آموزش مجازی پافکو

به راحتی وبینار برگزار کنید! به راحتی وب کنفرانس برگزار کنید! به راحتی آزمون آنلاین برگزار کنید!

همین حالا دمو ببینید!
آموزش مجازی

وب کنفرانس Adobe Connect چیست ؟

نرم افزار وب کنفرانس Adobe Connect
به دلیل بالا رفتن نیاز به برگزاری کلاس های مجازی آنلاین، برگزاری کنفرانس‌های تحت وب، وبینار و آموزش مهارت‌ها از راه دور، لزوم استفاده از یک سیستم برای مدیریت و برقراری این سرویس‌ها احساس می‌شود. بوسیله سیستم وب کنفرانس Adobe Connect، معنای حقیقی ارتباط مجازی و کلاس آنلاین محاوره ای شکل می‌گیرد.
 نرم افزار وب کنفرانس Adobe Connect

نرم افزار جلسات آنلاین (وب کنفرانس) به شما این امکان را می دهد تا توسط اینترنت و با یک صفحه وب، جلسات، کلاس مجازی و یا کنفرانس های آنلاین خود در هرجای ایران و دنیا که هستید ، تشکیل دهید وب کنفرانس Adobe Connect از معدود سیستم هایی است که با توجه به وضعیت اینترنت کشور با توجه به سرعت پایین اینترنت خانگی، قابل بهره برداری توسط موسسات علمی و آموزشی داخلی است. در این سیستم برای برقراری ارتباط، داده ها بصورت رمز فشرده از طریق اینترنت به مقصد ارسال می شوند. این داده ها بگونه ای ارسال شده تا سرعت ارتباط بر اساس سرعت اینترنت کاربر تنظیم گردد. بنابراین کاربران با سرعتهای پایین مانند سرعت اتصال با مودم و خط تلفن به راحتی میتوان از این سرویس استفاده کرد.

نرم افزار وب کنفرانس Adobe Connect

وب کنفرانس چیست

به خاطر بالا رفتن سرعت اینترنت خانگی و نیاز به آموزش مجازی ، ویدیو کنفرانس جای خود را به وب کنفرانس داده است. در وب کنفرانس دیگر نیازی به تجهیزات سخت افزار گران قیمت، IP  اختصاصی برای کاربر، پهنای باند بالا و محدودیت شرکت کنندگان وجود ندارد. این مزیت ها باعث شده است که وب کنفرانس بصورت جدی در بازار کنفرانس تصویری مطرح و تجهیزات جانبی و برنامه های قدرتمندی از آن معرفی گردد.
دقت کنید که روش های مختلفی برای ایجاد شبکه وب کنفرانس وجود دارد. نرم افزار های زیادی هم تا بحال به بازار معرفی شده اند. اما تعدادی کمی از این نرم افزار ها قادر به ارائه برقراری ارتباط با کیفیتی قابل قبول می باشند. برای برقراری ارتباط، نرم افزار داده ها را بصورت رموز فشرده از طریق اینترنت برای مقصد ارسال می کند. این داده ها بگونه ای بهینه تنظیم می گردند که سرعت ارتباط بر اساس سرعت اینترنت کاربر تنظیم می شود. بنابراین نیاز به سرعت کمتری نسبت به کنفرانس های سخت افزاری اند.


ویژگی های وب کنفرانس Adobe Connect

وب کنفرانس Adobe Connect از  سیستم هایی است که  قابل بهره برداری توسط موسسات علمی و آموزشی داخلی است. با توجه به سرعت پایین اینترنت خانگی در کشور از نگرانی های بزرگ برگزاری کنفرانس های تصویری است. اما نرم افزار Adobe Connect این مشکل را برطرف کرده است. قابلیت های سیستم Adobe Connect شامل موارد زیر است؛

قابلیت راه اندازی و پیاده سازی وبینار webinar
قابلیت مدیریت کاربران و شرکت کنندگان در وب کنفرانس
قابلیت آپلود کردن تصاویر و نمایش آنها
قابلیت آپلود کردن و نمایش PowerPoint
دارای تخته وایت برد جهت نوشتن بر روی آن و نمایش به بقیه
قابلیت چت کردن با همگی و یا فردی از شرکت کنندگان در وب کنفرانس
قابلیت کنفرانس صوتی جهت آموزش مجازی
قابلیت کنفرانس تصویری جهت آموزش مجازی
قابلیت به اشتراک گذاشتن صفحه کامپیوتر شخصی برای بقیه
قابلیت ضبط کنفرانس ها و به اشتراک گذاشتن فایل مربوطه
قابلیت چیدمان صفحه بصورت های دلخواه
قابلیت گذاشتن لینک در صفحه
قابلیت برگزاری نظر سنجی جهت دریافت نظرات شرکت کننده ها

