مقالات اتوماسیون اداری

اتوماسیون اداری
مزایای بهره‌گیری از اتوماسیون اداری و مکاتبات اداری - بخش دوم

مزایای بهره‌گیری از روش رایانه‌ای و اتوماسیون اداری

پیاده‌سازی سیستم جامع اتوماسیون اداری در سازمان‌های اداری از جمله صنعت برق کشور، سبب تسریع در نامه‌نگاری و انجام امور اداری می‌شود. اتوماسیون اداری متمرکز در مقایسه با دستگاه‌های سنتی بسیار کارآمدتر و مفیدتر است.

ادامه مطلب

سیستم‌های اتوماسیون اداری، ضرورت‌ها و مزیت‌ها

امروزه، اتوماسیون اداری بطور کلی، به مجموعه‌ای از ابزارهای الکترونیک ضروری و پرکاربرد در اکثر ادارات و شرکت‌های مختلف، اطلاق می‌شود. اتوماسیون اداری در دیدگاه کلی، عبارتست از انجام پذیرفتن الکترونیکی مجموعه وظایف اداری، مسئولیت‌های دفتری و منشی‌گری از جمله: ارتباطات، مکاتبات، مستندسازی و پرکردن پرونده‌ها و غیره. اگر بخواهیم کمی بر روی کیفیت و چگونگی انجام این وظایف تمرکز کنیم، درخواهیم یافت که یکی از کارکردهای مهم اتوماسیون اداری، انجام فعالیت‌های اداری و امور مربوط به ادارات، در حجم بیشتر و سرعت بالاتر، دسترسی همه‌جانبه‌تر و کیفیت بهتر معنا می‌یابد. در واقع این همان دلایلی است که اتوماسیون اداری را بوجود می‌آورد.

ادامه مطلب

مزایای بهره‌گیری از اتوماسیون اداری و مکاتبات اداری - بخش اول

مزایای بهره‌گیری از اتوماسیون اداری و مکاتبات اداری

امروزه مدیریت بر گردش کار و مکاتبات اداری و همچنین مدیریت زمان در سازمان‌ها و مؤسسات اقتصادی به‌کلی متحول شده است و استفاده از روش‌های کند و مشکل‌ساز اداری غیرمکانیزه قابل‌قبول نیست. حجم بالای اطلاعات و مکاتبات و دسترسی کند، مسئولین و مدیران را که به مدیریت زمان در مجموعه تحت رهبری خود بها می‌دهند، به‌سوی اتوماسیون اداری در ابعاد مختلف رهنمون ساخته است.

ادامه مطلب

تحقیق در مورد اتوماسیون اداری

تحقیق در مورد انتخاب نرم افزار اتوماسیون اداری یکی از مهمترین اقدامات می باشد که آیا اتوماسیون اداری میتواند راه گشای پیش روی سازمان باشد و در نهایت یک اتوماسیون اداری خوب چه مزایای رقابتی برای سازمان ایجاد می کند. ما در اینجا سعی داریم به این موضوع مهم بپردازیم که یک اتوماسیون اداری چه پارامترهایی باید داشته باشد و بدین منظور تحقیقاتی انجام شده است.آینده جایی نیست که به آنجا می‌رویم، بلکه جایی است که آن را به وجود می‌آوریم، آن‌هم با راه‌هایی که به آینده می سازیم.

ادامه مطلب

اتوماسیون اداری و نقش آن در تصمیم گیری

اتوماسیون اداری یا Office Automation یا نرم افزار دبیرخانه
یک سیستم نرم افزاری هستند که منجر به کاهش هزینه ها در سازمانها می گردد این نوع از سیستم با حذف کاغذ و دوباره کاریها کمکهای بزرگی به سازمانها نموده اند بطوری تصور یک سازمان بدون اتوماسیون اداری غیر قابل تصور به نظر می رسد

ادامه مطلب

اتوماسیون اداری چیست و بخشهای اصلی اتوماسیون اداری

اتوماسیون اداری

اتوماسیون اداری یکپارچه‌سازی وظایف اداری است و معمولاً در ارتباط با مدیریت اطلاعات است.

ابزارهای زیادی وجود دارند که برای خودکارسازی وظایف اداری بکار می‌روند و گستردگی پردازنده داخل کامپیوترها و همچنین پرینترها در مرکز پیشرفت‌های اخیر اتوماسیون اداری قرار دارند. ذخیره اطلاعات خام، انتقال داده‌های الکترونیکی و مدیریت اطلاعات تجاری الکترونیکی اصلی‌ترین فعالیت‌های یک سیستم اتوماسیون اداری هستند.

ادامه مطلب

سیستم اتوماسیون اداری، فواید و مزایای پیاده سازی در شرکت‌ها

سیستم اتوماسیون اداری

شرکت‌ها و دفاتر فعال در زمینه‌های تجاری و اداری، تنها با هماهنگی و نظم در میان تمام اجزای آن شرکت و یا دفتر می‌توانند به پیشرفت و ترقی دست یابند. در صورت عدم وجود هماهنگی در میان بخصش‌های مختلف ممکن است با مشکلات بزرگی روبه‌رو شوند از پیشرفت و ارتقاء باز بمانند.

ادامه مطلب

اتوماسیون اداری و نقش آن در کاهش مفاسد اداری و هزینه ها

اتوماسیون اداری علاوه بر آسانی و ایجاد سهولت در گردش کار، تسریع فرایندهای اداری، باعث امکان بررسی عملکرد کارمندان و از همه مهمتر زمینه کاهش مفاسد اداری و مشکلات اداری را فراهم می سازد.

ادامه مطلب

نقش اتوماسیون اداری در طبقه بندی، تبادل، تنظیم و تصحیح اطلاعات

اﺗﻮﻣﺎﺳﯿﻮن اداری عبارت اﺳﺖ از ﻣﺘﺼﻞ ﮐﺮدن اﻃﻼﻋﺎت ﮐﺎﻣﭙﯿﻮﺗﺮﻫﺎی ﻣﻮﺟﻮد در ﯾﮏ ﺳﺎزﻣﺎن ﺑﻪ ﮐﻤﮏ ﺷﺒﮑﻪ که در آن کلیه فرایندها، مکاتبات اداری و دستور العمل ها به صورت یکپارچه و آسان انجام می شود.

ادامه مطلب

اتوماسیون اداری و تفاوت آن با انواع دیگر سیستم های اطلاعاتی

اتوماسیون اداری سیستم‌های جهانی هستند که وظیفه اصلی آن‌ها ایجاد ارتباط و بهبود ارتباطات که از لحاظ تجاری از اهمیت به سزایی برخوردار است.

ادامه مطلب

1 2