سایر مقالات پافکو

مقالات عمومی پافکو

SAAS سرویس ارائه نرم افزار

SAAS چیست؟ ارایه نرم افزار به عنوان سرویس توسط تولیدگنندگان نرم افزار

SAAS یا Software as a Service نوعی مدل ارائه نرم‌افزار است. به‌طوری‌که نرم‌افزار و اطلاعات مربوط به آن به‌طور کامل و یکپارچه روی ابر (Cloud) مستقر شده‌اند. دسترسی کاربران به نرم‌افزار با کمک یک مرورگر وب امکان‌پذیر خواهد بود.

ادامه مطلب

پروتکل ssl

نقش پروتکل SSL یا Secure Socket Layer در امنیت ارتباطات شبکه

SSL یا Secure Socket Layer راه حلی جهت برقراری ارتباطات ایمن میان یک سرویس‌دهنده و یک سرویس‌گیرنده است که توسط شرکت Netscape ارائه شده است. درواقع SSL پروتکلی است که پایین‌تر از لایه کاربرد (لایه ۴ از مدل TCP/IP) و بالاتر از لایه انتقال (لایه سوم از مدل TCP/IP) قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب

دیتا سنتر,Data Center

دیتا سنتر (Data Center) یا همان مرکز داده چیست ؟

استفاده از اینترنت برای مردم عادی به‌سادگی امکان‌پذیر نبود، چراکه استفاده از امکانات اینترنت نیاز به  دانش خاصی داشت. محیط خط فرمانی (Command Line) و ساختار غیر گرافیکی اینترنت سبب شده بود که کاربران عادی علاقه چندانی به استفاده از اینترنت نداشته باشند.

ادامه مطلب

تست نرم افزار

تست نرم افزار و معرفی انواع روش ها و موارد استفاده آن

به ارزیابی یک نرم‌افزار به‌منظور تشخیص تفاوت بین ورودی و خروجی مورد انتظار تست نرم‌افزار گفته می‌شود که شامل whitebox و blackbox است

ادامه مطلب

داده بزرگ

Big Data (حجم انبوهی از داده ها - Dataset) چیست؟

Big Data یا داده بزرگ به چه صورت است؟ تصور شما از حجم انبوهی از داده‌ها چیست؟ یک هزار گیگابایت، ده‌ها هزار گیگابایت یا صدها هزار ترابایت!

ادامه مطلب

1 2 3