آزمون آنلاین

نرم افزار آزمون آنلاین چیست؟

یک نرم افزار آزمون آنلاین به یک پلتفرم نرم افزاری اطلاق می شود که شامل آزمون های تحت وب است. تعداد زیادی نرم افزارهای آزمون مبتنی بر رایانه یا computer based test (CBT) وجود دارند. CBT در کل دو نوع است:

  • آزمون آنلاین
  • آزمون آفلاین

آزمون های آنلاین به طور معمول روی اینترنت و آزمون های آفلاین در اینترانت(شبکه کالج یا شرکت) قابل دسترسی هستند. همچنین می توانیم از ابزارهای تولید آزمون مبتنی بر دسکتاپ برای انجام امتحانات آنلاین استفاده کنیم.

سیستم آزمون آنلاین شامل یک آزمون آنلاین برای سنجش میزان دانش افراد شرکت کننده در زمینه موضوع مشخص می باشد. تا قبل از این، برای امتحان دادن، همه باید در زمان مشخصی در یک کلاس حضور پیدا می کردند. با امتحان آزمون آنلاین، دانش آموزان می توانند آزمون را با هر دستگاهی اعم از کامپیوتر، گوشی یا تبلت در زمان دلخواه و صرف نظر از جایی که زندگی می کنند، انجام دهند. تنها چیزی که برای آزمون آنلاین نیاز دارید، یک مرورگر و اتصال به اینترنت است.


یک سیستم آزمون انلاین چگونه کار می کند؟

معلم یا سازنده دوره آموزش الکترونیکی ، در سیستم ساخت آزمون آنلاین یک حساب کاربری ایجاد می کند. در این سیستم می توانند سوالات را ایجاد کنید و آن ها را به امتحان اضافه کنید. می توانید بین سوالات چند گزینه ای و سوالات متنی رایگان انتخاب کنید. به دانش آموزان برای شرکت در آزمون، لینک آن داده می شود، آن ها ثبت نام می کنند و می توانند در امتحان شرکت کنند. بلافاصله پس از آزمون می توانند نتایج آزمون و عملکرد خود در آزمون را ببینند.


فواید و محدودیت های یک سامانه آزمون انلاین چیست؟

مزایای بزرگ آزمون آنلاین، کاهش هزینه ها و زمان، چه برای معلم و چه دانش آموزان است. بزرگ ترین محدودیت آن هم این است که برای استفاده از یک سیستم ازمون انلاین باید آنلاین شوید.


چه کسانی می توانند از یک سامانه آزمون آنلاین استفاده کنند؟

همه کسانی که نیاز دارند تا از افرادی امتحان بگیرند و آن ها را بسنجند، می توانند از این سامانه استفاده کنند. مانند مدارس، معلم ها و شرکت ها.


 سیستم آزمون انلاین برای آموزش هوشمند

اگر می خواهید با آخرین ترندهای آموزش و پرورش همراه باشید، لازم است که از تکنولوژی هایی مثل نرم افزار آموزش مجازی LMS و نرم افزار های آزمون آنلاین استفاده کنید. می توان گفت که هر مدرسه ی مدرنی باید در پیکربندی سیستم سنجش خود از سیستم آزمون آنلاین استفاده کند. این تکنولوژی در میان دانشگاه های خارج از کشور بسیار محبوب است و برای مدارسی که می خواهند در لیست بهترین مدارس جای بگیرند، یک ابزار مهم و حیاتی محسوب می شود. با استفاده از این تکنولوژی، به جای امتحان های کتبی روی کاغذ، امتحانات در کامپیوتر انجام می شوند که در نهایت به صرفه جویی در وقت و مهم تر از آن، کاغذ کمک می کند. با توجه به دسترسی آسان به کامپیوتر و اینترنت، این روش به طور گسترده و تقریبا در تمام موسسات دانشگاهی پذیرفته شده است.


سیستم آزمون آنلاین برای سنجش های استخدامی

ارزیابی استعدادها چیست؟ و شرکت ها چگونه ار آن ها استفاده می کنند؟

ارزیابی استعدادها چیست و چرا کارفرمایان از آنها استفاده می کنند؟ برخی از شرکت ها متقاضیان استخدام را برای اینکه صلاحت آن ها را بفهمند، تست می کنند. شرکت هایی که ارزیابی های استعدادی را انجام می دهند، به دنبال متقاضیانی هستند که با معیارهای استخدامشان مطابق باشند.

آزمون های ارزیابی استعداد ها، پیش آزمون استخدامی یا آزمون غربالگری استخدام نیز نامیده می شوند. و توسط کارفرما ها برای شناسایی متقاضیانی که مناسب شغل مورد نظر در شرکت هستند، استفاده می شود.

این تست ها به پیش بینی عملکرد یک نیروی جدید و حفظ قابلیت اطمینان کمک می کند. بنابراین، در تئوری، متقاضیانی که در تست ارزیابی استعداد قبول می شوند، اگر استخدام شوند بهتر کار خواهند کرد.


ویژگی های معمول یک سیستم آزمون انلاین چیست؟

بدیهی است که باید بتواند یک امتحان بسازد. و سوال تولید کند. ترجیحا بتوان با آن، بانک سوال توسعه داد. و قوانین قبول شدن یا افتادن برای آن تنظیم کرد. این ویژگی ها اولیه ترین و اساسی ترین ویژگی هایی هستند که یک سیستم آزمون آنلاین باید داشته باشد. علاوه بر آن ها سیستم آزمون آنلاین :

  • باید روی یک سرور مجزا قرار بگیرد.
  • از تعداد کاربران بیشتری به طور هم زمان پشتیبانی کند.
  • باید مکانیسم امنیتی خوبی برای محافظت از سوالات آزمون و جواب های آن داشته باشد.
  • باید گزینه گروهی برای سازماندهی آزمون / دانش آموزان داشته باشد.
  • باید ارزیابی و گزارش های خودکار داشته باشد.
  • باید برای وارد کردن سوالات فله ای ابزار داشته باشد.
  • و ...