اتوماسیون اداری | مقالات اتوماسیون اداری

مقالات اتوماسیون اداری
نکاتی در مورد اتوماسیون اداری

نکاتی در مورد اتوماسیون اداری

سیستم اتوماسیون اداری رابطه ی بسیار تنگاتنگی با پیشرفتهای اخیر تئوریهای مدیریت دارد که متکی بر تحقیق در عملیات و ساختن مدلهای ریاضی است. یکی از دلایل اصلی کاربرد سیستم اتوماسیون در محیط اداری ، افزایش کارایی کسانی است که در این ادارات کار می کنند.هنگامی که یک نرم افزار و سیستم اتوماسیون اداری را انتخاب می کنید، می توانید ابزارهای نرم افزاری را که در داخل این سازمان ها استفاده می شود، ادغام کنید. شما می توانید از انتقال داده ها از یک بخش سیستم به دیگران خودداری کنید. همچنین باید به خاطر داشته باشید که مدیریت حساب های اداره ،حقوق و دستمزد و سیستم های مدیریتی در یک محیط را نیز مدیریت کنید.
ادامه مطلب

10 ابزار برتر اتوماسیون اداری

10 ابزار برتر اتوماسیون اداری

آشنایی با 10 ابزار اتوماسیون اداری پر کاربرد که می تواند روی کار های اداری سازمان شما تاثیرات خوبی می گذارد. 10 ابزار اتوماسیون اداری که به مدیران فناوری اطلاعات و کارکنان اجازه می دهد دفتر کار را به نحو احسن اداره کنند و بهره وری کلی سازمان را افزایش دهند.
ادامه مطلب

 مزایای نرم افزار اتوماسیون اداری

 مزایای نرم افزار اتوماسیون اداری

با توجه به ارائه بیش از 100 مقاله آموزش در حوزه سیستم اتوماسیون اداری در سایت شرکت پافکو به احتمال زیاد با ویژگی ها و مزایا این نرم افزار کاربردی آشنا باشید اما اگر هنوز نسبت به خرید نرم افزار اتوماسیون اداری شک دارید و یا به دنبال آشنایی بیشتر با این سیستم هستید این مقاله شما را در این مسیر راهنمایی می کند.
ادامه مطلب

سامانه اتوماسیون اداری چیست؟

سامانه اتوماسیون اداری چیست؟

سامانه اتوماسیون اداری، یک نرم افزار اطلاعاتی است که فرم های مربوط به ارتباطات اداری را جمع آوری و ذخیره کند و مستندات را به صورت پیام الکترونیکی بین افراد و گروه های کاری و شرکت توزیع کند. 
ادامه مطلب

6 مزیت سیستم اتوماسیون اداری

6 مزیت سیستم اتوماسیون اداری

اتوماسیون اداری به ترکیبی از سخت افزار های کامپیوتری، نرم افزار ها و اتصالات شبکه گفته می شود که برای خودکار سازی و ساده سازی کارها و روال های مختلف اداری استفاده می شوند. 
ادامه مطلب

سیستم اتوماسیون اداری

همه چیز درباره سیستم اتوماسیون اداری

یک سیستم اتوماسیون اداری با انجام خودکار کارهای معمولی و روتین به کاهش نیاز به نیروی انسانی کمک می کند و در نتیجه باعث کاهش هزینه های عملیاتی به بهبود ROI منجر می شود. در این مقاله با سیستم اتوماسیون ادرای آشنا می شویم.
ادامه مطلب

آنچه را که باید در مورد سیستم اتوماسیون اداری بدانید

آنچه را که باید در مورد سیستم اتوماسیون اداری بدانید

زمانی که شما تجارتی را آغاز می کنید  می توانید انتظارات خود را مانند انجام کارهای لازم و مهم اداره داشته باشید و برای شرکت خود هدفی داشته باشید. از آنجا که تکنولوژی هر روز وسعت می یابد، وظایف و همچنین تعداد نیروی انسانی مورد نیاز برای ادامه کسب و کار به سرعت تغییر می یابد. استخدام کارکنان شایسته می تواند یک راه حل ساده و آسان برای حل مشکل شما باشد. اما اگر می خواهید موثرتر و مفید باشید، قطعا راه اندازی سیستم اتوماسیون اداری به شما پیشنهاد می کنیم.
ادامه مطلب

بررسی معایب و مزایای نرم افزار اتوماسیون اداری تحت وب

بررسی معایب و مزایای نرم افزار اتوماسیون اداری تحت وب

بررسی های انجام شده نشان دهنده استفاده از نرم افزار اتوماسیون اداری تحت وب در بیشتر شرکت های بر اساس مشاهدات و بررسی‌های آماری ناچیز و کارشناسی نشده صورت می گیرد. در حالی که باید در نظر گرفت که آیا بهترین نرم افزار اتوماسیون اداری لزوماً نرم افزاری است که فقط قیمت آن بررسی شده؟ و یا اینکه چون مزایای نرم افزار اتوماسیون اداری در یک سازمان و واحد خاص موجب پیشبرد اهداف مدیریتی و سازمانی شده، حتماً در سازمان دیگر هم این مزایا اتوماسیون اداری نتیجه مثبت خواهد داشت؟اما باید در نظر گرفته شود که لزوماً استفاده از ابزارهای اتوماسیون اداری نشان دهنده موفقیت سازمان نیست، بلکه احتمال است در نرم افزار اتوماسیون اداری، مزایا و معایب اتوماسیون اداری زیادی وجود داشته باشد.
ادامه مطلب

اتوماسیون اداری و کاهش هزینه ها

اتوماسیون اداری و کاهش هزینه ها

اتوماسیون اداری به یکی کردن کارهای اداری که معمولا مربوط به مدیریت اطلاعات است نظر دارد . ابزارهای مختلفی برای خودکار سازی مسائل اداری بکار برده می شوند مانند گسترش پردازنده های الکترونیکی داخل کامپیوتر و همچنین در درون دستگاه های  copy و printer ها تعبیعه شده است. پیشرفت های سال های اخیردر سیستم اتوماسیون اداری  شامل فعالیت های اساسی سیستم اتوماسیون اداری از جمله ذخیره سازی داده های خام، انتقال اطلاعات الکترونیکی و مدیریت اطلاعات کسب و کار الکترونیکی می شود.
ادامه مطلب

سیستم اتوماسیون اداری ایده آل

سیستم اتوماسیون اداری ایده آل

سیستم اتوماسیون اداری ایده آل شامل استفاده از فن آوری و ماشین آلات مدرن برای بهبود مدیریت کسب و کار و عملکرد کلی سازمان است. ممکن است کسب و کارهای کوچک بتوانند وظایف خود را با استفاده از دسکتاپ و لپ تاپ انجام دهند. در یک کسب و کار رو به رشد نیاز به بهره برداری از ویژگی های اتوماسیون اداری ضروری و تا حد زیادی منجر به صرفه جویی در زمان و افزایش بهره وری می شود.
ادامه مطلب

اهمیت سیستم اتوماسیون اداری

اهمیت سیستم اتوماسیون اداری

امروزه شتاب پیشرفت در حوزه اتوماسیون اداری با پیشرفت تکنولوژی چند برابر می شود و با گذشت سال ها با پیشرفت تکنولوژی و سریع تر شدن آن، شاهد تغییرات در روند های اداری هستیم. تا قبل از این ماشین های تایپ و دستگاه هایی که کپی می کردند، فناوری برتر شناخته می شدند. اما امروزه با وجود فرم های الکترونیکی که امکان ارتباط کاربران را فراهم می آورد کار ها با شتاب بیشتری پیش می رود. 
ادامه مطلب

 تأثیر استفاده از سیستم اتوماسیون اداری بر کارکنان

تأثیر استفاده از سیستم اتوماسیون اداری بر کارکنان

یکی از پرکاربردترین انواع سیستم ‌های اطلاعاتی که مدیران را در مدیریت جابه جایی اطلاعات در سازمان کمک می کند، سیستم اتوماسیون اداری (OFFICE AUTOMATIONS SYSTEM) است که معمولا دارای ابزارهای ارتباطی متعددی همچون ارسال و دریافت نامه ‌ها و دستورالعمل ‌ها، ارسال و دریافت پیام ‌های شخصی و فوری، ارسال و دریافت نامه ‌های الکترونیکی داخلی و ... است.

ادامه مطلب

سیستم اتوماسیون اداری

قابلیت ها و امکانات سیستم اتوماسیون اداری

امروزه مزایای استفاده از نرم افزار اتوماسیون اداری بر همگان روشن است و با توجه به پیشرفت شرکتها و سازمانها در حوزه های مختلف از جمله حوزه فناوری اطلاعات، نیازهای استفاده از نرم افزار اتوماسیون اداری بیشتر از قبل احساس می شود.
ادامه مطلب

پیاده سازی سیستم اتوماسیون اداری

پیاده سازی سیستم اتوماسیون اداری

اتوماسیون اداری، اصطلاح اتوماسیون به ترکیبی از سخت افزار کامپیوتر، نرم افزار و اتصال به شبکه اشاره دارد که به منظور آسان سازی و بهینه سازی انواع عملیات اداری مانند مدیریت موجودی، مدیریت امکانات، حسابداری، ایمیل و پردازش متن استفاده می شود که به صورت ایجاد، ذخیره، اداره کردن  و انتقال اطلاعات مورد نیاز اداره برای انجام وظایف و اهداف اساسی می باشد.

ادامه مطلب

ارسال پیامک اتوماسیون اداری

ارسال پیامک اتوماسیون اداری

سیستم ارتباط با اتوماسیون اداری سامانه‌های مدیریت شما را قادر می‌سازد تا از طریق محیط نرم افزار CRM این امکان را داشته باشید که در اتوماسیون اداری شرکت، پیام ارسال کنید.همچنین می‌توانید با استفاده از قابلیت‌های مربوط به ساخت قالب پیام با محتوای پویا، به صورت خودکار بر اساس اطلاعات موجود در CRM پیام خودکار ایجاد کرده و از طریق گردش‌های کاری CRM اقدام به ارسال خودکار پیام در نرم افزار اتوماسیون اداری کنید.
ادامه مطلب

مقدمه ای بر اتوماسیون اداری

مقدمه ای بر اتوماسیون اداری

اتوماسیون اداری مجموعه‌ای از روش‌های نرم‌افزار و سخت‌افزاری مبتنی بر کامپیوتر است که برای دخیره و بازیابی و مبادله مدارک و اطلاعات درون سازمانی مورد استفاده دارد. اصولا اساس سیستم اتوماسیون اداری مبتنی بر متصل نمودن جریان اطلاعات کامپیوترهای موجود در یک سازمان به کمک شبکه است.
ادامه مطلب

نرم افزار اتوماسیون اداری

نرم افزار اتوماسیون اداری

نرم افزار اتوماسیون اداری دارای مکانیزمی است در راستای بهبود بهره وری سازمان از طریق اعمال مدیریت اثر بخش و کاربر مجموعه فعالیتهای سازمان با بهره گیری از : گردش الکترونیکی مکاتبات در سطح سازمان، جستجوی آسان در اطلاعات ذخیره شده، پاسخگویی سریع و به موقع به مراجعان ، حذف کاغذ از چرخه مکاتبات اداری، اعمال کنترل مناسب بر کاربران، ثبت و نگهداری بهینه اطلاعات، بهبود ارتباطات درون سازمانی. سیستم اتوماسیون اداری وظیفه بر قراری ارتباطات داخلی سازمان و همچنین افراد سازمان با خارج از سازمان را عهده دار است.
ادامه مطلب

نرم افزار دبیرخانه

نرم افزار دبیرخانه

در تعریف نرم افزار دبیرخانه می توان گفت که اداره امور دفتری بر اساس روش های تدوین شده به عهده واحد سازمانی مشخص است که گردش مکاتبات اداری را انجام می دهد. با استفاده از نرم افزار دبیرخانه در سیستم اتوماسیون اداری کوتاه ترین زمان ممکن می توانید با فرمت نامه که در نرم افزار تعریف شده است نامه اداری را می توان آماده و چاپ کرد همچنین جستجو در بین نامه های صادره از ویژگی های و نرم افزار دبیرخانه و مدیریت اسناد می باشد که به سهولت و با حداقل زمان انجام می شود.
ادامه مطلب

اتوماسیون تغذیه

اتوماسیون تغذیه

سیستم اتوماسیون تغذیه یک سیستم جامع می باشد که پرسنل جهت صرف غذا چه در سازمانهای دولتی که از یارانه استفاده می کنند و چه در شرکت ها ، کارگاه ها و کارخانه ها می توانند از این سیستم استفاده کنند. سیستم اتوماسیون تغذیه و سلف مزایای زیادی برای کارفرمایان دارد که از جمله آن می توان به جلوگیری از سوء استفاده ، صرفه جویی ، اعمال کنترل ، مدیریت دقیقه آشپزخانه ، عملیات مالی و کنترل سریع و دقیق پیمانکاران استفاده کرده است.
ادامه مطلب

اتوماسیون صنعتی

اتوماسیون صنعتی

اتوماسیون صنعتی یا روباتیزه کردن (Industrial Automation) به معنی استفاده از ابزارهای کنترلی به جای نیروی انسانی به منظور هدایت و کنترل ماشین آلات صنعتی و پروسه‌های تولید است. اتوماسیون صنعتی و اتوماسیون به طور کلی به منظور بهره‌گیری از سامانه‌های کنترل مانند سیستم کنترل عددی، سیستم کنترل منطقی قابل برنامه ریزی و دیگر سیستم‌های کنترل صنعتی، مکانیکی و الکترونیکی به کمک رایانه ها برای پایش (کنترل) خط تولید گفته می‌شود، که هدف از آن، کاهش نیاز به دخالت انسان است.
ادامه مطلب

چالشها و فرصتهای سیستم اتوماسیون اداری

چالش ها و فرصتهای سیستم اتوماسیون اداری

با توجه به این که مزیت های استفاده از اتوماسیون اداری امروزه بر کسی پنهان نیست در این مقاله بیشتر به چالش های پیش روی سازمان ها در استقرار این گونه سیستم ها پرداخته شده و راهکارهایی در تقابل با این چالش ها ارائه گردیده است. اما بطور خلاصه به بعضی از این مزیتها  و نیازهایی که کاربران از نرم افزار اتوماسیون اداری مطرح می کنند اشاره می شود.
ادامه مطلب

گردش کار در اتوماسیون اداری

گردش کار در اتوماسیون اداری

گردش کار در واقع یعنی پاسخ به این سوالات که چه کسی، روی چه موضوعی، در چه حوزه ای و در چه زمانی مشغول فعالیت است. به بیانی دیگر، گردش کار به افراد درمستند سازی و مدیریت وظایف در پروژه ها کمک می کند و این امر با پیاده سازی فرایند های کاری روی مستندات در اتوماسیون اداری محقق می گردد. سازمان ها از گردش کار در اتوماسیون اداری  برای مشارکت کارکنان در انجام وظیفه و همگام سازی داده ها در بین سیستم ها استفاده می کنند و از آن در رسیدن به اهدافی چون بهره وری بیشتر، مسئولیت پذیری بیشتر و سود بیشتر بهره می جویند.
ادامه مطلب

امکانات کارتابل اتوماسیون اداری

امکانات کارتابل اتوماسیون اداری

در سیستم اتوماسیون اداری ، ابزار کارتابل به صورت الکترونیک و بازاء پست اداری تعریف شده در اختیار افراد یک سازمان قرار می‌گیرد تا با مراجعه به آن، امور جاری خود را به ساده‌ترین شکل ممکن به انجام رساند. این سیستم دریچه واحدی است برای مشاهده، انجام و ارسال کلیه کارهایی که در یک محیط اداری به یک مدیر یا کارمند ارجاع می‌شود.
ادامه مطلب

ارسال نامه در  اتوماسیون اداری

ارسال نامه در سیستم های اتوماسیون اداری

امروزه ارتباطات و مکاتبات اداری در سازمان ها و موسسات اقتصادی به کلی متحول شده است، ورود سیستم اتوماسیون اداری به یک سـازمان همـواره بـا تحـولی عمیـق در ارتباطـات سـنتی و مرسـوم سـازمان روبرو خواهد بود. بسیاری از مراودات و ارتباطات، مانند ارسال یا ارجاع نامه ها، با صرف کمتـرین زمـان توسـط سیستم، امکان پذیر خواهد بود. این سیستم حتی امکانات جدید ارتباطی را نیز در اختیار کارکنان قرار مـی دهـد مانند ارسال نامه های الکترونیک یا پیام های شخصی.

ادامه مطلب

دبیرخانه اتوماسیون اداری

دبیرخانه اتوماسیون اداری

سیستم دبیرخانه نرم افزاریست توانا برای مدیریت امور دبیرخانه سازمان ها و شرکت های مختلف با قابلیت های بسیار، امنیت بالا و کاربری آسان با مزیت بررسی کارتابل، در واقع سیستم اتوماسیون اداری شکل تکامل یافته سیستم دبیرخانه است که برای جایگزین شدن روش دستی ثبت و شماره‌دهی مکاتبات شامل انواع نامه‌های اداری به کار می‌رفت و با دید مکانیزه کردن مکاتبات سازمانی شامل گردش فرم‌ها، نامه‌ها و به طور کلی مکاتبات اداری داخل و خارج یک سازمان طراحی شده است.

ادامه مطلب

اتوماسیون اداری و کارایی

اتوماسیون اداری و کارایی

سیستم اتوماسیون ارتباط بسیار نزدیکی با پیشرفتهای اخیر تئوریهای مدیریت دارد که متکی بر تحقیق در عملیات و ساختن مدلهای ریاضی است. یکی از دلایل عمده کاربرد سیستم اتوماسیون در محیط اداری ، افزایش کارایی کسانی است که در این ادارات کار می کنند.

ادامه مطلب

اتوماسیون اداری در بخش دولتی و خصوصی

اتوماسیون اداری در بخش دولتی و خصوصی

تقریبا تمام نرم افزارهای اتوماسیون اداری بر پایه نظام گردش مکاتبات در سازمان های دولتی طراحی و تولید شده اند و علت آن هم واضح است چون اولین سفارش دهنده نرم افزار اتوماسیون اداری دولت بوده است. اما آیا این نرم افزارها برای بخش خصوصی که چابکی جز لاینفک عملکرد آنهاست می تواند مفید باشد؟

ادامه مطلب

 داشبورد مدیریت اتوماسیون اداری

داشبورد مدیریت اتوماسیون اداری

در نسل جدید نرم افزار اتوماسیون اداری این نرم افزار بر مبنای نرم افزار داشبورد مدیریت طراحی شده است تا علاوه بر نامه‌های عادی ، فرآیندهای مختلف سازمانی را متناسب با هر سازمان پوشش داده و در نهایت گزارش متنوع داشبورد در اختیار مدیران و راهبران نرم افزار اتوماسیون اداری قرار دهد. داشبورد مدیریت سیستم اتوماسیون اداری، پشتیبانی بسیار خوب و موثر تری را در ایفای وظایف مدیریتی از جمله تصمیم گیری، برنامه ریزی و کنترل برای مدیران فراهم می آورد.

ادامه مطلب

رابطه اتوماسیون اداری با MIS

رابطه اتوماسیون اداری با MIS

سیستم اتوماسیون اداری عمدتاً یک سیستم رسمی با رویه تعریف شده است که بایستی در ارتباطات با دیگر سیستم های رسمی مانند سیستم پشتیبانی تصمیم گیری مورد استفاده قرار گیرد. کاربرد اتوماسیون اداری بسیار ساده است . بنابراین، احتمال استفاده مدیر از آن بیشتر است . یک مدیر بایستی هم رایانه و هم دانش سیستم های اطلاعاتی مدیریت MIS را به منظور استفاده از بعضی از ابزار های پیچیده سیستم پشتیبانی تصمیم گیری دارا باشد.

ادامه مطلب

اتوماسیون اداری با CRM

اتوماسیون اداری با مایکروسافت CRM  

امروزه سیستم اتوماسیون اداری یکی از نیازهای اصلی سازمان‌ها، موسسات و شرکتها است. به شکل روزافزونی مدیران علاقه‌مند می‌شوند تا از امکانات آی‌تی به منظور بهبود اتوماسیون فرآیندهای خود استفاده کنند و از این طریق کارایی واحدهای خود را افزایش دهند. با توجه به امکاناتی که لازم است یک سیستم اتوماسیون اداری داشته باشد، در این مقاله به چگونگی فراهم آوردن این امکانات در مایکروسافت CRM پرداخته می شود.

ادامه مطلب

سیستم اتوماسیون اداری دانشگاه ها

سیستم اتوماسیون اداری دانشگاهی

به کمک سیستم اتوماسیون اداری دانشگاهی کلیه امور مربوط به دانشگاه بصورت متمرکز در یک دیتابیس مرکزی قابل ارائه می باشد و کلیه اطلاعات افراد و مراکز مستقر در دانشگاه بصورت موثری بر روی سرور مرکزی مستقر می گردد. این سیستم شامل دستگاه ها و نرم افزارهای تحت وب و تحت ویندوز، کارت دانشجویی یا پرسنلی می باشد. کلیه افراد عضو یک دانشگاه از جمله دانشجویان، کارمندان، اساتید و مدیران، تحت پوشش سیستم در می آیند و به کمک اینترنت شبکه محلی قادر به ارتباط با سیستم دانشگاه خواهند بود.

ادامه مطلب

بهترین نرم افزار اتوماسیون اداری

5 نرم افزار اتوماسیون اداری برتر

نرم افزار اتوماسیون اداری که هر کارافرینی لازم است آنها را بشناسد تا دریابد نرم افزار های اتوماسیون اداری چه مزایا و چه امکاناتی دارد. سیستم اتوماسیون اداری راحتی کار را به مدیران و کارفرینان عرضه می کند.

ادامه مطلب

پارامترهای ارزیابی نرم‌افزار اتوماسیون اداری

پارامترهای ارزیابی نرم‌افزار اتوماسیون اداری

امروزه مزایای استفاده از نرم‌افزار اتوماسیون اداری فرایندی است که بر هیچ کس پوشیده نیست و با توجه به بلوغ شدن شرکتها و سازمانها در حوزه‌های مختلف به خصوص حوزه فناوری اطلاعات ، نیازهای استفاده از نرم‌افزار اتوماسیون بیش از پیش احساس می‌شود. برای پرهیز از مشکلات استفاده از نرم‌افزار اتوماسیون بر آن شدیم تا به صورت اجمالی پارامترهای ارزیابی نرم‌افزار اتوماسیون اداری را معرفی و بررسی نماییم.

ادامه مطلب

کارتابل چیست

کارتابل اتوماسیون اداری چیست؟

کارتابل سیستم اتوماسیون اداری محیطی است که کاربر سیستم  اعم از مدیر، کارشناس و کارمند برای مشاهده، رسیدگی و پیگیری امور جاری خود ائم از نامه ها، یادداشت ها، یادآوری ها و ... به آن مراجعه می‌کند. در سیستم اتوماسیون اداری ، ابزار کارتابل به صورت الکترونیک و برای هر  سمت اداری تعریف شده و در اختیار افراد یک شرکت قرار می‌گیرد تا کاربر با مراجعه به آن،  امور جاری خود را به ساده‌ترین شکل ممکن به انجام رساند.

ادامه مطلب

تفاوت اتوماسیون اداری و  bpms

تفاوت اتوماسیون اداری و نرم افزار BPMS

به دلیل تشابهات زیادی که بین دو نرم افزار اتوماسیون اداری و نرم افزار BPMS وجود دارد شبهات زیادی در خصوص این دو نرم افزار به وجود آمده است که البته تفاوت های بین این دو نرم افزار برای خیلی کارشناسان انفورماتیک واضح و مبرهم است. در این مقاله به بررسی تفاوت های موجود بین اتوماسیون اداری و نرم افزار BPMS پرداخته می شود.

ادامه مطلب

اتوماسیون اداری

اتوماسیون به چه معناست

اتوماسیون در زبان یونان باستان به معنی خود فرمان است. اتوماسیون (Automation) ترکیبی است از دو کلمه "automatic" و "operation" و به معنی عمل کردن بدون عامل خارجی (انسان) یا با کمترین تاثیر، عامل خارجی است. به عبارتی اتوماسیون یعنی خودکارشدن عملیات. دو نوع از پرکاربرد ترین اتوماسیون ها اتوماسیون صنعتی و اتوماسیون اداری هستند.

ادامه مطلب

سیستم اتوماسیون اداری مدارس

اتوماسیون اداری مدارس

اتوماسیون اداری مدارس یک نرم‌افزار مدیریتی است که واحدهای اداری، آموزشی و انضباطی مدرسه را به آسانی مدیریت نموده و بین تمامی ارکان یک مدرسه اعم از مدیریت، ‌کادر اجرایی و اداری،‌ مدرسین،‌ دانش‌آموزان و اولیای‌ دانش‌آموز ارتباط سازنده برقرار می‌نماید.

ادامه مطلب

آموزش اتوماسیون اداری

آموزش اتوماسیون اداری

در در سال های اخیر کارفرمایان و صاحبان مشاغل به ضروریت یادگیری و استفاده و آموزش نرم افزار های اتوماسیون اداری جهت بهره وری بیشتر سازمان خود و  ارتقاء توانایی کارکنان خود و تاثیر آن در روند تکامل سازمان به طور کامل پی برده اند.

ادامه مطلب

اتوماسیون اداری رایگان

اتوماسیون اداری رایگان

صرف هزینه و زمان برای خرید و اجرایی کردن  یک نرم افزار اتوماسیون اداری مطلوب و بهینه در یک سازمان، مانند سرمایه گذاری  در یک پروژه است که نه تنها بسیار سریع هزینه های اولیه را خود جبران خواهد نمود بلکه بسیار سود آور و اثر بخش نیز خواهد شد. پس اگر مدیریت سازمانتان برای شما مهم است، تحت هیچ شرایطی به دنبال نرم افزارهای اتوماسیون اداری رایگان نباشید!

ادامه مطلب

اتوماسیون اداری و موتور گردش کار

اتوماسیون اداری و موتور گردش کار

یکی از مهمترین نیاز های پیاده سازی سیستم های اتوماسیون اداری، مکانیزه کردن فرآیندهای سازمان می باشد به گونه ای که بتوان سیر انجام فعالیت های داخل یک فرآیند را بصورت یکجا مشاهده و ردگیری نمود و کنترلی دقیق بر انجام فرآیند کار وجود داشته باشد. موتور گردش کار (Workflow Engine) اتوماسیون اداری پافکو این امکان را به سیستم های اتوماسیون اداری می دهد.

ادامه مطلب

اتوماسیون اداری خوب

اتوماسیون اداری خوب + مشخصات

هنگامی که تصمیم به خرید یک سیستم  اتوماسیون اداری خوب و جامع برای محیط کار گرفته می شود ،  حجم زیادی از نگرانی و استرس تصمیم گیرندگان را در بر می گیرد . مخصوصا اگر خاطره خوبی از نرم افزار های اتوماسیون اداری قبلی نداشته باشند و این نگرانیها ورای قیمت بوده و مسائل مهمتری را شامل می شوند.

ادامه مطلب

تاریخچه اتوماسیون اداری

تاریخچه اتوماسیون اداری

اتوماسیون (automation)در زبان یونان باستان به معنی خود فرمان است. تاریخچه اتوماسیون به دهه پنجاه بر می گردد. اتوماسیون یک فرایند صنعتی است که استفاده از سیستم های کنترل، مثل کنترل عددی، کنترل قابل برنامه ریزی منطق و دیگر سیستمهای کنترل صنعتی و مجموعه ای از سیستمهای قدرت، الکترونیک، مکانیک و رایانه را برای نظارت بر عملکرد دستگاهها و ماشینهای صنعتی و تولیدی بکار گرفته است.

ادامه مطلب

بهترین اتوماسیون اداری تحت وب

بهترین اتوماسیون اداری تحت وب

با توجه به استاندارد ها و نیاز مختلف حال حاضر هر سازمان، یکی از بهترین و کارآمد ترین نرم افزارهای اتوماسیون اداری سیستم های اتوماسیون اداری تحت وب هستند که قابلیت پوشش تمام نیازهای یک سازمان را دارا هستند به طوری که قابلیتها و منافع  اتوماسیون اداری تحت وببه گونه ای است که سفارش و تاکید مشاوران سازمان ها برای تهیه اینگونه از سیستم های اتوماسیون می باشد.

ادامه مطلب

خرید نرم افزار اتوماسیون اداری

خرید نرم افزار اتوماسیون اداری

خرید نرم افزار اتوماسیون اداری مناسب  جهت رفع نیاز های سازمان امروزه یکی از بزرگترین دغدغه های سازمان ها و ارگان های دولتی و خصوصی است در این مقاله انواع فاکتور های لازم در خرید نرم افزار اتوماسیون اداری مناسب و عوامل تاثیر گذار در قیمت اتوماسیون اداری را مورد توجه قرار داده شده است.

ادامه مطلب

سیستم اتوماسیون اداری چیست

سیستم اتوماسیون اداری چیست

اتوماسیون اداری چیست؟

 اتوماسیون اداری یا Office Automation عبارت است از: «تکنولوژی که با دو ابزار اساسی در ارتباط است: 1- مکاترونیک 2- کامپیوتر و در تولید محصولات و یا ارائه خدمات بکار گرفته می‌شود.»

اتوماسیون اداری بطور کلی به دو دسته اساسی تقسیم می‌شود:

  • اتوماسیون اداری کارخانه‌ای
  • اتوماسیون اداری خدمات
ادامه مطلب

 اتوماسیون اداری و بهروری کارکنان

ارتباط اتوماسیون اداری با بهره وری کارکنان

تعریف اتوماسیون اداری

 بخشی از عمده‌ترین اطلاعات در گردش هر سازمان در قالب مکاتبات داخلی و خارجی سازمان صورت می‌گیرد و نرم‌افزارهای اتوماسیون ادرای یا Office Automation به‌گونه‌ای طراحی و تولیدشده‌اند که بتوانند تمام نیازهای سازمان را تأمین کرده و لذا یک سیستم یکپارچه گردش یا  اطلاعات تولید کنند

ادامه مطلب

مزیت اتوماسیون اداری و مکاتبات اداری

مزیت اتوماسیون اداری و مکاتبات اداری - بخش2

مزایای بهره‌گیری از روش رایانه‌ای و اتوماسیون اداری

پیاده‌سازی سیستم جامع اتوماسیون اداری در سازمان‌های اداری از جمله صنعت برق کشور، سبب تسریع در نامه‌نگاری و انجام امور اداری می‌شود. اتوماسیون اداری متمرکز در مقایسه با دستگاه‌های سنتی بسیار کارآمدتر و مفیدتر است.

ادامه مطلب

مزیت اتوماسیون اداری و مکاتبات اداری

مزیت اتوماسیون اداری و مکاتبات اداری - بخش1

مزایای بهره‌گیری از اتوماسیون اداری و مکاتبات اداری

امروزه مدیریت بر گردش کار و مکاتبات اداری و همچنین مدیریت زمان در سازمان‌ها و مؤسسات اقتصادی به‌کلی متحول شده است و استفاده از روش‌های کند و مشکل‌ساز اداری غیرمکانیزه قابل‌قبول نیست. حجم بالای اطلاعات و مکاتبات و دسترسی کند، مسئولین و مدیران را که به مدیریت زمان در مجموعه تحت رهبری خود بها می‌دهند، به‌سوی اتوماسیون اداری در ابعاد مختلف رهنمون ساخته است.

ادامه مطلب

مزایا و ضرورت اتوماسیون اداری

مزایا و ضرورت اتوماسیون اداری

امروزه، اتوماسیون اداری بطور کلی، به مجموعه‌ای از ابزارهای الکترونیک ضروری و پرکاربرد در اکثر ادارات و شرکت‌های مختلف، اطلاق می‌شود. نرم افزار اتوماسیون اداری در دیدگاه کلی، عبارتست از انجام پذیرفتن الکترونیکی مجموعه وظایف اداری، مسئولیت‌های دفتری و منشی‌گری از جمله: ارتباطات، مکاتبات، مستندسازی و پرکردن پرونده‌ها و غیره. اگر بخواهیم کمی بر روی کیفیت و چگونگی انجام این وظایف تمرکز کنیم، درخواهیم یافت که یکی از کارکردهای مهم سیستم اتوماسیون اداری، انجام فعالیت‌های اداری و امور مربوط به ادارات، در حجم بیشتر و سرعت بالاتر، دسترسی همه‌جانبه‌تر و کیفیت بهتر معنا می‌یابد. در واقع این همان دلایلی است که اتوماسیون اداری را بوجود می‌آورد.

ادامه مطلب

تحقیق در مورد اتوماسیون اداری

تحقیق در مورد اتوماسیون اداری

تحقیق در مورد انتخاب نرم افزار اتوماسیون اداری یکی از مهمترین اقدامات می باشد که آیا اتوماسیون اداری میتواند راه گشای پیش روی سازمان باشد و در نهایت یک اتوماسیون اداری خوب چه مزایای رقابتی برای سازمان ایجاد می کند. ما در اینجا سعی داریم به این موضوع مهم بپردازیم که یک اتوماسیون اداری چه پارامترهایی باید داشته باشد و بدین منظور تحقیقاتی انجام شده است.آینده جایی نیست که به آنجا می‌رویم، بلکه جایی است که آن را به وجود می‌آوریم، آن‌هم با راه‌هایی که به آینده می سازیم.

ادامه مطلب

نقش اتوماسیون اداری در بهبود تصمیم گیری مدیران

نقش اتوماسیون اداری در بهبود تصمیم گیری مدیران

اتوماسیون اداری یا Office Automation یا نرم افزار دبیرخانه
یک سیستم نرم افزاری هستند که منجر به کاهش هزینه ها در سازمانها می گردد این نوع از سیستم با حذف کاغذ و دوباره کاریها کمکهای بزرگی به سازمانها نموده اند بطوری تصور یک سازمان بدون اتوماسیون اداری غیر قابل تصور به نظر می رسد

ادامه مطلب

اجزای اتوماسیون اداری

اجزای اتوماسیون اداری

اتوماسیون اداری

اتوماسیون اداری یکپارچه‌سازی وظایف اداری است و معمولاً در ارتباط با مدیریت اطلاعات است.

ابزارهای زیادی وجود دارند که برای خودکارسازی وظایف اداری بکار می‌روند و گستردگی پردازنده داخل کامپیوترها و همچنین پرینترها در مرکز پیشرفت‌های اخیر اتوماسیون اداری قرار دارند. ذخیره اطلاعات خام، انتقال داده‌های الکترونیکی و مدیریت اطلاعات تجاری الکترونیکی اصلی‌ترین فعالیت‌های یک سیستم اتوماسیون اداری هستند.

ادامه مطلب

فواید و مزایای اتوماسیون اداری شرکتی

فواید و مزایای اتوماسیون اداری شرکتی

شرکت‌ها و دفاتر فعال در زمینه‌های تجاری و اداری، تنها با هماهنگی و نظم در میان تمام اجزای آن شرکت و یا دفتر می‌توانند به پیشرفت و ترقی دست یابند. در صورت عدم وجود هماهنگی در میان بخش‌های مختلف ممکن است با مشکلات بزرگی روبه‌رو شوند از پیشرفت و ارتقاء باز بمانند.

ادامه مطلب

نقش اتوماسیون اداری در کاهش مفاسد اداری

نقش اتوماسیون اداری در کاهش مفاسد اداری

اتوماسیون اداری یا  Office Automation علاوه بر آسانی و ایجاد سهولت در گردش کار، تسریع فرایندهای اداری، باعث امکان بررسی عملکرد کارمندان و از همه مهمتر زمینه کاهش مفاسد اداری و مشکلات اداری را فراهم می سازد.

ادامه مطلب

نقش اتوماسیون اداری در طبقه بندی اطلاعات

نقش اتوماسیون اداری در طبقه بندی اطلاعات

اﺗﻮﻣﺎﺳﯿﻮن اداری عبارت اﺳﺖ از ﻣﺘﺼﻞ ﮐﺮدن اﻃﻼﻋﺎت ﮐﺎﻣﭙﯿﻮﺗﺮﻫﺎی ﻣﻮﺟﻮد در ﯾﮏ ﺳﺎزﻣﺎن ﺑﻪ ﮐﻤﮏ ﺷﺒﮑﻪ که در آن کلیه فرایندها، مکاتبات اداری و دستور العمل ها به صورت یکپارچه و آسان انجام می شود.

ادامه مطلب

تفاوت انواع اتوماسیون اداری با سیستم های اطلاعاتی

تفاوت انواع اتوماسیون اداری با سیستم های اطلاعاتی

اتوماسیون اداری یا Office automation نرم افزار ها یا سیستم‌های جهانی هستند که وظیفه اصلی آن‌ها ایجاد ارتباط و بهبود ارتباطات که از لحاظ تجاری از اهمیت به سزایی برخوردار است.

ادامه مطلب

اتوماسیون اداری چیست

اتوماسیون اداری چیست

اتوماسیون اداری یا Office Automation  عبارت است از متصل کردن اطلاعات کامپیوترهای موجود در یک سازمان به کمک شبکه و با استفاده از یک برنامه نرم افزاری مشترک، تا انتقال اطلاعات، آمار ها، نامه ها و مکاتبات و نیز دستورالعمل ها به صورت کاملا یکپارچه و آسان انجام پذیرد.

ادامه مطلب

نرم افزار مدیریت برنامه‌ریزی منابع سازمان erp

همه چیز در مورد اتوماسیون اداری و نرم افزار ERP

اتوماسیون اداری و برنامه ریزی منابع سازمانی

برنامه‌ریزی منابع سازمان (ERP) علم و فنی برای مدیریت منابع و راه حلی نرم ‌افزاری برای تعریف و ایجاد فعالیت‌های واحدهای مختلف سازمان به طور یکپارچه است.

ادامه مطلب

همه چیز در مورد اتوماسیون اداری و پروتکل ECE

همه چیز در مورد اتوماسیون اداری و پروتکل ECE

اتوماسیون اداری تحول چشمگیری در حوزه فناوری اطلاعات طی دو دهه اخیر ایجاد کرده و انتظارات کارگزار و ارباب رجوع را از لحاظ زمان و هزینه برآورده ساخته است.

ادامه مطلب

گردش کار در اتوماسیون اداری

گردش کار در اتوماسیون اداری + کاربرد

اتوماسیون اداری و گردش کار

گردش کار یا workflow سیستم اتوماسیون مستندات اطلاعات و Task هایی است که میان متقاضیان (نیروی انسانی یا کامپیوتر) یک سازمان بر اساس یک مجموعه قوانین تعریف‌شده به‌منظور دستیابی به اهداف تجاری، قابل‌تعریف است.

ادامه مطلب

نظرات کاربران