مقالات اتوماسیون اداری

اتوماسیون اداری مدارس

سیستم اتوماسیون اداری مدارس

اتوماسیون اداری مدارس یک نرم‌افزار مدیریتی است که واحدهای اداری، آموزشی و انضباطی مدرسه را به آسانی مدیریت نموده و بین تمامی ارکان یک مدرسه اعم از مدیریت، ‌کادر اجرایی و اداری،‌ مدرسین،‌ دانش‌آموزان و اولیای‌ دانش‌آموز ارتباط سازنده برقرار می‌نماید.

سیستم اتوماسیون اداری مدارس 
سیستم اتوماسیون اداری مدارس برای تمام مدارس و در تمامی مقاطع تحصیلی طراحی شده اند و تمامی امور آموزشی مدارس  را تحت پوشش قرار می دهند. یکی از مزایای مهم این سیستم پرتال بودن آن  و همچنین برای مراکزی که دارای شعبات متعددی می باشند مناسب می باشد که  از طریق این سیستم تمامی واحدهای آموزشی را می توان مدیریت نمود که با بهره گیری از امکانات  آن می توان تا حد قابل توجهی فعالیت های آموزشی را تحت کنترل و مدیریت نمود. نرم افزار اتوماسیون اداری مدارس کمک شایانی به بهینه سازی و مکانیزه کردن مدارس  می کند و می توانی مدارس را تا حد بالایی هوشمند کرد. یکی از امکانات قابل توجهی که این سیستم دارا می باشد امکان برقراری آن با تمام مدارسی که این سیستم را دارا می باشند که نتیجه این ارتباط  موجب می شود که دانش آموزان مدارس با تمام دانش آموزان در سراسر کشور مقایسه و از عملکرد شان در سطح کشوری  مطلع گردید.
در این سیستم ابتدا اطلاعات پایه مانند اسامی کلاس ها ،پایه ها(ابتدایی، راهنمایی،دبیرستان) ،رشته های تحصیلی در مقطع دبیرستان تعریف دروس پایه های مختلف، وارد کردن اسامی اساتید، تعریف برنامه هفتگی و... انجام می شود سپس کاربر می تواند به سادگی از قابلیت های متعدد نرم افزار اتوماسیون اداری مدارس در جهت هوشمند سازی مدارس خود بهره گیرد.

 مزایای سیستم اتوماسیون اداری مدارس

مزایای اتوماسیون اداری مدارس

 •     ثبت نام اینترنتی دانش آموزان به منظور صرفه جویی در زمان و هزینه پرسنل و بالا بردن دقت و کیفیت عملکرد.
 •    امکان ارائه کارنامه الکترونیکی در چهار نوبت میان ترم اول ،ترم اول, میان ترم دوم و ترم دوم (به همراه نمودار میله ای و قابلیت نسخه چاپی رنگی , قابل مشاهده برای دانش آموزان واولیاء بصورت اختصاصی
 •    سامانه پیام کوتاه + پنل رایگان اینترنتی ارسال پیام (ارسال پیام های انضباطی ، نمرات و ...از طریق اس ام اس)
 •    آرشیو سابقه دانش آموزان با قابلیت تعریف و انتخاب سال تحصیلی
 •    سیستم نمره دهی (نمره ای و توصیفی) بسیار کاربر پسند
 •    ذخیره جامع اطلاعات دانش آموزان به صورت دفترچه تلفن با قابلیت گروه بندی و جستجو و بایگانی نمرات به صورت نامحدود
 •    قابلیت ارسال SMS انبوه توسط این سامانه برای تبلیغات مرکز آموزشی
 •    محاسبه معدل در کارنامه بر اساس نمرات ثبت شده توسط معلمین بدون هیچ گونه عملیات دستی و چاپ کارنامه
 •    امکان نمایش نمودارهای تحصیلی از رشد یا رکود تحصیلی دانش آموزان ، کلاس ، کل مدرسه
 •    امنیت کامل شکل گرفته در سیستم
 •    امکان ماژول طرح درس

بی شک رمز موفقیت مدرسان در امر آموزش، داشتن برنامه ای منظم و هدفمند مطابق با اهداف آموزشی است. برای رسیدن به این مهم، مدرسان باید با برنامه ریزی دقیق طرح درس سالانه و روزانه، مراحل تدریس خود را برنامه ریزی کنند و آن را به انجام برسانند.با تهیه طرح درس سالانه در سیستم اتوماسیون اداری مدارس، مدرس می تواند زمان مفید و تعداد جلسات لازم را برای یک درس در طول یک دوره ی آموزشی به درستی پیش بینی و ارزیابی کند. بر اساس آن طرح درس، برنامه ای منظم، مرتب و مطابق با اهداف آموزشی، باتوجه به محتوا و حجم ماده ی درسی تدوین شده تا بهترین نتیجه از آن بدست آید.

 •    شبکه سازی کلیه سیستم های مدارس جهت مدیریت کامل ، ایجاد یوزر و مشاهده انلاین سیستم ها توسط سرور
 •    سامانه حسابداری برای پرداخت هایی که از طریق وب و انلاین صورت میگیرد برنامه جامع و مکانیزه شهریه دانش آموزی، حقوق و دستمزد مربیان و حسابداری ویژه مدارس و آموزشگاهها

1.    تعریف شهریه به دو صورت مجزا (تعیین شهریه اخذ هر واحد درسی) و سرجمع (تعیین شهریه برای هر پایه تحصیلی)
2.    امکان تخصیص ردیفهای شهریه خاص مانند تخفیف، هزینه کتاب و پیک و ... برای هر دانش آموز

3.    ثبت کلیه دریافتها از دانش آموزان و ارائه گزارشات متنوع از قبیل: گزارشات دریافتها (نقد، اقساط و چک)، بدهی های دانش آموزان، گزارش جامع وضعیت چکها و سررسید آنها، گزارش نقدینگی موجود در فاصله زمانی انتخابی، صورت وضعیت مالی هر دانش آموز
4.    وجود تمامی سر فصل های مالی مورد نیاز در مدرسه از جمله : دارایی های ثابت، دارایی های جاری، انواع هزینه ها (پرسنلی، مالی، آموزشی، پرورشی، اداری و خدماتی) و ...
5.    تنظیم دفاتر کل، معین، تفضیلی و روزنامه با سر فصلهای حسابداری مخصوص مدارس طبق استانداردهای آموزش و پرورش

 •     استفاده از سیستم CRM برای پشتیبانی لحظه ای سایت توسط پشتیبان های شرکت طراح

سیستم اتوماسیون اداری مدارس

اتوماسیون اداری پافکو در مدارس

نرم افزار اتوماسیون اداری مدارس یکی از جامع‌ترین و کاربردی‌ترین نرم‌افزارهای مدیریت مدارس می باشد که با تلاش تیم مجرب فنی و آموزشی شرکت پافکو به گونه‌ای طراحی شده است که تمامی نیازهای اساسی مراکز آموزشی و مدارس را پوشش می‌دهد. نرم‌افزار اتوماسیون اداری مدارس یک نرم‌افزار مدیریتی است که واحدهای اداری، آموزشی و انضباطی مدرسه را به آسانی مدیریت نموده و بین تمامی ارکان یک مدرسه اعم از مدیریت، ‌کادر اجرایی و اداری،‌ مدرسین،‌ دانش‌آموزان و اولیای‌ دانش‌آموز ارتباط سازنده برقرار می‌نماید.
نرم‌افزار اتوماسیون اداری نیاز به نیروهای اداری مدرسه را کاهش می‌دهد و کادر اداری و آموزشی را به سرعت به عملکرد سیستماتیک در محیط فن‌آوری اطلاعات علاقمند می‌سازد. کلیه کارهایی که در گذشته با تعداد نیروی بالا و با سرعت کم و زحمت فراوان انجام می‌شد، هم‌ اکنون توسط نرم‌افزارهای اتوماسیون در کمترین زمان و با چند کلیک امکان‌پذیر است. این نرم‌افزار بهترین کمک به مدرسه جهت دسترسی سریع به پرونده‌ها، اخذ انواع گزارشات، ارزیابی کلیه موارد مرتبط با کلاس، دانش‌آموزان، دبیران و مدرسه است؛ همچنین علاوه بر مدیریت آموزشی و انضباطی، ارسال نمرات و انواع گزارشات به صورت پیام کوتاه، طراحی وب سایت جهت انتقال اطلاعات، ایجاد ارتباطی سریع بین مدرسه و اولیای دانش‌آموزان در فضای مجازی، از دیگر امکانات نرم‌افزار اتوماسیون اداری مدارس است.

سیستم اتوماسیون اداری مدارس
یکی از ویژگیهای برجسته اتوماسیون اداری مدارس پافکو راحتی کاربری آن است. بطوریکه کاربر مبتدی نیز میتوانند به آسانی با آن ارتباط برقرار کنند و بدون آموزش از آن استفاده نمایند. سرعت این نرم افزار در حجم کاربر بالا بسیار قابل توجه است بطوریکه در بسیاری ازمدارس و دانشگاههای کشور با تعداد کاربر همزمان 4000 نفر بدون هیچ چالشی توانسته اند از این نرم افزار بهره وری لازم را داشته باشند.سیستم اتوماسیون اداری مدارس پافکو از امنیت و کیفیت بسیار بالایی برخوردار است بطوری که کاربران نرم افزار اتوماسیون اداری مدارس میتوانند با خیالی آسوده نامه های خود تحت بستر شبکه امن با پروتکل SSL ارسال و دریافت کنند اتوماسیون اداری مدارس طراحی شده توسط پافکو دو استاندارد امنیت و کیفیت را اخذ کرده است که نقطه تمایز این نرم افزار با سایر نرم افزارهای مشابه می باشد در تست کیفیت مسایل مهمی چون تست بار، فشار ، حجم، سرعت ، میزان استفاده از منابع سخت افزاری و بیش از 200 نوع تست نرم افزاری دیگر روی نرم افزار انجام شده است در تست امنیت نیز مسایلی مانند تست نفوذ، استرس و نفوذ از طریق انجکشن و صدها نوع تست دیگر امنیتی انجام شده است که خوشبختانه سیستم اتوماسیون اداری پافکو پس از چندین بار تست توانست رتبه A امنیت و کیفیت را از مرکز تحقیقات انفورماتیک ایران دریافت کند ضمنا جهت امنیت شبکه از پروتکل امن HTTPS استفاده می گردد.
در اتوماسیون اداری مدارس پافکو امکان پیش نویس نامه و دسته بندی نامه وجود دارد و هرکاربر دارای یک میز کار هوشمند شخصی جهت سرعت دهی دسترسی به فرم ها در نظر گرفته شده است.اتوماسیون اداری دارای انواع گزارشات از انواع مکاتبات اداری و گردش کارها است و کاربر می تواند نامه های وارده و نامه های صادر شده را به آسانی ثبت و گزارش گیری نماید.
دسترسی به کاربردی‌ترین نیازهای مدرسه در یک محیط یکپارچه، سهولت استفاده‌ی کاربران، سرعت عملکرد و دقت بالا یکی از مهم‌ترین شاخصه‌هایی است که به لحاظ طراحی فنی، نرم‌افزار اتوماسیون اداری پافکو را نسبت به سایر نرم‌افزارهای اتوماسیون  برجسته نموده است.

مقالات مرتبط


کارتابل اتوماسیون اداری چیست؟

دبیرخانه اتوماسیون اداری

امکانات کارتابل اتوماسیون اداری

نظرات کاربران
سامانی پور

اتوماسیون اداری برای بهینه سازی مراکزی با تعداد شعب بالا بسیار مناسبه

0 0

بهنام بصیرت منش

قابلیت سیستم اتوماسیون اداری پافکو جوابگوی نیازهای مجموعه آموزشگاهی هست یا نه؟ آیا امکان ارسال تکالیف از طریق یک کارتابل اختصاصی را دارد؟

3 1

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید