مقالات پافکو

بازاریابی محتوا چیست (Content Marketing)؟

content marketing

بازاریابی محتوا چیست (Content Marketing)

امروزه توجه خریداران و مصرف کنندگان به تبلیغات سنتی کمتر از قبل شده است. آنها مهارت گشت و گذار در اینترنت و کسب اطلاعات از وب سایت ها را به خوبی فراگرفته اند و محتوا و اطلاعات سایت ها را با هم مقایسه می کنند. به علت در دسترس بودن اینترنت، تبلیغات آنلاین بیشتر از تلویزیون و مجله و رسانه های دیگر تاثیر گذار است.

خریداران هوشمندانه تر انتخاب می کنند و با اطلاعات کامل تر نسبت به گذشته خرید می کنند، چون براحتی می توانند اطلاعات آنلاین کسب کنند و درباره برندها، خدمات و محصولات جستجو و مقایسه کنند و تصمیم بگیرند.


شکل 1 : Content Marketing

طبق گفته سایت مارکتو:
81 درصد از تحقیقات خریداران قبل از مراجعه به فروشگاه ها بصورت آنلاین انجام می شود.
آمارها نشان می دهد مصرف کنندگان به طورمتوسط 79 روز قبل از خرید شروع به تحقیقات می کنند و حالا می توان اهمیت بازاریابی محتوا را درک کرد و به این سوال پاسخ داد:

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا یک فرایندی است برای ایجاد محتوای باکیفیت بالا و ارزشمند برای راهنمایی خریداران و مصرف کنندگان و معرفی برند خود و جذب مشتری.


محتوایی که باعث افزایش اعتبار و میزان اعتماد مشتریان به شما شود.

ارائه محتوای با کیفیت چه منافعی دارد؟

1-افزایش آگاهی از برند شما: هنگامی که خریداران و مصرف کنندگان در حال جستجوی اطلاعات هستند، ناخودآگاه برند شما نیز دیده می شود.


2-افزایش اولویت: اگر بتوانید محتوای با ارزشی در اختیار کاربران قرار دهید و نتیجه جستجوکاربران ،مطالب شما باشد در نتیجه در صنعت خود در این زمینه پیشتاز خواهید بود و در لیست جستجوی خریداران در اولویت های بالا قرار خواهید گرفت.

3- با کمترین هزینه بیشتر دیده می شوید: این یک استراتژی کوتاه مدت نیست بلکه همیشگی است و محتویات ارزشمند بعنوان یک کتابخانه و رفرنس همیشه در دسترس خریداران بوده و آنها را شگفت زده خواهد کرد.

مقالات مرتبط


چرا باید برای بازاریابی اینترنتی سایت داشته باشیم؟

بازاریابی موتورهای جستجو چیست؟

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

  • نویسنده : طراحی سایت
    • امتیاز :
    • 35
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1395/06/29
  • تعداد مشاهده : 443 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

لطفا از گذاشتن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

پربیننده های بازاریابی اینترنتی