وب کنفرانس

استفاده از وب کنفرانس در نرم افزار آموزش مجازی LMS

جهت برگزاری کلاس بصورت مجازی از دو سیستم می توان استفاده نمود.
الف) ویدیو کنفرانس
ب) وب کنفرانس
ویدیو کنفرانس بدلیل محدود بودن در نقاط اتصال و بالا بودن هزینه آن، در خدمات نرم افزار آموزش مجازی LMS کمتر استفاده شده و فقط در موارد معدودی کاربرد دارد.
اما سیستم وب کنفرانس جهت رسیدن به این مهم استفاده می شود. بوسیله این سیستم، معنای حقیقی آموزش مجازی شکل می گیرد. با تعیین زمان، دانشجو از هر کجای دنیا به سیستم متصل شده و در کلاس حضور می یابد. استاد نیز با استفاده از اسناد از پیش آماده شده ماننده Power Point، تصاویر و نوشته های مورد نظر خود و همچنین با نوشتن بر روی تخته white-board مجازی برنامه، کلاس را با بالاترین کیفیت مدیریت می کند. در این میان کلاس نیز همزمان ضبط شده و بعد از اتمام کلاس در اختیار دانشجویان قرار داده می شود. مزایای استفاده از کلاس مجازی بصورت وب کنفرانس زیاد می باشد ولی همین کافی است که بدانید، بدون تعریف چنین سیستمی در آموزش مجازی، امر آموزش بصورت کامل صورت نخواهد گرفت.


سادگی کار برای گروه های درگیر مخصوصا استاد و شاگرد

سیستم وب کنفرانس Adobe Connect به صورتی است که استفاده و کار با آن ساده و روان می باشد. با وارد کردن آدرس اینترنتی آن و داشتن اجازه ورود به برنامه، شما قادر به شرکت در کلاس می باشید. در کلاس افراد گوناگونی با محدودیت های مشخص تعیین شده اند. ناظران نرم افزار نیز قادر به شرکت در کلاس و بررسی مشکلات مربوطه می باشند. اجازه صحبت و نوشتن در کلاس بوسیله استاد کلاس داده شده و دانشجویان با توجه به این امر، در کلاس قادر به شرکت در بخش های مختلف آن می باشند. نظم کلاس کاملا حفظ شده و در هر زمان قادر به مدیریت بخش های مختلف با توجه به نوع نیاز کلاس می باشید. مثلا در لحظه ای می خواهید تخته white-board نمایش داده شود و در لحظه ای دیگر می خواهید تصویری جهت تدریس نمایش داده شود. همه این موارد، با استفاده از ابزارهای برنامه قابل مدیریت می باشند. با ابزار مختلف برنامه قادر به بزرگ و کوچک کردن بخش های مختلف برنامه می باشید. بصورت خلاصه برنامه کامل و تمامی نیاز های آموزش را برطرف می کند. در کنار این کامل بودن برنامه، کار با آن ساده و روان و قابل درک است.


میزبان نرم افزار Adobe Connect

میزبان نرم افزار نقش تعیین کننده ای در کارکرد نرم افزار بازی می کند. از فاکتورهای تعیین کننده سرعت نرم افزار، میزبان آن می باشد. در صورت ضعف امنیتی میزبان، هر لحظه ممکن است اطلاعات سیستم در دسترس افراد غیر مجاز بوده که این خود عواقب بدی را بدنبال دارد. فاکتورهای انتخاب یک میزبان خوب در زیر آورده شده است؛
الف) تعهد
ب) امنیت
ج) کیفیت
د) سرعت
در اکثر موارد در سیستم آموزش مجازی تعهد با سابقه مترادف است. امنیت سیستم نیز خیلی مهم می باشد. در حال حاضر سرویس های ارزان قیمتی در بازار ارائه می شوند که از نظر امنیتی کاملا ضعیف اند (خبرهای گوناگون هک شدن پورتال های بزرگ دولتی-خصوصی را بررسی کنید). در ضمن اطلاعات شما در سیستم هم برای کاربران و خود شما مهم بوده و دوست ندارید که توسط افراد ناشناس به سرقت رفته و در جایی دیگر مورد استفاده قرار گیرند. کیفیت بالا نیز باعث کم شدن خطاها و UPTIME بودن سرور شما است. سرعت هم که به سرویس شما معنا بخشیده و باعث رضایت کاربران از سرویس است. تمامی این موارد با هم لازمه یک میزبان خوب است.

نرم افزار وب کنفرانس Adobe Connect


امکانات و قابلیت ها نرم افزار وب کنفرانس web conference

•    عدم نیاز به تجهیزات سخت افزاری گران قیمت که معمولا برای ویدئو کنفرانس لازم است
•    ارسال اتوماتیک دعوت نامه به اساتید و دانشجویان
•    تنظیم آدرس هر کلاس برای امنیت بیشتر
•    ایجاد دسترسی به فراگیران مهمان برای ورود به کلاس با اجازه استاد
•    ارسال پیام خصوصی بین مدیر و کاربران
•    دسترسی بوسیله کامپیوتر ، تبلت و تلفن های همراه
•    عدم محدودیت در تعداد کلاس ها و کاربران
•    ارتباط بین اعضا به صورت تصویری، صوتی و یا نوشتاری(چت)
•    آپلود و نمایش فایل های پاورپوینت، فلش، تصاویر و …
•    قابلیت به اشتراک گذاری فایل ها و صفحه دسکتاپ مدرس
•    امکان استفاده از چندین وایت برد (white board) با موضوعات مختلف برای یک جلسه
•    قابلیت مدیریت کاربران و شرکت کنندگان در وب کنفرانس
•    برگزاری نظر سنجی و رای گیری جهت دریافت نظرات شرکت کننده ها
•    امکان ساخت جلسات آنلاین و کنفرانس های آنلاین از سامانه یادگیری الکترونیکی
•    امکان تعریف فراگیران و مدیران کلاس آنلاین در سامانه یادگیری الکترونیکی
•    امکان ضبط جلسات و گرفتن بازخورد در سامانه یادگیری الکترونیکی
•    مشاهده لیست کاربران حاضر ( حضور و غیاب ) آزمون در سامانه یادگیری الکترونیکی

مقالات مرتبط


آینده وب کنفرانس

وب کنفرانس چیست

وبینار چیست؟

نکات ضروری در استفاده از وب کنفرانس

  • نویسنده : کامران جانقربان
    • امتیاز :
    • 8
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1396/04/18
  • تعداد مشاهده : 865 بار
نظرات کاربران
مهسا

مهسا

می تونید راهنمایی کنید که چه میکروفونی برای پوشش صدای رویداد در ویبنار مناسب است؟

پاسخ دادن 0 0

فاطمه

فاطمه

از مقاله خوب شما درباره نرم افزار وب کنفرانس قدردانی می کنم

پاسخ دادن 3 0

سمیه نورمحمدی

سمیه نورمحمدی

درود ما یک شرکت بین المللی در حوزه واردات هستیم و با 12 کشور در ارتباطیم نیاز به نرم افزار جلسات آنلاین داریم که مانند ویدئو کنفرانس نیاز به تجیهزات سخت افزار نداشته باشد آیا نرم افزار وب کنفرانس ادوبی کانت میتواند جلسات آنلاین Online شرکت ما را پاسخگو باشد و ضمنا قیمت نرم افزار Adobe connect چه میزان است و نحوه خرید ان چگونه است ضمنا سیستم جلسات آنلاین ما نیاز است که ضبط شود به نحوی هم ارشیو گردد که بعدا قابل دسترسی باشد نکته مهم برای ما اینترنتی بودن این نرم افزار است تا متحمل هزینه های هنگفت زیر ساخت سخت افزاری نشویم الان بین 2 شرکت ما ویدئو کنفرانس وجود دارد ولی واقعا تجهیزات ان بالاست لطفا راهنمایی کنید ممنون

پاسخ دادن 0 0

شرکت پافکو

شرکت پافکو

با سلام سرکار خانم نورمحمدی در خصوص مواردی که سوال کرده بودید خدمتتان عرض کنم، نرم افزار وب کنفرانس (Web Conference) قطعاً می تواند پاسخگوی نیازهای شما در بستر فراهم آمده در سرورهای پافکو باشد و از نظر هزینه نیز با توجه به سلیقه شما در انتخاب ارائه خدمات، بهترین پیشنهاد را می توانیم اعلام کنیم. لازم به ذکر است که کلیه جلسات قابل ضبط می باشند و آرشیو آن در اختیار شما خواهد بود. شایان ذکر است که با این نرم افزار در بستر سرورهای پافکو، تجربه برگزاری بدون نقص جلسات آنلاین و کلاسهای مجازی و سیستم وب کنفرانس را بخوبی داشته ایم مضاف بر این، هزینه ادوات سخت افزار به شما تحمیل نخواهد شد و مقرون بصرفه خواهد بود. جهت اطلاعات بیشتر "فرم درخواست مشاوره" را تکمیل نمایید.

پاسخ دادن 1 0

زهرا

زهرا

من به سایت های زیادی در مورد کلاس مجازی و آموزش انلاین مراجعه داشتم و در این باره میخواستم تحقیقات جامعی داشته باشم ولی سایتی به این خوبی پیدا نکرده بود سایت پافکو با مقالات ارزشمندی که گذاشته است جای تشکر دارد فقط اگر ممکنه یک مقاله در مورد انواع آموزش مجازی هم بزارین ممنون

پاسخ دادن 0 0

شرکت پافکو

شرکت پافکو

سلام مرسی از توجه شما، در مقالات ما این مورد نیز بیان شده و اگر باز پاسخ نیاز شما رو نداد اعلام بفرمایید تا تخصصی یه مقاله ای در این مورد تولید شود.

پاسخ دادن 1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

لطفا از گذاشتن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید