آموزش مجازی پافکو

به راحتی وبینار برگزار کنید! به راحتی وب کنفرانس برگزار کنید! به راحتی آزمون آنلاین برگزار کنید!

همین حالا دمو ببینید!
آموزش مجازی

مزایای نرم افزار مدیریت مدرسه برای مدارس

نرم افزار مدیریت مدرسه

امروزه مدارس در جهت بالا بردن سطح کیفیت خدمات و اعتبار خود از نرم افزار توسعه مدرسه استفاده می کنند. این نرم افزار ها شامل بخشهای متفاوتی است مانند پرتال ثبت نام ، پرتال والدین ، جدول زمانبندی و ... که هرکدام به هموار کردن عملیات مدارس و ایجاد ارتباط موثر بین مدرسه ، دانش آموزان و والدین کمک می کند. والدین و دانش آموزان در هر مکان و زمانی میتوانند به اطلاعات دسترسی داشته و خود را ارزیابی کنند و یا هزینه ها را به کمک این نرم افزار مشاهده و پرداخت کنند. به کمک این نرم افزار میتوان در وقت و هزینه ها صرفه جویی کنیم و راندمان کار بالا ببریم.

مزایای نرم افزار مدیریت مدرسه  برای مدارس

در دنیای دیجیتال هر سازمان می خواهد از یک نرم افزاراستفاده کند تا تجارت آنها را ارتقا دهد و شکوفا کند حتی در مدارس!

مدارس نقش بزرگی دررشد یک ملت دارند بنابراین باید به بهترین شکل اداره شوند و گسترش پیدا کنند .در این رابطه مدارس  از نرم افزارهای مدیریت مدرسه استفاده می کنند و خودشان را با آنها تطبیق می دهند که وب بیس هستند و به هموار کردن عملیات مدارس در بالاترین سرعت کمک می کند . 

 نرم افزار مدیریت مدرسه ، نیازها و درخواستهای مدارس یا هر موسسه تحصیلی را طبقه بندی می کنند. هرفردی که اطلاعات خوبی در رابطه با کامپیوتر دارد می تواند به راحتی این نرم افزار خاص را اجرا کند وبه سرعت در کارش  پیشرفت کند. امروزه نرم افزارهای مدیریت مدرسه در موبایل ها هم قابل استفاده هستند زیرا روند استفاده از موبایل و تکنولوژی آن در حال پیشرفت هستند.  نرم افزار مدیریت مدرسه یک نرم افزار همه کاره است که  وظایف مدیریتی مدارس را اداره می کند و برای دانشگاه ها هم مناسب است. مدارس تلاش می کنند تا با نرم افزارهای مدیریت مدرسه هماهنگ شوند تا به آنها کمک کند تا به یک برند تجاری تبدیل شوند و پیشرفت کنند.

ویژگی های نرم افزار مدیریت مدارس
ویژگی های نرم افزار مدیریت مدارس


بهترین ویژگی هایی که نرم افزار مدیریت مدرسه دارد:

 • مدیریت حضور و غیاب :

نرم افزار مدیریت مدارس باید  سیستم مدیریت حضور داشته باشد که  اطلاعات شخصی دانش آموزان و برنامه کلیه کلاسها  را به طور کامل جمع آوری کند .خیلی از مدارس با نرم افزارهایی  که نیازهایشان را برطرف میکنند  هماهنگ شده  و آنها با فرستادن sms هشدار فاصله ی ارتباطی  بین والدین و مدارس را کم میکند و این فرایند میزان ثبت نام در آنها را افزایش می دهد.

 • برگه آزمون مربوطه :

مدارس برای بالا بردن اعتماد و صداقت سیستم آموزشی در بین مخاطبان خود نیاز دارند که از بخش امتحانات در سیستم خود استفاده کنند  و این امر به شدت در رتبه بندی دانش آموزان کمک خواهد کرد.این نرم افزار فرایند آزمون الکترونیکی را ساده تر و راحت تر می کند و معلمان میتوانند توجه خود را به کارهای مهمترمعطوف کنند .نرم افزار مدیریت مدرسه وضعیت مدارس را حتی زمانی که در حال به روز رسانی هست حفظ می کند.

 • پرتال ثبت نام دانشجوی مربوطه باید :

 یکی از ویژگی های نرم افزار مدیریت مدرسه این است که میزان کارهای دستی را به حداقل می رساند  و به شما کمک می کند  تا گزارش های متفاوت تهیه کنید تا مسئولین مربوطه با توجه به این گزارش ها تصمیمات بهتری بگیرند  بنابراین می توان گفت که این نرم افزار به مدیریت کلی مدرسه و دانشگاه کمک می کند. این نرم افزار شامل قسمتهای مختلفی مانند پروفایل دانش آموز ، ثبت نام ، تقویم آموزشی و غیره  می باشد . بنابراین به طور خلاصه، نرم افزار مدیریت مدرسه می تواند هنگام افزایش میزان ثبت نام ، وضعیت را کنترل و اداره کند.

 • پورتال والدین در نرم افزار:

نرم افزار مدیریت مدرسه دارای پورتال والدین است .  این ویژگی به مدارس کمک می کند تا با والدین از طریق گزارش دانش آموزان ، فیش های هزینه، اطلاعیه ها و عوامل مهم دیگردر ارتباط باشند. مهمترین ویژگی در نرم افزار مدیریت مدرسه شناخت عملکرد معلمان و دانش آموزان در یک سال تحصیلی خاص می باشد.

6  راهکار که در آن نرم افزار مدیریت مدرسه برای مدارس مناسب است:

مدیریت درخواستها و نیازها
مدیریت درخواستها و نیازها
 1. این نرم افزار ارزیابی را در هر مکان و هر زمان ممکن می سازد :

با کمک نرم افزار مدیریت مدرسه  دانش آموزان، مدیریت مدرسه و والدین قادر به مشاهده اطلاعات خاصی مانند پذیرش، حضور، تکالیف و همچنین یادداشت های مدرسه، جدول زمانی و غیره  می باشند . به تمامی این اطلاعات می توان در هر زمان و در هر نقطه دسترسی داشت. روزهایی که پدر و مادرها مجبور بودند دفتر رابط روزانه هر بچه را چک کنند ،گذشته است.

 1. پذیرش آنلاین :

در هنگام پذیرش شاگردان، مدارس وقت زیادی صرف پرم کردن فرم ها و مرتب کردن آنها ،یافتن فیلدهای خالی ، وارد کردن اطلاعات درون فرم ها به درون پایگاه داده مدرسه و غیره می کنند .نرم افزار مدیریت مدرسه کمک میکند تا تمامی این مراحل به صورت آنلاین طی شود و نیازی به کاغذ بازی و انجام مراحل به صورت دستی نیست.

 1. دریافت هزینه ها از طریق ابزار آنلاین آسان می شود :

در روزهای گذشته، والدین برای پرداختن هزینه های تحصیلی فرزندان خود در یک صف طولانی می ایستادند. نرم افزار مدیریت مدرسه نیز این کار را بسیار آسان و ساده انجام می دهد. تمام پروسه ی  محاسبه و دریافت هزینه ها از طریق نرم افزار مدیریت مدرسه هم برای والدین و هم برای کارمندان مدرسه ساده می شود. از طریق نرم افزار مدیریت مدرسه، والدین فقط باید وارد سیستم شوند و به صورت آنلاین هزینه ها را در کوتاهترین مدت پرداخت کنند.

 1. ساختن جدول زمانی بسیار آسان است :

نرم افزار مدیریت مدرسه جداول زمانی را درکوتاهترین مدت و بسیار آسان به وجود می آورد و این جداول از طریق الویت ها شخصی سازی می شود. دانش آموزان می توانند تغییرات به وجود آمده در مورد برنامه کلاسهای خود را درزمان مناسب به صورت روزانه و یا به صورت هفتگی به راحتی چک کنند .آنها  می توانند فاصله ی زمانی بین کلاسهارا با توجه به برنامه مشاهده کنند و کلاسهای مورد نظر خود را به گونه ای انتخاب کنند که دچار تداخل ساعت نشوند یا کلاسهایی انتخاب کنند که فاصله زمانی مناسب بین 2 کلاس داشته باشند.

 1. از طریق نرم افزار مدیریت مدرسه می توان تکالیف و نمرات را به صورت آنلاین اختصاص داد :

از طریق نرم افزار مدیریت مدرسه،  معلم ها میتوانند برنامه روزانه را درپرتال دانش آموزان آپلود کنند وپیام هایی جهت یادآوری برای دانش آموزان و والدین بفرستند.از این طریق دانش آموزان به راحتی تکالیف خود را به صورت آنلاین ارائه می دهند و معلمان قادرند تا به این تکالیف دسترسی مستقیم داشته باشند ونمره  اختصاص دهند.

 1. انجمن گفتگو و نمودارها :

انجمن گفتگو به تکمیل فرایند آموزش از طریق نرم افزار مدیریت مدرسه کمک می کند و محیط سالمی به وجود می آورد تا مسئولین مدرسه و والدین در رابطه با سیستم آموزشی با هم صحبت کنند و آن را بهبود ببخشند.

بنابراین می توان گفت که در  دنیای دیجیتال ،  نرم افزار مدیریت مدرسه می تواند کل عملیات مدرسه را تغییر دهد و می تواند منجر به رشد و توسعه مدارس شود  که به نوبه ی خود به رشد کشور کمک می کند. اگر شما هم صاحب مدرسه باشید ، می توانید با بهترین نرم افزار e-learning  را شناسایی کنید یا با کمک توسعه دهندگان نرم افزار وب بهترین نرم افزار مدیریت مدرسه را انتخاب نمایید .

 • نویسنده : نیلوفر خانی
  • امتیاز :
  • 1
  • 0
 • تاریخ انتشار : 1397/08/09
 • تعداد مشاهده : 79 بار
نظرات کاربران
محمد عیوضی

محمد عیوضی

        عالی است . موفق باشید امیدوارم همه مدارس از این نرم افزار استفاده کنند با شناختی که از پافکو دارم مطمئن هستم بهترینها رو ارائه میده.

      
پاسخ دادن 0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

لطفا از گذاشتن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید