، اکنون مشاغل به محدودیت های جغرافیایی محدود نمی شوند. و از این رو، آن ها می توانند به راحتی هم در وقت و هم در هزینه ی صرف شده در سفر صرفه جویی کنند. یک مثال دیگر، ذخیره سازی دیجیتالی است که نیاز به حفظ نسخه های سخت را حذف می کند و از این رو موجب صرفه جویی در کاغذ و طبیعت نیز می شود.


کاهش هزینه ها با کمک اتوماسیون اداری :

از آنجایی که اکنون هر فرآیند تجاری به صورت خودکار قابل انجام است، دیگر لازم نیست برای انجام آن کارها، روی استخدام منابع انسانی جدید سرمایه گذاری کنید. این خودکار سازی با استفاده از سامانه اتوماسیون اداری به راحتی قابل اجرا است. همان طور که همه ما می دانیم، صرفه جویی در زمان موجب صرفه جویی در هزینه نیز می شود. بنابراین، شرکت شما با استفاده از اتوماسیون و خودکار سازی فرآیند های مختلف تجاری، می تواند صرفه جویی های زیادی انجام دهد. با صرفه جویی زیاد در هزینه های کل و سرمایه گذاری بر روی منابع دیگر، مطمئنا حاشیه سود سازمان شما بهبود خواهد یافت.

نظرات کاربران
سعیدی

کار نرم افزار اتوماسیون اداری چیه؟

0 0

احمدی

نرم افزار اتوماسییون مزییت و مزایایی زیادی داره یکی از مزیت ها ارسال و دریافت نامه های اداری هست
میتونین بایگانی کنین میتونین درخواست ها و ... رو تو اتوماسیون اداری قرار بدهیم

0 0

جواهری

سلام
به نظرم، مهمترین مزیت نرم افزار اتوماسیون اداری صرفه جویی در زمان است

2 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید