اتوماسیون اداری | مقالات اتوماسیون اداری

اتوماسیون اداری
اتوماسیون تغذیه

اتوماسیون تغذیه

سیستم اتوماسیون تغذیه یک سیستم جامع می باشد که پرسنل جهت صرف غذا چه در سازمانهای دولتی که از یارانه استفاده می کنند و چه در شرکت ها ، کارگاه ها و کارخانه ها می توانند از این سیستم استفاده کنند. سیستم اتوماسیون تغذیه و سلف مزایای زیادی برای کارفرمایان دارد که از جمله آن می توان به جلوگیری از سوء استفاده ، صرفه جویی ، اعمال کنترل ، مدیریت دقیقه آشپزخانه ، عملیات مالی و کنترل سریع و دقیق پیمانکاران استفاده کرده است.
ادامه مطلب

اتوماسیون صنعتی

اتوماسیون صنعتی

اتوماسیون صنعتی یا روباتیزه کردن (Industrial Automation) به معنی استفاده از ابزارهای کنترلی به جای نیروی انسانی به منظور هدایت و کنترل ماشین آلات صنعتی و پروسه‌های تولید است. اتوماسیون به منظور بهره‌گیری از سامانه‌های کنترل مانند سیستم کنترل عددی، سیستم کنترل منطقی قابل برنامه ریزی و دیگر سیستم‌های کنترل صنعتی، مکانیکی و الکترونیکی به کمک رایانه ها برای پایش (کنترل) خط تولید گفته می‌شود، که هدف از آن، کاهش نیاز به دخالت انسان است.
ادامه مطلب

چالشها و فرصتهای سیستم اتوماسیون اداری

چالش ها و فرصتهای سیستم اتوماسیون اداری

با توجه به این که مزیت های استفاده از اتوماسیون اداری امروزه بر کسی پنهان نیست در این مقاله بیشتر به چالش های پیش روی سازمان ها در استقرار این گونه سیستم ها پرداخته شده و راهکارهایی در تقابل با این چالش ها ارائه گردیده است. اما بطور خلاصه به بعضی از این مزیتها  و نیازهایی که کاربران از نرم افزار اتوماسیون اداری مطرح می کنند اشاره می شود.
ادامه مطلب

گردش کار در اتوماسیون اداری

گردش کار در اتوماسیون اداری

گردش کار در واقع یعنی پاسخ به این سوالات که چه کسی، روی چه موضوعی، در چه حوزه ای و در چه زمانی مشغول فعالیت است. به بیانی دیگر، گردش کار به افراد درمستند سازی و مدیریت وظایف در پروژه ها کمک می کند و این امر با پیاده سازی فرایند های کاری روی مستندات در اتوماسیون اداری محقق می گردد. سازمان ها از گردش کار در اتوماسیون اداری  برای مشارکت کارکنان در انجام وظیفه و همگام سازی داده ها در بین سیستم ها استفاده می کنند و از آن در رسیدن به اهدافی چون بهره وری بیشتر، مسئولیت پذیری بیشتر و سود بیشتر بهره می جویند.
ادامه مطلب

 کارتابل در اتوماسیون اداری

امکانات کارتابل اتوماسیون اداری

در سیستم اتوماسیون اداری ، ابزار کارتابل به صورت الکترونیک و بازاء پست اداری تعریف شده در اختیار افراد یک سازمان قرار می‌گیرد تا با مراجعه به آن، امور جاری خود را به ساده‌ترین شکل ممکن به انجام رساند. این سیستم دریچه واحدی است برای مشاهده، انجام و ارسال کلیه کارهایی که در یک محیط اداری به یک مدیر یا کارمند ارجاع می‌شود.
ادامه مطلب

ارسال نامه در  اتوماسیون اداری

ارسال نامه در سیستم های اتوماسیون اداری

امروزه ارتباطات و مکاتبات اداری در سازمان ها و موسسات اقتصادی به کلی متحول شده است، ورود سیستم اتوماسیون اداری به یک سـازمان همـواره بـا تحـولی عمیـق در ارتباطـات سـنتی و مرسـوم سـازمان روبرو خواهد بود. بسیاری از مراودات و ارتباطات، مانند ارسال یا ارجاع نامه ها، با صرف کمتـرین زمـان توسـط سیستم، امکان پذیر خواهد بود. این سیستم حتی امکانات جدید ارتباطی را نیز در اختیار کارکنان قرار مـی دهـد مانند ارسال نامه های الکترونیک یا پیام های شخصی.

ادامه مطلب

اتوماسیون اداری

دبیرخانه اتوماسیون اداری

سیستم دبیرخانه نرم افزاریست توانا برای مدیریت امور دبیرخانه سازمان ها و شرکت های مختلف با قابلیت های بسیار، امنیت بالا و کاربری آسان با مزیت بررسی کارتابل، در واقع سیستم اتوماسیون اداری شکل تکامل یافته سیستم دبیرخانه است که برای جایگزین شدن روش دستی ثبت و شماره‌دهی مکاتبات شامل انواع نامه‌های اداری به کار می‌رفت و با دید مکانیزه کردن مکاتبات سازمانی شامل گردش فرم‌ها، نامه‌ها و به طور کلی مکاتبات اداری داخل و خارج یک سازمان طراحی شده است.

ادامه مطلب

اتوماسیون اداری

اتوماسیون اداری و کارایی

سیستم اتوماسیون ارتباط بسیار نزدیکی با پیشرفتهای اخیر تئوریهای مدیریت دارد که متکی بر تحقیق در عملیات و ساختن مدلهای ریاضی است. یکی از دلایل عمده کاربرد سیستم اتوماسیون در محیط اداری ، افزایش کارایی کسانی است که در این ادارات کار می کنند.

ادامه مطلب

اتوماسیون اداری sharepoint

اتوماسیون اداری با sharepoint

سیستم نرم افزاری اتوماسیون اداری که مبتنی بر Share Point می باشد با نگرشی پایه ای بر مفهوم کارتابل و گردش کار، کلیه عملیات اداری و مکاتباتی سازمان را که منجر به تولید مستندات و گردش آنها می شود می تواند در سطح سازمان و گاه فراتر از سازمان به شیوه ای نظام مند و مکانیزه، بر بستر شیرپوینت مدیریت نماید. نرم افزار اتوماسیون اداری که بر پایه Outlook و SharePoint طراحی شده است به مفهوم واقعی می تواند باعث افزایش سرعت در انجام کارها شود.

ادامه مطلب

اتوماسیون اداری

اتوماسیون اداری در بخش دولتی و خصوصی

تقریبا تمام نرم افزارهای اتوماسیون اداری بر پایه نظام گردش مکاتبات در سازمان های دولتی طراحی و تولید شده اند و علت آن هم واضح است چون اولین سفارش دهنده نرم افزار اتوماسیون اداری دولت بوده است. اما آیا این نرم افزارها برای بخش خصوصی که چابکی جز لاینفک عملکرد آنهاست می تواند مفید باشد؟

ادامه مطلب

1 2 3 4 5